Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor prefixumok
 
Témaindító: Kiszebele, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 8
(#) Ge Lee válasza Mohooki hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Úgy hogy megméred. Ha nincs erre alkalmas eszközöd akkor marad a jó öreg tau=RxC, bár az ilyen kicsi érték esetén kivitelezhetetlen, inkább csak elkókhoz jó.
(#) Mohooki válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Akkor olyan multimétert kell beszereznem, ami tud mérni kondit is, ugye?
(#) Ge Lee válasza Mohooki hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Az is egy megoldás, vagy építesz kapacitásmérőt. Ez lehet az egyszerű analógoktól kezdve a PIC-es vagy AVR-es kapcsolásokig bármi.
(#) Mohooki válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Na nekem ezt aztán mondhatod a profik nyelvén....

Mivelhogy laikus vagyok, és nem sok kukkot értek belőle.

De azért kösz!
(#) granpa válasza Mohooki hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
"B" változat: beképezed ide az áramkört (nevével), és valaki felismeri.
"C": Körülnézel ismerőseid közt (akár itt a fórumon), kinek van mérője a közeledben, és kérés.
(#) Mohooki válasza granpa hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Ez egy Fiat Stilo - "connect nav+" gyári fejegység, gombok alatti nyákján van, úgyhogy azthiszem marad a "C" változat.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2013
(#) Mohooki válasza Mohooki hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Lehethogy hülyeséget kérdezek, de megkérdezem mert Ti jobban értetek hozzá, szóval mi történne ha ezt a kondit ki iktatnám onnan és csak simán össze kötném az áramkört? Mi lehet a szerepe a kondinak ott? Nagyon fontos ez oda?
(#) granpa válasza Mohooki hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Azért tették oda, mert kell. Váltóáramon ellenállás(átvitel, csatolás), egyenáramon szakadás(leválasztás).
(#) mlaci79 válasza Mohooki hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Tényleg jó lenne róla kép vagy rajz. De, ha gombok alatt van (bár bátor feltételezés) lehet, hogy a gombok pergésmentesítésére szolgál. Elhagyni semmiképpen sem érdemes.
Talán próbáltd ki 100 nF kondival. [off] Persze csak saját felelősségre.
(#) Mohooki válasza mlaci79 hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Rajzzal sajnos nem tudok szolgálni. Ez a nyák rettentő komplikált, van rajta vagy 30-40 gomb, pár többfunkciós gomb, processzorok, egy rakás led,.... és ez a rengeteg gomb, (nem tudom pontosan hogy nevezik) de ilyen "canbus" szerű szisztémával csatlakozik a processzorhoz. Készíthetek képet, de szerintem felesleges, mert élőben is elég nehéz rajta eligazodni, mivelhogy a nyák mindkét fele be van építve.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2013
(#) Mohooki válasza Mohooki hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Még annyit tennék hozzá(ha ez számít valamit), hogy a kondi helyén az áramkör felső pontján 5,45V-ot mértem, az alsó pontján meg 0,17V-ot.
(#) pittti válasza Mohooki hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Így sajnos nem fogunk tudni segíteni. Lefényképeztem 3 SMD kondenzátort, méretük pontosan az általad megadott. A baloldali 100pf, a középső 220pf, a jobboldali (ez egy icipicit magasabb) már 1nf. Tehát még arra sincs garancia, hogy két látszólag egyformának a kapacitása is egyforma!

Az általad mért feszültségek szintkülönbséget jelentenek, az egyen és a váltóösszetevőiről csak egy kapcsolási rajz adhatna útmutatót. (még akár TTL is lehet!)

Egyébként ebben a tartományban általában hidegítő (gerjedésgátló) kondenzátorokat tesznek ilyen helyekre, ezek értéke nem annyira kritikus - szv. az 1 nf-os akár jó is lehet.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2013

SMD kondi.jpg
    
(#) Mohooki válasza pittti hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Hát igen, ez a gond, hogy a mérete alapján nem lehet belőni hogy milyen a kapacitása. Ezért kell majd szereznem egy mérőeszközt.
Kösz.
(#) rockerlev hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
Jó estét mindenkinek! Egy technikumi diák vagyok és segítséget szeretnék kérni. Elektrotechnika órára kell házi dolgozatot írni, egészen pontosan két A4-es oldalt, a kondenzátorok jelölési rendszeréről. Valaki tudna nekem segíteni, hogyha egyáltalán lehetséges ez a feladat, hogy hol találok erről olyan anyagot amiből ki tudok valahogy nyerni két oldalt?
(#) laszlokunstar válasza rockerlev hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Ezen az oldalon nézz szét, és itt is.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) rockerlev hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) Orbán József hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Üdv!
Gyártó felderítésére kellene segítség. Bizonyos tápokból kiépítettem egy csomó Nichicon márkájú kondenzátort. Ezek a kondenzátorok a csöves Hi-Fi-ben is elfogadott típusnak számítanak. A tápok egy részében nem ezeket találtam - 120uf 400V- hanem a képen látható típust. Ha tudnám a gyártó nevét, könnyebben eldönthetném a szintén csöves Hi-Fi-ben történő alkalmazhatóságát.

P1150813.JPG
    
(#) JaniK válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Szia.
Nemrég hasonló helyzetben voltam és ezt válaszolták : Matsushita - Japan (Panasonic).
A második sorban az "MD" jelzés lehet széria típus, nem vagyok benne biztos.
Az utolsó sor tartalma valószínuleg a gyártás idejére vonatkozik.
Nekem az ilyen típusokkal nagyon jó a tapasztalatom, távol a meleg helyektol szépen dolgoznak. éveken át.
(#) Orbán József válasza JaniK hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Köszönöm a válaszod! Reméltem, hogy hasonlóan jó minőségű, mind a Nichicon, 24 tűs nyomtatók tápjában volt és nem láttam köztük egy púposat sem... Mérve pontosan azt, vagy többet tudnak a ráírt értéknél. Pedig, szerintem jó néhány évet mentek már, könyvelő cégtől selejteztek le néhányszor 10 db-t...
(#) JaniK válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Szívesen.
Egy régi Epson LX300 típusú tűsnyomdát kellett javítanom (az egyik tű tekercse megszakadt), amelyben majdnem ugyanilyen jelzésekkel volt, a kapcitása kb. +40 %-al tobbet mutatott és min. 12 év használat után, munkahelyen.
Hát így kell megbecsulni ezeket a darabokat, de még példázhatnék más szériáról is.
(#) Orbán József válasza JaniK hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Utánanéztem, azt hiszem, megbecsülendők, jelenleg 5 € / db-ért látok ilyen gyártmányú, kapacitású kondenzátort...
(#) nemo003 hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni kideríteni, hogy a képen látható kondi milyen fajta, és értékű? Létezik hogy tantál kondenzátor, 250 es szám után mintha csak egy csík lenne.

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) kadarist válasza nemo003 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szia!
68nF, 250V feszültségtűréssel és nem tantál, hanem valamilyen fóliakondenzátor.
(#) nemo003 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Köszönöm a gyors segítséget!
A magas feszültségtűrés nekem is kezdett gyanús lenni.
(#) botesz hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Sziasztok!A mellékelt képen látható kondenzátort kellene kicserélnem.A kérdésem az(mivel ilyen szinten nem értek az elektronikához) hogy ez csak a pontosan ezzel megegyező feszültségű és kapacitású kondival lehet helyettesíteni vagy valamilyen szinten lehet eltérés?Van itthon néhány panel ami tele van kondival te pontosan ilyet nem találtam.Előre is köszönöm!

DSC_1205.jpg
    
(#) kadarist válasza botesz hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
A kapacitásán (1000uF) ne változtass, viszont a feszültségtűrése (6,3V) lehet több.
(#) botesz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Szia!Köszönöm!1000µF 16V ilyet találtam.Ez jó bele?
(#) kadarist válasza botesz hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Ha elfér, akkor persze, hogy jó.
(#) botesz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Elférni elfér.Köszönöm!
(#) botesz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Igazából a helyzet az hogy ez egy ruhaszárítógép panelja.Ha bekapcsoltad kb 5 perc múlva eltűnt róla minden tök süket volt.Ha hagytam állni egy fél órát akkor megint elindult de akkor már 30 perc múlva jött a hiba.Újra hagytam állni akkor már végigment a program.Akkor estére meglesz a házi feladatMégegyszer köszönöm!
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem