Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   535 / 726
(#) steelbird válasza andras99 hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Azok a pontok a rezonancia frekvencia (25,72 Hz) egész számú többszörösei. Az egyiknél olyan állóhullámok alakulnak ki, amik pont erősítik a rezgést, a másiknál meg pont csillapítják.
(#) P_Laszlo válasza andras99 hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Berezeg a membrán és dolgozik a nagy induktivitás.
(#) voodoo hozzászólása Márc 5, 2015 /
 
Idő közben tegnap estére sikerült megvennem a két Reflex birad magasakat. Egész jól szólnak. Már csak egy normális ládát kéne tervezzek hozzá. Egyenlőre csak úgy simán a doboz elé vannak téve és úgy kókányoltam.
De úgy utálok éjjszaka hangszórókat szerelgetni, próbálgatni hogy csak na!
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) azrob válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 6, 2015 / 1
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségét mindenkinek. Ebben a pillanatban fejeztem be a házi hifi zárt kivitelét. Halk próbálgatásokat végeztem, mert az erősítőm egy nagyon régi darab (Simens RS-444) és nem kimondottan bír azzal a teljesítménnyel amivel táplálni kéne a bestiát.
(#) voodoo hozzászólása Márc 7, 2015 /
 
A reflex magasokhoz miféle hangváltót ajánlotok? Úgy sacc 50W-osak lehetnek és 8 ohm, párhuzamosan vannak most kötve. Másik kérdés: mi az a magasvédelem?
(#) Benji94 válasza voodoo hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Tudomásom szerint a magasvédelem egy meghatározott effektív feszültség elérésekor a magassugárzót kikapcsolja az áramkörből, talán egy relé segítségével, és addig nem kapcsolja vissza míg vissza nem esik a feszültség.
(#) Benji94 hozzászólása Márc 7, 2015 /
 
Monacor SP60/4-re zárt dobozhoz 4,7 litert adott ki az UniBox 98 Hz f3 ponttal, megfelelőnek/reálisnak tartjátok? ( tervben van hozzá szubbasszus láda is. )
A hangszóró és paraméterei:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2015
(#) ptesza válasza Benji94 hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Jó sok csillapító anyagot tegyél bele.
(#) Benji94 válasza ptesza hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
A terv az hogy belülről bevonom a falait kúpos szivaccsal, és kész.
Vatelint nem terveztem tenni bele.
(#) ptesza válasza Benji94 hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Sajnos nem éri el a célját. Jobban jársz ha vatelinnel kitöltöd a teret. Az unibox is ezzel számol alapból, zárt doboz esetében.
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Plusz nem vennék mérget, hogy a paraméterek és a hangnyomás-frekvencia mérés tényleg stimmel. 6-7kHz-nél szerintem jobban berezonál/kiemel, és magashangszóró nélkül nem teljes értékű.

Ezzel a dobozzal nagyjából 2-300 Hz körül lehet váltani. Kicsit magas.

Hogy kell-e csillapítóanyag és hová, az kicsit dobozfüggő is, de a téglatest alapú hasábnál az oldalfalakon valóban nem lehet állóhullámot hatékonyan csillapítani.
(#) Benji94 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Értem, köszönöm.
Nyilván lenne hozzá magassugárzó, és a váltás még az 5 kHz után látható átviteli ingadozás előtt elkezdődne, úgy hogy az már ne zavarjon be érezhetően.
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Egyébként azt gondolom, 5300,-Ft-ért már értelmesebb dolgot is lehetne sztem venni.
(#) nightlife hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Sziasztok,
azt szeretném megkérdezni, hogy a képen látható (hd15) láda belsejét ki kell-e tömnöm?
És ha igen, jó lesz bele a Hestore-ban kapható HT35 csillapító textil ?
Eminence Kappa 15 lfa kerül bele hangforrásként.

hd15.png
    
(#) bajtaig válasza nightlife hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Nem kell kitömni, merevíteni kell! Jó a hangszóró választás, még jobb lenne a PRO változat!
Ettől a ládától ne várj igazi mélyeket, a felső basszus tartományt adja, ha találtál róla rajzot akkor találsz átviteli szimulációt is!
Ez viszont nagyon jó a választott hangszóróval, -3 dB-es pontja olyan 45 Hz körüli, 50 Hz-től lehet számítani kielégítő hangnyomásra,nekem 4 db van, az már tud rúgni!
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
(#) Benji94 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Kíváncsian várom a javaslatokat.
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Rendben, de ahhoz jó lenne tudni mi is a cél.
(#) P_Laszlo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Amúgy van most akciós HIVI S6.5R-2990Ft - 4db HIVI S6N-2990Ft -30db Szegeden. Ennyi pénzért vállalhatók talán. Ezek sem annyira jók, de még mindig jobban megéri majdnem feleannyiért, mint a 10 centis Monacor Low End.
(#) nightlife válasza bajtaig hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
A karakterisztikákat összehasonlítva valóban érdemesebb az sb15-öt építeni, mert szélesebb az átviteli görbe. Azért esett a hd15-re a választásom, mert ív miatt nagyon jól néz ki. Kár, hogy csak kick bass.

Köszönöm a tanácsot! Beyma sb15 lesz belőle : )
(#) bajtaig válasza nightlife hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Ez is nagyon jó, az átvitele majdnem ugyan olyan mint az SB15-é, csak 2 dB-lel hangosabb, tehát majdnem kétszer olyan hangos!
(#) voodoo hozzászólása Márc 16, 2015 /
 
AMúgy az mitől van, hogy betettem egy mélyládába egy 100mm-es sub csövet, de ha letakarom akkor is ugyan úgy szól, mintha szabadon hagyom?
Kb semmit nem ér a jelenléte. Hosszabb, vagy rövidebbre kéne vágjam? Kb 250mm hosszú.
(#) ptesza válasza voodoo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Próbáljad meghallgatni 30~40 Hz es szinuszal is. Akkor lehet,hogy nem nyomja el annyira a többi hang.

Max szimulálni lehetne a pontos csőhosszt , ha nincs lehetőség impedancia mérésre. Milyen hangszóró az ,és mekkora a doboz pontos térfogata.?
(#) voodoo válasza ptesza hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Szia!

500x800x600mm a külső méret, ebből ugyebár lejön az anyagvastagság (18mm MDF lap) és amit a hangszóró elfoglal valamint a belső merevítések +saccolom kb -3...-4Liter. Beyma 15G400 van benne. Nem próbáltam még meghajtani 30-40Hz-el. De több zenével is megbúgattam, hát mindegyiknél olyan halknak tűnik. A máik két top láda sokkal hangosabb. Pedid nem egy nagy cucc.
(#) steelbird válasza voodoo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Hali!
Szerintem az a 190L túl sok ennek a hangszórónak. Kb. 60L körül kellene neki.
Akkora nagy ládában szinte mindegy annak a hangszórónak, hogy letakarod a reflex csövet, vagy nem. Túl alacsony frekire van hangolva.
Kb 60L, két darab 13 cm -es átmérőjű, 26 cm hosszú csővel.
(#) voodoo válasza steelbird hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Értem. Hát mindegy most már ott marad. Amúgy egy 4-ed rendű bandbpass ládának indult de olyan hurrogós hangja volt. Nem tetszett.
De tényleg. Totál közel teszem a fülem próbaképp a csőhöz és kb semmit nem hallok. Megérte vele kínlódni.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) steelbird válasza voodoo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
A gyári ajánlás 80L. Nem is jó szubnak. Ezt basszgitár erősítőhöz ajánlják, 2-3 utas rendszerbe. Link
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) voodoo válasza steelbird hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Ez a 15G400-as nem a 40-es. Picit másabb, de igaz nem sokkal. De kiegyezek kb hasonló paramétere van ennek is. Hol lehet olvasni, hogy 80L? Én 40...150L látok.
(#) steelbird válasza voodoo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Ja, igen, remélem, nem tér el sokkal. Ennél a paraméterek alatt találod, a frekimenet görbéje felett, a piros sávban: (LOW FREQ. RESPONSE: BASS REFLEX CABINET Vb=80L, Fb=45HZ)
(#) voodoo válasza steelbird hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Igen már látom, amúgy rákerestem a 400-as paramétereire PDF-ben. Ez 400/800 W 99dB, a 40-es pedig 700/1400 97dB-es.
Itt
Lehet, hogy teszek bele valamit ami csökkenti a térfogatot, hátha javul valamit a helyzet.
(#) steelbird válasza voodoo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Nekem erre még kisebb térfogat jött ki a programban.
Próbáld meg 85L -ben, felezett dobozzal, akkor 2 db 10cm átmérőjű, 10,5 cm hosszú cső jön ki.
Következő: »»   535 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem