Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyméretű LCD monitor építése
 
Témaindító: Buvarruha, idő: Nov 8, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Andr3wJ hozzászólása Nov 14, 2014 /
 
Van egy ilyen panelom , de semmit nem tudok róla, kéne tudni milyen lg monitorban volt, hátha életre keltem.
(#) Doncso válasza Andr3wJ hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Erről egyből megy az LCD-re a kábelköteg? Tehát ennyi az LCD meghajtás?
(#) Andr3wJ válasza Doncso hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Igen ennyi egy monitor panel.
Azért még kell egy inverter a háttérvilágitàsnak, és egy tápegység.
(#) Doncso válasza Andr3wJ hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Értem, köszi. És ezek között például mik a különbségek? Mondjuk egyik használható a másikhoz, ha megvan a lábkiosztás? Mondjuk egy kisebb monitor panelja meghajthat egy nagyobb LCD-t? Mik itt a kritériumok?
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Értelek, ezekszerint a titkos infók kellenek. A mai digitális világban van egy IC, aminek ban bemenete, kimenete és megy. Ez a legutóbb épített monitor hátulja, láthatod, hogy mennyiből ál a táp és mennyi az elektronika ami vezrli.

A kritériuok nagyvonalakban, hogy a felbontás és a bitmélység passzoljon. A legtöbb monitor 8 biten dolgozik, de a Tv kijelzők biztosan, monitoroknál előfordul olyan is, hogy 6bit+dither-el dolgoznak, vagyis "zajosítják" így elkreülve, hogy látszódjanak a bitek a színeknél, viszont ennek hátránya is van és ezek a nagyobb kijelzők nem tolerálják.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2014

HDRBackF.jpg
    
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Jaaa, hogy ennyi az egész cucc. Az igen. Akkor lényegében kell egy megfelelő táp, egy inverter, már ha CCFL-es az LCD, ha LED-es akkor csak azt kell maghajtani, és ez a scaler-cucc illetve egy köztes panel ami a lábakat illeszti. Ez érdekes nagyon. xbox-om van ezért kérdezősködök
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2014
(#) Doncso hozzászólása Nov 14, 2014 /
 
Én azt látom, hogy 10 körül vannak betört LCD-s full hd-s tv-k, amibe panel benne van, táp inverter, stb, akkor ehhez csak egy nagyméretű LCD kellene és össze lehet házasitani őket? Vagy nem mindegyiket lehet akármelyikkel? Ez hogy müködik? Mit lehet mivel?
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2014
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
A felbontás, bitmélység, és az adatcsatornák számának kell stimmelnie. Az adat formátumának is van több módja, de ez a kijelzőkön és általábana Tv main-eken is lehet áltani a szerívzmenüben.

Így van, azt a kis panelt tervezem lemásolni és életre kelteni, mert HD Ready kijelzőhöz nem könnyű találni. A legtöbb monitorban 2 csatornás az LVDS és ebből következik, hogy a felsorolásból kihagytam az adatcsatornák számát. Viszont a nagy kijelzők, szinte kizárólag egy csatornásak, tulajdonképpen ezt a panelt is véletlenül szereztem.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2014
(#) Buvarruha válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Most nézem, hogy rosz képet töltöttem fel, azóta megvan csinálva szebben.
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Értem. Gondolom ezek az adatok a vezérlő chip és az lcd tipus adatlapjából kinyerhetőek, igy eldönthető, hogy összeillik e a kettő. Mi az az LVDS?
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Az LCD-k adatlapjában benne van, de mint, mondottam a csipekhez nincs infó, semmi! Ráadásul többféle üzemmódban is használhatóak, tehát a gyárilag vele hajtott kijelző doksijában kell keresni a választ A többit a guglitól kérdezd, hadd ne kelljen mindent elmagyaráznom. De magyarul Alacsony Feszültségű Differenciális Jel. Ilyen az USB is a PC-ben meg a PCI-expressz és a kijelzők 90%-a is ilyen buszon kapja az adatot. LVDS
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Nekem ennyi elég, én azt hittem valami hardware Köszönöm a felvilágositást. Érkezik majd egy monitor, semmit nem tudok róla, csak azt, hogy nagy de azt se tudom milyen, mekkora és működik e, csak azt hogy "figyelj találtam egy nagy laptévét kell?"
(#) Doncso hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Ezekből a kis 7"-os hordozható dvd-kből kitermelt működő alaplappal és LCD-vel lehet kezdeni valamit?
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Nov 18, 2014 / 1
 
Kislámpát lehet csinálni a kijelzőből.
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Az is valami
(#) Pestaxy hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Helló!

Nekem van egy LG Flatron W1934 S típusú LCD monitorom és olyan hibája van, hogy megy kb.20 percet aztán eltűnik a kép és minden róla, pedig a monitor bekapcsolt állapotban van, a kapcsoló fénye is azt jelzi.Utána kikapcsolom, aztán vissza és vagy 2 másodpercre visszajön a kép ennyi
(#) Doncso válasza Pestaxy hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Igy már jártam. Elektrolit kondenzátorok cseréje megoldotta a problémát.
(#) Buvarruha válasza Pestaxy hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Ez a topik a monitor építéssel foglalkozik van javítós topik bőven! De az inverter ál le, ezt okozhatja kondihiba is, de ezeknél típushiba a csőkábelek leszakadása (innolux kijelző..), már vagy 20-at átcsöveztem, kábeleztem az utóbbi egy évben.
(#) Pestaxy válasza Pestaxy hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
okés köszönöm a segítséget
(#) Doncso hozzászólása Nov 22, 2014 /
 
Egy nagy kérdőjel van a fejembe amit rendbe kellene rakni. Adott EZ a panel. A kép szerint MST718BU-LF chip lakik benne. A chip leirása szerint ez 10 bites, tud 1080i-t és 1280x1024-es felbontást monitor módba.....Akkor amibe most van TV miért csak 800x600 van ráirva és ebben működik maximum? Lehet rá operálni valahogy hdmi, vagy YPbPr bemenetet? (xbox360)
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Maimum annyit tud az IC, de ez nem azt jelenti, hogy azon is használják. Sehogy sem tudsz rá varázsolni bemeneteket, hacsak nem tudod programozni és nem tudod.
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Univerzál panel lenne? Csak a program változik? Ez meg most ilyen?
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Általában több készülékben is használják ugyanazt a panelt másik FW-el és csatlakozókkal, szokott is látszódni a nyákon, hogy nincsenek egyes csatlakozók beépítve. Nem arról van szó, hogy univerzális az IC, hanem más felbontáson használják.
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
A képen egyébként nem teljesen ugyaanz van mint nekem, pontosabban ugyanez, csak az összes alkatrész be van ültetve. Még egy DVD Ypbr input csati is van, illetve DVD pwr és DVD audio in......csak gondolom szoftveresen nem tudja.
(#) Doncso hozzászólása Nov 22, 2014 /
 
Szinre szagra ugyanez a boardom van : Bővebben: Link Ezen persze van YPbR csatlakozó HD-hez... de jó fejek.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
(#) kerisanyi hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
T. Buvarruha! Szerinted érdemes nekiállnom Imac 24" alaplaphibás ketyere lebutításához, hogy monitorként tudjam használni? Ötletet szeretnék kérni , mennyire bonyolult ez a művelet? Láttam az általad nyitott topicot, tavaly novemberi az utolsó hozzászólás, ezért merészeltem személyesen intézni a kérdést. Köszönettel várom válaszod: Kerisanyi
(#) Buvarruha válasza kerisanyi hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Mivel semmit sem tudok az ájmekről, jóval több infó kellene. A kijelzőhüz kell doksit szerezni és scalert szerezni hozzá.
(#) kerisanyi hozzászólása Jan 30, 2015 /
 
A kijelzőhöz találtam alapdokumentációt Bővebben: Link
Részletes doksi is van PDF-ben. Hogyan tudok hozzá párosítani scalert?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) Buvarruha válasza kerisanyi hozzászólására (») Jan 30, 2015 / 1
 
Sima FHD kijelző, szinte bármilyen fullhd monitornak a scalerje jó hozzá.
(#) kerisanyi válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Köszönöm, már bújom is a lomtáramat!
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem