Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   1 / 195
(#) Gafly hozzászólása Jún 10, 2014 / 1
 
Akciós a gyémántos tűreszelő készlet a LIDL-ben.
Kipróbáltam: úgy viszi a sörösüveget, mint kés a vajat
(#) Schnitt válasza Gafly hozzászólására (») Jún 10, 2014 / 1
 
Letört volna a kezük, ha 2 centivel mélyebbre mártják a gyémántporba a reszelőket?
Oké, hogy olcsó, de nem szeretem az olyan reszelőket, ami nincs végigfogazva.
Ettől függetlenül biztos jó lehet, ez csak az én véleményem.
(#) Laslie válasza Gafly hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Ilyet én is vettem még a múlt héten, de kipróbálni még nem volt időm (kedvem ).
De jó tudni, hogy nem csináltam vele rossz vásárt.
(#) zosza18 válasza SALáta hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Szia! Számomra megnyugtató a sörös dobozok látványa, ebből tudni lehet, hogy rendes emberrel állunk szembe.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2014
(#) szamóca válasza Gafly hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Mekkora a gyémánt tartalma ezeknek?
(#) nedudgi válasza szamóca hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Azt nem tudom, de 3 év garanciát vállaltak rá, és van hozzá doboz is.
(#) gkari válasza szamóca hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Talán 0.01 karát/db.
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Az a baja, hogy a sörösüvegen kivül mást sajnos messze nem ilyen jol reszel - sörösüveget viszont amugy nagyon másra szoktuk használni.....
(#) elektroncso hozzászólása Jún 10, 2014 /
 
Sziasztok, a mi műhelyünk is gazdagodott pár szerszámmal. Pár darab vadonat új fúrószár, egy NAREX készlet, enyhén hiányos de reményeim szerint a többi része is elő kerül. A pontozón kívül amúgy ami benne van szintén új. Össze lett még válogatva a szintén NAREX menetmetsző készlet is. Ez is enyhén hiányos, de ezek is hamarosan elő fognak kerülni. Ezek amúgy régi Csehszlovák gyártmányok, de mind jó állapotú.Amúgy a NAREX milyen minőségnek számít ma?
Ui.:A képek meg lemaradtak.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2014
(#) satlokk válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Nem voltak azok olyan rossz gyártmányok,szerintem most is megállják még a helyüket.Ha nekem felajánlottak volna ilyent habozás nélkül elfogadtam volna.
(#) elektroncso válasza satlokk hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
A menetmetsző készlet sokat volt nyüstölve a gyártása óta. Még meg sincs a legtöbb kopva.Jó stabil. Viszont azért kérdeztem mert anyumékhoz egyre több reklamáció érkezik NAREX gépekre. Persze az is lehet hogy nincsenek megfelelően használva. Az itthon használt fúróink is mind a kettő narex, szintén még Csehszlovák. Mind a kettő jól bírja a strapát pedig kapnak ám rendesen. Az egyiknek eddig még csak szénkefe gondja volt 10 éve, 2 hónappal ezelőtt pedig bedöglött a kapcsolója, fél óra alatt megjavítottam. Meg kellett csiszolni a kontaktokat, mert be voltak égve. Ez egy villanyászati cégtől lett leselejtezve, onnan hozta el az apám. A másiknak még semmi komoly baja nem volt.
(#) Massawa válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Valamikor a legjobb minöséget képviselték - én a mai napig használom a menetfuroikat - és eddig majdnem ez az egyetlen márka a sok közül, ami a kezembe került, ami magátol belekap az anyagba - csak a méregdrága gépi menetfurok jobbak tölük..
Sajnos ma már ök is csak a márkanévböl élnek és a távolkeleten gyártatják a szerszámokat. (De a luxemburgi szerszám nagykereskedönél a Narex meg TOS a mai napig is a legdrágább márka - Rc-machines )
(#) Schnitt válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Nekem van egy narex csőmenetfúróm, 1/4" méretben, eddig még meg vagyok elégedve vele, igaz nem volt olcsó.
Van a szárán egy számsor, ami alapján ki lehet keresni, milyen anyagokhoz ajánlja a gyártó. Az enyémet műanyaghoz, nemvas fémekhez, és gyengén ötvözött acélokhoz. Szerintem ez az a kategória, aminél már lehet hinni a gyártónak.
Ha betartod a korlátozásait, ki fogja szolgálni a tervezett élettartamát.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2014
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 12, 2014 /
 
Sziasztok! Sajnos a jó kis Makita fúrógépemet sikerült leejtenem, eltört a külső váza. Gondoltam, feldobom, kinek melyik géppel van jó és rossz tapasztalata? Nekem eddig egy Bosch CSB550RET volt 17 évig használatban, de már elkezdte "enni" a szénkeféket és szintén "megevett" 3 készülékzsinórt. Akkor vettem a Makitát. Ennek a műanyag váz lett a veszte. Kacérkodom a Bosch ipari változattal: GSB13, Metabo SBE601-el, és nagyon gondolkodom, nem jobb lenne mégis egy ugyanolyan Makitát vennem, mert akkor legalább lenne alkatrészem (HP1640). Ki mit tapasztalt, van esetleg jobb javaslat? 20eFt környékén gondolkodtam....
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Nem lehet azt a Makitát megjavítani? Nekem e Skil volt, amikor hasonlóan járt, (lepottyant a létra tetejéről és széttörött) szétszedtem, a törött vázat elvittem egy műanyagoshoz szépen meghegesztette összeraktam és addig használtam míg az akkuja ki nem purcant pér év múlva.
(#) Moderátor hozzászólása Jún 12, 2014
 
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Ide jöhetnek, a műhelyt magát bemutató témában off hozzászólások.
(#) Massawa válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Ma már kapni igen jo BLDC motorokkal szerelt kézi gépeket, valamivel drágábbak, mint a kefések, de nagyságrenddel jobban müködnek. (Legalábbis a Hitachi nekem igen bevált és igen jok az akkujai).
(#) Schnitt válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Kérdezz rá szervizben, hátha van nekik bontott burkolat, emberi áron valami belső hibás gépről.
Én anno fater bosch fúrójára így kaptam olcsóért kapcsolót.
Őket keresd:
Barkácsboci szerviz
(#) kameleon2 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Sziasztok! Azt hiszem maradok a költséghatékony megoldás mellett. Megrendeltem a törött alkatrészek helyett az újakat. A többit pár napon belül meglátjuk. Akksis gépem is van másik, addig kihúzom valahogy . Ettől függetlenül érdekelnek a tapasztalatok, mert sokszor kevés az egy gép. Főleg ha sok szerszámmal kell dolgozni.
(#) szamóca hozzászólása Jún 13, 2014 /
 
(#) zoly15 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
Ilyenünk van, igaz esztergához, morze kúpos, nagyon precíz szerkezet!
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2014
(#) Schnitt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
Hát hogyne
Bővebben: Link

Én szamóca helyében be is vásárolnék, szerszámboltban egy ilyen tartozékkészlet 12-13000 Ft, típustól függően.
Sőt, ez más típusú géphez is jó, mert a felfogatás szabványosítva van.
(#) Massawa válasza Schnitt hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
Egyre azért érdemes odafigyelni - én emiatt visszavittem a hasonlo gépet. Egy akkutöltéssel kb 2 orát ment a gép, de maga a töltés 8 ora!!!!! Igy még 2 akkuval sem igen lehet komolyabb munkába fogni.
(#) Schnitt válasza Massawa hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
Ezt a részét nem tudom, én csak a tartozékokra reagáltam.
Nekem nincs ilyenem. Ha vennék, akkor a gepdepo.hu oldalon ezt a kfutó modell Makitát venném tartozékok nélkül, és vennék hozzá 2 szettet a lidl -nél a 4 darabos vágókészletből.

Bővebben: Link
(#) Schnitt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
Mire használod egyébként?
Én azért nem vettem eddig, mert nem nagyon találkoztam olyan vágási feladattal, amit csak ezzel tudnék megoldani.
(#) Massawa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Én is végül is kábeles mellett döntöttem, azzal viszont nagyon jo dolgozni....
(#) birs válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Szia!

A narex márka olyan középkategóriásnak számít mostanában,legalább is nálunk a gyárban.
a régi narex márkához már közel sem jöhet,hamar elkopik.
Ha valaki igazán jó menetkészítő szerszámot akar vásárolni akkor a TITEX márkát tudnám ajánlani,de úgy tudom hogy az új márkaneve már Walter titex vagy Walter.
Ezen márkanevű forgácsoló szerszámok egy barkácsműhelybe nagyon sokáig használhatóak.
Sokat dolgoztam munkám (forgácsoló) során mindkét fajtával de a titex szerszámmal több száz darabbal több menetet lehetett készíteni mint a narex-al.
(#) aramos hozzászólása Júl 6, 2014 /
 
Sziasztok!
Szokott valaki használni "Ryobi" szerszámokat? Tapasztalatokra lennék kiváncsi, tartósság, minőség, ár/érték, stb?
(#) mark.budai hozzászólása Júl 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Bővült a szerszámaim létszáma egy számomra nagyon fontos taggal. A héten vettem, 11E volt postával együtt, szerintem ennyiért nagyon megérte. A készletben vannak különböző köszörűtárcsák, csiszoló és vágókorongok, polírkorongok, polírpaszta, van pár fúró, és marószár. Ami az érdekes, hogy adtak hozzá felxibilis szárat is, amit nem is tartottam fontosak, hogy legyen, de hamar rájöttem, hogy könnyebb vele az élet. A gép 130W-os, fordulatszámszabályzós (10-35E f/p).
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2014
Következő: »»   1 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem