Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HP PSC 2175 hiba
 
Témaindító: deniel, idő: Okt 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) deniel hozzászólása Okt 25, 2006 /
 
Sziasztok!

Van egy 2-3 éves hp PSC 2175-ös multifunkciós nyomtatóm.
Első tünete az volt, hogy nem volt hajlandó nyomtatni, csak ha először fénymásolok egyet. De gondoltam csak driverhiba.
Aztán késöbb néha, aztán egyre gyakrabban megfagyott, újrabekapcsolás után önteszt közben a szkennert nem tudja beigazítani a helyére, csak húzza befele, és recsegnek a fogaskerekek.
A héten az egész teljesen belassult.
Egy oldalt 15 perc alatt nyomtat ki.
Ma már 2 órája szenvedek vele, hogy tudjak nyomtatni, de még nem sikerült.

Most éppen másolok. A szkenner normális sebességgel megy, csak a nyomtatás csiga lassú.

Szerintetek ez elektronikai hiba?

Deniel
(#) Sebi válasza deniel hozzászólására (») Okt 25, 2006 /
 
"Aztán késöbb néha, aztán egyre gyakrabban megfagyott, újrabekapcsolás után önteszt közben a szkennert nem tudja beigazítani a helyére, csak húzza befele, és recsegnek a fogaskerekek."

Erre az egy dologra adnék 1 tippet: nézd meg a pozícióérzékelőket (ezek valszeg infrakapuk) talán nagyon porosak, ezért nem érzi hogy odajutott a szán és továbbra is hajtja. Amikor inicializál, akkor minden mozgatható dolgot megtologat (ahogy a floppy is teszi): kiad a léptetőmotornak eggyel több impulzust mint a mi a teljes úthoz kell, ezzel el kell hogy érje a végállás-szenzort és itt meg kell állnia. Az elektronika ezt a pontot veszi nullának és innen fogja tudni, hogy adott pozícióba hány léptetőmotor impulzussal kell eljuttatni a szánt.
(#) deniel válasza Sebi hozzászólására (») Okt 26, 2006 /
 
Sziasztok!

Újabb tünet jelentkezett.

Kiírja, hogy "Vegye ki és ellenőrizze a patront".
Kiveszem visszateszem, ugyanez a szöveg.

Most már semmire se tudom használni.

Ötletek?

Hivatalosan szervizelnek Hp gépeket?


Deniel
(#) Slope válasza deniel hozzászólására (») Okt 26, 2006 /
 
Idézet:
„Kiveszem visszateszem, ugyanez a szöveg.”


Azt is írta, hogy ellenőrizd! A gép nem hülye, nem verheted át

Viccet félretéve, szerintem vidd szervízbe, és ha megéri, javíttasd meg. Szerintem megborult a szoftvere (firmware).

Üdv!
(#) deniel válasza Slope hozzászólására (») Okt 26, 2006 /
 
És Firmware-t nem lehet házilag frissíteni?
(#) deniel válasza deniel hozzászólására (») Okt 29, 2006 /
 
Sziasztok!

Közben rájöttem néhány dologra,

A scannerben nincs infrakapu.
Az üveg szélétől kezdve van egy fekete-fehér-fekete csíkos sáv. Ahoz igazítja be magát, tehát nem értem, hogy néha miért nem sikerül neki.

A nyomtató letíltotta a patront valamiért, ha a régi üres patront teszem bele, akkor minden működik.
A letíltott patron még nem fogyott ki.

Deniel
(#) (Felhasználó 2696) válasza deniel hozzászólására (») Okt 29, 2006 /
 
hello

eredeti patron volt vagy esetleg ujratöltött ?
Ujratöltött esetén többször tapasztaltam HP esetén
(#) deniel válasza (Felhasználó 2696) hozzászólására (») Okt 29, 2006 /
 
Eredeti volt.
(#) Slope válasza deniel hozzászólására (») Okt 29, 2006 /
 
Hello!

Amikor a scanner nem tudja beigazítani magát nincs nyitva véletlenül a fedele?
(#) deniel válasza Slope hozzászólására (») Okt 29, 2006 /
 
nincs
(#) gfranka hozzászólása Nov 28, 2006 /
 
A miénk is hasonló korú cájg, annak meg az "ajtó nyitva" hibaüzi a mániája, sajnos most már az egyetlen, a munka helyett. Az ajtó érzékelője aligha romolhatott el (mitől), dekissé szétszedve (garancia úgyis lejárt) úgy láttam, mintha a felső részt az alsóval összekötő sorkábel, vagy mianeve egyik szálát elcsípte volna az ajtó.
Lehet ilyet venni valahol? A szervízek látatlanban 30-40ezret kértek a javításért, mintha Bill Gates lenne a nevem. Dobjam ki, és vegyek olcsóbban újat, vagy van valakinek megoldóképlete?
üdv, Fercsi
(#) Balu válasza gfranka hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Nekem HP PSC 1610 van,nem volt túl drága, szerintem vegyél újat. A patronnál mindegy hogy gyári vagy "másolt", néha tetszik neki néha nem. Nekem is így volt a 13000 ft-os eredetivel.
(#) neszecsabi hozzászólása Nov 28, 2006 /
 
Sziasztok !

nekem pontosan ilyen gépem van, és príma kis masina volt, amíg a scanner el nem kezdte az általad felvázolt hibajelenséget. Viszont nekem nem mindig csinálja, hol jó, hol nem.Mikor megígérem neki, hogy kidobom, akkor egy darabig működik.
Amikor megbolondul, akkor a tesztet nem tudja végrehajtani, és emiatt kattog a scanner. Mivel szétszedtem az egészet, innen tudom, hogy a kattogást az okozza, hogy szélső helytetbe behuzza az olvasófejet, de a léptetőmotor nem áll meg, hanem impulzusszerűen tovább erőlködik, kb 3-4 próba/másodperc.
Én próbáltam frissíteni az agyát, (már nem tudom hol szereztem hozzá firmware-t), de nem oldotta meg a dolgot.
Ha jól emlékszem nekem egy hirtelen áramszünet után kezdte el, és sajnálom, mert mikor vettem ,ez még 50 pénzbe került.
A nyomtató része viszont tökéletes, szépen megy otthon töltött patronnal is, igaz azt írja ki, hogy vegyek hozzá újat, mert hamarosan ki fognak fogyni
(#) deniel válasza neszecsabi hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Hi!

Neked is PSC 2175 van?
Nekem már sikerült megoldanom a szkenner problémát.
Szétszedtem, és az üveg alatt van egy fekete-fehér-fekete csik, ehez igazítja a szkennert.
Megpucoltam az üveget, és azóta minden működik.

Deniel
(#) neszecsabi válasza deniel hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Húúúúú !!4

Erre látod nem gondoltam !
Köszi a tippet, amint ráérek szétrobbantom én is.

neszecsabi
(#) gfranka hozzászólása Nov 30, 2006 /
 
Jut eszembe, a miénk is áramingadozásos vihart követően vesztette el az eszét, (bár asszem egy kicsit még erőlködött utána is) igaz ekkor rajta kívül több más háztáji cuccunk (dvd, cd, hangfal,) is bekrepált. Tképpen ez tűnik mázlinak, mivel a lakásbiztosításom vonatkozik erre is, ha minden jól megy, állják az árát az újnak. De várjuk ki a végét...A szervizek mind a hp szervízen keresztül javíttatnák, a változó az, hogy mennyire látnak lenyúzhatónak. 28-tól 35,5+áfa volt a kósta, egy lapon leltem 29,9ért vadújat. Na, vajon mit választok? Ja, és cca.43ezerért csak felújítottat, és nem újat adna a HP. faszacég, nem?
(#) donci válasza deniel hozzászólására (») Jan 12, 2007 /
 
Szia!

Tudsz nekem segíteni, hogy hogyan kell leszedni azt a részt, ahol a kijelző van?
Sajnos ugyan ez a problém, már volt ezzel javítva, de aki volt érte mér nem tudja hogyan kell szétszedni.

Köszi
(#) neszecsabi hozzászólása Jan 12, 2007 /
 
Hali !

Először, bár nem feltétlenül szükséges, de jobban tájékozódsz, pattintsd le a gomboknál lévő feliratos panelt, ( a visszavonás gombnál óvatosan késsel, vagy csavarhúzóval befeszítessz, akkor kiugrik a szélső karom, a többi már jön ,az alját hagyd a végére).
Utána az egész kijelzős egységet húzni kell magad felé, de semmiképp sem felfelé feszegetni.
Oldalt vannak azok a kis téglalap alakú bemélyedések, azok fogják rá, és a fekete színű indítás gomb alatt van a lehúzás ellen biztosítva. Nem lesz könnyű leszedni, előre mondom.
Ha lejött, alatta van a negyedik lefogató csavar, utána lejön az üveglap is.
Sok sikert
(#) deniel válasza donci hozzászólására (») Jan 12, 2007 /
 
Hello!

Bár már megkaptad a választ, itt egy kis segítség képekkel illusztrálva:

ITT

Deniel
(#) donci válasza deniel hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
Nagyon köszi a segítséget.
Remélem sokára lesz megint áramszünet
(#) matocohaj hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
Hello!
Egy kis segítséget kérnék: van egy pontosan ilyen típusú nyomtatóm, de már egy jó ideje csak kártyaolvasóként működik, mert szkennelni sem tud már egy ideje. A szoftver nem ismeri fel, akármit csinálok. Érdekes módon azt kijelzi ugyanaz a szoftver, hogy az egyik patronba mennyi festék van, a másikat nem ismeri fel. A kábele nem tört meg, a csatlakozója is valszeg jó.
Ezt azóta csinálja amióta egyszer nyomtatni kezdett és másolni is akartak rajta egyszerre és lefagyott. Onnantól fogva a "Vegye ki és ellenőrizze a patront." hibaüzenet fogad. A patronok újratöltöttek, egy ideig működött is velük, más hp nyomtatóba működnek.

Mi lehet a baja? Valakinek volt hasonló problémája? És van valakinek ötlete?
Egyetlen megoldás ha szervizbe viszem? Firmwaret csak ott tudnak rá okosítani, de inkább kipengetem nekik amit kérnek ha ez megoldja a problémát.

Üdv, matocohaj
(#) deniel válasza matocohaj hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Hello!

A patronhoz a megoldás egy másik topicban már meg van adva. HP patrontöltés

Firmware frissítéshez nem kell szervízbe vinni. A Hp oldaláról le lehet tölteni. HP firmware

A szkenner be tudja állítani magát? Nálam sokáig az volt a hiba, hogy nem tudta jó pozícióba állítani a fejet.
Aztán szétszedtem és kipucoltam. Azota csak nagyon ritkán csinálja.

Deniel
(#) matocohaj válasza deniel hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Köszönöm a gyors választ és a linkeket!
Ezt a firmware frissítést kipróbálom.
Amúgy a szkenner egy ideig elbabrál a pozícionálással, de végül nincs vele baja. Ha nem javul hát egye fene kipróbálom azt is :yes: .
(#) gfranka hozzászólása Jan 28, 2008 /
 
Hali!
Kötelességemnek érzem, hogy szóljak az eredményekről; -Nos a biztosító végül nem fizetett, 2! magyar nyelvtani szabály értelmezésbeli különbsége miatt: - Fizetett volna, ha villámcsapás közvetlen hatása miatt romlott volna el az eszköz, ám nem fizet, mert szerinte a vill.csap. másodlagos!!! hatásaként fellépő feszültségemelkedés nem van benne a szerződésökbe!!
Kár, hogy túl későn lett meg az a szerződés, mert benne van erre figyeljetek oda!!!
A szakvéleményben az volt:- Villámcsapásból eredő feszültségemelkedés okozta a bajt.
-Ha csak annyi lett volna:- Villámcsapás okozta a meghibásodást...-- sínen lett volna az ügy... de hát a magyar nyelvtan, meg a biztósítók készségessége....
1 szó miatt másfél órát ordibáltam a kárszakértővel, de győzött
Eredményesebb érdekképviseletet kívánok!
F
(#) nagyne hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
Sziasztok. Nekem is Hp2175 van. Az a legújabb hobbija,hogy nem nyomtat sárgát, pedig meg van töltve a patron, és folyamatosan azt írja ki,hogy a patron igazítás megkezdéséhez nyomja meg a bevitel gombot. Én ezt már kb. 20x megnyomtam,mégis ugyanazt írta ki. Mi lehet a baja? Válaszotokat előre is köszi
(#) csdog hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Sziasztok,
Látom lassan egy éve nemnyúlt senkisem a témához , hát én megteszem ....
Egy ismerősömnél ugyonez a hiba jelentkezett amit deniel is leírt korábban ... vgigolvastam a topicot, holnap megpróbálok a leírtak alapján alkotni valamit , természetesen beszámolok az eredményekről ...

ui.: hasznos ez a hobbielektronika fórum, nemhittem volna hogy erre is itt találok megoldást ... dehát :google:
(#) deniel válasza csdog hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Szia!

Remélem sikerül megoldani a problémát, nekem azóta megint jelentkezett a probléma egyszer, de egy szétszedés, és pucolás megint segített rajta.

Deniel
(#) csdog válasza deniel hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Nos , ... hát természetesen sikerült
ennyi ..
szétszedéssel , összerakással max 10 perc volt...
(#) gfranka válasza csdog hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
azóta is a garázsban porosodik az eszköz, ha netán vki alkatrésznek kéri, meg lehet velem egyezni.
De még jobb lenne, ha adnátok ötletet, mivé alakítható át, mibe rakhatók bele az alkatrészei . Régebben vki írt házikészítésű cnc maróasztalról, amiben a nyomtató léptetőmotorjai vitték a tárgyasztalt, de már nem találom a topicot...
Ilyesmire gondolok, arra már nem, hogy az a nyomtató valaha még nyomtasson, hacsak a gyerek nem használja súlyként virágpréselésre...
Köszi a segítségeteket!
Feri
(#) Árpy hozzászólása Máj 15, 2009 /
 
Helló!
Nekünk is ilyen nyomtatónk van, aminek most mondta be az unalmast a primer kondija. Ki van száradva, így terhelésre le is esik a fesz kb 8 voltra 31 voltról. A hűtőborda is fűti, így még hamarabb eléri a vég.
Sajna mindenhol bevetik ezt a szerelési taktikát, hogy hűtőbordával fűtik a kondit, így szinte már időzítve vannak az eszközök. Ez van.. fogyasztói társadalomban élünk.. dobd ki, és vegyél újat..
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem