Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 131
(#) uniman válasza Telek_ur hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Hello!
...csak tudnák, mért nem pontosabban adtad meg lényeges azonosítókat...

Mindenesetre amelyik típusnak én most olvasom a leírását, ott ez áll:
Idézet:
„"Start nyomógomb beköthető a GND és KEY sorkapcsokra"”
...ennek a nyomógombnak a helyére simán beköthető az "RS vevő" (ezt sem ismeri a "gugli", viszont a "RX MULTI 434" típust már igen!) kimenete! ...csak ezzel valószínűleg a központ minden funkcióját nem tudod majd vezérelni...

Ráadásul én látok a neten (kapható) min. három különböző kinézetű (típusú) Rewlex távvezérlőt...2 és 4 nyomógombosakat is!

Nyilván a "nagykerben" így pénzhez jutottak, ráadásul még távirányítókat is rád sóztak...
Jobb lett volna, ha vásárlás előtt érdeklődsz ezen a fórumon...
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2014
(#) Telek_ur válasza uniman hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Köszönöm a választ. Távirányítót nyilván nem vettem, azokból kettővel így is több van.
Az RS multi 434 leírásait elolvastam, csak érdekelt volna, ha tőlem hozzáértőbb emberek is tanácsot adnak. Tulajdonképpen a nyomógomb funkcióját fogja az egység vezérelni, nagyon jó ötlet, köszönöm. Az eredeti távirányítóval eddig sem tudtam minden funkciót vezérelni, úgyhogy ez sme lesz zavaró.
Nyilván a nagykerben továbbiakban is le akarnak húzni. 7000 ft+Áfa-ért bekötik a vevőt ha a garázsnyitó motorját leszerelem és hozzájuk elviszem...... Ezt végképp túlzásnak találtam

Köszönöm a segítséget.
(#) uniman válasza Telek_ur hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Hello!
Uni 1 vevő-t már 5ezerpárszázért meg lehet venni...ami szintén jó lett volna hozzá...
De még mindig nem tudom, milyen az az eredeti távirányító...
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2014
(#) shoginc hozzászólása Ápr 19, 2014 /
 
Sziasztok! Nem az a klasszikus kapunyitó, de remélem jó helyre írom..
Szóval egy ilyen redőnyös, feltekerős automata kapunyitóról lenne szó. Az előző tulaj "szétberhelte" a cuccot, így most nem tudom, pontosan mit hová kellene kötni. Ami biztos, hogy a 15-ös száműra kell a fázist, a 14-esre a nullát kötni. Az ez mellettiek jönnek a relékről. A motor ahogy néztem, sima 1 fázisú motor, fekete, kék és zöld-sárga kivezetésekkel. Van hozzá még egy belső gombsor, fel-le gombokkal, illetve kívülről egy kulcsos kapcsoló (aminek persze a kulcsa nincs meg). Van még benne függőlegesen egy vezeték nélküli modul is. Gondolom van neki valami kézikönyve, de típust nem tudok, mert az elektronika előlapi takarólemeze is hiányzik.
A kérdésem csak annyi, hogy lesz ebből kapunyitó?
Remélem valaki tud segíteni! Előre is köszönöm!

DSC_0002.jpg
    
(#) sziszi1003 hozzászólása Ápr 20, 2014 /
 
Helló!
Lenne egy tolókapu vezérlés problémám. Ez egy 900 CT-1E panel. A fesz kimegy , a kapu manuális mozgatásáról egy led add infót, a infra érzékelőnek a reléje kattan(ami a belépés érzékelő) Lehet akár jó is a panel, de nem tudom felprogramozni egy távirányítóra. Tudd valaki segíteni Programozási doksival?
Köszönettel!
(#) uniman válasza sziszi1003 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Idézet:
„egy távirányítóra”
...és kettőre? Reméljük a hozzá való távirányítóval próbálkozol (és a kapu zárva van!). Idegennyelvű leírásától ugyan hemzseg a net....
Idézet:
„A fesz kimegy”
..ezt sem értjük, hova???
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2014

CT-1E.pdf
    
(#) shoginc válasza shoginc hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Közben megnéztem a 2 relé kapcsolását, a következőképpen vannak bekötve, a motor bekötése a kérdéses.. De nem értem, hogyan lehet forgásirányt váltani a nulla átkötésével..

DSC_0019.jpg
    
(#) Krall válasza shoginc hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
A külső modul az szerintem egy rádiós vevőmodul.Az én kapunyitómban is van csak az kivehető.Nálam az 1. bekötési pont az az antenna.A motornál a 3 bekötési pont van szerintem a zöld/sárga vezeték nem földelés akar lenni a motornál hanem egy közös pont. pl így néz ki a bekötés (10 COM) (11 Mot) (12 Mot) a 11 és 12 közé pedig egy kondenzátort kell bekötni.Ezáltal megfordul a forgásirány.A leírásom nem a motor pontos bekötése mivel nem ismerem a vezérlőt.Ez egy példa, de persze lehet,hogy pont így kell bekötni.
(#) Tomi111 válasza Krall hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Üdv!
Rajzoltam egy motor bekötést. ( Olyan motor kell, aminek mindkét tekercse egyforma)

bekötés.jpg
    
(#) uniman válasza shoginc hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Hello!
Idézet:
„van neki valami kézikönyve”
Csatolom.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2014
(#) Krall válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Pontosan erre gondoltam én is.Ez egy tuti kis rajz.De uniman belinkelte a leírását.Így már elég egyértelmű lesz bekötni.
(#) enree hozzászólása Máj 30, 2014 /
 
Sziasztok!
Valaki tud valami infóval szolgálni az alábbi kapuvezérlővel kapcsolatban?
Egyik reggel nem nyitott.... Gyártó, forgalmazó, szerviz, tanács, akármi jól jön. Relék jók, ahogy méregettem, a mikrokontrollerből nem jön semmi a relé meghajtó tranyók felé.
Előre is köszi.

P1070879.jpg
    
(#) uniman válasza enree hozzászólására (») Máj 31, 2014 / 1
 
Hello!
Mindent tudunk róla...azt is, hogy tolókapu motort vezérel és V2 Vidue a gyártója.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2014
(#) enree hozzászólása Jún 1, 2014 /
 
Köszönöm a doksit.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 8, 2014 /
 
Hali!
Van egy ilyen típusú kapuvezérlésem mint ami a linkben szerepel. Az a gondja, hogy pár napja, be csukás után kb. 2-3 percel kinyitja a kaput. Először nyitotta mind két szárnyat. Le reseteltem rajta mindent, a távirányítókat újra tanítottam ,pár napig jó volt, aztán mos újra ezt csinálja de a gyalogos, kislkapu funkcióval. Mi történhetett ezzel?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Vajon a "távirányítók újratanítása" előtt törölted a Fiti vevőpanel memóriájából az összes távadót?
De akár ki is lehetne venni a vezérlőből átmeneti "megfigyelési" időszakra azt az RF modult...(addig nyomógombbal lehet vezérelni). Ha modul nélkül nem "csinálja" a hibát, akkor RF modult kéne cserélni...
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Persze hogy töröltem. Ez viszont jó ötlet, hogy kiveszem az RF panelt, és úgy mit csinál. Nem az enyém, csak a szenvedés vele.
(#) Szonti hozzászólása Jún 9, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy tolókapu vezérlésem, meg hozzá külön Gardengate 2 csatornás 434 mhz vevő. kb ilyen: vevő. A problémám az, hogy nagyon pici antenna van gyárilag hozzá, mint ahogy láthatjátok a tetején a képnek azt a csavart drótot. Ezzel csak nagyon közelről működik a távirányító. Szeretném megnövelni a hatótávot. Ezért arra gondoltam, hogy van a tetőn ilyesmi antennám: antenna, ezt kellene rákötni a vevőre. Hogyan lehet ezt megoldani, milyen kábelt kell ehhez vennem? Sima koax megfelelő lenne? Illetve, hova kellene kötnöm a vevőbe a kábelt, mert a dobozon 2 kis lyuk van, az egyikben van a pici kis gyári antenna, a másikban nincs semmi.

Segítséget előre is köszönöm!
(#) uniman válasza Szonti hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Tegyél be a mostani antenna helyett egy függőleges, egyenes 17 cm hosszú, 1-1,5 mm2 merev rézdrótot.
(#) Szonti válasza uniman hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Az a baj, hogy a vevő a vezérléssel egy dobozba van elég kicsi helyen, uh nem tudom megoldani ezt a rézdrótos dolgot. Ha a dobozon kívülre teszek ilyen rézdrótot azt milyen vezetékkel köthetem össze a vevővel? Fontos h 17 cm legyen a drót?
(#) uniman válasza Szonti hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Egy próbát csak meg tudsz oldani a 17 cm-es dróttal...vagy nem?
Akkor tedd egy külön dobozba a vevőt...talán az is a hiba, hogy be van zsúfolva olyan helyre, ahol rádiófrekvenciásan árnyékolva van... De akár egy hozzávaló külső antennát is felszerelhetsz, de minél közelebb a vevőhöz. (Az eredeti ötleted azért nem jó mert ami plusz antennajelet nyernél, az elveszne az antennakábel hossza miatt. Ráadásul az egy irányított antenna...)
De akár a vevőt is elhelyezheted távolabb a vezérlőegységtől, úgy elég egyszerű néhány eres vezetékkel összekötni.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2014
(#) mraulajos hozzászólása Júl 15, 2014 /
 
Hali!
Kérnék valakit, ennek a vezérlésnek a rádióját hogy kell tanítani/hangolni?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Többfajta típusra vonatkozik az a leírás...leírhatnád melyik a tiéd. A rádióvevő panel típusa alapján is el lehetne indulni...
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Itt egy példaleírás...
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Hali!
A képen látható rádió vevőről kérnék valakitől egy tanítási/hangolási leírást. Köszönöm!
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Hello!
Ehhez pont jó a linkelt példa-dokum. Olvastad? Nem könnyű olvasmány!
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2014
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Nagyon köszönöm, majd valahogy meg birkózok vele.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Hali!
Még egy kis kevéske magyarázatot kérnék.
Az általam felrakott képen, a vevőn, a csatorna választó jumper csatlakozón 3-3 láb van és egy relé, amit linkeltél, azon pedig 5-5, és kettő relé. Az enyémen nincs kiskapu/egykapu funkció? Hogy lehet a vevőből törölni az adókat?
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2014
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Hello.
Akkor a te rf vevőd az egycsatornás NICE FLOX1R.... "Egy BM 250-es memória panellel vannak ellátva, amely maximum 63 kódot tud tárolni..." Ez a példaleírásomban említett linkről letöltött dokuban benne van. Emlegetnek egy "elvágást" is, amit vissza kell forrasztani?
Én ugyan sosem voltam ilyen panel közelében sem...de a netről mindent megszerezhető.
A törlésnek utánanézek...de sikerült a a "tanítás"? Meg milyen a távirányítód ?
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2014
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Hali!
A távirányítónak utána nézek, mert természetesen nem az enyém a berendezés, csak a szenvedés vele. Eddig is köszönöm!
Következő: »»   7 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem