Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB -> LPT
 
Témaindító: tizedeske, idő: Okt 10, 2007
Lapozás: OK   3 / 3
(#) JOJO hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Szeretnék érdeklődni ki tudna segíteni ltp átalakító usb re bekőtésében előreis köszönöm jóságodat
(#) Kastler hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Hello helyesen LPT átalakító. A googli rengeteg találatot ad.
(#) JOJO válasza Kastler hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
köszi már átnéztem de nemtaláltam megfelelőt
(#) pajti2 hozzászólása Márc 25, 2013 /
 
http://www.prolific.com.tw/US/ShowProduct.aspx?p_id=6&pcid=41

Egy ilyesmi cuccot szeretnél felhasználni?
(#) pic13 hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Sziasztok
Ehhez az LPT programozohoz szeretnék usb konvertert!
Ez lehetséges-e csinálni?
És az LPT porthoz 4 kábel megy az USB-nek is enyi van nem lehet csak átkötni?
(#) abcdabcd válasza pic13 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
A nagyfeszültségű villanyoszlopon is annyi megy, akkor nem lehet azt is csak átkötni?
(#) abcdabcd válasza pic13 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
De amúgy, ha elmondod, hogy mihez kell ez az égető, meg esetleg egy jpg vagy pdf fájlt felteszel arról a .lay file-ról, amit csatoltál, akkor azt valószínű jóval többen meg tudják nézni, és így tudhatnak neked tanácsot adni... meg egyáltalán, hogy tényleg mit lehet ezzel égetni, meg mi a típusa stb, akkor lehet aki ismeri, az még akár a jpg/pdf nélkül is tud segíteni neked... akár úgy, hogy ajánl egy usb-s változatot ugyanarra a feladatra, amit még az is lehet, hogy nem bonyolultabb megépíteni/ugyanannyiért meg lehet venni, mint ide egy lpt-usb átalakítót...
(#) pic13 hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Evvel PICet lehet égetni!
És furko lpt-portos programozoja!
És egy USB-s jo lenne de ne legyen bonyolult kevés alkatrészes és sok PIC családot programozon!
(#) abcdabcd válasza pic13 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Na így már mindjárt másabb a dolog
Szóval pic-re lehet, pl hogy építhetsz egy pickit2 klónt, de ahhoz kell egy felprogramozott pic...

Az kérdés hogy milyen lpt-usb átalakítókkal működik ez, mert az usb-nél alapvetően az egyik legfőbb különbség a soros és párhuzamos portokkal szemben az az, hogy az eredeti lpt/rs232 időzítés az USB-n "elvész" esetleg...

De ha eléggé átolvasod itt ezt az oldalt: Bővebben: Link
Ez egy usb-lpt átalakító, amit valaki fejlesztett, és eléggé körüljárja a témát, hogy mit lehet és mit nem lehet, viszont ehhez is kell egy felprogramozott mikrovezérlő...
Elég régen olvastam ezt az oldalt, de emlékeim szerint készült többféle verzió is ebből az átalakítóból, az alap változat ha jól emlékszem AVR mikrovezérlővel van, viszont az nem a leggyorsabb megoldás, így készült valami más vezérlővel valami gyorsabb változat is... viszont szintén ha jól emlékszem valahol a honlapon volt egy lista is, hogy milyen LPT portos eszközökkel lett addig kipróbálva az átalakító, és melyikkel hogyan működött..
Nézd meg a honlapot
(#) pic13 válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
De ez a nyák lap tervet nem lehetne egyszerüsiteni egyoldalasra a méret az mindegy!
És AVR nélkül nem lehet?
És eszembe juttot az AVR-ol hogy arduinoval nem lehet csináni egy konvertert?
(#) Lucifer válasza pic13 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
A legtöbb gyári USB-LPT kábel nem LPT portot ad neked hanem valami nyomtatótámogatást windowson. Ha USB-s PIC programozót szeretnél szerintem építs/vegyél egy Pickit2-t. Ajánlott irodalom.
(#) abcdabcd válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Az az usb-lpt adapter, amit linkeltem most fentebb, elvileg pont erre a problémára próbál megoldást adni, hogy ne csak nyomtatni lehessen de amúgy a pickit2 valószínű tényleg az egyszerűbb megoldás, ha tényleg csak pic égetésre kell, mivel pl ehhez az átalakítóhoz is úgyis kell mikrovezérlő...
(#) abcdabcd válasza pic13 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Arduinoval elképzelhető amúgy, hogy meg lehet csinálni ugyanezt.. ha összehasonlítod az adott arduino rajzát ennek az átalakítónak a rajzával, és a kérdéses részek stimmelnek, akkor már csak a szoftvert kell rátölteni az arduinora és lehet hogy sikerrel járhatsz
Viszont az arduino is pénzbe kerül, kérdés, hogy olcsóbb-e, mint egy pickit2... (klón)

De ha van arduinod, akkor persze, ha más nem a szórakozás kedvéért is kipróbálhatod, hogy ezt a programot rátöltöd, és lehet működik aztán ha csak egy pic égetéséhez kellett akkor akár jó is lehet... aztán később meg eldöntheted, hogy merre tovább az ügyben
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2015
(#) pic13 válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Van arduinom!
Tudsz arduinora egy kapcsolast picet programozni és egy szoftvert?
Én sehol se talaltam pic programozot arduinoval csak AVR-t!
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2015
(#) abcdabcd válasza pic13 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Én arra gondoltam, hogy ezt az átalakítót, ami amúgy is AVR procival megy, hogy ezt lehet esetleg akár megcsinálni arduino-val is...
De egyébként, ha csak 1db pic felprogramozása a cél, és ez a párhuzamos portos égetőd megvan már, akkor lehet a legjobban azzal jársz, ha valahol az ismerettségi körödben keresel egy olyan gépet, amin van párhuzamos port, és azon felprogramozod vagy ha van asztali géped, akkor abba veszel egy párhuzamos port kártyát, ha nincs benne ilyen port...

A kártyára rákeresve: Bővebben: Link 2100Ft körüli pénzbe kerül ennyiért se pickit2-t se a klónját, de semmi más megoldást nem veszel/hozol össze valószínűleg szóval lehet ez a nyerő megoldás...

De egyébként, rákeresve arra, hogy arduino-val pic-et programozni:
Bővebben: Link -van egy pár találat, csak kitudja ezek mennyire működnek... meg ezekhez is valószínűsítem, hogy minimum valamilyen segédáramkört kellhet építened, a pic rákötéséhez...

De lehet valakinek van más megoldása is, esetleg ír ide én így hirtelen ennyit tudok...
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2015
(#) Inhouse hozzászólása Feb 3, 2023 /
 
Vennénk pár darab USB->LPT átalakítót, matrix nyomtatókat kellene hajtani Win10 alól, az ezeket futtató vasakon meg legtöbbször nincs már DB25...
Van is egy ilyenünk, aminek Centronics a másik vége, közvetlenül megy a nyomtatóba. Viszont most kellene olyan is, ahol DB25, mert nyomtató átkapcsolóba megy. Elvileg ez ilyen.
Most azt én jól gondolom, hogy ha egy ilyen kábelre rádugok egy DB25->Centronics sima nyomtatókábelt, akkor meg mehet közvetlenül a nyomtatóba? Mintha a PC ház fenekén lenne ez a DB25 csatlakozó? Magyarán ezzel az átalakítóval megoldható mindkét óhaj, közvetlenül és átkapcsolóval is?
(#) bbb válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Ne teljes értékű párhuzamos portra számíts, de nyomtatáshoz jó. Én aliról vettem ilyesmit fillérekért, s a HP1110 nyomtatót a saját kábelével szépen vitte.
(#) Inhouse válasza bbb hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Csak nyomtatásra kell, tudom, hogy párhuzamos porton mókolásra nem jó. A kérdés a 2 féle végződésre vonatkozott. Hogy a DB25 használhatóbb, mert azt lehet közvetlenül nyomtatóhoz és összekötőhöz is használni a megfelelő plusz kábellel, ami meg van bőven.
Akkor jól gondolkodom?
(#) mikrodigit válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
A DB25-Centronics kábelben semmi elektronika nincs, csak a vezetékek. Ha van megfelelő csatlakozód, akár te is csinálhatsz egy ilyen átalakítót.
(#) bbb válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Igen, jól gondolod. A mezei nyomtatókábelben semmiféle elektronika nincs. Az átkapcsoló se csinál semmi különlegeset, ilyen szempontból nem lesz gond vele.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem