Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2434 / 3953
(#) gkari válasza don_peter hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Ha 30V DC-t is tudnia kell, akkor a sec.-eket én min. 40V-ra készíttetném. Nagyon jó "labortáp" topicunk is van!
(#) don_peter válasza gkari hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Jaja tudom, vagy is láttam, de a kezdő késések topikja ez és ez a trafós kérdés nagyon kezdő szint
Igen a túltervezés mindig jó és igazad van, ha szükséges a 30v is akkor több szekunder kell.
Köszi mindenkinek..
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) Bakman válasza don_peter hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Ha már két kimenete lesz a tápegységnek, szánj rá még egy kis pénzt a második, vagy egy db. két szekunderes trafóra. Ez majd akkor fogja magát megháláni, ha valamilyen formában a két oldalt össze kell kötni. Ezt így sokkal egyszerűbb megoldani.
(#) don_peter válasza Bakman hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Húú ezt most nem egészen értem.
Egy trafó lesz aminek 2 szekundere, mind kettő egyforma feszültségű lesz.
Ezt lehet majd közösíteni nem, bár nem mint ha szeretném..
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2014
(#) proli007 válasza Amarton hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Hello! Egy analóg elvi megoldás.
- Az IC1a egy jelfordító, ami 180fokkal fordítja a cos jelet.
- A maradék három OPA komparátorként működik.
- A lényeg, hogy a cos jelnek kétszer akkorának kell lenni, mint a sin jelnek és "be kell férnie" az OPA tápjába. (Nem írtad a feszültséget.) De ha két egyforma feszültségű jelről van szó, akkor a sin jel előállítható egy mezei 1:2 osztóval is.
- Ha tényleg TTL jelet szeretnél, akkor az OPA kimeneteit formálni kell egy-egy jelformáló TTL áramkörrel. De vedd figyelembe, hogy az OPA-nak kettős tápfesz kell.
(#) gernerakos válasza Raspun hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Próbáld ki. Ezt így nem tudjuk megmondani.
(#) gernerakos hozzászólása Nov 29, 2014 /
 
Hangerőszabályzó potméternek milyen kell legyen a típusa? Értem ez alatt hogy A vagy B, illetve Log vagy Lin?
(#) nedudgi válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
A hangerőszabályzó logaritmikus legyen.
(#) Raspun válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Ok. Csak nem akarom tönkretenni.
(#) Mircsof válasza orcika70 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Köszönöm!
Meg is építettem a képen látható kapcsolást. Viszont nem sikerült a zénereket beazonosítani. A feszültséget a potival tudom állítani, az jó. Viszont hiába rakom rá a zénert nem történik semmi.
Pedig ezek elméletben zénerek, vagy nem?! Áh teljesen belegabalyodtam.
(#) gernerakos válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Köszönöm! Az mindegy, hogy A vagy B típusú?
(#) proli007 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Pont ezt a kapcsolást választottad.. Nem feszültség stabilizátort kell az LM-ből készíteni, hanem áramgenerátort. Ha az 5mA-t ad és a tápfesz nagyobb a legnagyobb feszültségű zénerednél, (és az LM elbírja) akkor már sokat nem is tévedhetsz..
(#) Mircsof válasza proli007 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Látod.... a szerencsétlenségem határtalan! Volt még pár másik de ott trafót kelet volna tekerni (az 555 el lett volna) de feláll a szőr a hátamon még csak a trafó tekerés gondolatától is (kompakt fénycső :flame. Mindjárt összedobom a csatolt képen szereplő kapcsolást.
Köszönöm!
(#) rasty hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Hello.
Valaki leírná, hogy hogyan lehet egy kondenzátort feltőltődés után egyből kisütni, majd újra feltölteni autómatikusan.
(#) attika válasza rasty hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Rövidre zárod a lábait és annyi.
(#) rasty válasza attika hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Azt értem, de nem kapcsolgathatom állandóan.
(#) Doncso válasza rasty hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Astabil multivibrátorral.
(#) attika válasza rasty hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
(#) Mircsof válasza proli007 hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Összeraktam gyorsan légszerelve. Kipróbáltam az összes kéznél levő zénert, de egyikre se változott a kijelzett 22,2V érték. Ha megfordítom a zénert akkor 0,5V-ot mutat a műszer. Így gondolom jól raktam össze a kapcsolást, csak a zénereim magasabb feszültséget korlátoznak.
(#) rasty hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Rendben.
Köszi!
(#) proli007 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Szerintem meg inkább sima diódák csak ezek.. A trafód, meg még 24V-os sincs..
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2014
(#) darált hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Üdv!

Nem tud valaki Renault Sagem km óra, műszeregység csatlakozóhoz lábkiosztást?
(2003-as Kangooról van szó, de sok más Renaultba is ez az óra van)
(#) don_peter válasza gankonamix hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Ezt ajánlanám elég szájbarágós és nem ért az ilyen ismeret kezdésnek... Bővebben: Link
(#) Mircsof válasza proli007 hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Igen valószínű, hogy sima diódák, de ezzel a kapcsolással legalább történt valami, ha fordítva kötöm be. Miért fontos a 24V-os táp? Sajnos számomra a 4148 és egy egyszerű zéner teljesen egyformának tűnik. Vagy csak nem vettem észre valami jelölést amivel megkülönböztetik őket egymástól. :S
(#) elektroncso válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Rájuk van írva. Pl. zener esetén:5V6 vagy 9V1. Vagy a ráírt dolgot beírod a google-ba aztám ő megmondja. Vagy kérdezel az Ez milyen alkatrész című témában. 1N4148-as esetében meg az van ráírva hogy 1N4148. Itt van egy makro fotó egy pár zenerről.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2014

dioda8.JPG
    
(#) majorka hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Szerbusztok. Segitstek ha tudtok.Van egy egyenirányitó hidam és nem a találok a neten magyarázatott a jelölésüket hogyan kell értelmezni.

pl:B80C5000/3300
majorka
(#) Csupasz válasza majorka hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Szia! A B után lévő szám a max. megengedett feszültséget jelenti, esetünkben 80V. A C utáni szám a max. áramot, ami 5A, de üzemszerűen csak 3,3A.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2014
(#) Fidel hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Sziasztok!

Szükségem volna valami olyan ketyerére, ami riasztásra alkalmas hangot ad ki, de nem kell egy sziréna 120db-je, hanem csak annyi kell, hogy tudja az illető, hogy észrevették, ha megszólal.
Kültéren akarom használni, és nem akarom a szomszédok idegeit sem borzolni.

Buzzereket nézegetem, de nem tudok dönteni. A lentieket néztem, csak nem tudom, hogy ezek olyanok, amiknek csak 5-12V kell, és szólnak tőle, a signal kimenetre kell csak tenni a tápfeszt egy kapcsolóval, vagy oda egy szaggatott meghajtójelet igényel?
Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2014
(#) nedudgi válasza Fidel hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Az active (aktív) azt jelenti, hogy belső oszcillátort tartalmaz, a tápfeszültség ráadása után megszólal. A háromlábas kialakítás azért van ezeken a modulokon, hogy kis teljesítményt kelljen kapcsolni a vezérlőnek.
(#) Fidel válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Akkor bármelyik aktív megoldás amik a linkeken vannak jó lesz a célra!?
Elvileg a tápfesz+ lábát rákötöm a signal-ra és szólni fog, ha megkapja a tápfeszültséget a mozgásérzékelőtől!?
Következő: »»   2434 / 3953
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem