Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   16 / 136
(#) Spagoca válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Igen. Minden további nélkül.
(#) még1MbR hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Az viszont tapasztalat, hogy az olcsó 300Ft-os elektronika elszállt, amikor egy rossz csövet (szakadt volt a szál benne) tettem bele.
(#) sprofan válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
oké, ki fogom próbálni, csak még a csövek nem jöttek meg
(#) csonthulye hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
Helló!

Ilyen cső ugye megfelel a célra? Mármint az uv-s nyáklapkészitésre.

cső
(#) hjanee hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
Hali mindenkinek!

Gondoltam megosztom veletek UV-LED-es fotózásom eredményét. Hátha érdekel valakit. Én 46Ft /db áron vettem 5mm-es laposfejű UV-LED-eket és szerintem tökéletesen lehet vele levilágítani a fotolakkos panelt.
A LED-ekhez csupán egy-egy ellenállást kell sorba kötni. 12V-ra kötve pl. 470ohm tökéletes, ahhoz,hogy meglegyen a 20mA. A hullámhossza 400nm, a teljesítménye 68-100mW. A levilágítási idő kb. 15 perc, de lehet, hogy kevesebb is elég. Ezt még ki kell tapasztalnom! A képeken látható a végeredmény! Ha valakinek van kérdése, szívesen válaszolok!

P1000683.JPG
    
(#) hjanee hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
Mégegy kép a LED-ekről. Kb. 2cm-enként van egy LED a próbapanelen. A megvilágítást kb. 5 cm-ről használtam. A LED-ek sugárzási szöge 140 fok. Valószínüleg több helyet is lehet hagyni a LED-ek közt, bár ezt még nem próbáltam.

P1000690.JPG
    
(#) eSDi válasza hjanee hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Egész jó lett! Bár jobb oldalt látok egy kis alávilágításos hibát, de az elhanyagolható! Szép munka!
A leviálágítóról is kapunk képet? Hány db leddel próbáltad? 68-100mW-al nem biztos hogy olyan jó lesz kevesebb idő alatt... A Napnak kell nyáron, délben 3-5perc...
(#) hjanee válasza eSDi hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Köszi!

Tényleg van egy pici hiba, de nem szakadt meg! 10db LED van a panelon, amivel világítottam!
Egyébként ez volt a negyedik próbálkozásom a fotózással! Talán elnézhető. Még próbálom tökéletesíteni a műveletet. A levilágító az, amit belinkeltem képet a ledekről. Egy kisebb fadoboz tetejére van rakva, a dobozban pedig a panel van 5cm-re a LED-ektől.
(#) titi válasza hjanee hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Hali!

Idézet:
„Ha valakinek van kérdése, szívesen válaszolok!”

Nekem lenne: Hol vetted, és mi a LED-ek típusa?

Grat!
(#) még1MbR válasza csonthulye hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Igen.
(#) _JANI_ válasza titi hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Valszeg ez a led lesz:OSSV53E1A. S innen is beszerezhető!
(#) eSDi válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Hmm... ez a kis vacak 68mW-ot tudna....
Az igaz hogy oda van írva... de akkor sem hiszem el....
(#) hjanee válasza titi hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
A LED-ek típusa: OSSV53E1A
Egyébként a TME-től vettem. www.tme.hu
Ez a cég Lengyelországban van. A honlapjukon kiválasztod amit akarsz és 1500HUF szállítási költség ellenében a GLS 2-3 nap múlva meghozza. Nekem nagyon bejön. Már 2x rendeltem tőluk és még nem csalódtam!
(#) hjanee válasza eSDi hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
A LED nyitóirányú feszültsége 3,4V.
Névleges árama: 20mA
Ja, és nem melegszik, bár gondolom ezt sejtettétek!
(#) titi válasza hjanee hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Ez tetszik!
Köszi az infót!
_JANI_ neked is!
Nem gondoltam, hogy ilyen jó áron kapni...
(#) hjanee válasza titi hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Tényleg hihetetlen, de IGAZ!
Azért rendeltem, mert olcsó volt, gondoltam sokat nem veszíthetek, ha kipróbálom.
Nem bántam meg!!!
(#) eSDi válasza hjanee hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Jah, igy már igen... azt hittem az optikai teljesítményre értik, mert ott volt feltüntetve.....
(#) _JANI_ válasza hjanee hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
:awink: Ez telibetalált... [off]Lásd a ... linket! Azthiszem kicsit többre is képes lehet: Min 68mW - Max 100mW, Lum. int. (mcd)...
(#) eSDi válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Csak ezek oda írták az optikai teljesítményhez.... Az én 1W-os Cree ledem 210-250 mW(Vakít is rendesen, nem játék...) optikai teljesítménnyel rendelkezik. Ezért nem hiszem, hogy az a 65mW az optikai teljesítmény...
(#) _JANI_ válasza eSDi hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Meglehet. Még nincs viszonyítási alapom!
Ezzel a leddel még nem ismerkedtem össze! :no:
De hamarosan remélem sikerül !
(#) lgyk válasza eSDi hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
68 mW/sr.

Nem teljesítményt adtak meg, hanem térszögre vonatkoztatott teljesítményt. Ez megtévesztő lehet, egy kis pár mW-os lézerdióda megfelelő optikával elérhet több W/sr értéket is, mivel egy nagyon kicsi térszögbe sugározza a teljesítményét.
(#) eSDi válasza lgyk hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
ITT hol látod, hogy mW/sr... mert nem tüntették fel az biztos, s így nagyon csalóka...
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Nemárt egy kis emlékeztető a LED-ekről! :nezze:
(#) kaqkk válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
A ki mit épített -ben a 290 oldalon van a cree ledes
asztalom. 2 db led
a nyákkészítés kérdésekben a227 oldalon
egy elkészült nyák .
Ismerkedj meg vele.
(#) hjanee hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
Hali!

Gondoltam felrakom a következő fotózásom eredményét. Most 15 helyett csak 10 percig világítottam meg a panelt.
A fóliát pedig egy üveglappal szorítottam a nyák-ra,ami egy műszerből lett kiszedve. Szóval nem tudom milyen üveg pontosan. A kép felső részén egy gyufás doboz látható a méretek érzékeltetésére. A panelon egy 80 lábú TQFP tokozású IC és egy 8 lábú DIP tokozású IC helye látható. A 80 lábúnál két láb összeér, mert rosszul állítottam be a huzalozást az Ultiboard-ban. Szóval nem maratási hiba. Positiv 20-at használtam, ha még nem mondtam volna! A TQFP-nél a lábak középpontjának távolsága egymástól 0,5mm, a lábak szélessége pedig 0,3mm.

P1000704.JPG
    
(#) kaqkk válasza hjanee hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Csak 1 szó - szép !

És egy kérdés : mivel világítasz?
(#) _JANI_ válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Meg fogom sasolni! :yes:
(#) _JANI_ válasza hjanee hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Ez már !
(#) _JANI_ válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
[off]Egy két link sokat segítene a keresésben! Egy kicsit már kezdek fáradni így 23:40-fele... :buck:
(#) hjanee válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
UV-LED-eket használok! Kicsit visszább irtam is róla és képet is raktam fel.
Következő: »»   16 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem