Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Chip tuning
 
Témaindító: rwtop, idő: Máj 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) kissattila88 válasza battika hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Milyen programmal tudom meg nézni ezt a fájlt?
(#) zolika60 válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Írj neki emailt, mert 2011 óta nem járt itt, így nem hiszem, hogy válaszolni fog.
(#) Gagyicom válasza behanattila hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Ha EDC15-ös motorvezérlő van benne, akkor működik, működhet. Ha EDC15P akkor fel kell készülni egy eprom íróval, egy 29f400/800-val, egy beforrasztható foglalattal és sok türelemmel. Vagy BDM porton csinálod, de akkor szét kell szedni az ECU-t. Nem biztos, hogy a 26millió fájl között találsz megfelelőt. Egyezni kell a HW és SW számoknak is. Ha megveszed az MPPS-t, nem javaslom, hogy másoknak pénzért azzal az eszközzel vállalj bármit is... A tiednél semmit nem tud tönkretenni csak megnehezítheti a dolgod!
(#) balazs88 hozzászólása Nov 11, 2014 /
 
Üdvözlet.
Vettem egy MPPS 13 kábelt.Renault Megane 2004 1.5dci autót akartam olvasni vele, de azt írja ki hogy nem észleli az ECU-t. Azt írják a kábelhez Renault Megane 1.5 DDCR Delphi DDCR K-Line-on olvas / ír. Most akkor mi lehet a probléma? nem értem
Köszönöm
(#) hadaslaci hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Tiszteletem az Olvasóknak!
Hho EFIE módositó chippet keresek,tud valaki ebben segiteni?
(#) gyurci26 hozzászólása Jan 21, 2015 1 /
 
Üdv.Olyan segítségre lenne szükségem kellene egy driver ecm titaniumhoz amivel tudom modósítani az indítási mennyiséget vw golf 5-nél (mert melegen nehezen indul.) vagy valami ötlet a probléma megoldására!előre is kösz.
(#) zoli75 hozzászólása Jan 28, 2015 /
 
Üdv! Piasini eszköze van valakinek? Tudja valaki esetleg, hogyan lehet visszaállítani, most indításnál azt írja, hogy: “License on system corrupted, go in recovery mode. For fix call Piasiniengineering or wait a contact“. Ettől függetlenül zülden hozza az ablakokat és hagy választani is.
(#) vandorbot hozzászólása Jan 28, 2015 /
 
A Chip tuning nem egy egyszerű dolog. Ebből a videósorozatból kiderül mennyire összetett, többváltozós függyvényről van szó. Aztán, a fő kérdés, mi a cél ? A legnagyobb lóerő, gazdaságosság, vagy valahol a kettő között. A legritkább esetben működik a dolog, ha valamilyen beállítást betöltünk az epromba és hurrá. Mivel a motor és a kiszolgáló rendszereinek állapota idővel ill. csere esetén változik.
chip tuning tutorial
(#) pacal76 válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
De nem is lehetetlen dolog házilag, mindaddig amíg nem szeretnénk magunk állítgatni a paramétereket. Mert onnantól egy sor műszerre, és bemérőpadra lesz szükség! Nélkülük csak gányolás, és bosszúság lesz!
(#) miti50 hozzászólása Márc 25, 2015 /
 
Sziasztok !! valaki nem tudna linkelni honnan lehetne leszedni az ECUSAFE programot,, sehol nem találom,ahol valójában ott is lenne.
köszi
(#) Puppa hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Sziasztok! ha esetleg tud valaki 1.9 tdi BORA-hoz tuningot 90 lovas AGR, azt szívesen kipróbálnám....
(#) bluesman hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Sziasztok, valaki tudna segíteni Range Rover P38 (BMW)diesel ügyben? ( 0 281 001 272) dde ecu, hdk fejes adagoló.
A gondom: Úgy vettem, a kocsit, hogy már előzőleg tuningolták, de nem egészen jó, alapjárat környékén kis terhelésnél csekély gázadásra túl nagy mennyiséget fecskendez be hirtelen megugrik, ugyanez fordítva is jelentkezik, motorfék üzemben a gázelvétel nem egyenletes, egy adott gázpedál pozíciónál hirtelen elveszi az anyagot, nem lehet finoman játszani vele.
Ha meleg a motor kissé labog az alapjárat, de a fogyasztásom nagyon jó és a teljesítmény is kielégítő. Ez a labogás nagyon zavar.
Lehet, hogy a befecskendezett mennyiség növelésével megjavulna, de a fogyasztásom megemelkedne.
Emiatt én szívesen betölteném az eredeti tartalmat, ha volna valakinek.
Az epromok: a 947-es számú B58539, a 948-as M87C257 ezek jók egyáltalán bele? Milyen epromok vannak benne gyárilag?
Van egy Willem Pro 4-em, meg van egy ECM2001 V6.2-m meg egy T4 gyári Land Rover diagnosztikám.
(#) moltam hozzászólása Aug 26, 2015 /
 
Helosztok.
Hogy lehetne importálni tunerpro ba két bin fájlos ecu tartalmat? Két epromos az ecu (msa12), LLL és HHH eprom tartalom megvan külön külön, az egyikben az alsó byte van ugyanazon a címen, a másikban a felső. Esetleg valami programmal összefűzni majd szétszedni?
(#) moltam válasza bluesman hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Bővebben: Link Bővebben: Link Ezek elvileg a gyári tartalmak. Csak regisztrálni kell a letöltéshez.
(#) Puppa hozzászólása Okt 4, 2015 /
 
Sziasztok segítséget kérnék. NM27C010V hol tudok ilyet rendelni és hozzá foglalatot ?
(#) pacal76 válasza Puppa hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Ö egy PLC32 Vagy leforrasztasz egyet egy döglött alaplapról vagy veszel egyet az alkatrészboltba. Kb 1db százforintosba fog fájni ha az utóbbit választod.
(#) Puppa hozzászólása Okt 5, 2015 /
 
Köszi
(#) eva.csatari hozzászólása Nov 21, 2015 /
 
Üdvözlök minden kedves fórumozót
Segitséget szeretnék kérni,vagy tapasztalatot ha leirná valaki egy vectra b 2,2dti 2001-es caravan
ecu, chip pelési tapasztalatát esetleg a jármü meg tulajdonában van-e,és elégedet a teljesitménnyel
Köszönöm elöre is a válaszokat
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2015
(#) Thomas10100 hozzászólása Szept 23, 2017 /
 
Sziasztok!

Ford Mondeo 2006-os évjárat, 2.0 TDCI kocsiról lenne szó, N7BA motorkóddal, 130LE.
Hol találok hozzá eredeti tartalmat? Eddig vagy TDDI-t találtam, vagy a 2.2TDCI-t.
Illetve Galletto V54-el lehet olvasni és írni OBD-n az ECU-t ?

Köszönöm!
(#) Lacko_1 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Szia,

Találtál már hozzá eredeti tartalmat ?
Elvileg lehet de ha clone akkor nem biztos
(#) kunlaci17 hozzászólása Máj 11, 2018 /
 
Sziasztok!



Van egy kess v2 4.036 clonom. Sajnos sikeresen ráengedtem az internetet.

-Tud valaki segíteni? Szájbarágós segítség kellene, és a programok hozzá.
Ha lehet privát a kunlaci0817@gmail.com ra

köszönöm
(#) atyaisten hozzászólása Júl 11, 2018 /
 
üdv mindenkinek!

EDC16cp33 ECU -t valaki tudna újraéleszteni? mpps írás közben megállt,és azóta halott az egész.
van eredeti tartalmam ,flash bdm is megvan ,,csak normális íróm nincs,Ktag ,gailetto kellene ha jól tudom.--valaki itt ilyesmit tudna?-de azért nem kísérletezőkre gondolok.
köszi!
(#) Szebence hozzászólása Júl 12, 2018 / 2
 
Ha Te nem tudod megoldani, akkor senki!
(#) atyaisten hozzászólása Júl 15, 2018 /
 
Roppant vicces Bence!--miután kiröhögtük magunkat valami értelmes hozzászólás is várható?---gondoltam ,hogy nem!!!
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2018
(#) molnarp válasza atyaisten hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Ha elpostázod nekem megoldható.
(#) mailo hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Sziasztok!

Szeretnék megismerkedni az autódiagnosztika és a motoroptimalizálás témakörökkel. Szívesen fogadnék az adott témakörökhöz tartozó szakmai anyagokat, illetve tapasztalatokat, tippeket, segítséget. Érdekelnének még a szükséges szoftverek használatáról való leírások.

Köszönöm.
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem