Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Set-top-box
Lapozás: OK   1 / 6
(#) boros.karoly0923 hozzászólása Aug 22, 2014 /
 
Üdvözletem: Egy Septobox, Triax TR41 digitális vevő javításához kérnék segítséget. A készülék tápegysége nem megy. A pufferen a tápfesz. (310 V.) meg van. A tápegységben levő ellenállásokat, diódákat kondikat megmérve, jóknak találom. A tápegység IC. feszültség adatait nem ismerem.
Szeretnék tanácsot kérni, hogy érdemes e vele foglalkozni, vagy irány a kuka? A segítséget nagyon megköszönném.
Tisztelettel: Károly.
(#) eyess válasza boros.karoly0923 hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Érdemes vele foglalkozni igen.
Némi információra azért szükség lenne még.Tehát semmilyen életjelet nem ad a készülék ?
Érte e valamilyen külső behatás lesett stb.Esetleg nem e lett villám csapott stb.
Egy két kép a készülék belsejéről nem ártana főleg a táprész felől.
(#) boros.karoly0923 válasza (») Aug 23, 2014 /
 
Üdv: A készülék a sógornőmé, és ő azt mondja, hogy Tv. nézés közben ment el a kép. A boxot bekapcsolva, semmi életjelt nem ad. A led nem világít. A trafó szekunder oldalán nincs feszültség. Miután a panel két oldalt szerelt, rajz nélkül nem tudom megfelelően áttekinteni.
A szekunder oldalon nem találtam zárlatot, a két egyen irányitó szürőkondenzátorán, és a többi elkónál sem. Sajnos képet nem tudok küldeni, de a nyákon nem látok semmi rendellenességet. Tisztelettel.
Károly
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2014
(#) q765 válasza boros.karoly0923 hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Nem ártana tényleg kép, de ha a trafó szekunderén veszik el a fesz, hogy tudsz a pufferen mérni? Bekapcsológombot elllenőrizd, hogy működik e.
(#) boros.karoly0923 hozzászólása Aug 23, 2014 /
 
Üdv: Lehet, hogy félreérthetően írtam. A hálózati egyenirányító után a pufferen tudok mérni 310 voltot. Ez megy, a tápegység trafó primérjén keresztül a PU3 pozició számú TNY176D ic. 4 lábára. Ezeken a pontokon mérhető +310 volt. Az ic. 1, 2 lábán + 6 volt mérhető, a 3 láb üres. Az 5,6,7,8 láb 10 ohmon keresztül a testen van. A tápegység trafó szek. oldalán nincs feszültség. Az opta csatoló, és a mellette levő tranzisztor rendben, van műszerrel mérve. Köszönöm az eddigi fáradozásaidat, és bocs, hogy nem igazán vagyok otthon e technológiában. A bekapcsoló gomb érintkezői jók. Kapcsolnak.
Károly
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2014
(#) eyess válasza boros.karoly0923 hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Akkor ebben az esetben , csak egyet lehet tenni.
Válogatás nélkül a szekunder oldalon minden kondenzátort kicserélni .valami ilyesmik lehetnek benn , hogy 1000uf/ 16 , vagy 25 volt .Vagy 470uf/16 vagy 25 volt.Tehát a szekunder oldalán hasonló ilyen kondenzátorokat cseréld ki mind.Remélhetőleg megjavul.Ilyen kevés információval amit adtál , csak ezt tudom tanácsolni.
(#) boros.karoly0923 hozzászólása Aug 24, 2014 /
 
Üdv: Köszönöm a segítségedet. Az eredménnyel majd jelentkezem.
Károly
(#) danyi hozzászólása Aug 24, 2014 /
 
Üdvözletem!
Én is segítségeteket kérném amivel már próbálkoztam egyszer de sajna nem válaszolt senki.

Egy Alcor hd2650 beltérinek olyan gondja lett hogy mint ha álandóan be volna kapcsolva,de viszont a tv képernyőn semmi + hang se.Kikapcsolni nem lehet,a tavra nem reagál.Mértem az 5 volt meg a 12 megvan,nem melegszik semmi benne.Ha valaki tudna nekem segíteni,vagy legaláb kapcsolási rajz lenne hozzá.Igy néz ki az egész(kép).Amugy keresgettem de nem tanáltam róla semmit.

2.jpg
    
(#) Lucifer válasza danyi hozzászólására (») Aug 24, 2014 / 1
 
Szkópod, usb-uart vagy rs-232 uart átalakítód van?
(#) danyi válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
sajna nincs
de az utóbit össze lehet hozni,talán ez?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014

RS_max232.JPG
    
(#) danyi hozzászólása Aug 24, 2014 /
 
igy pontosabb

max232.gif
    
(#) Lucifer válasza danyi hozzászólására (») Aug 24, 2014 / 1
 
Ha nincs szkópod a max232 témát egyelőre hagyd.
Van itt egy thread ami kb ugyanerről szól:
Bővebben: Link

L19 nem melegszik?
Végig kellene mérni a belső tápokat a nagyobb tantálokon.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
(#) danyi válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
L19 nem melegszik,nincs szakadva de nem mérhető rajta semmi
(#) Lucifer válasza danyi hozzászólására (») Aug 24, 2014 / 1
 
Az baj, idézet az említett tanyai threadből:
Idézet:
„Nos a spéci eszköz így néz ki.Szétkaptam neked az enyémet. Boldog A melegedő tekercsen 1.5 voltot kell mérni jó esetben. Nagy eséllyel a bga memória chip feszültség ellátására szolgál. Ha nincs zárlatos smd kondi akkor lehet a DDR III SDRAM "ment át drótba". Szomorú”

C28-on mekkora ellenállást mérsz (mérd mindkét irányban)?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
(#) danyi válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
c28 olyan mint a drót 1 ohm,most vegyem ki vagy hagyam mert tovább van a gond?
(#) danyi hozzászólása Aug 24, 2014 /
 
a c28 ok
(#) Lucifer válasza danyi hozzászólására (») Aug 24, 2014 / 1
 
Ha mindkét irányban zárlatot mérsz és az a kondi valóban annak a tápnak a szűrőkondija akkor valami zárlatos lesz mögötte és azért tilt be a táp. Az a helyzet hogy rajz nem hiszem, hogy lesz hozzá, másik etalon nélkül meg csak találgatni lehet, hogy hol milyen tápnak kellene lennie.
(#) danyi válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Kivettem az L19 es tekercset.
A tekercs után 13 ohm -ot mérni de előtte marad az 1 ohm,van az U10 amiről nincs semmi infóm csak ami rá van írva H13d smd alkatrész (lehet hogy drót lett?)
Köszönöm szépen a segítséget,neharagudjon senki ha ilyen szük szavu vagyok de csak a lényeget szerettem volna tudatni . BOCS
elnézést.Valahogy megoldom
(#) Lucifer válasza danyi hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Az U10 gondolom egy step down vezérlő IC.
(#) boros.karoly0923 válasza eyess hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Üdv: A tápegység trafó primer oldalán, az IC táp.diódája, volt hibás. Mivel nem tudtam azonosítani, egy 4148. lett helyettesítve. Persze, a szűrő kondi cseréjével egyetemben.
Károly
(#) eyess válasza boros.karoly0923 hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Ok örülök , hogy sikerült helyre hozni.Viszont keress rá a táp ic re a google ban .Biztos , hogy lesz adatlapja , és azon ha szerencséd van , akkor lesz egy általános áramköri példa az ic alkalmazására .Azon már jobban be tudod azonosítani , hogy mégis milyen dióda kellhet oda.
(#) busz10 válasza danyi hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
üdv. elnézést,hogy tolakodok.Csak eggy kis segitség kéne.Nekem is az Alcorral van problémám,lényegiben ugyan z amiről te is érdeklődtél.Az enyém is álandóan be kapcsolva van és se ki se be nem lehet kapcsolni,azt szeretném megtudni,hogy találtál -e megoldást?Ha igen kérlek segits nekem előre isköszönöm.
(#) busz10 hozzászólása Okt 31, 2014 /
 
Aki tud kérem segitsen. ....
(#) kalmi.kalmi válasza busz10 hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Üdv !
Én is kíváncsi vagyok, hogy mi okozza ezt a hibát mert 3db-ot vittem vissza a Tecó-ba. Meg is javították : alaplap csere. Talán nem ilyen nagy a baj, de ezt írták a gar.jegyre.
Egy biztos, ez típushiba.
(#) danyi válasza busz10 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
sziasztok!
sajnos azt kel hogy írjam hogy nem tanáltam semmi megoldást a hibára,valahogy segítség se jött sehonan pedig próbálkoztam nem csak itt.Ugy hogy lehetséges az alaplap csere de akkor mán inkáb egy új.Félre raktam,mert ha nem az egész alaplap a hibás és ezt valaki már bisztosan tudja akkor csak megosztja velünk is egyszer.(emberek vagyunk,és néha segítségre szorolunk,és én csak becsülni tudom ha ezt valaki meg is teszi.köszönöm).
(#) juppi hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
Van esetleg egy általánosabb topik ennél?
Én 3G-s wifis router ellenőrzéséhez/javításához keresek szakembert. Meg-megszakad, a tápegységet már cseréltem.
(#) kispeter69 hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Helló, pont a napokban került hozzám egy ilyen Triax TR41 digitális vevő ,,,nekem csak egyfolytában a piros led villog egy bizonyos időközönként,kondenzátorok cserélve .esetleg valamit még megpróbálhatok? köszönöm..vagy találkozott valaki evvel a hibával?
(#) bedege hozzászólása Júl 3, 2015 /
 
szevasztok
Egy Triax TR41 digitális vevő javításához kérnék segítséget.Ha hálózatba dugom azt irja ki,hogy "ASH" vajon mi lehet a gond.A segítséget megköszönném.
(#) didyman válasza bedege hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Talán pokemon-rajongó.
(#) bedege válasza didyman hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Köszönöm ezt a magasröptü választ.Az ASH felirat valami hibát jelöl azt szeretném megtudni , hogy mit köszönettel
Következő: »»   1 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem