Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Audio és videojel továbbítás
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Topi hozzászólása Máj 21, 2007 /
 
Kedves mindenki!

Kellene nekem egy AV jeltovábbító egy UHF modulátorhoz. Nézegettem pár típust, de nekem szigurúan mono hanghoz kellene. 13 ezer akármennyi egy ilyen, de stereo. Ismertek valami régebbi vagy sokkal speciálisabb típust ami csak mono és nem 13 pénz?
Feleslegesnek érzem a stereot tekintettel az aktuális felhasználásra.

Ha tudtok olcsóbb stereo AV jeltovábbítóról, akkor azt is szívesen fogadom!

Üdv. Topi.
(#) Sebi válasza Topi hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Videóból kitermelt egység nem jó?
(#) Inhouse válasza Topi hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Topi!

Te most nyitottál egy topicot ezért?

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_53636.html?highlight=1#53636

Üdv
Inhouse
(#) tatabike hozzászólása Máj 21, 2007 /
 
(#) Topi válasza Sebi hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Nem URH modulátor kell nekem. Azom van.
A lényeg hogy a modulátoron van keresztül "csorgatva" a bejövő jel, majd utánna erősítve és osztva. Oka az, hogy minden TV-n az adott csatornán lehessen fogni mondjuk esetemben a HTPC video jelét. Szobába divx film be, konyhában TV x. csatorna és film néz.

Tudom, megtaláltam a topicot, de nekem nem csak videojel kell, és nem URH-ra kell ráültetni a jelet. Nem ez a feladat, a topic pedig ezzel foglalkozik.

Nekem fel kell juttatnom a tetőtérbe az AV jelet rádión. Szabványos 1Vpp hang és 1Vpp videó.
(#) JZoli válasza Topi hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Szia topi. Nem írtad le egyértelmüen, hogy vezetékkel, vagy vezeték nélkül akarod a jelet a tetőtérbe juttatni.
(#) Inhouse válasza Topi hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Hát, többször elolvastam ami írtál és nekem az esett le belőle, hogy:

Van egy házi antennarendszered, amibe modulátorral bele akarsz keverni saját video/audio jelet. A modulátor egység a padláson van és oda kell juttatni a video jelet. Gondolom nem akarsz vezetékelni, ezért vezeték nélkül. De ekkor viszont "szintén zenész", mert egy a már említett topicban felvetett vezetéknélküli videóátadó kell neked. Az hogy sztereó nem lehet ekkora gond, szabadon marad és kész. Sajnos lemaradtál róla, de a Lidl-ben volt potom pénzért, hátha lesz még...

Az URH helyett nem UHF-re gondoltál?

Üdv
Inhouse
(#) Topi válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Írtam hogy vezeték nélkül. Abban a topicban csak videóra láttam kapcsot. Hangot is fel kell vinnem. Igen a bejövő antenna pontosabban kábeltv-re akarom rákeverni. És lusta vagyok vezetékelni le a tetőtérből a videót és a hangot.
Már minden oké, modulátor táp, maga a modulátor, jól működik minden, csak ez az egy kis apróság
(#) bbatka válasza Topi hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Pl. egy ilyen ?
(#) 925 válasza Topi hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Nézd meg a www.Conrad.hu oldalon UHF MODULÁTOR
Rend. sz.: 192791. Ezzel rá tudod keverni a kábelra a jelet. Én egy kamera kép és hang jelét kevertem rá a kábelra hogy minden TV-n nézhető legyen. Az ára 3490Ft.
(#) Inhouse válasza Topi hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Azt írtad, hogy érdekel ilyen kütyü olcsón. Abban a topicban írtam, hogy Lidl, 7990Ft, a megadott linken pirossal van kiemelve. Videó és sztereó hang, mint amit írtál, + infra repeater. Ez nem 15eFt. Nézz szét, hátha még valamelyikben van belőle. Én sokáig nézegettem őket, de nem vettem...

Üdv
Inhouse
(#) dj-mike hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Egy olyan áramkört szeretnék megvalósítani, ami tulajdonképpen egy keverő és 2 videójel összekeverésére alkalmas.
A keverő RCA bemenetekkel rendelkezzen és szintén RCA kimenete legyen, a hang nem kell nekem.
Lehessen egyszerre akár a két kamera képét látni a kimeneten, vagy változtatni, felcserélni!
Egy egyszerű keverőt szeretnék készíteni!
Nem tudom milyen követelményeknek kell megfelelnie egy ilyen keverőnek.
Mondjuk egy műveleti erősítős összegző áramkör alkalmas ilyen célra?
Videótechnikában nem vagyok otthon.
Előre is köszi!

Üdv!
(#) menyus válasza dj-mike hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Szerinted ha két video jelet összekeversz akkor abból mi lesz? Osztott kép egy monitoron? Neked egy képosztó kell szerintem nem keverő...Gondolom erre gondoltál, vagy nem?
(#) dj-mike hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Mintha egy hangfrekvenciás keverőm lenne. Csak tudjam a képet teljesen elsötétíteni mindkét csatornán és tudjam egyszerre a két képet együtt látni összekeverve.
(#) dj-mike hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
A forrás két kamera, a kimeneten meg egy tv.
De nem külön rublikákban szeretném látni a képet, hanem "összefolyva", összemosódva!
(#) proba válasza dj-mike hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
A szomszédomnak volt ötlete videójelet akart átkeverni potméterrel odáig jutottunk hogy egyik kép elsötétedik a másik világosodik,(az átmenet sötét) azután ennyibe maradtunk.(poti egyik vége egyik jel a másik a másik,közepe meg a kimenet. Sajnos ez egyszerű eszközökkel szerintem nem megvalósítható.A két videójelnek biztosan nem esik egybe a szinkronjele ,a jó minőségű álló (nem futó) képnek ez alapfeltétele,ezért min az egyik képet el kell tárolni egy kis időre ,vagy késleltetni..Legegyszerűbb korrekt megoldás szerintem egy számítógép .
(#) dj-mike hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Ha valaki tud kapcsolási rajzot, azt megköszönném!
(#) menyus válasza Topi hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
A TV adós topicban van egy modulátorhoz való erősítő, én raktam össze, biztos hogy működik. Veszel pl egy Ilyet (vagy igényesebbet egy fokkal..) utána kötöd azt a kis erősítőt és mehet fel a padlásra az A/V jeled rádión. Vagy esetleg tudom javasolni a 4 tigris piacot, ott lehet kapni 5 e ért kis rádiós kamerát vevővel együtt, 1,2 GHz en ketyeg. A kamerából kiveszed az adót (1x1 cm)és rákötöd ami neked kell. Én 13 dbm et mértem rajta, elég kell legyen a padlásig bár nem tudom mekkora távolság, betonfödém...stb. Szokott működni kb 20 méterig gond nélkül falakon födémeken keresztül is. Nyílt terepen 60-70m t tudnak, rálátással.

üdv
(#) Inhouse válasza dj-mike hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Videójelet nem lehet úgy összekeverni, mint az audió-t, annál sokkal bonyolultabb...vegyél egy gyárit.

Üdv
Inhouse
(#) agostonl hozzászólása Máj 29, 2014 /
 
Sziasztok!

Nemigen értek az elektronikához, ha valaminél eltört a forrasztás, azt visszaillesztem, pont.
Szeretnék elvinni 10-20 méterre a számítógépről RCA video és Jack audio jeleket (A jack erősített).
Lehet ezt passzív módon valami minőségi kábellel, vagy esetleg egy sima CAT-5 UTP-vel?
Vagy erősíteni kell? Ha igen, hogyan?

Ne kövezzetek meg, az ágyat nehezebb áthozni a másik szobába
(#) agostonl hozzászólása Máj 29, 2014 /
 
Találtam egy ilyet. Ez jó lehet?
(#) Inhouse válasza agostonl hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Elképzelhető hogy élvezhető marad a kép, sok mindentől függ.
Azért a 20m pont a duplája a 10m-nek, a 10 esélyesebb. A linkelt kábel helyett szerintem vegyél a videó jelhez koax kábelt, jófajta dugóval szereld meg, a hangnak jó olyan is.
Raktam már fel ide valahova egyszerű videó erősítő rajzot, ha véletlenül leromlana a jelminőség. Ez kapható is emberi áron, ha nem tudod megépíteni.
(#) gyulus27 hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Szaisztok. Én eggy halastón őrködöm és sokat kell sétálnom a megfigyelés miatt .Épitettem eggy videó to rf adót ami kb 120 mhz en adja a videó jelet eggy hétköznapi tv re. nmost az a problémám hogy ezt a jelet legalább 500 méterre szeretném eljuttatni.ehhez gondolomvalami erősitő kellene:Én épitettem már kb vagy 3 darabot de eggyik sem adja elég teljesitménnyel a jelet.Ha tudto valami Segitséget ebben a témában adni vagy valami normális rajzot mert amit eddig találtam aok kicsik .előre is köszönöm mindenkinek
.üdvözlettel.Gyulus27
(#) gyulus27 hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Igy néz ki az erősitő ami nem működi.
(#) kadarist válasza gyulus27 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Szia!
Növeld a rádióadód tápfeszültségét és használj nyereséges irányított antennát.
(#) dokidoki válasza gyulus27 hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Ezeket az egyszerű kapcsolásokat nem érdemes komolyabban használni. Mert csak zárt láncban, vagy csak rövid távon használhatóak. Nincs kellő stabilitásuk és jeltisztaságuk ahhoz, hogy erősíteni és antennára lehessen kötni őket. Persze törvénybe is ütközik a használatuk, és a 120MHz és környéke nem épp jó ómen, mert a légi-irányítással sem jó bajuszt kötögetni. Használj gyári eszközt, megbízhatóbb. De ha mindenképp kísérletezni akarsz, akkor használj videó- RF modulátort, amit bontani lehet, 520-580 MHz között mennek. De ezt is erősíteni, és szűrni kell. Így az építés öröme megmarad.
(#) pjg hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Mondjátok! Mire jó egy DLNA-Server? Van ilyen valakinek?
(#) Inhouse válasza pjg hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Kicsit távol áll a topic témájától, de itt, és itt is elolvashatod, hogy mi is az és mire jó. Nekem van és hasznosnak bizonyult. Gyakorlatilag egy mini számítógép egy nagy háttértárral. Az ide feltöltött média; fotók, zenék és videók a házban elérhető hálózaton keresztül élvezhetőek egy erre alkalmas készülékkel. Pl. ilyen az okos TV, tablet, telefon, PC, laptop, stb... Ezen kívül még általában igen sok mindent tudnak a NAS-ok, de a DLNA része kb. ennyi. Régen én is egy külső HDD-re pakoltam az anyagot, ehhez mindig kihúzni a TV-ből, rá a PC-re, felmásol, visszadugni a TV-re és akkor is csak ott volt elérhető. Most egy ilyen NAS rajta van a Gigabites hálózaton, nem kell semmit sem dugdosni. Felmásolom rá amit akarok és azonnal elérhető a hálózaton levő eszközök számára.
Csinálhatsz ilyet egy csendes számítógépből akár házilag is, de az erre a célra készült eszközök elég jól vannak kitalálva, csendesek, keveset fogyasztanak, megbízhatóak, kicsik...
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
(#) pjg válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Értem. Köszönöm szépen a tájékoztatást. Nekem nem okos a TV-m- tehát nem fog menni.
Viszont van egy PC-m HDMI kimenettel, 7.1 hanggal. Azt fogom beállítani lejátszónak.
(#) Inhouse válasza pjg hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Lehet kapni okosítókat, amik szintén egy kis számítógépet tartalmaznak és HDMI-n összekapcsolva a TV-vel, lehet netezni, vagy akár a DLNA-s médiát is nézni/hallgatni. Mozgó alkatrész nélküli, kis Android-os dobozok távirányítóval, plusz akár vezeték nélküli billentyűzettel/egérrel. De ha neked elfér a PC, akkor az is jó. Ezen a téren most a Kodi a favorit program, van Windowsra is. Egy távsegítség programmal azt is vezérelheted akár telefonról is. Vagy ott van pl. a LibreELEC oprendszer, ami direkt erre van.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem