Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   189 / 269
(#) Attilawap válasza deexteer hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Látom, ez egy Lengyel gyártmány. Te honnan rendeltél ilyet?
(#) vandorbot hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
TME
Embertelen mennyiségű csatlakozó választék (is)
(#) vandorbot hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Sajnos az általam feltett PICes PI nem tud megkülönböztetni. Kicsit jobban utánanéztem (órákba telt )
Megtévesztett a 7 szegmenses kijelző.
Nem túl bő info ITT
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) Bu13 válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
A megkülönböztetésre nem is gondoltam, a Dip-es nyák lett volna jó. Kösz.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) vandorbot válasza Bu13 hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Úgy meg nem sokat ér. Főleg kis fejjel. Csak szemétgyűjtésre jó. Vannak jobb, kiforrottabb készülékek. Nyák rajzzal.
(#) kappa25 hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Sziasztok.
Örömmel jelentem megépítettem az IGSL paneljét. Már csak 1 db IC hiányzik belőle a CD4066.
Lehet megint hülyeséget kérdezek, valamelyik régebbi beszélgetésetekben azt írtátok, hogy ezt kell kicserélni valamilyen másikra.
Ki kell cserélni vagy sem?
Előre is köszi!
(#) Ge Lee válasza kappa25 hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Ne CD4066-ot tegyél bele hanem HCF4066-ot, kevesebb gondod lesz vele. Lomex-ben még van a készlet erejéig.
(#) kappa25 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Köszönöm holnap megrendelem.
(#) Attilawap válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Konkrétan milyen gondok vannak a CD4066-al?
(#) mateatek válasza Attilawap hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Valamivel lassabb, és kisebb a megengedett tápfeszültség tartománya, mint a másiknak.
(#) Ge Lee válasza Attilawap hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Adatlapjukat sosem nézegettem, de egy régebbi gépemben a HCF ment normálisan, a CD meg nem.
(#) vandorbot hozzászólása Feb 6, 2015 /
 
Csúnya és nem kicsi tüskéket tud produkálni, valamint beszakadásokat a kapcsolt jelben. (CD4066)
(#) mazsola83 hozzászólása Feb 7, 2015 /
 
Ijen alkatrèszek vannak bent most
(#) Attilawap hozzászólása Feb 7, 2015 /
 
Ti milyen hangszórót ajánlanátok fémkeresőhöz (IGSL)?
(#) Ge Lee válasza Attilawap hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Attól függ. Bedobozoltam az esemwét, sajnos nem volt éppen 6 centi csak 5 centi magas dobozom, így azt a hangszórót nem tudtam beletenni amelyiket szerettem volna (a 18650-es akkuk is éppen csak befértek, 3mm hely maradt az alkatrészek és az akkuk között). A feliratozás ideiglenes azért van csak celluxozva.
A baloldali TV hangszóró 5 centi széles, így nem fért be az 5 centi külső magasságú dobozba, pedig hatalmas hangja van, és olcsó is volt (150Ft). Ezért a mellette lévő kis vacak lett beépítve ami jóval halkabb.
A problémát úgy orvosoltam, hogy a nekem inkább tetsző pár száz Hz-es hangfrekit feljebb vittem néhány kHz-re, ott már a pici is elfogadhatóan szól, meg ugye arra a frekire a fül is érzékenyebb. Így elég a potin éppen beállított hangerő, meg a súly is kevesebb, cserébe a vinnyogást kell hallgatni a kellemesebb, mélyebb hang helyett. Mondjuk azért ha letekerem a trimmerrel a hangfrekit akkor sem rossz, csak közel koppra kell tekerni a hangerőt.
(#) Attilawap válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Hát sajnos nekem még ez a kisebb hangszóró sem férne a dobozba. Ilyet rendeltem, de ez nagyon halk. Lehet, hogy jack kimenetet teszek a dobozra és fülessel hallgatom.
(#) entorio hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
IGSL, TGSL melyik micsoda?
(#) Ge Lee válasza Attilawap hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Ilyen van nekem is, de ez már valóban nem jó. Talán fejhallgatóban volt ha jól emlékszem.

pici.jpg
    
(#) Ge Lee válasza entorio hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Ivconic Golden Sabre Light, Tesoro Golden Sabre Light.
(#) entorio hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
A fej elkészítéséhez pontosan milyen ragasztót tudtok ajánlani, típusra, webáruházra?
A TINA programhoz 9-hez találtam magyarosítást, de a kondi és a tekercs mérete ekkor nem lesz változtatható, tud valaki erre valamit?
(#) vandorbot válasza Attilawap hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Autós GPS-ekben vannak jó kis hangszórók. Papírmembrános 5cm-es hangszóró dobozolva mélyre is megy és elég a hangerő is.
(#) vandorbot válasza entorio hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Mire használod a Tinát ? Kis hőtágulású műgyantát. Valahol már Mateatek asszem említette, hogy mit. Azonban drága. Mire összejön az első valamirevaló fej, addig többet fogsz rá költeni, minta vennél egyet.
(#) entorio válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Nem kaphatok valami konkrét olcsó típust?
(#) kappa25 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Csak egy kérdés. Miért hangszóró és miért nem fejhalgató?
Nemjobb ha egy jackbe bedugjuk és kész?
(#) Attilawap válasza vandorbot hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Megoldódott a hangszóró probléma. Kiderült, hogy hangerő szempontjából tökéletes az a pici hangszóró, amit belinkeltem. Csak zenehallgatásra nem jó, de fémkeresőbe tökéletes.
(#) mateatek válasza kappa25 hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Vagy egy hangszóró kapcsolós jack-en keresztül?
(#) Ge Lee válasza kappa25 hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Próbáltad már? Néhány perc után letéptem a fejemről és földhöz vágtam úgy idegesített hogy a fülembe vinnyog. Aztán a lógó kábel folyamatosan útban volt, meg találatkor és ásáskor folyton levenni - visszarakni... szóval számomra zavaró és kényelmetlen. Illetve szeretem közben hallani a természet zajait is, és nem kizárni.
A beépített hangszórónál elegánsabb, praktikusabb nincs.
(#) Ge Lee válasza Attilawap hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Csinálhatod azt is ha kevés a hangerő hogy kettőt vagy hármat használsz egy helyett és akkor nagyobb lesz a membrán felület. Először én is kettőt akartam beletenni ebből a piciből, de végül elég lett egy is.
(#) Bender válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Olyan keresőt kell építeni, amiben van pl. egy ARM procc D/A konverterrel és akkor kellemes női hangon suttogná az ember fülébe, hogy kezdjen ásni.
(#) vandorbot válasza Bender hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Rigófütty. Környezetbarát, kellemes és nem feltűnő.
Következő: »»   189 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem