Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA hídba
 
Témaindító: mspike, idő: Jún 10, 2005
Lapozás: OK   1 / 2
(#) mspike hozzászólása Jún 10, 2005 /
 
Kérdésem halottam, hogy TDA icket lehet hídba kötni és így összeadódik a teljesítmény... igaz ? És hogyan ? Köszi !
(#) Topi válasza mspike hozzászólására (») Jún 10, 2005 / 4
 
Igen. Ez igaz. De én igazából nem javaslom, mert erősen romlik a teljesítmény. Én akkor használnám a helyedben csak, ha ilyen bazinagy végfokot csinálsz. De akkor meg inkább a Quad405 öt építsd meg! Az a király

Itt van egy kap a TDA-k hídkötésére

Üdv. Topi.
(#) mspike válasza Topi hozzászólására (») Jún 10, 2005 /
 
Köszi, ezt kerestem, igazi problémám az, hogy kéne egy jó 500w-os végfok. És igazából úgy érzem erre nem lesz ic, max valami FET-es kapcs. Esetleg egy komplementer pár, de az meg jó drága nem ? Esetleg ha valakinek van rajza megköszönöm. Ja és a fő polyen, hogy autóba kéne De végülis a "feltranszformálást" megoldom....
(#) Placi84 válasza mspike hozzászólására (») Okt 3, 2005 /
 
Hali! 400W nem lenne elég, mert akkor 2db 200W-os QUAD405-öst ajánlanék(ára egységcsomagban 8500,- Ft) hídba!(persze csak ha lehet Szerintem az már nagyon szépen muzsikálna...
(#) Ant válasza Placi84 hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
Hi!
Ha még nincs elfeledve a téma, akkor azt kérdezném, hogy az rt 2005/10 -ben le van írva egy kapcsolás hídban tda 2030-al, csak aza gond, hogy minden datasheet-ben max 22V-ot írnak és ott a tápegységl, hozzá 32 V.

Ant
(#) Ant válasza Ant hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
Az rt-ben
(#) szabi83 válasza Ant hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
ja max 22, de aza 22 az +- -os azaz 2* 22v = max 44v....
(#) Dzót válasza mspike hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
egyébként egy rajzot kérhrtnék van egy stereo erősítőm 2x25 watt szeretnék belőle 1x50 wattt ot csinálni. hogy lehet megoldani? Hídba kőtés: azt meg hogy ?
(#) szabi83 válasza Dzót hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
mi a lelke ?
(#) Dzót válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
TDA1554 hajtja
(#) Dzót válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
Esetleg párhuzamosítani lehet? Vagy valami hasonló?
(#) villanyos válasza Dzót hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
TDA7294, DMOS végfok, 120W. Ezt még nem láttam hídbakötve, de ellenütemben meghajtva kettőt; hát így is csak 240.

Egy régebbi fórumban már csacsogtunk erről:
- STK4050, Ez 200W-os önmagában. Továbbgondolásra azonban itt van néhány adat: +/- 65V, 10A a végtranyókon. Hm. P=U*I?

És ha ezt kötjük hídba?
(#) szabi83 válasza Dzót hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
azt nem lehet hídba.. 2 vagy 4 hangfalat tudsz rákötni..
(#) dbase válasza villanyos hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
A 7294 szerintem 0.
Max 40w ot tud 4ohmon amugy is 80w -ot ír a pdf, de ott már eléggé torzít a grafikon alapján.És elég döglékeny van vagy pár darab döglöttem.
Szerintem tranyósé a jövő!!!!!
(#) Dzót válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
És mi van ha párhuzamosan kötöm a két kimenetet?
(#) szabi83 válasza Dzót hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
"két kimenetet" az 4 kimenet: 6, 8 és 10, 12.
"mi van?" sztem tönkre megy az ic.
autóba kellene nagyobb telj ?
(#) Tomi20 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Hi dbase!

Nekem teljesen más tapasztalataim vannak TDA7294 téren.
Én több, mint 1 éve használok 2db ilyen IC-t. Az utóbbi 2 hónapban hídba kötve a kettő. Egyáltalán nem kímélem, mert kb hetente bulin van, tehát full hangerő 8-10 órán keresztül. Szerintem ha rendes hűtés van neki adva, akkor semmi gond vele. Amúgy én hallható torzítás nélkül 70W-ot tudtam kihozni egy IC-ből.
(#) szabi83 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
sztem sincs baja a tda7294-nek..

milyen hangfalat hajtasz vele?
(#) Dzót válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
ja törpe szub-nak kellene kocsiba de az erősítő már meg van csinálva.
(#) Tomi20 válasza Dzót hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Egy házi készítésű 400W-os, 8 ohmos hangfalat hatok vele, de már készítek egy 400W-os erölködőt hozzá.
(#) Csonty válasza Topi hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Heló!
Tudom hogy nem ide tartozik, és lehet hogy hülye is a kérdés de egy Quad405 mekkorát erősít?
(#) szabi83 válasza Csonty hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
100W
(#) szabi83 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
milyen a hangszórók vannak benne?
a tipus is érdekkel

köszi
(#) patexati válasza Topi hozzászólására (») Márc 21, 2007 /
 
Hello engemet érdekelne ez a tda 2030-as hídkapcsolás!Valaki megépítette?Jól müködik?Leadja a teljesítményt?Tda 2030A-is beépíthető helyette (mivel az olcsóbb a Sininél)?Nyákrajzot nem tervezett valaki hozzá véletlenül?2x20V-os trafóm van hozzá nem sok?
(#) pb válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Hellósztok
van nekem kettő darab tda7293-as végfokaim megépítve csak én hidalni szeretném csak nem tudom hogy hogy kell. Tudna valaki segíteno hogy hogyan kell hidalni már a kész tda-kot?
(#) EcoPityu válasza Csonty hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Mennyit erősít? Kb. 23 dB-t.
A teljesítménye ahogy azt szabi írta valóban 2x50v-os tápfesz mellett 40v csúcs kimenőfesz esetén 100w.
Megmókolva a rövidzárvédelmét, MJE-s tranyókkal 4 ohm 200w.
(#) EcoPityu hozzászólása Feb 4, 2008 /
 
Én nagyon sok TDA-t kötöttem már hídba, majdnem mindnek benne van a thomsonos datasheetjében a hídbakötés lehetősége. A lényeg, hogy azonos tápfeszültség esetén, két azonos végfokot 2x-es terhelőellenállással terhelve ellentétes fázisú jellel hajtva a kimenetek közé kötött terhelésen a kimenőteljesítmények összeadódnak.
Ez a funkció a TDA-k ban benne is van, mert bármikor visszacsatolhatóak akár az invertáló, akár a neminvertáló bemenetre.
Autóerősítőbe viszont semmilyen TDA-t nem ajánlok!!!
Két db 7294-et 2x35v-ra épített kapcs üzemű táppal beindított autóval 500m-ig bírta, aztán megsült. Nagyon érzékenyek a tápfeszültség símaságára a TDA-k, mert igen jó a frekvenciaátvitelük. A nagyfrekvenciás kapcs üzemű tápot, meg igen igényesen kéne megépíteni ahoz, hogy ne zavarja be.!
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Autóerősítőnek nem nevezhetően, vannak 4 csatornás hídalt TDA-k mint a 7384, ez tudja 4x 4 ohm-on a 4x 25w-ot 14,4v-ról, k.b. 10% torzítás mellett.
Mi ezeket használtuk fel, duplatekercses hangszórókat hajtva. A SinusLive-nak van 20cm-es duplatekercses hangszórója, ebből kettőt raksz egy ládába, és minden tekercset hajtasz 25w-al, és kész van táp nélkül 12v-ról a 100w-os aktív hangfal. Egyébként ez az IC-még boltban sem több 3000-nél.
(#) aflmor válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Idézet:
„kész van táp nélkül 12v-ról a 100w-os aktív hangfal”
Kár hogy Mr.Hangnyomás nem így számol...
(#) EcoPityu válasza aflmor hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Mr. hangnyomáshoz valóban elég karcsú az a 100w! De ha egész nap úgy kéne hallgatnia, megsüketülne, ahogy én fogok!
Én egész nap úton vagyok, hátul egy M.A. Isobaric hangfal , egy Alpine 4 csat. erősítő, k.b. 100-150w, mértük/105 dB/. Egy óra hallgatás után mégis sípol a fülem, és sokszor nem értem mit mondd az Asszony!
Bár van hogy nem is kell megérteni...
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem