Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   265 / 398
(#) tape64 hozzászólása Ápr 28, 2014 /
 
Hali! Az orosz változattal van valakinek tapasztalata?

orosz.jpg
    
(#) sonny007 hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Sajnos a napokban megadta magát a QUAD-405-öm.
Ezért rendbe szeretném picit dobni. Vagy van még értelme a mai napig rendbe dobni egy ilyen QUAD-405-öt?

Hiba jelensége: 4db kimeneti jel van a hangszóróknak. Ebből 2db szól, egyik halkan szól, és a 4. teljesen meghalt. Gondolom végtranyók + a meghajtó tranzisztorok cseréje kellene. Paneleken ellenállások nincsenek megfeketedve, kilyukadva. De nem nagyon vagyok szakmabeli, így pár kérdés feltennék.

2db Elektrolit kondi van benne 71V-os 8200µF-os. (Gondolom én szűrőnek.)
Trafó benne: TS19624040 Marantz lett bele téve. De sajnos teljesítményi adataim nincsenek róla.

Végtranyókat (BD249C) és a műveleti erősítőt meglehet-e úgy állapítani, hogy kimérni őket, hogy melyik a működő képes melyik lehet a rossz?!

Mivel a műveleti erősítő (tranzisztoron) nem látok se milyen sorozatszámot semmit. Ha esetleg az ment benne tönkre mivel tudnám helyettesíteni?

Az egyik IC (UA709PC) lába elégé megviselt merre találok 1db ilyet, hogy kitudjam cserélni?
Mondjuk abban a panelban van amiben van erősítés, tehát érintkezési gondok nincsenek. De jobb lenne inkább újra cserélni minthogy letörjön a lába egyszer.

Képek az erősítőről.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2014
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Idézet:
„Mivel a műveleti erősítő (tranzisztoron) nem látok se milyen sorozatszámot semmit. Ha esetleg az ment benne tönkre mivel tudnám helyettesíteni?”


Csak nagyon halványan van rajta. Mégis megtaláltam a sorozat számát: Morocco BD244C
(#) Pioneer válasza sonny007 hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
A BD244C nem műveleti erősítő, hanem tranzisztor. A UA709 a műveleti erősítő. Igen a tranzisztorokat ki lehet mérni egy multiméterrel, ha van rajta dióda mérési lehetőség, persze csak kiforrasztott állapotban, mert beforrasztott állapotban a hozzá kapcsolódó egyéb alkatrészek miatt fals mérési eredményt kaphatsz. A műveleti erősítőt legegyszerűbben csak cserével lehet megtudni, hogy jó-e.
(#) sonny007 válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Képeket elérhetővé tettem.
Itt
(#) djloui hozzászólása Máj 16, 2014 /
 
Sziasztok, olyan problémám van hogy 1.4V van a kimeneten, valakinek nincs ötlete mitől lehet ez?
Addig nem állok neki kiforrasztani semmit.
(#) reloop válasza djloui hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Szia! IC, IC táp, 100uF.
(#) kowi hozzászólása Máj 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Elkezdtem építeni az Urbánféle 200W-os Quadot. (Már megbántam) Első kérdésem ő 300W-os trafót ajánl hozzá...Építettem már pár erősítőtt abból hogy lesz 2*200W? Meg a kapcsolást elnézve amúgyse hiszem hogy 200W-kijön belőle... Másrészt van valakinek jó minőségű rajza?
(#) CIROKL válasza kowi hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Egészen biztos félre értettél valamit , szerintem a cikk egy oldalhoz ajánl 300W-os trafót .
(#) kowi válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
http://elektrotanya.com/files/forum/2013/05/Quad200W_cikk%5B1%5D.pdf

Nem írja hogy egy vagy két oldalhoz ajánlja-e a trafót de ki építene mono-t ?
(#) reloop válasza kowi hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Szia! Hajthat például szubládát, vagy készülhet dual-mono kivitelben.

Trafó.gif
    
(#) fraba hozzászólása Máj 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Ugyan egy másik erősítős totyikban érdeklődtem már, és ott kaptam is Reloop-tól - akinek ezúton is köszönöm - pár tippet a számomra adott esetben megfelelő erősítőre, de megtetszett ez a Quad 405, és azon gondolkodom, hogy megépítem. Itthon, számítógépről hallgatnék vele zenét, meg filmnézéshez, semmi hangosítás meg bulik meg ilyesmik.
Az elmúlt 1-2 órám ennek a topicnak a (át)nyálazásával telt, és találtam vagy - erős túlzással persze - 23847239 db verziót. Mármint ami a kapcsolási rajzot és így az abból elkészült erősítőt illetve az opcionális áramköröket (koppanásgátló, előerősítő stb) illeti.
Ha egyáltalán érdemes lenne nekem ezt megépíteni, akkor mégis... melyike(ke)t?
(#) pjg válasza fraba hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Erre -Itthon, számítógépről hallgatnék vele zenét, meg filmnézéshez, semmi hangosítás meg bulik meg ilyesmik.- sok a Quad. Mondhatni túl jó. Inkább a TDA7294 -et javaslom.
(#) reloop válasza fraba hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Szia! Innen nézem a hangsugárzód paramétereit. 10-20W-nál többet nem érdemes előállítani.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Ezek aktív hangszórók.
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Máj 24, 2014 / 1
 
(#) fraba válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
ezt hogy érted?

pjg

kérdezném, hogy: okéé, de milyen kapcsolással?, az elég OFF lenne itt :S

szerk2: találtam egy "TDA7294 végerősítő" topicot, majd ott nézelődök
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2014
(#) reloop válasza fraba hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
A dobozokat passzívnak nézem, de mindössze a kiböngészett fotókra tudok támaszkodni.
Tehát 10cm átmérőjűek a mélyközepek, és 90Hz alatt gyakorlatilag nincs lesugárzás. Szóval a Quad405-tel mint ágyúval lőnél verébre
(#) fraba válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Valóban, csak a mélyláda aktív, a többi csak pucér hangszóró egy fa dobozban, semmi (tápfeszt igénylő) elektronika. Akkor csökkentem azt a kalibert ezzel a TDA-val. Most már csak egy kapcsolást kell bányásszak, ami jó (is) lehet.
Talán ez jó is lesz.

Köszi a segítséget!

[ON]
(#) reloop válasza fraba hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
A 10cm-es hangszóróknak az is sok lesz. Nézz ki párat aminek a megépítését kézreállónak találod és megszűrjük az Erősítő mindig-ben. Ezek mind kipróbált kapcsolások.
(#) djface hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
Sziasztok lenne az erősítő élesztésével kapcsolatban egy kérdésem
Minden rendben van mindkét panelemmel nincs zárlat sehol ,de a kimeneten valamiért 42 volt Dc van mindkét panelen teljesen egyforma mindkét panelem szoval a hiba mindkettőn ugyan az valószínűleg de nemtudok rájönni.
+-40Voltal hajtom és 2N3055-ös végtranyókkal és NE5534-es műveleti erősítővel vannak szerelve
Nemtudtok egy kis instrukciót hogy kb merre lehet a hiba?
(#) zimi1991 válasza djface hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Szia!
+vagy- 42 volt?
nézd át a d5-d6 os diódákat az r30 r31 es tagokat és a félvezetőidet is lesd meg véletlen nem-e zárlatosak...
(#) Alkotó válasza djface hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
+-40V-ból egészen szokatlan a 42V kimeneti feszültség. Valamelyik értéket biztosan elmérted.
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Szia! Kéne egy fotó a panelről, egy beültetési rajz, a kimeneti feszültség polaritása és az IC kimeneti feszültsége testhez képest, a polaritást ott is megjelölve.
(#) djface hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
Bocsánat elmértem +40V jelenik meg a kimeneten. az IC kimenetén -20V
csatoltam a képet és a beültetést
előre is köszönök mindent
(#) zimi1991 válasza djface hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Az ic + ágában hiányzik ott 2 tag gyakorlatilag az átkötés sem stimmel legalábbis én nem emlékszem, hogy kéne a quadba bárhová is...
(#) djface hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
nézd meg a nyákrajzot ,továbbá van 1 megépített quad panelem ugyan ez a rajz csak az kézzel lett rajzolva és nekem nem tetszik az úgy gyakorlatilag azért építettem ezt
(#) zimi1991 válasza zimi1991 hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Ha jól látom az átkötés helyére 220 ohm alatta meg 1.8k hiányzik!
(#) djface hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
az úgy van ott hogy ha bentvan a 220 Ohm os ellenálás meg az 1.8k-s akkor csak 30W a teljesítmény
(#) zimi1991 válasza djface hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Én nem tudok ilyen opcionális beépíthetőségről...
Szerintem az ott az ic áramkorlátja amit áthidaltál és így elszált az ic.
Következő: »»   265 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem