Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oktató rádiókészülék dokumentációjának tervezése
Lapozás: OK   13 / 13
(#) szendi001 hozzászólása Feb 19, 2015 /
 
Így néz ki a rádió. Úgy tűnik minden funkciója elindult.
(#) szendi001 hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Bővebben: Link Megindulok ezzel a rádióval tesztelgetni. Szerintem a KF tekercseket tüske sorra fogom forrasztani, így tudnék tesztelni saját tekercseket is.
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Szervusz Szendi001 ,

Én meg szokásomhoz híven faragott panelra az Ugly Weekender népszerű 1 Wattos kis adót készítem el a hétvégén ( terv szerint). Hát ha egyszer találkoznak az éterben a tieddel.

Ugly Pa.JPG
    
(#) szendi001 válasza Antennaman hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Jó lesz ez . A QSO-t tényleg meg kellene próbálni. Egyébként az RT-ben le lesz közölve a cikk, most formázgatom. Mivel fogsz venni? Ja igen, 40 méterre építsd, ha van hozzá köved, az enyém ott működik.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2015
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Már be is forrasztottam az alkatrészeket , mindjárt kezdődik az izgalmasabb rész az élesztés.
A végtranzisztor egy 2N3866 így gondolom ki tudok csikarni 1 Wattot belőle.
A saját 7 MHz -s VFO-jával fogom hangolni és venni pedig ugyan erről a VFO-ról hajtott CA3028A egy IC-s vevővel fogok amely már 2013 Decemberében elkészült és jobban szól a vártnál is. Ennek a vevőnek a képeit és a hangját feltettem a rádióamatőrök topikjába is.
Bízom benne, hogy szépen össze áll a kis rig és nem csak gerjed
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Közben már túl lendültem az "Ugly Weekender" kis rádióval mert be is dobozoltam újra hasznosítva egy régi kiszuperált Alumínium dobozt.
(#) szendi001 válasza Antennaman hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Lassan készülhetünk az összeköttetésre.
Következő: »»   13 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem