Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   57 / 130
(#) granpa válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 25, 2015 / 1
 
Azé' egy mérést megér; a réz színe jónak látszik. Ha nem szakadt, lyukas, zárlatos, miért kuka? meg kell pucolni. Ilyen rozsda mellet a tartály (vagy a fedél) lehet erősen korrodált, lyukas.
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
A meleg víz kivezető résznél belül egy cső a bojler tetejéig megy ,és ott csepeg ,a belsejéről nem tudok képet csinálni mert nagyon szűk a nyílás. Milyen funkciót lát el az belső cső és javítható-e?
(#) granpa válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 / 1
 
Abban a csőben lenne a hőmérő elem. Felül szokott kipállani. Lerövidíthető, de akkor lejjebb méri a vízhőmérsékletet; hozzá kell állítani a kapcsolót (bimetál), hogy ne forrjon fel, ha melegebb víz kell, mert nagyobb a felhasználás.
(#) gyuszo válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 / 1
 
A problémát az okozta, hogy nem volt már elegendő az anód, ami a tartályt megvédte volna a korróziótól. Az anódot idejében már cserélni kellett volna.
(#) gyuszo válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 / 2
 
Az a hosszú cső, azon jön ki a meleg víz, aminek fel kell menni a tartály tetejéig.
Mivel a tartályban ott a legmelegebb a víz, így látja el a funkcióját.
A hőelem, a korlátozó és minden egyéb a zárólemezen található, amin a fűtőbetét. Ezen van egy cső, ebbe megy bele a hőelem, a szabályozó és a korlátozó.
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Azt a belső meleg víz csövet lehet a javítani, alul nekem ott csöpög ahol kiér a bojlerból ?
(#) gyuszo válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 / 1
 
A cső és a tartály között van lazulás, ott szivárog a víz. Ha oldható kötéssel van, akkor a tömítést kell újra cserélni. Ha nem, akkor keményforrasztással.
(#) granpa válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Én a hőszabályzó csövére gondoltam.
(#) gyuszo válasza granpa hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Idézet:
„A meleg víz kivezető résznél belül egy cső a bojler tetejéig megy
Igen, de amire gondoltál , az a zárólemezen van és nem megy fel a tartály tetejéig. A zárólemezen általában 30 cm-es a cső.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) gyuszo válasza granpa hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Az a 193. képen látható, amire gondoltál.
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Nem a hőmérséklet szabályzóval van a gond hanem a belső meleg víz csővel. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) Bakman válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ha a cső a tartályon belül lyukas valahol, akkor kevesebb meleg vizet tudsz vételezni a bojlerből, mint az elvárható lenne, viszont annak nem lenne külső nyoma. Ha a cső és a tartály találkozásánál engedi a vizet, akkor még talán javítható is, csak az kérdés, érdemes-e, mert ott minden bizonnyal el van vékonyodva a belső tartály fala. Ha az eredeti felállást nézzük, akkor a lyuk lehet bárhol a belső tartályon és mint azt már leírták, gazdaságtalan a javítás.

Attól, mert a kivezető csőnél látod a szivárgást, koránt sem biztos, hogy a hiba ott is van. A tartály szigetelése elvezetheti bárhova a vizet, mielőtt az megjelenik valahol.
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Ehhez hasonló cső van benne nekem is , csak nekem az össze illesztésnél lent csöpög ,Gyárilag van forrasztva vagy oldható? Vagy esetleg cserélhető? Hiába cserélem ki a a fűtőszálat ha ott meg csöpög.
Ez a cső 30 cm-től több.
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Találtam egy hasonló meleg víz csövet a neten.

3024-02.jpg
    
(#) Bakman válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
A bojler melegvíz kivezető csöve körül szedd le (vágd le) a burkolatot, hogy az a rész biztosan látható legyen, ahol csatlakozik a belső tartályhoz. Mutogatod a csöveket, de koránt sem biztos, hogy az a baj, leírtam miért. Elöször derítsd ki, honnan jön a víz.
(#) granpa válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Sajnos van hogy az alaplap gyenge kivitelű, és az összes forrasztás (hegesztés) gyenge. Van, amelyikben hosszabb a hőmérős cső (régi típusok). Ha van lehetőséged, érdemes javítani. A meleg víz cső is cserélhető (vagy elég csak a tömítést). Ha tartály lyukas, az nem igazán javítható, mert (többnyire) a varrat indult meg, és az rohad tovább.
(#) gyuszo válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
A bojler biztonsági szelep hibája ( felfűtéskor csepegett ), esetleg fagyás veszély kizárható ?
Mert a tartály ilyen okokból is meg tud sérülni, kilyukadni .
De aktív anód nem volt, az látszik . Ez a hiba egyik oka.
Ha így néz ki a tartály belűről, akkor baj van.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015

bbelső.jpg
    
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
A belső meleg víz csövet kézzel megbírtam mozdítani, tehát nem forrasztott ,tömítés adta meg magát .
(#) Bakman válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Hol van ez a tömítés? A tartályon belül, kívül vagy a kettő között?
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
A tartályon belül láttam ,közte nem tudom ,kint nincs.
A belső csövet körbe tekertem de nem jön ki a helyéről.Hogy kell ki cserélni a tömítést?
(#) Bakman válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ha a tartályon belül van a tömítés, akkor onnan kifelé nem folyhat a víz.
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Belső meleg víz cső ,fehér színű tömítéssel csatlakozik bele a külső csőbe .Az tömítést kézzel megfogtam
szinte mállik .
(#) Bakman válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ha kiveszed a belső csövet, a víznek akkor sem szabad kifelé folynia. A külső cső van valamilyen módszerrel a tartályba rögzítve, az kell ellenőrizni. Ha valóban ott eresztett volna, már ömlött volna belőle a víz. Nem?
(#) gyuszo válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Esetleg nem a cső a csőben van, külső és belső cső, tehát nemcsak a tartály, hanem a köpeny burkolatba is került így víz és az szivárgott ?
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Mikor szét szereltem állt a víz a műanyag burkoltba, majd nem elérte a hőszabályzót ,szerintem nem tudom kicserélni sem a belső csövet sem a tömítést .Újat kell vennem . Köszön mindenkinek a segítséget.
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
A cső benne van a csőben,csak a tömítés mállik meg és enged.
(#) gyuszo válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Akkor a belső csövet ki kell húzni, a málló régi tömítést kitisztítani, egy 15 mm rézcső belefér a 1/2" kijövő külső csőbe (csonkba). ) Olyan hosszú kell, hogy felérjen a bojler tetejéig . FBS szilikon tömítő, ragasztóval jól kihézagolva, száradás után szereld össze és így próbáld ki.
Ezt a próbát még megéri.
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Lehet hogy gyárilag van úgy megoldva hogy ne lehessen javítani vagy cseréli .
A Hajdú bojlereknél lehet cserélni .
(#) gyuszo válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ha jól számoltam kb. 70 cm-es 15 mm átmérőjű rézcsőre lenne szükséges hozzá.
Lehet nem jön ki könnyen, mert nem cserére tervezték.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Még megpróbálom kihúzni,de ha nem tudom akkor kuka.
Következő: »»   57 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem