Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Express PCB használata
 
Témaindító: Tom Lord, idő: Nov 28, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) varttina válasza szigetizs hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Nekem is HP LJ 1200-as nyomtatóm van, de nekem elsőre, minden extra beállítás nélkül, hibátlanul nyomtatott. Legegyszerűbb, ha megnézed a nyák méretét, pl. 3,2x1,6 hüvelyk, tükrözöd a nyák képét egy rajzprogrammal, majd a nyomtatási méretnél beállítod az eredeti rajz méretet.
Ugy tudod megnézni a nyák méretét, ha a kurzort a nyákterv jobb alsó sarkára rakod, a státusz sorban (azt hiszem így hívják) megjelenik a szélesség és magasság érték.
(#) valve válasza szigetizs hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Kinyomtatod egy pdf-be például egy PDFCreator 0.9.6-al majd megnyitod Adobe Photoshoppal és ott Rotate Cavans -> Flip Cavans Horizontal és/vagy Vertical ahogy neked megfelel majd mented és lehet is nyomtatni...
(#) szigetizs válasza varttina hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Igen , az eredeti méret bepipálása után műkööödiiiik. Köszi!
(#) VRubenX hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Mivel tudnám megnyitni az adott pcb. típusú fájlt :google: sajnos nem segített mert amit találtam egyik sem volt képes megnyiti és nem 2 programot próbáltam meg.
Köszönöm előre is. Ezt a témát találtam legalkalmassabnak.
(#) szabo_zoran09 válasza Tom Lord hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Válaszd a print-toplayer butomlayer menüpontot.
(#) MaTe193 hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
Üdv!
Lenne egy kérdésem:Hogyan tudnám a pcb filet átkonvertálni jpg-be vagy bmp-be vagy más képformátumba?

Előre is köszönöm:Máté
(#) Doszpot válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Helló!

Én PDF -be szoktam "kinyomtatni". (Bullzip nevű programmal)
Onnan már viszonylag könnyű kiollózni a képet. Nem a legegyszerűbb megoldás, de működik.
(#) Doszpot válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Ráérős időmben megcsináltam, hogy megmutassam mire gondolok.
Egyébként direkt a felső (piros) rétegben dolgoztál?
(#) MaTe193 válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Nem,ezt a kapcsolási rajzot küldték nekem.De köszönöm a válaszokat!
(#) varttina hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Sziasztok! Már évek óta használom a programot, eddig nem volt vele gondom egészen mostanáig.
Mivel rendszerint kis méretű nyákokat tervezek, és gyártok, a nyomtatóm A6-os papírméretre van beállítva. Ma tervbe vettem egy kb. 10x5 cm-es munkadarab legyártását. Nem voltam benne biztos, hogy elég lesz az A6-os lap szélessége, ezért 4 felé vágtam egy sima fénymásolólapot, és készítettem egy próbanyomatot. Mind két széle gyönyörűen rajta volt a lapon. Kinyomtattam fényes papírra, majd levasaltam. Kimarattam a nyákot, kifurkáltam, méretre csiszoltam... Az apróbb alkatrészek beültetésével nem is volt gond, de amikor egy 28 lábú IC foglalatot akartam a helyére rakni észre vettem, hogy sehogy sem passzolnak a furatok. Az történt ugyanis, hogy az ExpressPCB automatikusan átméretezte a nyáklapot. Ígyhát kezdhettem előlről az egészet.
(#) vikipapa hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Helló mindenkinek. Megtaláltam a szerintem leg "elegánsabb" megoldást az ExpressPCB-ből való nyák kitermelésére. Van egy Zan Image Printer nevű program. Evvel meg lehet azt csinálni hogy kép formátumba(BMP, JPG) menti ki a nyomtatásra szánt dokumentumot. Minden programmal működik, ami nyomtatni tud Itt egy Link a leírásáról. Remélem segítettem nektek.
(#) vladcepes hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
Sziasztok.Van itt valaki aki használja ezt programot?
Az lenne a kérdésem hogy vannak alkatrészek amiket nem találok benne.Létezik?vagy pedig rossz helyen keresem benne? PL: BFR91 vagy BF961. Amíg nem találok benne ilyet nem tudom mivel helyettesítsem hogy meglegyen a rajz.
Köszöntem a választ.

Üdv.
(#) vikipapa válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Helló. Ezeket sajna be kell rajzolni az alkatrész-listába. Nem nagy kunszt megcsinálni szerencsére Ha gondolod leírhatom hogy hogy kell csinálni új alkatrészeket.
(#) Tom Lord válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Ez a típusú félvezető nincs az alkatrészek között, de könnyen létrehozhatod saját magad.
Nézd át az előző hozzászólásokat, le van írva hogyan lehet megcsinálni.
(#) vladcepes válasza vikipapa hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Szia. Megköszönöm ha leírod,közben nézegetek visszafele is amit T Lord is ajánlott.
(#) vikipapa válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Helló. Alkatrészt létrehozni a következő képen is lehet: Baloldalt a "Place a pad(trough hole or survace mount)"-ra katt->ekkor jobb oldalt fent megjelenik egy "Create new pad" gomb (katt)-> "Pad type-nél válaszd ki az "STM"-et->ezután állítsad be a forrszem (fóliasziget) méretét a Pad Width és Height-nél-> a "Pad layer"-nél állítsad be a piros réteget(fólia oldal)->katt az OK-ra-> helyezzed le az alkatrésznek megfelelően a lábakat(fóliaszigeteket)->utána válaszd ki bal oldalt a "Place a trace" gombot->válaszd ki felül,középen a sárga rétegeget és egy tetszőleges vonalvastagságot (ezzel csinálod meg az alatrész felülnézeti képét)-> utána a piros alkatrészlábakon katt kétszer, és állítsd be a "Pin number"-nél lábak számát->miután meg van az összes láb, jelöld ki az egész alkatrészt-> utána a menüsoron: "Component"->"Group to make PCB component"-> ha el akarod menteni az alkatrészt, jelöld ki, majd újra "Component"-> "Save custom component..." nevezd el valamilyen néven. Ha majd újra kell az alkatrész akkor megtalálod a "Component managger"-ben a "Custom components"-nél a megadott néven. Sok sikert! Remélem érthető lett
(#) vladcepes válasza vikipapa hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Szia. Köszöntem a jó leírást,de pillanatnyilag ott megakadtam hogy én az enyémben baloldalt nem találok ilyen funkciót.Rakok be egy képet.Bővebben: Link Vagy lehet hogy csak én nem látom? Ha nem ez a szoftver akkor melyik? vagy ha nincs ott ez a gomb akkor honnan lehet előcsalogatni? Köszöntem a további infót.
(#) Tom Lord válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Ez Az ExpressPCB!
Ezért nem találod.
(#) Tom Lord válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Innen letöltheted a legfrissebb változatot, ingyenes:
"http://www.expresspcb.com/"
Enjoy!
(#) vladcepes válasza Tom Lord hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Szia.
Köszöntem szépen.Utána már rájöttem ahogy elküldtem a hozzászólásomat.Valaki használta azt is amit én? Gondolom az Express az jobb! ???
(#) deak francis hozzászólása Szept 22, 2013 /
 
Helo. a express PCB val készitettem egy panel rajzot és át szeretném alakitani PDF vagy bármi.Lehetséges-e?kösz
(#) Tom Lord válasza deak francis hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Természetesen:
Pdf formát választasz nyomtatásnál. Persze ehez telepítve kell legyen egy Pdf nyomiga.
(#) deak francis válasza Tom Lord hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
köszönöm szépen.
(#) deak francis válasza deak francis hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Elnézést kérek a moderátoroktol
(#) minicooper hozzászólása Okt 4, 2013 /
 
Üdv!
Annyi lenne a kérdésem hogy lehet-e a programhoz alkatrészt hozzáadni vagy valahogy bőviteni?
(#) Tom Lord válasza deak francis hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Már ne is haragudj, de nem igaz, hogy nem tudsz visszaolvasni 7 azaz hét hozzászólást.
Ráadásul a fórumtéma össz két oldal.
(#) Tom Lord válasza Tom Lord hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Bocs, a hozzászlás minicoopernek lett címezve
(#) zenetom hozzászólása Júl 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Át lehet valahol állítani, hogy ne amerikai legyen a jelölés?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2014
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Közben megoldottam.. új alkatrészt csináltam.
(#) zenetom hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
A nevével ellentétben nem lehet vele gyorsan NYÁK-ot tervezni.
Eléggé akadályoztatva van az ember a programban.
Szerk.: eddig bírtam, ez a program nem való NYÁK tervezésre, hacsak nem időmilliomos az ember.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2014
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem