Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Steampunk -a gőzgép-
 
Témaindító: vicsys, idő: Júl 2, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 5
(#) vicsys hozzászólása Júl 2, 2014 /
 
Ezt a topikot, kísérleti jelleggel hoztam létre. Megszállottan kedvelem a steampunk stílust és gondoltam, hogy eljött az ideje egy ilyen topiknak is. Egy kicsit mechanika, egy kicsit elektronika és sok művészet.
Szeretném ha megosztanátok műveiteket, tapasztalatokat, ötleteiteket és technikákat. Amolyan, "ki mit épített" -gőzgép, topik lenne ez...
Ha valakit bántana, zavarna, vagy nem odaillőnek érezné a topikot, szóljon, mert a többség dönt!
(#) Gafly hozzászólása Júl 2, 2014 /
 
Amikor megláttam ezt új topic-ot, egyből az jutott az eszembe, hogy moderációt kérek
Nekem van egy hajómodellem, kis gyertyával működne. Mozgó alkatrész nélkül. Sohasem sikerült működésre bírni és még az elvét sem értem (lehet hogy a kettő között van némi összefüggés ).
(#) vicsys hozzászólása Júl 2, 2014 /
 
Akkor elsőként egy két kezdeti szárnypróbálgatásom:
(#) vicsys válasza Gafly hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Valami ilyesmi?
Inkább ez: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2014
(#) tursaba hozzászólása Júl 2, 2014 /
 
Szevasztok !

Gyerekkoromban nekem is volt gyertyacsonkkal működő hajóm.
Amire emlékszem: lapos tartály, fémmembrán felső résszel, ami alá be kellett tenni a gyertyát.
2db. ~3-4mm-es fémcső jött ki belőle és hátul volt kivezetve a hajóból.
Működés előtt itt kellett feltölteni vízzel.
Érdekes, brekegéshez hasonló hangja volt menet közben.
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Ha már gőzgép. Bővebben: Link
(#) vicsys válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
És sokak nagy kedvence, az első projektek:
(#) vicsys válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Ez tényleg az!
(#) vicsys hozzászólása Júl 2, 2014 /
 
Egy kis mechanika:
Szükségem volt egy egyik végén zárt hengerre. Egy amolyan félgömbölyű végűre. Otthoni körülmények között is kivitelezhető, mindenféle különleges ipari gép nélkül. A képen jobboldalon a kész (polírozatlan) darab, a baloldalon pedig a forrasztási fázis. Ugye, szinte nem is látszik, hogy 2 darabból van összerakva...?

DSCN0001.JPG
    
(#) Sebi válasza tursaba hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Igen. Annyit tudott a kis szerkezet, hogy a gyertya egyfajta bimetall-membránt melegített, ami egy hőfokon "horpadt" egyet (ez adta a hangot), kinyomta a vizet hátra, majd a helyére nyomuló hideg víz által lehűlve "visszadomborodott" a szivattyúmembrán és kezdődhetett elölről a folyamat.
(#) Massawa válasza Sebi hozzászólására (») Júl 2, 2014 / 1
 
Ez tévedés.
Az egész ugy müködik, hogy a kis tartály ami tele van vizzel, ami a höre felforr, és a göz felfujja a tartályt, amiböl a göz kifujja a vizet. Minután a csövek a hideg vizben vannak azok a membrán összehorpadása miatt visszaszivják a hideg vizet, amit a gyertyának ujra fel kell forralni.
pop hajtás
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Tényleg nem látszik. Ügyes!
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Csettegő hajó, vagy propulziós hajó néven is ismert. Itt lehet venni: Bővebben: Link
Házilag nehéz optimálisra megcsinálni, megfelelő anyagok hiányában. Ez egy rezonáns rendszer, ahol a tartály rugóereje, rugózáskori méretváltozása, és a csővastagság, azaz a be-ki áramló víztömeg kell összhanban legyenek. Én csináltam, sokat kísérleteztem vele, utána vettem boltit, ez jobb volt.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Én csináltam a video alapján egy tucattal mind ment......... még a 10 éves fiamnak is sikerült egyet összehozni.. Amikor beraktuk a kádba az egész lakás csattogott. Kint a tavon sokkal jobban nézett ki....
(#) vicsys hozzászólása Júl 2, 2014 /
 
Ígértem képeket a sárgaréz lemezes logóm kísérleteiről. Változtattam a betűtípusokon is. Ez a nyers, csiszolatlan darab.
(#) nagym6 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Én voltam az előzőre az az undok kritikus, ez nekem sokkal jobban tetszik. Most lelkifurdalásom van, hogy változtattál. De remélem nem énmiattam.
(#) vicsys válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Ugyan már! Dehogy voltál undok. Most öregítettem egy kicsit és melléraktam a kiindulásit, az összehasonlításhoz.
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Nekem ez az új jobban tetszik (néha a kevesebb több ...)
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
+1, szerintem is jobb az új!
(#) vicsys hozzászólása Júl 3, 2014 /
 
Hogy jobb legyen a napotok...
(#) zolika60 válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
-1 nekem az első tetszik jobban.
(#) Buvarruha válasza vicsys hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Te ennyire ráérsz?
(#) vicsys válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Nem, csupán kreatív vagyok.
Igen, mert nálam egy nap az 25 óra- ugyanis nem tartok ebédszünetet.
(#) Gabó hozzászólása Júl 4, 2014 /
 
Kicsit off, de tök jó háttérképek vannak ebbe a stílusba a neten Bővebben: Link
(#) vicsys válasza Gabó hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Nem is off, mert ez a topik témája. És még mondja azt valaki, hogy nem jó a steampunk stílus...!
(#) vicsys hozzászólása Júl 5, 2014 /
 
Készítettem egy zeneszámot (a csigához). Egy kicsit élvezhetőbbé próbáltam tenni néhány képpel:
Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
A csiga sem rossz de a 4. kép......
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2014
(#) vicsys válasza vicsys hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Csak érdekességképpen említem meg, hogy a zenében hallható "snail", "steampunk" és robothang "technology" részek, a saját hangom. Kellet vele dolgozni, hogy ilyen legyen...
(#) furko hozzászólása Júl 7, 2014 / 1
 
Sziasztok!

Tetszik a topik.
Talán ezeknek a gépeknek a stílusa idevág, gondoltam megosztom veletek.
Igaz ez nem gőzgép, de közeli rokona. Stirling motor, vagy másnéven hőlég motor. Egy időben sokat agyaltam rajta hogyan lehetne valamilyen elektronikai berendezés hűtőbordáján keletkezett hővel hajtani ilyen motort, de nem jutottam el a megvalósításig. Akit érdekel a mechanika, nem csak az elektronika, azoknak szánom gondolatébresztőnek. Youtube-on találhattok videókat is szép számmal.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2014
(#) Norberto válasza furko hozzászólására (») Júl 7, 2014 /
 
Tyű!

No, ez már kivitelezés a javából! Ettől valóban leesik az állam.
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem