Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kapásjelző
Lapozás: OK   15 / 20
(#) karasz75 hozzászólása Feb 9, 2015 /
 
Sziasztok!

Fordítva lett összefogva a kapásjelzőm egy 9V-os elemmel. Pukkant egy kicsit...
Azóta nem kapcsol be mi lehet baja, mi mehetett ki benne?
Esetleg van valaki aki meg tudja javítani? Természetesen nem ingyen.
Előre is köszi.
(#) proli007 válasza karasz75 hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Hello! És szerinted honnan tudja valaki, milyen kapásjelzőről beszélsz? Egyáltalán javítható-e. De a gazdaságossági mutató szinte biztos, hogy egy új vételének irányába mutat..
(#) Inhouse válasza karasz75 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Proli007-nek igaza van. Talán annyit megtehetsz, hogy szétszeded és raksz fel éles, rendes felbontású képeket róla. Ha pukkant, akkor lehet, hogy látható a sérült alkatrész. Ha ez esetleg egy dióda, vagy kondenzátor, akkor lehet, hogy javítható.
(#) zoolika28 hozzászólása Feb 26, 2015 /
 
Sziasztok

Segítséget szeretnek kerni tőletek. Van valaki aki *

Törölve! Erre van az aprónk.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) zolek válasza proli007 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Hello! TR1 alkatrészről tudnál információt adni , lehet helyettesíteni?
(#) proli007 válasza zolek hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Hello! Nem tudom milyen volt a trafó, mert én csak lerajzoltam. De szerintem ez egy kisrádió kimenő trafója volt leánykorában.
(#) Pali1981 hozzászólása Máj 20, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
Van egy horgászathoz használt rádiós kapásjelzőm.
Az a probléma jött elő nála, hogy a vevő az adó között max. 3m távolság az amin belül még a távjelző érzékeli a jelet. Mi történhetett vele szerintetek? És hogy lehet orvosolni. A vőkészülékkel lehet a gond, mert minden jeladómmal ugyanezt csinálja. Tehát elvileg ennek legalább 50m távolságig kellene jeleznie ha kapás van, de kb 3 m távolság után már nem veszi a jelet a vevő
Várom válaszotokat.
Üdv: Pali
(#) whalaky válasza Pali1981 hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Igen nagy a valószínűsége hogy elhangolódott, azt pedig amatőr körülmények közt nem igen fogod tudni orvosolni.
(#) Jaksi hozzászólása Júl 14, 2015 /
 
Sziasztok, a képen làtható kis szerkezet egyik pillanatról a màsikra beadta az unalmast. Hogy àlljak neki a hibakeresésnek hogy melyik alkatrészt kell cserélnem? Addig eljitottam hogy a 3V és a 9V megvan. Az IC làbain mit kell mérnem?
(#) Inhouse válasza Jaksi hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Sem a LED, sem a piezó nem jelzi a kapást?
A reed patront le tudod mérni, forgasd előtte a tárcsát és a kis mágnesek teszik a dolgukat, zárogatnia kell a csőben levő érintkezőnek.
(#) Jaksi válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Egyik sem jelzi. A Reed az működik arra ràmértem.
(#) Jaksi válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Az induktivítàsnàl minden làbnàl ugyanannyi voltszàm kell hogy legyen? ( ennek 3 làba van)
(#) Kera_Will válasza Jaksi hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Mi az a voltszám ?Minek van 3 lába?
Ennyire értelmetlenül fogalmazol , akkor inkább valami szakemberhez vidd el azt az áramkört.
(#) Jaksi válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Ime a 3làb és mindegyiken 3 volt mérhető. A nyàkon L1 el van jelölve.
(#) Inhouse válasza Jaksi hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Az a piezó meghajtó trafója. És így stimmel a 3V minden lábán.
Az a TO-92-es tokos az a 3V-os stab IC lenne?
Szóval, a 9V és a 3V meg van, akkor a meghajtó tranzisztor lehet a bűnös, vagy az ezt vezérlő elektronika.
Nézd meg, hogy nem szakadt-e Q2, meg az R11!
Esetleg azt lenne jó még tudni, hogy az IC küld-e jelet az R11-en keresztül a Q2-nek?
Jajj, most ugrik be, hogy azt írtad a LED sem jelez...akkor IC környéki probléma lesz, mert külön vezérli a LED-et és ha az sem megy...
Keress eltört, felvált, oxidált forrasztást az IC környékén...mérd meg, hogy megkapja-e a tápot!
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2015
(#) Jaksi válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Na méregettem és úgy néz ki az R11 nem kap jelet. Az IC környékén nem látok semmilyen gyanús dolgot. Mit kellene még megmérnem véleményed szerint?
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2015

he.jpg
    
(#) Jaksi válasza Jaksi hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Ja és persze néztem, hogy behuzva a reed-et és kiengedve de semmi jel.
(#) Inhouse válasza Jaksi hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Idézet:
„Keress eltört, felvált, oxidált forrasztást az IC környékén...mérd meg, hogy megkapja-e a tápot!”

Ezen kívül, ha van egy jó párja, akkor méregess azonos pontokat, hogy hol van eltérés!
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2015
(#) Jaksi válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Sajnos nincs pàrja. Az IC làbain mit kellene mérnem? Illetve ez milyen IC lehet, mert nincs rajta semmilyen felirat?
(#) Inhouse válasza Jaksi hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Idézet:
„Illetve ez milyen IC lehet, mert nincs rajta semmilyen felirat?”
Akkor ez egy akármilyen is lehet... Valószínű, hogy cél IC.
(#) whalaky válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Ha nem is kifejezetten cél IC, de mivel nyomógombokkal operál 90% hogy valami AVR vagy PIC.
vagyis hiába is cserélné, hiába méricskéli, fogalma nincs hogy hol mit kéne mérnie...
Marad a kínai piac és a kuka páros.
(#) Inhouse válasza whalaky hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Neki az már cél IC (ergo hiába vesz belőle, a program nélkül mit sem ér)...ha logikai kapuk lennének benne, akkor is SMD, úgyhogy veszett fejsze nyele.
(#) whalaky válasza Jaksi hozzászólására (») Júl 20, 2015 / 1
 
Serintem ez lesz a "megoldás" méricskélés helyett.
És ha ez is feladja a másikat lehet méricskélni, de így még tartalék is marad, és nem mondható drágának.
Van olyan hogy valamibe nem érdemes időt és energiát fektetni, hacsak nem kíváncsiságból, de ez most nem az.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) Jaksi válasza whalaky hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Hát jó akkor veszek egy újat. De ha már megvan a mechanika a reed és a piezo, nincs valami full egyszerű kapcsolás hogyha mozdul a reed akkor legyen valami hang? Nem kell hangerő szabályzás és semmi hasonló dolog rá.
(#) macilaci66 hozzászólása Okt 11, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy gyári rádiós kapásjelző szettem (X2 Trusty) megkímélt, keveset használt. A vevője új korában 200m-ig vette eddig a 3 kapásjelzőtől a jeleket, de kb. 5m-re lecsökkent a hatótávolsága. Természetesen elemre gyanakodtam, de sajnos más a hiba. Biztosan a vevő a rossz, mert az ismerősöm vevőjével tökéletes a működés. Mellékelek pár Képet a vevőről. Meglehet-e, megéri e javítani.

Pisti
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2015
(#) ebmas87 hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Én egy a harcsa horgászatban manapság alkalmazott elektromos kapásjelzőt szeretnék építeni.
Olyat amit felrögzítek a botra, és kapáskor a bot rezgésének hatására fény és hangjelzést ad.
Kérdésem az lenne, hogy milyen alkatrészek kellenek hozzá.
Kb.
Előre is köszi.ilyenre gondolok.
(#) granpa válasza ebmas87 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
"kiszolgáló nem található", de mint tudjuk a harcsa nagyon finoman kap, nem csak a botot viszi, hanem a csónakot is.
(#) macilaci66 válasza ebmas87 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Amit átalakítlink olyan mint az Energoteam Radio Carp, vagy E-sential stb.
(#) granpa válasza macilaci66 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Ahogy ezt nézem; a kezem gyorsabb!
Következő: »»   15 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem