Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   99 / 259
(#) Erzsi1955 hozzászólása Nov 4, 2014 /
 
kovax1-nek és botesznek köszönöm a választ - nem tudom, hogy tudtam volna válaszolni másképpen nektek.

Nem hinném, hogy a hidegvíz hőmérséklete befolyásolná a programidőt. Vagy tán mégis?

A használati útmutatóban ez áll az "auto" programnál: időtartam: 40-150 percig, hőfok 45 és 70 celsius fok között - a készülék érzékeli a kosarakba helyezett edények mennyiségét és szennyezettségét. Automatikusan beállítja a szükséges hőmérsékletet és a víz mennyiségét, az energiafogyasztást és a program időtartamát.
Ez a program nekem mindig pontosan 135 percig megy, mindegy, mennyi edény van a gépben.

A 30 perces programnál nem írja a füzet, hogy mérné a gép az edény mennyiségét és koszosságát, fix 30 percre írja az időtartamot. Ezért nem értem, hogy miért mosogat 35 percig.
(#) qvasz2 válasza Balaton hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Ezt a relézést nem is értem: gondoltad, hogy ha a kétszeres ellenállást nem szerette, majd a többszázszorost beveszi?! Valami olyan megoldást kéne találni, hogy az eredeti közeli ellenállást lássa. Tegyél egy izzót a motorral párhuzamba, hogy az erdő kisebb legyen!
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) Balaton válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Tudod, próba szerencse! Leírtam a tapasztalatot.
És, ha kiég az izzó? Persze, ha elfogadja. Én arra gondoltam, hogy az eredeti motorról leveszem a tekercset és azzal párhuzamba kötöm a relét. Nem elegáns megoldás, de működhet.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Hiába relézed meg nem a relé ellenállását nézi hanem a motorét.Inkább a motor tekercset kéne kicserélni.
(#) botesz válasza Erzsi1955 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Teljesen mindegy nem kell vele foglalkozni amíg funkcionálisan jó ne piszkáld...
(#) qvasz2 válasza Balaton hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Persze, ki kell próbálni. Ha megeszi, kihosszabbíthatod, hogy látszódjon a fénye.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Az eredeti motor időnként nem indul, a tekercse jó! A szokásos műanyag motor. Erről, ha leveszem a tekercset, a vezérlő azt látja. A 7 Kohm nem számottevő változás, így a relé ráköthető. Ezzel az új motort tudom vezérelni. Tudom, most feláll a szőr a hátatokon, viszont lehetne egy működő mosogatógép.
(#) Balaton válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Ez a gép nem tudna sötétben mosogatni, biztos fél a sötétben
Megpróbálhatom!
(#) qvasz2 válasza Balaton hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Pontosan. A vezérlő így a régi tekercset látja, te meg a relével kapcsolod a jó motort.
Azt nem tudom a tekercs mit csinál a forgó rész nélkül, nem akar-e leégni?
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Jaj!Ismerem a sok plaset meg askoll mocskok fúj!Hülye vagyok hozzá de mi van akkor(lehet hogy korábban Te is erre gondoltál csak én értettem rosszul) hogyha relével egy relét kapcsoltatsz amit kihozol egy olyan ellenállás értékre amivel elindul a szutyok!
(#) botesz válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Inkább csak melegszik szerintem esetleg menetzárlatos lesz,olyankor túlmelegszik a benne lévő védelem megszakít.
(#) Balaton válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Szerintem nem, egy állandó mágneses műanyag motor remélem nem foglalkozik azzal, hogy mit hajt meg a tekercse.
(#) qvasz2 válasza Balaton hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Asztalon ki kell próbálni. Teszel rá vellanyt és figyeled erősen, hogy el akar-e olvadni Ez a cucc néhány percet megy egyhuzamban, nem kell egész nap működnie.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Vagy!Kidrótozod a motort kapcsoló relének a meghajtását(5 vagy 12V inkább 12) és arra kötsz egy relét amivel kapcsolod a jó motort!Az eredeti relére meg teszel egy a fent általad leírt ellenállásértéknek megfelelő ellenállást!Ennyi!!!
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Holnap nem tudok vele foglalkozni, de mielőbb kipróbálom. Jöjjön aminek jönnie kell!
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Botesz, ezt bővebben légyszi. A motort ugye triak hajtja meg a vezérlésben. Erre kell a 25 ohm egyenáramú ellenállás. A többit hogyan gondolod?
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Bocs azt hittem hogy relé kapcsolja a motort(tehát egy hulladék)Esetleg egy triac csere?
Vagy a triac egyik felét lehúzod a motorhoz a másiknak adsz egy direkt nullát.Ez nem tudom hogy működik e az elektronikai részéhez csak nagyon nagyon minimálisan értek!
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Nem szivesen nyúlok hozzá a vezérlőhöz. Eléggé összefügg minden mindennel.. Főleg, hogy rajz sincs. No meg valahogy érzi a triakra tett fogyasztót, jelen esetben egy motort. Még ilyennel nem találkoztam, több gépben csináltam ilyen cserét, de kiválóan működtek.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Megvan!Veszel egy relét amit valamilyen ellenállással kihozol egy olyanra amit elfogad a szerencsétlen.Arra kötsz még egy relét ami a motort kapcsolja.Tehát a triac kapcsolja a relét a másik relé pedig a motort!
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Az a baj, hogy 25 ohm 230 volt mellett elég nagy áram. Ilyen teljesítményű ellenállást nem olyan jó beépíteni. Egyébként én erre gondoltam a régi motor tekercsét.
Lassan elteszem magam holnapra. Ha még van ötlet, jöhet!!!!!
(#) qvasz2 válasza Balaton hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Ha ez mégis 230-as motor, akkor nem az egyenáramú ellenállása számít, hanem a 230V-on és 50 Hz-en mérhető impedanciája. Mert a 25 ohm-ra igen csúnya nagy áram kellene neki.
A legegyszerűbb a jó motorral párhuzamosan kötni valamilyen fogyasztót (izzót, vagy ellenállást), hogy valamivel több áramot lásson a vezérlő, mert most kívül vagy az elfogadott tartományon és letilt.
(#) botesz válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Ez 230 as miért lenne más?
(#) qvasz2 válasza botesz hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Az előbb még 12V-ról beszéltél, azért
Nincs jelentősége, nyilván én értettem félre.
Sokkal érdekesebb, hogy kb. hány wattos lehet egy ilyen moci?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) botesz válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Igen hogy annyi hajtja a relét aztán kiderült hogy nincs is benne relé....Nem sok 100-200 watt de akkor nagyon maximum.Az eredeti is 40-90 közötti de csak találgatok pontosan fejből nem tudom.
(#) Balaton válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Még rátok néztem lefekvés előtt Igen az impedancia számít 50 Hz mellett. Nekem tetszik az ötlet, hogy tegyek rá egy fogyasztót. Így bele esetek az elfogadott áramba. Egy izzó talán? Mi jut nektek eszetekbe, mit lehetne vele párhuzamosan kötni. A motorra rá van írva a teljesítménye. Az mennyi lehet? Ahhoz kellene egy megfelelő fogyasztó.
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Nálad van a motor nézd meg mennyi van rajta
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Igen, de nem hoztam be az ágyba. Persze megnézem holnap!
Addig is köszi minden segítséget. Jó éjt!
(#) JZoli válasza Balaton hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Nem tudnád esetleg azt megoldani, hogy működés közben megméred az eredeti motoron átfolyó áramot? ha igen ebből kiderül, hogy mekkora áramot tart megfelelőnek a vezérlés. Utána simán az asztalon megméred a most beépítésre szánt motor áramát (igaz kicsit csalós ez, mert így nem lesz terhelve ez a motor) és ezután szerzel egy akkora értékű ellenállást ami a két motor árama közötti áramkülönbséget "elfogyasztja".A legegyszerűbb a vezérlőben az áramfigyelő átalakítása lenne, de azt írtad, hogy abba nem akarsz belenyúlni.
(#) fbagoly válasza botesz hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Szia,
megnéztem mosogatás előtt is után is a vízszintet. Mosogatás előtt kb 2cmnyi víz hiányzott a sótartályból, de azt ugye kb 1 hete nem nyitottam ki. Utántöltöttem, megnéztem meddig áll a vízszint, majd mosogatás utn megint megnéztem. Nekem úgy tűnt hogy nem fogyott belőle...és nem is nőtt, tehát nem folyt ki víz mikor levettem a tetejét. Megnéztem a beállításait, a só adagolása be van állítva. Ez egy bosch gép, itt H04-re van állítva az érték. Ezek után tényleg kíváncsi lennék használja-e a sót
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Sziasztok! Holnap bele vetem magam a gépbe Köszi a hozzászólásokat!
Következő: »»   99 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem