Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2504 / 3951
(#) qvasz2 válasza golem hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Semmiképp! Ez valami éjjeli lámpa kapcsolója, még oda is kutya! Egyszerűen rossz konstrukció. Felejtős.
(#) golem hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
A kapcsoló valójában egy lemezlejátszó kapcsolója hálózatot kapcsolta rá a trafóra.
(#) pucuka válasza golem hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Akkor ezt a 250 W -os toroidot is rá fogja tudni kapcsolni. Talán az lesz a kis kényelmetlenség, hogy ha megnyomod, arrébb tolod az egész dobozt.
(#) golem válasza pucuka hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Nem nyomós hanem forgó kapcsoló.
(#) Bakman válasza golem hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Mekkora trafóra? Biztos, hogy nem akkorára, mint amekkora a képen van, hanem jóval kissebbre.
(#) golem válasza Bakman hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
30 VA trafót kapcsolt.
A képen egy 500 VA trafó van
(#) devergo74 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Köszi az ajánlatot, a multimétrrel kapcsolatban.
(#) Bakman válasza golem hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
A kapcsoló minden bizonnyal ahhoz van méretezve, nem pedig 15 - 20-szoros túlterhelésre.
(#) Wind-Storm hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Helló!

Gyári megoldásként láttam, hogy állítható ellenállásnak használt trimmer potméterek nem használt lábait összekötik. Mi ennek a lényege?
Illetve ha én szintén ilyen célból használok potmétert, szükséges-e ugyanezt tennem?
(#) Atteroll hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Üdv. Egy türelmes, hozzáértő emberhez lenne pár alap kérdésem. Skype vagy facebook on szeretném megbeszélni, aminek azok az okai hogy nem akarom hülyeségekkel teli irkálni a forumot sem pedig nevetség tárgya lenni. Szóval tényleg ha van bárki aki tudna segiteni teljesen alapokban az kérem/kérlek irj. Facebook és skype adott a profilomon.
(#) cog válasza Atteroll hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
En is csatlakoznek fura kerdesekkel, ha van egy jotet lelek aki segit megmenteni az aramutestol. par dolgot mar osszeraktam de lassan kellene par gyakorlati alapinfo. Elore is koszonom
(#) flajosf hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Sziasztok! Nem tudom ételmezni a kovetkező fet jelölését. A rajzon, a többi j175 a konvencionális módon van jelölve. Most akkor melyik láb melyik?
Választ előre is köszönöm!

image.jpg
    
(#) abcdabcd válasza flajosf hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
A nyíllal jelölt a Source, fölötte a Drain, és ami meg a föld felé megy, az a Gate, vagy nem?
(#) kadarist válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 22, 2015 / 1
 
Ez az összekötés azért jó, mert ha a csúszka és a pálya közt érintkezési bizonytalanság vagy esetleg szakadás lép fel, akkor sem egy végtelen ellenállás lesz a körben, hanem a potméter maximális ellenállása.
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Pénzbe gyakorlatilag nem kerül, érintkezési hiba miatt viszont nem feltétlenül száll el az összes tranzisztor egy erősítőben (tipikus tervezési/építési hiba) amikor hozzányúlnak a trimmerhez...
(#) IOsys válasza cog hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Ha megmenteni kell az áramütéstől, akkor inkább ne csináld, amit csinálsz. Nyúltam már bele, hidd el, hogy nem jó. Unokabátyám nem bírja úgy az áramot, mint én, intenzíven feküdt hónapokig. Nekem is az az álmom, hogy egy szaki egyszer felkarol és időt és fáradságot nem kímélve kikupál elektronikából, de ilyen sajnos nincs.

Ha nem vagy biztos benne, hogy a tevékenységed közben nem ér áramütés, akkor legalább az érintésvédelmi szabályokat tanuld meg, neten meg lehet találni. Előbb a gyakorlati alapinfókat kéne megtanulni, utána összerakosgatni dolgokat, ha már áramütés veszélye áll fenn.
(#) gernerakos hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Üdv!

V150k7-es varisztort melyik másik hasonló Hestore-os varisztorral lehetne helyettesíteni?
(#) kadarist válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Szia!
Keress egy 275V AC típusút. De ha nem teszel be másikat, akkor is működőképes lesz a tápegységed.
(#) gernerakos válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Köszönöm. De gondolom valamiért csak belerakták... Abba a 44 forintba meg nem halok bele.
(#) kadarist válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Nem valamiért, hanem túlfeszültség káros hatásai ellen. A túl nagy feszültségbe halt bele a VDR-ed.
(#) Mdavid hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Sziasztok!

Mi tud tönkremenni egy kefe nélküli DC motorban? Van pár ilyenem, és az egyik egy képstabilizátorban úgy csinál, mintha elvesztette volna az erejét. Mi történhetett?
(#) cog válasza IOsys hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Koltoi tulzas volt, de egyebkent igazad van. Par alap dolgot mar osszeraktam
, azt mindig felmertem mi a veszelyes, nm is volt gond soha, de lassan par alapinfo jo lenne a jozan paraszti esz sa netes kutakodas melle. a szakmai tankonyvek tul szakmaiak (mino meglepetes). Ha van valami linked ami gyakorlati konkretumokat tartalmaz, akar erintesvedelem teren azt orommel fogadom. Tudom h a googli a baratom de keves a valoban hasznalhato oldal
(#) IOsys válasza cog hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Érintésvédelemről annyit tudok, hogy ne fogjam meg a fázist, miközben a radiátorba kapaszkodok. Meg amúgy se fogjam meg a fázist. Ennyi. Tudnom kéne, hogy miket csináltál, hogy valami okosat is tudjak mondani. Áram alatt azért gondolom nem szoktál szerelni, vagy igen?
Szerintem ilyen linket majd a többiektől fogsz kapni, azokat majd én is megnézem.
(#) Wind-Storm válasza Mdavid hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Szia!

Nem tudom milyen brushless motorok lehetnek egy képstabilizátorban, de pl. a PC ventilátorokban beépített vezérlőelektronikás van, utóbbi esetben akár az is tönkre mehetett, vagy a tekercselése is leéghetett. Ha van jól működő cseredarabod és azzal is rossz, akkor kijjebb kell keresni a problémát.
Mi a motor pontos típusa?
(#) eadx hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Üdv!
A képen szereplő áramkört szeretném megépíteni és az lenne a kérdés, hogy az IRLB3034 FET helyett mi lehet a megfelelő? Nem kellene ekkora amper illetve teljesítmény, elég lenne max 40 W.
BUZ10 vagy IRF640 van itthon azzal helyettesíthető-e? Melyik értéket kell figyelembe venni, ha 1 akkus verziót akarok építeni, V-gs vagy a V-gds.
(#) kadarist válasza eadx hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Szia!
Mi kapna áramot erről az akkumulátoros egységről?
(#) eadx válasza kadarist hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Üdv!
Ez egy e-cigi kazán meghajtó egység, egy-két 1.6 -2.5 Ohm ellenállású huzalt hajt meg.
(#) Mdavid válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Köszi a választ!
Másik motort ugyanarra a pontra kapcsolva tökéletesen működik, a motorral lesz a gond
ez lenne az
(#) benedekfu hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Üdv. Egy kis hasznos tanácsot kérek.
Van egy 12 éves Ariston kombikazánunk és a fogyasztási meleg víz hőfoka ingadozik. A szerelő kijött, utána 2 hónapig jó volt, s majd újból ingadozik. Azt mondta, termosztát csere, de nem biztos ,hogy jó lesz. Nem tudom mi tévő legyek.
(#) kadarist válasza eadx hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
A két meglévő típusnak túl nagy a D-S ellenállása, ezért melegednének. Maradj az eredeti típusnál.
Következő: »»   2504 / 3951
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem