Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB ből UTP
 
Témaindító: chipi, idő: Feb 23, 2008
Lapozás: OK   1 / 2
(#) chipi hozzászólása Feb 23, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy olyanra lennék kiváncsi, hogy van egy külső hdd meghalytóm, ami USB csatlakozású. Ezt az USB-t át lehet valahogy alakitani UTP re?
(#) Feri007 válasza chipi hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
....Ezt az USB-t át lehet valahogy alakitani UTP re
Ezt hogy érted ? Az USB jeleket (GND, 5V, D+, D-) vezetheted UTP kábelen, RJ45 csatlakozón. De ezáltal nem lesz belőle Ethernet és Network attached storage (NAS) Bővebben: Link
(#) hezso válasza chipi hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
de ha veszel hozzá egy ilyet akkor használhatod úgy ahogy akarod, sőt még sok másra is: Bővebben: Link
(#) levy_k hozzászólása Feb 23, 2008 /
 
Vegyél egy olcsó Edimax rotert (10k alatt), forraszd be az USB csatit, rakj rá új linux firmware-t és kész az otthoni fileszerver.Legolcsóbb megoldás.
(#) chipi válasza levy_k hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
ne ez jó megoldás
Az USB csati helye megvan a nyákon?
SMC be nem lehet tenni ilyet? Mert nekem az van. Láttam UTP-s külső hdd meghajtót 400gb-s 20e ért.
(#) DaeMonS válasza chipi hozzászólására (») Feb 25, 2008 / 4
 
Itt egy kiindulo alap,szeritem olvasd el:

http://www.hoc.hu/print.php?cikk=179

1. usbt nem fogsz tudni,se pic-el se semmivel atalakitani Lanra...gazdasagosan. a logikus az ar/ertek arany megtartasa.Ha network storage a vagyad, akkor a Linksys nslu a jo valasztas vagy amit belinkeltem.....

"siman " azert nem tudod megoldani,mert a lan os megoldas megosztast igenyel, windows,samba stbstbstb dolgok kellenek,neki,plussz ha vista, akkor meg jogosultsag is beszol....
(#) bbb válasza DaeMonS hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
de ha nem feltétlen célhardvert akar az ember készíteni, akkor fog egy régi gépet, amira rá tudja dugdosni a vinyókat, mondjuk pendrive-ról vagy kislemezről felbootol valami linuxdisztribet, azt bekonfigolja, rádugja a hálózatra, és nem kell többet törődni vele
(#) chipi válasza bbb hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
A cél az pont az lenne, hogy igazából ne fogyjon sok áram Ne kelljen ezért + gépnek mennie feleselgessen.
(#) Kinka István válasza chipi hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Szevasz!
Én a következőt találtam:
Hardveráruház - adattárolási és adatvédelmi online hardver áruházKeyspan USB Server 4 port, USB, LAN 10/100 (KYUSBSERVER4) részletes leírás ... 24.900 Ft + ÁFA (br. 29.880 Ft).
Ez négy USB eszközt tesz a LAN-ra amit minden gép lát,de egyszerre csak egy gép használhatja.
(#) Ifjbockgaben hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
Sziasztok, lehet, hogy ez nem ide tartozik, de nem akartam új témát nyitni.

Szóval a problémám. van egy digitális kamerám (IEE1934) csatlakozóval, ezt szeretném átalakítani USB-re
Van rá valami egyszerű lehetőség, vagy pedig maradjon "Fire Wire"?
(#) Mzolee válasza levy_k hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Szia!

Engem nagyon érdekelnének a részletek!
Mit tudsz még a dologról? Főleg a szoftver érdekel
(#) wolly62 hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
üdv
Engem inkáb a forditot téma érdekelne
(azaz) bnc/utp internet böl usb megoldás

A probléma adot a munka helyemen koax kábelen jön az ethernet hálozat 2 db számito gépbe bnc s csatlakozoval , és én erre szeretnék rákötni egy tábla pc -t epod ot amin van egy usb csati ill lan csatlakozo , ehez kérnék megoldási lehetöséget.
(#) laszlokunstar válasza wolly62 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Koax ethernet ->10 mbites hub koax és utp bemenetekkel->usb ethernet átalakító -> táblaPC
(((a koaxos half duplex 10 mbites hálót nem minősítem, de cseréljétek ki mielőbb)))
(#) wolly62 válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
köszi

hát lekéne cserélni

ráadásul csak 5 mbites a sebesség .
sajnos nem tálátam olyan routert ami ami a bnc csatlakozot fogadná .

Hatudsz akkor megköszönnék egy linket ahol ilyenek vannak.
(#) laszlokunstar válasza wolly62 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Routert nem is fogsz találni, hanem a HUB a kulcs szó.
Képet mellékeltem.
A HUB csak fájdalomcsillapító lehet, a hálózati kábelezés cseréje a műtét, ami véglegesen orvosolja a problémáitokat, kommunikációtok sebessége ezután 100Mbit vagy 1 Gbit full duplex.
Igazából a gond amit előbb is írtam, egyrészt az, hogy a koax átviteli sebessége csak 10mbit, másrészt pedig egyidőben csak egy irányba komunikál (half duplex), s azt is csak 1 gép, emiatt nagyon lelassul. Másrészt a broadcast miatt (minden üzenetet minten végpontnak elküld) ez tovább rombolja a sebességedet még kb 30%-kal.
Az internet sebessége jelen esetben indifferens.
HUB Link: a szekrényem aljában.
(#) abcdabcd válasza wolly62 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Vegyél valahol egy régi switchet/HUB-ot, amin van BNC... bár ha csak 1 IP címet adnak, akkor hiába a sok-sok port a switchen csak egy gépet tehetsz rá de attól a célt teljesíti!
(#) wolly62 válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
ok

köszi szépen a segitséget

üdv
(#) laszlokunstar válasza abcdabcd hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
A routerre a HUB-ot rá tudja dugni, a netet minden gép elérheti, a koaxos szegmens is, csak brutál lassan.
Info: a switcheken már nincs koax csatlakozási lehetőség.
(#) wolly62 válasza laszlokunstar hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Az nem gond hogy lassu mert mert it csak raktár készlet nyilván tartás fut rajta a gépen meg az email (persze meg én most ezek ben a pillanatokban ) ez a tábla pc lenne a jövönk "az uj technika a raktárunkban" a központban nem gond az adat frissités mert ott van wifi .
De itt a raktárban csak csak ez a koax van .
ide vág a kérdésem csak ugy otolag , létezik ehez a rendszerhez koax bnc s utp hálohoz wifis router vagy valami hasonlo dolog pl a gépbe dughato usb eszköz wifi antenna szerü dolog ?

bocs egy kicsit zavaros de remélem érthetö voltam.
(#) laszlokunstar válasza wolly62 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
A HUB-bal elvégzed a média konverziót, s ezután az UTP felületre bármit feldughatsz. Azt, hogy a wifi hogyan díjazza a half-duplexet még nem próbáltam.
Ha gond a kanócozás, s WIFI-ben gondolkozol megtehetitek, hogy a bejövő vonalnál a routernél felraktok a WIFI access pointot, irányított antennával, s a rakátrban egy másik erre irányított antennával fogjátok a jelet, majd azt osztjátok tovább, feltéve ha van rálátás.
Vagyis van rá lehetőség.
A hely, anyagi lehetőségek ismerete nélkül pontosabbat nem tudok mondani, s ajánlani.
Célszerű próbát tenni: ahol a router van, oda tesztek 1 wifi eszközt (akár kölcsönkért), s egy notebookkal a z épülettől távolodva, a raktár felé megnézed hogyan alakul a jel, a térerő. Ha araktárnál is fogható a jel, az igen jó hír, mert az irányított antennákkal, csak jobb lesz.
Ha nagyon messze van a 2 hely, s zajos, a wifi nagy nyereségű antennával sem megy, akkor optikai kábel húzzatok ki.
(#) pisti1818 hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Sziasztok egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy lenne egy beltéri egységem amin van ethernet port de az addott helyen sajnos nincs internet de wifivel tudnék oda netet biztosítani ott egy usb wifi stickel levenném a wifi jelet és a stickből kijövő usb-t át akarnám alakítani LAN-ra és bedugnám a beltéri ethernet portjába szerintetek lehetséges lenne e ez és ha igen hogyan? Válaszotokat előre is nagyon köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
(#) Gabó válasza pisti1818 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Szerintem jobban járnál egy APvel.
(#) DJ Tacki válasza pisti1818 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
A megoldás egy közönséges Access Point.
Bővebben: Link
Ez felkapcsolódik a wifi hálózatra, amihez hozzáférést egy LAN porton keresztül biztosítja.
(#) pisti1818 hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Értem én is gondoltam ap-re de csak azért kérdeztem meg mert ehhez minden kéznél lenne és nem kellene vennem ap-t mert minden adott. Szerintetek megvalósítható lenne így?
(#) Gabó válasza pisti1818 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Az eredményességet nem mondom 100%ra, de így is venned kellene USB-UTP convertert.
(#) DJ Tacki válasza pisti1818 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Ahhoz hogy mind az USB-t, mind a LAN hálózatot lekezeld mindenképpen számítógépre van szükséged. Ez lehet egy Raspberry Pi is, de árban ugyanott vagy mint egy AP-val. sőt...
(#) _vl_ válasza pisti1818 hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Idézet:
„ott egy usb wifi stickel levenném a wifi jelet és a stickből kijövő usb-t át akarnám alakítani LAN-ra”

Az a valami, amibe egy usb wifi sticket be tudsz dugni, a túlsó oldalán pedig kijön a LAN, és a kettő között kapcsolat lesz, az nem lesz sem olcsóbb, sem egyszerűbb, mint egy Access Point vagy egy általános célú számítógép.
(#) Panhard hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Sziasztok. Olyan adapterre lenne szükségem, ami USB-t továbbít etherneten. A lényeg, hogy van egy Smart UPS 1000 szünetmentesem. Ezen csak USB csatlakozó van. De USB-vel nem tudom a pc-re kötni, mert nagyon messze van. Viszont Ethernet hálózat van a szünetmentes mellett, ezzel kellene valahogy összehozni. Valami olyan adapter kellene, ami a PC-n létrehoz egy virtuális soros portot, mintha a szünetmentes fizikailag lenne a gépre kötve.
Lehet venni APC Network management kártyát a szünetmenteshez, de ez nagyon drága. Van valami ötletetek erre, vagy tudtok ajánlani valamilyen megoldást?
Előre is köszi!
(#) nlorant válasza Panhard hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
A szünetmentes nem eszközként van USB alatt mert szerintem az USB-Ethernet átalakitó nem fog működni mert az eszköz megint! OTG-t kellene tudnia az UPS nek amit szerintem nem tud tehát szerintem maradt a Raspberry Pi vagy hasonló számítógép alkalmazása vagy egy Access Point Openwrt vel! Olcsóbb megoldás szerintem nincs! Én írok olyan programot ami virtuális portot hoz létre PC-n és a szünetmentesnek fogja felismerni a PC de a szünetmentesed hogy fogja felismerni az eszközt amit hozzá kötsz? Mert PC (Mester)-UPS (Szünetmentes) (Szolga)
A te eseted meg ez UPS(Szolga)- USB-Ethernet adapter (szolga) ez a kapcsolt nem fog létre jönni! Nincs mester az USB-OTG szabvány pont ezt küszöböli ki mert tud mester és szolga is lenni!
(#) Panhard válasza nlorant hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Biztos, hogy nem létezik olyan adapter, ami mesterként működik, és etherneten keresztül küldi tovább az adatokat a pc-n létrehozott virtuális portra?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem