Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   183 / 269
(#) vandorbot válasza entorio hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
1., Ez a kapcsolás nem erre való. 2., Hogyan állítod elő a +- 15V-os tápfeszt ? És igen drága. Elegendő egyetlen OPA.
(#) Ge Lee válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Mindenekelőtt kell egy könnyen hordozható, pici fej.
(#) entorio válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Gondoloma feszültséget és az ellenállások értékeit át lehet mértezni...
Van valakinek valami szuper jó kapcsolási rajza előerősítésre esetleg.
(#) iZsolti hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Mivel nagyon lemaradtam egy alap Surf géppel időhiány miatt, így csak most jutok a véglegesítéséhez.
Szereztem 18650 li-ion akkukat, de a Surf-nak 12V kell.

Megoldható úgy, hogy 4x 18650 akku és egy egyszerű 7812-es szabályzó?
(#) mateatek válasza iZsolti hozzászólására (») Jan 18, 2015 / 1
 
A 7812-es stabkockának elég nagy a drop feszültsége. Kb 2.5 volt. Ezzel kb 3.6 voltig tudod csak meríteni a cellákat. Ilyenkor azért még van bennük szufla.
Használjál inkább lowdrop stabkockát, azzal lemerítheted a cellákat 3.1 voltig, miközben a stabilizátorod még helyesen működik.
(#) vandorbot válasza entorio hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Át lehet, de nincs értelme. Így is elég nagy alkatrésztemető lesz majd a kész komplett áramkör.
Ha megnézed szkóppal a fej jelét meglehetősen zajos. Sok értelme nincs az ultraszuper erősítőnek. Ha szétnézel a fórum rajzai közt, szinte bármelyik megteszi.
(#) iZsolti válasza mateatek hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
pl.: LM 2940 CT-12V?
(#) TreasureHunter válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
akkor sztem összefoghatnánk, mert te az elektronikai és analóg részekhez értesz jobban, én meg a digitális jelfeldolgozáshoz
Pl elküldhetnéd, a mostani IGSL-ed kapcsolási rajzát (amivel írtad, hogy várod a tavaszt), és megpróbálok majd digitálisan hozzátenni
(#) vandorbot válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Jöhet, előbb utóbb majd kelleni fog.
(#) mateatek válasza iZsolti hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Szerintem tökéletes lenne.
(#) vandorbot hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Treasurehunternek (is)
Zajcsökkentés digitálisan. Ha ezt valami DSP-vel, vagy AD-műcével meg lehetne csinálni nem lenne rossz.
Wavelab Z-noise
(#) Ge Lee válasza TreasureHunter hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Egyikhez sem értek, már megmondták.
Most nem az IGSL-el küzdöttem hanem az SMW-vel, de azt a rajzot egyelőre senkinek nem akarom elküldeni. Alkalomadtán az IGSL-en is kipróbálok majd egy két dolgot, de az nagyon össze van rakva.

Az a baj hogy ezekhez nem hozzátenni kellene digitálisan mert attól lenne benne mondjuk egy csomó plusz funkció, meg talán többet tudna egy hajszálnyival (mint mondjuk némelyik gyári), hanem teljesen digitálisra kellene megépíteni. Csak ez a történet már túlmutat azon hogy beforrasztok egy két schmitt triggert, számlálót vagy akármit, keményen mikrovezérlő(k)ben kell gondolkodni.
(#) Ge Lee válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Nem biztos hogy kell. Csinálok majd az esemwének a mintavevő utáni első erősítőfokozat kimenetéről egy képet vagy videót. Ha jól emlékszem konkrétan nincs zaja az alapvonalnak, csak annyi amennyi a hálózati 50Hz-ből belemászik. Tehát nincs egy nagyságrendben a rajta levő zaj a legkisebb, még éppen kijelezhető hasznos jellel. De most is előfordulhat hogy tévedek.
(#) mateatek válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Meg tipikusan pont ez az a fokozat, ahol a sávszűrő levágja a nemkívánatos frekvenciákat. Ami meg ott marad, azt döntse el a logika, hogy hasznos, vagy nem.
(#) vandorbot hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Az a fixa ideám, hogy szeretnék az ilyen hőfokfüggő RC tagoktól megszabadulni. Ha nem, hát nem.
Érdemes lenne a vevőerősítőt is logaritmikus karakterisztikájúra megcsinálni ?
(#) Ge Lee válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Valaki felvetette régebben ezt a háromszög dolgot, és most úgy látom hogy erre lenne értelme elindulni, persze digitálisan. Csináltam két szimulációt, az elsőn szinusz a másodikon háromszög jellel, 10kHz-es frekivel, és 800mVpp amplitúdóval ami nagyságrendileg a vevőerősítő kimeneti jele, talán picit több.
A 90 fokhoz képest eltoltam a másik kurzort 3,6 fokkal. Jól látható hogy erre a fázisváltozásra mekkora különbség van a kettő között (pirossal aláhúztam), amíg a szinuszjelen 0,885mV amplitúdóváltozás van, addig a háromszögjelen 16mV!
Ha ezt a változást nem integráljuk hanem egy PIC dolgozza fel, akkor elég nagy érzékenységnövekedés érhető el, legalábbis elvben.
Hozzáteszem most az SMW-m vevőerősítőjének a kimenete sem tökéletes szinusz hanem enyhén háromszögesedik, azóta vannak ezek a több mint 40 centik az 1Ft-ra. A véletlen hozta hogy olyan lett, nem szándékosan csináltam.
(#) vandorbot válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Én vetettem fel. 10KHz-es háromszögjel átviteléhez min. 25KHz-s felső határfrekvencia kell. A TDA2822 adatlapja szerint a teljesítmény sávszélessége 120KHz. Idáig rendben. Más kérdés, hogy mit szól az ilyen jelhez az adótekercs. Ha így közelítem meg a dolgot, akkor a vevőerősítőt 10KHZ-50KHz átvitelre kell beállítani. Fogyasztást lehet megspórolni, ha csak minden második háromszög kerül az adóerősítőre. (flip-flop vezérlés kell adó és jelfeldolgozó oldalon is )
b., változat: Az adótekercs a szokásos módon van meghajtva. A vevőerősítő után a szinuszt négyszögesítjük, azt meg háromszögesítjük. Ekkor persze elvész az amplitúdó információ. Némi mesterkedéssel helyreállítható. Kérdés: szükséges-e, vagy elegendő csak a fázisinformáció.
(#) vandorbot válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
És létezik
Zajcsökkentő DSP
(#) entorio hozzászólása Jan 20, 2015 /
 
Vettem 93 ohmos rézárnyékolás egyeres koaxkábelt. Megfleelő lesz?
Úgy néztem, hogy oszcilloszkóphoz is használnak ilyet.
(#) vandorbot válasza entorio hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Biztosan. Majd a gyakorlatban kiderül.
(#) entorio hozzászólása Jan 20, 2015 /
 
Sajnos mivel nincs oszcilloszkópom és pénzem sincs rá,azt találtma ki hogy a jelet rákötném a számítógép audobemenetére, mert vannak ilyen hanganalízátor programok.
Gondolom esetleg egy kisáramkör kell hozzá, ellenállás párhuzamosan, ilyesmi védelemként.
http://users.ininet.hu/olikas/szoftverek/elektronika/szoft.htm
(#) vandorbot válasza entorio hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Járható út. Ha 5Vpp-nél nagyobb a jel, akkor ellenellásos osztót kell közbeiktatni. Line bemenetet használd.
(#) entorio hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Ha IB alapú tekercset készítek,akkor ha jól értelmeztem mindent:
A tekercsre kb.2centis árnyékolást használok. A rajtalévő tekercsen is,demáshol legyen az érnyékolás,hogy ne érhen össze. A vevőtekercset is így árnyékolok.
A PI alapú tekercs csak egy darab és ott nem kell árnyékolás és egyszerű akapcsolás.
Utóbbinál sajno kevés szakirodalmat találtam amekülönböztetésre.
(#) nagym6 válasza entorio hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
PI keresőnél így néz ki szkópon a fém megkülönböztetés. Jobb felső 2-es képrész.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2015
(#) vandorbot hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Gyártás garett módra How made it
(#) vandorbot válasza entorio hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
A PI nem minden esetben egyszerűbb. Főleg,ha megkülönböztet. Valahol láttam róla irományt.
Ezeket nézd át.
(#) vandorbot hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Amúgy meg itt van ez a képtár, ebből is lehet okosodni Fórumképtár
(#) Ge Lee válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Ebben két dolog tetszett. Az egyik a huzalvégek zománctalanítása a két szembeforgó drótkoronggal, ilyet kellene nekem is csinálnom. A másik a kész műanyag csévetest a tekercsekhez. Nem kell bandázsolással meg lakkozással bajlódni, csak beletekerni a huzalt és kész. Persze nem mindenkinek van otthon fröccsöntő gépe hogy ilyeneket csináljon hozzá.
(#) vandorbot válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Nem csak fröccs öntővel lehet. 3D nyomtató vagy hobby CNC.
(#) Bu13 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Az SMW4 második 393 komparátor (összehasonlító) egyik bemenetének stabilizáltnak kell lenni. Mivel az IC4/a IC4/b a változó, a Sens poti meleg pontján stab fesz kell, hogy legyen. Ezt a pontot
nem lehet az akkuról 1:1 be leosztva működtetni.
Következő: »»   183 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem