Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 132
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Egy DIL 00-52 mágneskapcsolót fog működteni, aminek a behúzó tekercse 24V os.
(#) kameleon2 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Szia! Teljesítményre elviszi, de az a kérdés inkább : DC vagy AC? Mert ha DC tekercses lenne a mágneskapcsoló - az sok gondot okozna. Jobb lenne félvezetővel kapcsolni. megfelelő diódás védelemmel - ha a hosszabb élettartam a cél.
(#) krabor hozzászólása Nov 14, 2014 /
 
Sziasztok.
Segitseget szeretnek kerni abban,hogy hova kellene visszakotnom a fotocellat.
A fotocellamat elsodortam az autoval, es kiszakadt a helyerol. a negy vezeteket hova kellene visszakotnom?

Valamint hol tudnek venni vezerlodobozt?
Mellekelem hozza a kepeket.
Koszonettel
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2014
(#) mraulajos válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
AC feszkót kap.
(#) kameleon2 válasza krabor hozzászólására (») Nov 14, 2014 / 1
 
Így elsőre a foto vagy a stop és közös pontok közé. De ez csak tipp. Esetleg a feliratok alapján itt kellene megnézni pár pdf-et.
(#) zsoltee0001 válasza krabor hozzászólására (») Nov 15, 2014 / 1
 
Pont a múltkor kötöttem be egy ilyet.
A az infra első 2 bemenetére megy a 12 vdc és a közös.
Az infra C-jére szintén a közös és a az No vagy az NC-re megy a foto (ki kell próbálni, hogy dolgozik, ha látja egymást az infra)
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Elég brutális relé egy sorompóhoz, de nem értem, nyilván ennek a sorompónak is van egy vezérlése és akkor mehetne a bemenetekre a rádió, vagy folyamatos nyomást igényelt a működtetése?
Üdv
(#) bally hozzászólása Nov 16, 2014 /
 
Hali!

Ha az ugrókódok távirányítóban merül az elem, akkor lehetséges, hogy csak közelről érzékeli a vevő a távirányító jelét? Kicseréltem az elemet, de nem javult a helyzet, bár az új elem megolt egy ideje.
Vagy más lehet a hiba?
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza bally hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Szia

Persze, nincs led-je? Mérj rá voltmérővel.
Üdv
(#) Szabacs hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Lenne egy V2 PD7 vezérlés és egy V2 WALLY 1 vevő, amit össze kellene kötnöm (használtan vettem és aki kiszerelte szétszedte). A kérdés, hogy mit hova kössek?

Köszönettel

P1030298.JPG
    
(#) Szabacs hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
Még egy fotó

P1030331.JPG
    
(#) uniman válasza Szabacs hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Hello!
Sima ügy: A Wally "OUT1" (4-5) kapcsait kell összekötni a PD7-es vezérlés "START" sorkapocsaival ( 3-6)...a 24V-os táp meg egyértelmű: (10-11)
(#) Szabacs válasza uniman hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Köszi! A táp az 10-3 11-2 kell?
(#) péter71 hozzászólása Nov 22, 2014 /
 
Sziasztok. Valakinek lenne ötlete,hogy mitől lehet az,hogy a came zbx 6 -os vezérlőm, néha magától nyitja a kaput? Esetleg egy új vezérlő kártyával próbáljam meg?
(#) zsoltee0001 válasza péter71 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Szia
Adj neki egy másik távir kódot és azt tanítsd be (próba)
Beázás nem volt?
Üdv
(#) péter71 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Szia. Hogy kell másik kódot adni? Beázás nem volt,csak a gyári trafó leégett benne,kimentek a biztik. Másik trafót kapott,meg új biztik és megy. A magától nyílás teljesen véletlen. Van,hogy 1-2 hétig sem nyílik,van,hogy hetente kétszer.Üdv.Péter.
(#) zsoltee0001 válasza péter71 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Leugrasztod a távir tetejét, van benne egy 10-es dip swich és állitassz egy másik kódot, a vezérlésen nyomvatartod a gombot m iközbe nyomod a távirt (rátanítás)
Hogy a francba tudott leégni a trafója? túlfeszt kapott?
(#) feco76 hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Liftmaster CB11 vezérléssel kapcsolatban kérnék segítséget.
Teljesen új panel, tegnap szereltem be, és vadi új saját Liftmaster távadók.

A probléma: A kapu zárt állapotból mindig nyit első gombnyomásra. Ezzel nincs gond.
Viszont nyitott állapotból, nem mindig zárás irányba indul, hanem újra nyitást csinál.
Van, hogy 2-3szor is teljesen nyitott állapotból újra csak nyit-nyit-nyit, mire végre hajlandó bezárni a kaput.
Van, hogy szépen zár első gombnyomásra.
Már mindent állítgattam, távokat töröltem, újratanítottam, más működési módokkal is próbálkoztam, de ugyanaz. Teljesen hektikus. Nem bírtam rájönni mikor dönt az újbóli nyitásnál, mikor zár. Semmi egyértelmű összefüggést nem sikerült felfedeznem a dologban...

Nagyon köszönöm a segítséget!
(#) zsoltee0001 válasza feco76 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Helló
Ha220-as a motor és az a jelenség, hogy lendületbe lévő motor nem vált forgasiranyt akkor
Gyenge kondenzator jele.
Üdv
(#) péter71 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Hello zsoltee. Ez egy gyári came távirányító,nincs benne dip kapcsolósor.Nem lehet más kódot adni.Van egy gyári protecos is. Azzal próbáljam ki?Nem tudom mitől égett le a trafó,így kaptam. Igaz a trafón több kivezetés volt,ezekkel lehetett a motor erőt állítani.Most ez a rész át lett hidalva,csak a 12-24 voltos trafót kapott. Amúgy ma 2-szer is kinyílt magától.Üdv .
(#) feco76 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Szia!
Nem ez a helyzet. Csukódás esetén jelre egyből visszanyit, ez teljesen dinamikusan történik.
Álló, nyitott helyzetben gombnyomásra csuk be a kapu. Amikor az alló nyitott helyeztből gombnyomassal csukni szeretném, akkor néha nem záródik, hanem újra "kinyit", pedig nyitva van.
Köszi
(#) zsoltee0001 válasza feco76 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Szia
Akkor szorul a mechanika, most nem tudom, hogy melyik motorrol van szó, ha jól gondolom 220-as és a motor tengelyén van egy jeladó tárcsa, ilyen a hátulja? Bővebben: Link
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza péter71 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Szia

Az ilyen jellegű hibák kiszűrése mindig *, először a rádio részt kell helyre tenni.
Valószínűleg akkor neked az ugrókódos változat van: Bővebben: Link
Az alján írja, hogy kell teljes memóriát törölni, töröld ki , majd újra tanítsd rá.
Ha így sincs változás, használd a kaput RF kártya nélkül pár napig, tegyél ki rá egy nyomógombos kapcsolót, hogy használni tudd a kaput és nézd meg, van-e változás.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) feco76 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Ups, elnézést, azt nem írtam le túl konkrétan, hogy egy kétszárnyas kapuról van szó, de cska az egyik szárny van bekötve, mert bőven elég, a másik maradt manuális kb évente kétszer .
Úgyhogy nem, nem ilyen a vezérlés.
Ilyen: Linkmaster CB11

Most csináltam egy teljese resetet, újraindítottam, újratanítottam a távokat.

Már 1 napja jól műxik! Meglátjuk mikor kezd megent bohóckodni...

Köszi
(#) Seby hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Sziasztok! Tudnátok segíteni? Van egy Kit-asterq36 egyszárnyú elektomos kapunk, és a nem nyít ki teljesen! Még legalább egy métert kellene nyitnia, de nem tudom hogyan kell beállítani a vezérlésnél! Ha esetleg egy hozzáértő ember elmagyarázná részletesen, azt nagyon megköszönném!
(#) uniman válasza Seby hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Hello!
Innen letöltheted a leírását. Tanulmányozd át. A négy mikrokapcsolóval lehet programozni. De csatolok egy másik leírást is, amelyben a 17. oldalon ábrázolva van a menütérképe is. Az n1 paramétert kell megnövelned, amely érték másodperceket jelent.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) zsoltee0001 válasza Seby hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Ha eddig jó volt és most nem, akkor lehet, hogy nem az időt kéne állítani, hanem megnézni miért nem nyit ki időbe, hideg beáltával a kenési problémák felerősödnek, ill kondenzátor gyengülés miatt is lehet.
Szóval én megvizsgálnám mielőtt el se indul
Üdv
(#) bally válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Szia!
Köszi a választ!

A távirányító LED-je élesen világít, az CR2032 elem terhelés nélkül 3,03 V, míg ha folyamatosan nyomom a gombot, akkor 2,70 V.
Ez lehet a baja?
(#) zsoltee0001 válasza bally hozzászólására (») Nov 26, 2014 / 1
 
Akkor az ok . Más hiba van.
(#) Seby válasza uniman hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Szia! Nagyon szépen köszönöm a választ! Megprógálom érthetően leírní a problémát! Már én is letöltöttem a használatu utasítást, de olyan bonyolúltnak találtam, hogy nem mertem hozzákezni a programozáshoz! Hiba volt, mert nem is olyan nehéz! Délelőtt nekiálltam, lesz ami lesz, megpróbálom! A használatija után csináltam mindent! A munkaidő 26-os számot mutatott, amit megnöveltem 28-ra! Így tökéletese müködik a kapu! Viszont csináltam egy áramszünetet, és a munkaidő visszaált 26-os számra! Ezt eljátszottam egy párszor, de mindig visszaáll! Próbaltam memóriába tenni, de a kettős relé kattanás elmarad! A leírás alapján C lenne memória, de ha C gombot megnyomom, akkor nem menti el, hanem 28-ról 29 növelem a munkaidőt! én már mindent nyomkodtam, de sehogyan sem sikerült memóriába tennem! Számomra nem világos ez a memóriába mentés! Nyomtan hosszan is, szóval nem tudom memóriába tenni, pedig a nyomatékon is szeretnék állítani! Jelenleg így tökéletesem működik, de csak a következő áramszünetig! Ha itt tudnál segíteni, az jó lenne! A munkáidő beállítás után, hogyan tovább? Egyébként már 15 éve megvan az elektromos kapu, eddig csak egy trafót kellett cserélni benne! Üdv.
Következő: »»   11 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem