Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   534 / 726
(#) steelbird válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
A Monacor északi szomszédainknál fele/negyedannyiba kerül. Ha van ottani ismerős, vele megéri megrendeltetni.
(#) eSDi válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Na ezért is kérdeztem. Igen az MNC-t és a SAL-t én sem szeretém bele tenni. A rászánható összeget még nem tudom, szerintem hosszabb projekt lesz.
Igen marad az eredeti cél a napi zene hallgatás (nem elektronikus zene), filmnézés. Egy házimozirendszer Front hangszóróiként szeretném őket használni.
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Hát az túlzás, hogy a fele, de nagyjából egy 20%-kal olcsóbbnak tűnik. Megérheti mondjuk egy DT-99-es dómba beruházni. Vagy egy párba.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) P_Laszlo válasza eSDi hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Azokat semmiképp. A legkedvezőbb megoldás szerintem, ha kétutassá alakítod. Egy 200mm-es mélyközép és egy dóm magas.

A HMozi nem tudom, hogy jó ötlet-e, az akkor szól szépen, ha az 5 szatellit sugárzó egyforma hangszórókészletből épül fel.
(#) steelbird válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
A Monacor DT-25N -ről mi a véleményed? Azzal érdemes építeni?
(#) eSDi válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
A 3 utas kiépítést szeretném megtartani (ha nem kell, akkor nem bátom a dobozt), vannak zárt kosárral rendelkező közepek is.

Házimozinál inkább csak a filmnézéskor lényeges az 5 satelit. Zenét csak ezen a ketőn (esetleg plusz az LFE-n) hallgatnám.
(#) tarnagy hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Elnézést, hogy teljes mértékben laikusként kotyogok, de lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz.

Adott egy régi JVC masinéria (CD, rádió, 2 kazettás magnó), melyben már csak a rádió működőképes. Van ellenben két kiváló hangzsóró hozzá! A kérdésem: meg lehet-e buherálni valahogyan, hogy a két hangszórót az asztali PC-hez használhassam??
Ha valaki válaszol, nagyon megköszönöm!
(#) eSDi válasza tarnagy hozzászólására (») Márc 2, 2015 / 1
 
Üdv!

Persze, hogy van rá mód! Ha nincs a készüléken AUX bemenet, akkor én a CD audió vezetékét keresném meg és arra kötnék 2db RCA aljtazot és a hátoldalán rögzíteném. Erre meg közvetlenül rá lehet kötni a hangkártya kimenetét.
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szerintem nem. A régi tapasztalatok szerint sok volt a hibás, rosszul központosított, és mivel szétszedhetetlen, nem is korrigálható.
(#) P_Laszlo válasza eSDi hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Vannak, de azokhoz otthoni körülmények között nem tudsz korrekt hangváltót készíteni. És mi sem tudunk segíteni fórumon keresztül eleget ahhoz, hogy jobb legyen, mint volt.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) tarnagy válasza eSDi hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm, az én csekély tudásommal ugyan, de megpróbálom! Ha valami nem megy, akkor kérdeznék újra, ha nem gond...
(#) eSDi válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Feltétlenül kell nekem a hangváltóval bajlódni? Jelenleg is zárt kosaras közép van benne. A hangváltókhoz nem nyúlt még senki, én sem nagyon szeretnék. Amúgy érdekes a felállás, mert a magas és a közép 8 Ohm, a mély pedig 4 Ohm. Az egyik közepet biztos hogy cserélték, mert rajta van az ára (160Ft).
(#) eSDi válasza tarnagy hozzászólására (») Márc 2, 2015 / 1
 
Nem gond, ha tudok segítek, vagy segítünk.
(#) tarnagy válasza eSDi hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Írtad az AUX-ot. Így fest a doboz hátulja. Mi a teendő ez esetben?
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015

aux01.jpg
    
(#) eSDi válasza tarnagy hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szerintem folytassuk privátban, mert ez már nem ide tartozik. Amúgy ott az AUX, csak azt nem írták, hogy ki, vagy bemenet. Mi a készülék típusa? Hátha ki lehet deríteni.
(#) P_Laszlo válasza eSDi hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Nem feltétlenül. Csak az a kérdés (ezzel indítottam az elején), szeretnél-e jobbat, mint amilyen volt, vagy megfelel a korábbi állapota is, amilyenre a Videoton megcsinálta. Ha utóbbi, akkor a fehérvári hangszóróüzemben megtalálod hozzá a frissen gyártott helyettesítőket. De a magasat-közepet akár javítani is lehet, ha szükséges (ez olcsóbb).
(#) eSDi válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Ja, értem akkor már. Nem is tudtam, hogy még van ilyen üzem. Ugye erre a Hagszóró 2000 Kft-re gondoltál. Na ezt még át kell gondolnom.
(#) Benji94 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Nekem van egy pár DT-99-esem, és meg vagyok elégedve velük. Semmi extra nincs benne, de szépen szólnak.
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Ezzel a Monacor magassal volt még a legkevesebb probléma, mióta hangszórókkal foglalkozom. A magyaroroszági árakon nézve egy Vifa BC25 jobban megéri.
(#) Benji94 hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Valakinek van valami tapasztalata Tang Band hangszórókkal kapcsolatban?
Én most találtam rá a cég termékeire a neten, ránézésre igencsak szimpatikus hangszóróik vannak.
Árban nem a budget kategória, de ha az adatlapok tükrözik a valóságot, összegyűjtök annyi pénzt hogy vegyek két jó mélyközepet meg magassugárzót tőlük.
Két utas bass-reflex doboz konstrukcióhoz kiszemeltem a W6-1721-et, valami 1"-os selyemdómot gondolva mellé, adatlap alapján ez a mélyközép rendelkezik a legjobb paraméterekkel, amiket valaha együtt láttam 6"-os mélyközépsugárzó tekintetében. Talán ugyan itt nincs feltüntetve minden információ a hangszóróval kapcsolatban, amit látni, az nagyon tetszik nekem.
http://www.tb-speaker.com/detail/1230_04/w6-1721.htm
( az ára 80 dollár körül mozog a webáruházak kínálatában. )
Vélemény?
(#) Benji94 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Olyannal még nem volt dolgom, de egy következő projekt keretében talán kipróbálom őket.
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Legolcsóbb biztonságosan használható magashangszóró.
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Jó lenne, de nem. Aminek nagyjából (de fenntartásokkal) lehet hinni a gyári mérések közül, az főleg a régi dán-norvég hangszórógyártás alapjaiból kinőtt Vifa-Peerless-ScanSpeak-SEAS. És ennyi.

Egyébként, ha jobban megnézed, látod, hogy nem olyan szép az. Vedd észre, ha át akarnak verni. A diagram átfogása 100dB. Abszolút szükségtelen. A legnagyobb és legkisebb hangnyomásérték közti különbség nincs 25dB, csak amiatt csinálják, hogy kivételesen egyenletesnek tűnjön az átvitel. Ha egy adatlap így néz ki, ott már valószínűleg arra megy ki a játék, hogy behúzzanak a csőbe. Ráadásul még ki is van simítva jócskán.

A hangszóró, ha igazak a T-S paraméterek, nem lesz igazán jó mélytartományban. Ilyen T-S aránnyal nem lehet jó alsó határfrekvenciát csinálni normális méretű b-reflex dobozban.

Ezektől függetlenül a torzítások egy része valóban alacsonyabb a mágneskör kialakítása miatt. De nem biztos, hogy összességében megéri amit ezért be kell áldozni.

A középtartomány nem túl szép, inkább átlagos, vagy az alatti, és nem tudod, milyen a dinamikus viselkedés, nem látsz idő-energia diagramot. Nehéz így komolyan venni, ismerve az árát is.

A megadott paramétereket akkor lehet készpénznek venni, ha egyedileg, azt a példányt mérték meg, amit te vásároltál.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) Benji94 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Akkor legyen inkább egy pár Vifa PL18WO-09-08, ha nagyon jó két utas bass-reflex dobozt szeretnék?
Árban kb ugyanott van, 20-25 ezer Ft között.
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Hát én nem tudom, te hol nézed, de én azt látom, hogy a W6-1721 236€, nagyjából 72 000Ft.

A PL18 régi, stabil, jó mélyközép. Bevált, sokan használják, rendesebb dómokkal jó kétutas lesz belőle. Viszont ezt a szintet kb. még megugorja egy 17R558AN vagy 626, 634.

A magasabb kategória a Scanspeak vagdalt, vagy durvára merített membránosaknál kezdődik. Szerintem. Esetleg SEAS szőtt műanyag membránosak.
(#) P_Laszlo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Idézet:
„A hangszóró, ha igazak a T-S paraméterek, nem lesz igazán jó mélytartományban. Ilyen T-S aránnyal nem lehet jó alsó határfrekvenciát csinálni normális méretű b-reflex dobozban.”


Update, elnéztem, 40Hz simán kijön belőle.
(#) azrob hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Üdv! Sikerült végre beszereznem egy SAL BEAST 300 -as hangszórót. Nem szeretnék csalódni a legelső kedvenc hangszórómban, ezért fordulok felétek. Milyen ládát lenne érdemes építeni neki? Esetleg ha valaki tudna küldeni egy ládatervet azt megköszönném. Mit lehetne belőle kihozni és mekkora teljesítményű erősítő lenne az ideális?
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) azrob hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Köszönöm!!
(#) P_Laszlo válasza azrob hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
A dobozméretek körülbelül jók, de a hangszóró valós paraméterei eltérőek a forgalmazó által megadottól. Jellemző az alacsony (sokkal alacsonyabb) érzékenység, az egyedi mérések szerint.

Name: !beast300_ser
Type: Standard one-way driver
Company: SAL
No. of Drivers = 1
Fs = 25.72 Hz
Qms = 7.072
Vas = 48.9 liters
Cms = 0.177 mm/N
Mms = 216.2 g
Rms = 4.942 kg/s
Xmax = 7 mm
Xmech = 15 mm
Sd = 441 sq.cm
Qes = 0.954
Re = 7.8 ohms
Le = 4.426 mH
Z = 8 ohms
BL = 16.9 Tm
Qts = 0.841
1-W SPL = 81.4 dB

Ezért nagy bemenőteljesítmény szükséges a megfelelő hangnyomáshoz, és nagyon fontos a biztonságos működtetéshez a stabil, alacsony torzítás mellett nagy kimenőteljesítményű erősítő. Nagyon sok ilyen hangszórót megégettek annakidején pont emiatt.

b300.GIF
    
(#) andras99 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Megkérdezhetem mi okozza azt hogy 500Hz-en nagy kiemelés van, 850Hz-en pedig nagy beszakadás? Én egy 12" no-name PA hangszórónál mértem ilyesmit, ha jól emlékszem pontosan 6dB-t emelt aztán 6dB-vel szakadt be. A hangja kétutas konstrukcióban eléggé zavaró tud lenni ebben a tartományban (is )...
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
Következő: »»   534 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem