Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Leszállásjelző gomb
 
Témaindító: eron, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) eron hozzászólása Márc 27, 2006 /
 
Sziasztok!
Van otthon egy leszállásjelző nyomógombom,ilyen zöld világítós régebbi fajta, de valamiért nem működik, mert úgy viselkedik mint egy kapcsoló. Ha valaki tudna valami rajzot a szerkezetéről akkor megköszönném :yes:
Én már sok helyen kerestem de nemnagyon találtam
(#) Norberto válasza eron hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Csak nem leesett a buszról???

Egyébként valami rugó veszhetett el benne, vagy csak kiugrott a helyéről, ha korábban valóban leszállásjelzőként funkcionált.
(#) eron válasza Norberto hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Villamosról
Van benne két rugó is, de akárhogy csinálom sehogyse működik.....:no:
(#) amex válasza eron hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Szia!

Amennyire én tudom, ez egy két áramkörös kapcsoló. Az egyik kör a kapcsoló rész a másik pedig a kapcsolóba épített izzó köre.
Amikor megnyomod a gombot akkor egy relét(mágnes kapcsolót) vezérel és annak behúzó hatására, mintegy visszajelzésként világítani kezd az izzó.
(#) Topi válasza amex hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Pontosabban Öntartó relé
párhuzamosan van kötve a nyomógomb és a relé egyik érintkező párja... és a relé kapcsolja "maga allatt" a villanyt. Szóval a gombal áramot adsz a tekercsre, behúz a relé. de mivel behúzott a relé azért továbbra is zárul az áramkör. ergo ott marad a relé...
(#) raron válasza eron hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Én láttam olyan leszállásjelző gombot egy villamossági boltban.(Sajnos a bolt már megszünt. )
Itt nézegethetsz. Szerintem lessz.
Vagy a Lomexben nézd meg. Itt.
(#) raron válasza raron hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
(#) raron válasza raron hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
itt a kép

a.jpg
    
(#) hzsolt77 válasza eron hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
szia !
olyan mint pl az autóbuszokon?
vagy a minipress kávéfőzőn?
(#) eron válasza hzsolt77 hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
Buszokon! a kávéfőzős gondolom kapcsoló, de ez nyomógomb, és nem az áramkör nem jó hanem a nyomógomb nem működik
(#) raron válasza raron hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
itt van mégegy
(#) hzsolt77 válasza raron hozzászólására (») Márc 27, 2006 /
 
a buszé...
(#) _JANI_ válasza eron hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Alaposan átkell nézni a nyomógombot, s egyszercsak kiveri az ember szemét a felismerés
(nem a rugó), hogy csak a visszanyomórugó van megfáradva...:nyes:
(#) damatic válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Sok ilyen bontottat babráltam (18-20-at). Csináltam kapcsolótáblát dizsibe. Nekem ki kellett belőle szecskáznom azt a rugót, aminek eredetileg vissza kellene nyomnia, de meg van hervadva.
(#) eron válasza damatic hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Hoztam képeket, a kérdés tehát az hogy mi hiányzik vagy mi nem jó ami miatt akárhogy rakom össze nem lesz nyomógomb
(#) damatic válasza eron hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Na, akkor nézd meg ezt

zoldize-2.jpg
    
(#) eron válasza damatic hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Köszi
Akkor majd szétnézek a szobámban
(#) zsuzsad hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
Segítsetek!

Hogyan működik a busz leszállásjelző csengője. Fizikára kell.
(#) andpet hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
A sofőr megnyomja az ajtózáró gombot, van valmi késleltetés, amíg nem csukódik az ajtó (2-3 sec), addig szól a csengő, amíg nem érzékeli azt h. az ajtó be van csukva.
Erre gondoltál?
(#) zsuzsad válasza andpet hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
TUDOMÁNYOSABBAN KELLENE. a FIZIKA TANÁR AZT HISZEM VALAMI KAPCSOLÁS-FÉLÉRE GONDOLT.
(#) Gafly válasza zsuzsad hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Jelzo gobok parhuzamosan,
ajto zaras erzekelok sorosan
egyebkent pedig egy ontarto jelfogo?
(#) Kovidivi válasza andpet hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Én úgy figyeltem, hogy két gomb van a sofőr közelében. megnyomja a csengő gombot, akkor az elkezd világítani és csengetni a csengő, majd átrakja a kezét az ajtó becsukás gombra, és amíg meg nem nyomja, addig kerreg a csengő.
Jelzésnél pedig bistabil flip-flop féle rendszer kezeli a jelzőgomb nyomkodást. (ezért van, hogy azokon a buszokon, ahol a jelzés idejében csenget egyet egy csengő, az mindig csak egyet csenget, akárhányszor is nyomod meg a leszállásjelző gombot.)
(#) Dempsey válasza zsuzsad hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Heló!Csatoltam egy kapcsolási rajz féleséget!A kis q betű a relé kapcsolási ideje tehát a gomb megnyomása és a relé behúzásáig eltelt idő!Remélem segítettem!
Üdv!
Az 1,87MB (!!) képet cseréltem gif-re.--vicsys
(#) Kovidivi válasza Dempsey hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
attól, hogy átnevezed jpg kiterjesztésre, nem lesz jpg. máskor paintben válaszd ki fájltípust jpeg-re...és esetleg ki is vághatod a felesleges részeket. (ajánlom az IRFANVIEW programot képszerkesztésre-könnyű, kicsi)
(#) szilva válasza zsuzsad hozzászólására (») Márc 18, 2008 / 4
 
Rajzoltam egy sematikusat. Ez kb. 1 ajtó, csak a leszállásjelző része. S1 és S2 a leszállásjelző nyomógombok, K1 egy jelfogó, egy záró munkaérintkezővel. S3 az ajtónyitás érzékelője. G1 az akkumulátor, LMP1 és LMP2 a két visszajelző lámpa, ezekből az egyik az ajtónál, másik a vezetőnél van.

S1 és S2 megnyomásra zárnak, S3 akkor van zárva, ha az ajtó is zárva van. A K1-gyel kialakított kapcsolás egy klasszikus öntartó kapcsolás, ha S1-et vagy S2-t működtetve behúz a jelfogó, onnantól a saját munkaérintkezőjén keresztül kapja az áramot, és behúzva marad, egészen addig, amíg az S3-mal meg nem szakítjuk a tápfeszültséget.

leszall.png
    
(#) ha6pc hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
Elektronikusak!
A busz leszállásjelző CSENGŐJE a kérdés.
Az,ami ha bármely utas(polgár) bármelyik leszállásjelző gombot megnyomja,azt monja "plingggg".
Az pediglen egy tetszőleges bemenetű VAGY kapcsolatot tételez fel,esetleg egy monoflop-pal.
Vagy tévedek?
(#) zsuzsad válasza Dempsey hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Köszike!
(#) zsuzsad válasza szilva hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Köszike!
(#) Joseppe210 válasza zsuzsad hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Szevasztok. Remélem segíthetek.
Bkv nál vagyok autóvillamossági szerelő.Nap mint nap javíthatom tom.
namost. Az ajtók fölötti dobozokban vannak ugynevezett s2-es kapcsolók. Amik egyenként 2 áramkört képesek kapcsolgatni nyitott állásban küldi a jelet a sofőrnek, nyitva jelző. ez egy test szál- Ebböl tudja, hogy mikor melyik ajtó van nyitva. ez a szál még bemegy egy csengő rellébe a sofőr ekkor tudja az áram szállalall kapcsolgatni a rellé fegyverzetét ki vagy be. Csenget az akkor az ajtóegy elektropneumatikus szelep segítségével becsukódik. egészen addig szól a csengő amig a nyomólap ami az ajtóra van szerelve benyomja az s2 est akkor a csengő rellének a test megszakad, és és értelemszeűen elhallgat. Az s-2 ekkor kapcsol egy másik áramkört. ami a leszállás jelzőt müködteti. Ekkor aktív csak ha csukva van..
ha érdekel részletesebben minden dokut tudok adni. ikarushoz.
(#) agi19 hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Egy zöld v. piros lámpás leszállásjelzőre lenne szükésem,de olyan amit még üzembe tudok helyezni.
Fontos lenne!!!
Előre is köszi!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem