Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-tervező programok
 
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Nov 10, 2005
Lapozás: OK   20 / 30
(#) niedziela válasza minicooper hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Módszer és a trükk a logikus alkatrész elhelyezés, és a vonalvezetés.
autorout is csak segít, de nem old meg mindent. A tervezőnek kell gondolkodnia és használni a program adta lehetőségeket.
Ezt a rajzot pl könnyebb kézzel levezetékezni mint routolgatni.
(#) minicooper válasza niedziela hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Igen erre rájöttem kézzel megy jól ... éppen csak gondoltam megcsinálom programmal is /gyakorlásképp/ de viszont ha jól nézem akkor a "módszer és trükk" az a tapasztalat szavat takarja
(#) niedziela válasza minicooper hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Programban is lehet kézzel vezetni sávot.
Gond ott van a linkelt képen, hogy összevissza, szinte felszórva vannak az alkatrészek elképzelés nélkül.
(#) vicsys válasza minicooper hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Igaz, nem Eagle, de hátha inspirál: Bővebben: Link
(#) H2opok hozzászólása Nov 13, 2014 /
 
Üdv
Tudna nekem segíteni valaki?
Neten találtam egy kapcsolást, de semmi konkrét + infó nincs, ezért a letölthető tervről sem tudok semmit. Ez mi lenne? Nyákterv vagy valami más?
TERV
Köszi
(#) minicooper válasza vicsys hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Köszönöm
(#) edison14 hozzászólása Jan 9, 2015 /
 
Sziasztok!

Aki most szeretne áramköri lap tervező programokkal foglalkozni annak nagyon tudnám ajánlani a DipTrace nevű programot. Pár év EAGLE használat után kipróbáltam ezt a programot és egyből meg is szerettem. Csak ajánlani tudom!

Üdv.Tamás
(#) usane válasza edison14 hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Hát nekem sem az eagle sem a sprint nem jött be. Igaz mindkettő tökéletes a maga nemében, de korszerű dolgokhoz már elavultak. Egy komolyabb TQFP vagy QFN csiphez egyikben sincs lenyomat, készíteni meg nem egyszerű. Én a cadence-t megszoktam, abban elég egyszerű egy ujat készíteni, 4-5 kattintással, ráadásul ujabban különbző alakú kapacitív felületekkel kisérletezek és azt másban még nem tudtam megcsinálni. Ebben is van amit hiányolok, pl negatívot készíteni nem olyan egyszerű, legalábbis ahogy nekem jó lenne, amit más szoftver meg tud oldani, de ezt kiküszöböltem. Igaz nem próbáltam a DipTrace-t, Altium-ot, Autotrax-et, meg még fene tudja mi van ami modernnek számít. Nem mondom, hog nem lenne jó kipróbálni, de annyi időm nincs. Pl. egy olyan felületet amit csatoltam vajon melyikkel lenne legegyszerűbb megcsinálni?
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) pjg válasza usane hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
A Cadence a valamikori OrCad?
(#) usane válasza pjg hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Igen. Orcad, allegro.
(#) pjg válasza usane hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Még a DOS-os verziót használtam. 3-as? Vagy 6-os verziószámút.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) usane válasza pjg hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Az nem most volt már
Én a 9-essel kezdtem azt hiszem, aztán a 10. Utána egy ugrás 15-ösre. Layoutot lecserélték PCB editorra, na azt tanulhattam megint, de nem baj, sokkal többet tud.
(#) pjg válasza usane hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Melyik a legfrissebb? Ezt találtam: Cadence.SPB.OrCAD.v16.5
(#) usane válasza pjg hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Úgy emlékszem 16.6-nál tart. De a Cadence oldalán megtalálod az aktuális verzioszámot.

Igen, megnéztem, 16.6
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) morgo válasza usane hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Idézet:
„Egy komolyabb TQFP vagy QFN csiphez egyikben sincs lenyomat, készíteni meg nem egyszerű.”

Ezen azért lehetne vitatkozni...
(#) Zsora válasza morgo hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Ja. Én a Proteust használom, de kizárólag csak saját tervezésű alkatrészeket (lenyomatot) alkalmazok tervezés során. Amit nem én csinálok, abban mindig találok valami mérethibát.
Egy 100 lábú TQFP tok lenyomatát is kb 5 perc alatt meg lehet csinálni. A legtöbb idő a korrekt méretek meghatározására/kikeresésére kell.
(#) usane válasza morgo hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Persze, hogy lehetne. Aki ezekhez szokott hozzá annak egyszerűbb, de ültess oda valakit, aki kb mindegyikhez épphogy konyít valamit, és csináljon egy IC lenyomatot. Orcadben ez a séma, a bennfoglaló méretek, lábosztás és lábszélesség és voila. És még egyszer hangsúlyozom, nem mondtam, hogy rosszak, csak elavultak. Én is használtam őket.
Aztán továbbléptem.Az én igényeimhez kevesek.(De azért még elő-előveszem őket a fapados dolgokhoz.)
Persze ez is csak egy szubjektív vélemény, mint mindenki másé.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) morgo válasza usane hozzászólására (») Jan 9, 2015 / 1
 
Látod, ez a nem jó. Amikor "mindenhez konyítani kicsit". Ki kell választani egy tervezőprogramot, és elsajátítani a használatát. Anno én is sokat kipróbáltam, szenvedtem is eleget. Aztán rájöttem, hogy ennek semmi értelme, ezért kikötöttem a Sprintnél, és megtanultam használni. Már nem is akarok másikkal foglalkozni, amit kell azt tudja.
(#) usane válasza morgo hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Mondom semmi kifogásom ellene. A legközelebb áll a papír és ceruzás tervezéshez. És nem a mindenhez kicsit a lényeg, hanem ha nem tudod, hogy a többi mire képes, nem tudod eldönteni sem melyik felel meg az igényeidnek. Sokáig jó volt nekem is. És kezdőknek is ezeket ajánlom, mert egyszerűek, és a legtöbb terv is ezekkel készült ha utánépíteni akarnak valamit. Nekem már kevesek.Nézd meg amit belinkeltem és rajzold meg sprinttel.Én próbáltam, meg EAGLE-el is. Ennyi, lezártam.
(#) Medve741 hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Sziasztok!
A Sprint Layout 5 höz keresek magyar nyelvű leirást.
Honnan tudnám letölteni?
A másik kérdésem: JPG t átlehet valahogy konvertálni LAY ba?
Minden segítséget köszönök!
Üdv Medve 741
(#) niedziela válasza Medve741 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Szia !

Látogass el a sprint Layout topik-ba.
Nem lehet.
(#) morgo válasza Medve741 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Szia!
Konvertálni nem tudod, de bmp-t be lehet importálni, aztán átrajzolod. A jpg rengeteg ingyenes programmal átalakítható bmp-be.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2015
(#) orizon hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Nem a Layouthoz, de ha valaki más felé kacsintgat, akkor számára egy lehetőség.

Bitmap to Protel PCB converter.
Ez a program azt tudja, hogy a BMP fájlt automatikusan átgenerálja Protel PCB fájlá. Mondjunk nekem a generált fájlt az Altium Desinger nyitja meg, majd onnan lehet tovább menteni a programban szereplő más tervező programok mentéseiként. Én P-CAD ASCII fájlba szoktam menteni, majd azt a fájt onnan már lehet további más olyan programokba bevinni, amik kezelik azt a fájlformátum. Diptrace tökéletesen fogadja az így készült fájlt. Ajánlott igen jó minőségű BMP fájlt konvertálni.

11.JPG
    
(#) Medve741 válasza orizon hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Köszi, megpróbálom.
(#) niedziela válasza Medve741 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Szia !

Miért központi kérdés a konvertálás, ha át lehet rajzolni, és akkor 1:1 -ben lesz egy normál nyákrajzod ?
(#) pepe1125 válasza King71 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Google, sprint layout 5.0
(#) pjg válasza pepe1125 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Utoljára itt járt: Okt 4, 2014
(#) Edimax hozzászólása Jan 19, 2015 /
 
Üdv: Ojat kérdeznék hogy PDF fájl-t Eagleba be i lehet tenni, és fog e passzolni a méretek.
Mert a gyártatnék nyákot de csak Eagle-ban tudnak. Nékem pedig PDF -ben van.
Köszönöm.
(#) niedziela válasza Edimax hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Próbáld meg a kérdésedet normálisan magyar nyelven leírni, aztán válaszolok.
(#) Edimax válasza niedziela hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Van PDF nyák rajzom ,azt kéne beilleszteni Eagleba. Mert csak Eagle -val dolgoznak. Meg szeretném csináltatni.
Röviden igy.
Következő: »»   20 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem