Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Matlab kérdések
 
Témaindító: elektros90, idő: Máj 8, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) elektros90 hozzászólása Máj 8, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem Matlabbal kapcsolatban. A feladatban képre kell alkalmaznom az FFT és DCT transzformációkat, majd az eredményt megjeleníteni. Készítettem GUI-t is hozzám. Nagyjából úgy néz ki, hogy van egy "Load Image" gomb amivel kiválasztom a fájlt. Van egy másik gomb ami pedig a "Calculate". Na most a problémám az, hogy hogyan tudom átadni az img változót a másik callback-nek? Olvastam a Mathworks-on, de nem fogtam fel.
Hálás lennék ha segítene nekem valaki ebben.
Előre is köszönöm szépen!
(#) elektros90 válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Sikerült megoldanom. Elég volt a változót global-ként deklarálni mindkét callback-ben.
(#) balint730 hozzászólása Máj 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi P, PI, PD, PID szabályozó tervezésében matlabbal.
Sajnos az összes feladatban van egy egy apróbb hiba, de nem jövök rá, hogy hogyan kellene.
Nagy szükségem lenne a probléma megoldására!

T1=0,7; T2=2,9; T3=11,9; fázistartalék:59°,u(0)=5,2

Csatoltam a feladatokat és az én megoldásomat legvégén a forráskóddal.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Peter65 válasza balint730 hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Szia!
Sajnos a matlabban nem vagyok otthon, illetve nem világos nekem, hogy milyen apróbb hiba megoldását keresed.
Amire fel akarom hívni a figyelmedet, az az, hogy a 11. ábrád biztosan nem jó, mert a korábbi eredmények nem megfelelő idő-aránnyal másoltad be (vagy nem jó függvényeket másoltál be). A 14. ábrához hasonló képet kellene látni.
További problémának tartom gyakorlati szempontból, hogy a PI szabályzót (és feltehetően a PID-et is) gyorsabbra lehetne állítani. A feladat kiírásában nem szerepel, hogy nem lehet túl lövés, pusztán a stabilitás az elvárás. A gyakorlatban kb. 5%-os túllövést meg lehet engedni, és akkor a beállási idő jelentősen csökken. Sajnos az elméletével (már) nem vagyok tisztában, a gyakorlatban jellemzően iterációval állítgatjuk a paramétereket.
(#) balint730 válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Az első feladatban a hiba, hogy a K értékei a szabályozóknál nem lehet ugyanaz, mert a Bode diagram is más lesz. A harmadik feladatban is a K értékek a rosszak, ott 3 és 15közötti értékek kellene hogy kijöjjenek. A negyedikben pedig a feedback vagyis a visszacsatolás nem kell, de úgy sem jön ki az eredmény. A 14-es ábrán a PD-nek a 0,3-as értéke sem lehet jó mert túl alacsony.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem