Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   200 / 211
(#) pic13 hozzászólása Ápr 2, 2015 /
 
Hello
Azt hallottam, hogy PICKIT 2-vel lehet olvasni és írni atmegákat igaz?
Üdv
(#) Hp41C válasza pic13 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Jól olvastad: A2P2, PK2AVRISP
(#) pic13 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Köszi!
(#) t_ricsi hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Sziasztok. PicKit2 clone építésére adtam a fejem. Előtte megpróbáltam részletesen utána olvasni mit és hogyan. Minimális elektro ismereteim vannak suliból és hobbimból adódóan. A terv az lett volna hogy pic18f2550-et valamilyen LPT-n működő programozóval megírom aztán megépítem a pickit2-t. És ekkor jöttek a problémák. Próbapanelen megépítettem egy propic2-t és számos elterjedt programmal próbálkoztam. ic-prog-al sikertelen volt aztán picpgm autodetect-el semmi aztán próbáltam WPB_F18_F16_F12 itt egyedül a Vpp tudtam teszteléskor pislogtatni. Ezután elkezdtem nézni az art2003-at de nem építettem meg mert az írták róla hogy az lvp, hvp különbség miatt a pickit gombja nem működne. Aztán találtam rá a WLPT Vpp mini-re és ezt próbáltam WPB_F18_F16_F12-el de a picket így sem ismerte fel illetve az írás is sikertelen volt. Szeretek küzdeni és magam megcsinálni amit tudok de kezdek kicsit besokallni tőle . Esetleg ha valaki lpt-s programozásra tudna egyszerűbb megoldást az leírhatná. Illetve azt szeretném kérdezni hogy létezik e valahol program vagy részletes leírás hogy mondjuk ki tudjam mérni/ le tudja tesztelni az lpt portot. Ki lehet e mérni esetleg valahogy hogy a pic-em működőképes e vagy halott. Előre megírt pic18f-et nem szeretnék mástól venne egyenlőre max pickit2 pcb-t üresen hogyha sikerülne égetni a 18f-et

Előre is köszönöm. Üdv Ricsi.
(#) pipi válasza t_ricsi hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Ha Kispest nincs messze, ingyen besütöm neked, keress magánban, (talán még nyákom is van). Egyébként én nem kínlódnék vele, vettem is az aliexpressen kb 4e ft-ért pickit3-at.
Ezt az időt inkább a fejlesztésre váró hobbidra fordítsd
(#) luluzulu hozzászólása Ápr 7, 2015 / 1
 
Sziasztok!

Újból meg próbálkoztam a programozóm(szilva féle) fel élesztésében nem nagy sikerrel...
A helyzet nem változott, nem akar elindulni. Gép abszolut nem látja, egyedül a zöld LEd világít.
Valami tipp hogy mi lehet a gond?


Annyit sikerült ki derítenem, hogy a PIC-ben jó a program mivel, az egyik ismerősöm klónjában bele tetem és abban működöt.
(#) luluzulu válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 7, 2015 / 1
 
Ki vettem a kondenzátorokat a kvarctól és láss csodát működik...

Na de mikor elindítom a PICkit 2 programot az alábbi hiba üzenetett kapom. Mit jelent?

Untitled.png
    
(#) Hp41C válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 7, 2015 / 1
 
A Vpp feszültség nem áll elő időben (L1, D1, Q1, C4) vagy nem jut el a PIC bemenetére (R2, R3 és a 18F2550 2. lába). A G-S ellenállások be vannak építve? Q1 működőképes még?
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) kissi válasza t_ricsi hozzászólására (») Ápr 7, 2015 / 1
 
Szia!
Írtam privátot!
(#) luluzulu válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 7, 2015 / 1
 
L1, D1, Q1, C4 12V előálítására van ugye?

A vpp tesztre ezt az eredmény kapom, azonban ha rámérek akkor pont 12V.

Untitled.png
    
(#) Hp41C válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
A Vpp mérőköre lesz hibás (R2, R3 és a 18F2550 2. lába). Hogyan mérted a 12V -ot? A PICkit2 gyorsan megméri, érzékeli, hogy nincs meg a feszültség és ki is kapcsolja az előállítását.
(#) luluzulu válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
ellenállások helyesek, szakadás nincs, forrasztás hiba nincs... Q1 ellenőrizve.

közben észre vettem hogy rosszul volt beültetve Q5, Q6,Q4. így elhaláloztak...
Mivel bírom őket helyettesíteni? Ezeket eltávolítva sem jön rendbe a Vpp...(ha jó gondolom ezek nélkül is működni kellene neki látszólag)
(#) Hp41C válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
A Q4, Q6 helyére NPN tranzisztort (BC548 vagy hasonlót), a Q5 helyére PNP tranzisztort (BC558 vagy hasonlót) teszel. A bázis kivezetéseiket vágd le rövidre, forrasz hozzá 1k ellenállást és így ültesd be a FET -ek helyére.
(#) luluzulu válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Akkor gondolom a bc337-327 párost is használhatok?
(#) Hp41C válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Igen. Arra kell vigyázni, hogy az E B C kivezetések sorban a S G D kivezetések helyére kerüljenek.
(#) luluzulu válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Át tranzisztoroztam, azonban a Vpp sajnos továbbra sem történik semmi....
A diódat kivetem és külső 12V-ról működik... Létezhet hogy a PIC nem működteti ezt az egységet?
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) luluzulu válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
ha tesztnél rá megyek a Test Vpp akkor az induktivitás forró lesz...
(#) almaf1231 válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
cseréld ki egy nagyobb áramtűrésűre! arra vigyázz, hogy ha beépítetted a sokat emlegetett G - S ellenállásokat, akkor ahol tranzisztorokat alkalmazol, forraszd ki őket. Q5 esetén a hozzá tartozó R5 (12k) ellenállást kell kivenned.
ha hülyeséget beszélek kérlek javítsatok ki, de nekem ez működik jelenleg is!
(#) Hp41C válasza almaf1231 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
L1 - 680uH @ 0.1A minimum.
A 100k -s G-S ellenállások maradhatnak a tranzisztoroknál is, hiszen a bázis ellenállásuk 1k. A 12k ellenállás zárja le a Q5 -öt, beépítése feltétlenül szükséges.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) t_ricsi válasza pipi hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Igen. Lehet rendelek egyet. Viszont meg azon gondolkodom mivel ugyis akartam egy ardut is venni hogy azzal megoldhato lenne e az iras. Erröl tud valaki valamit ?
(#) pipi válasza t_ricsi hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Hali!
pickit2-vel láttam atmega programozót, pickit3-al még nem láttam.
Valamelyik topicban pár napja valaki emlegette is
(#) t_ricsi válasza pipi hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Én erre így gondoltam: Bővebben: Link

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) pipi válasza t_ricsi hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Hali!
Nem olvastam el a cikket, de így első ránézésre csak 5V-os picet tud sütni...
(#) Kari55 hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Sziasztok.
A pickit2 klón első csatlakoztatásakor a számítógéphez feltétlen szükséges, hogy a PIC18F2550 benne legyen? Tesztelni szeretném, hogy kap-e feszt az USB-ről. Avagy mi a teendő?
Köszönöm.
(#) luluzulu válasza almaf1231 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
150mA induktivitást használok...
Egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele...
(#) Hp41C válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
A kapcsolásban levő MOS-FET -eknél be vannak építve a G-S ellenállások? Ha nincsenek, akkor a méricskélés ideje alatt kinyithatnak. Főleg a Vpp előállító egységnél lényeges, mivel a drain körben csak L1 induktivitás van.
Ha be vannak építve vagy bipoláris tranzisztorokat alkalmaztál kontroller nélkül is castlakoztatható az USB -hez.
(#) Hp41C válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Két kép (egy az alkatrész oldalról és egy a forrasztásiról) sokat segítene.
(#) Kari55 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Rádugtam, nem mértem semmit, csak az 5 voltot visszajelző led világított.
(#) balint730 hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Sziszasztok.
A pickit 2-be égetendő legújabb hex file-t hol találom és melyik az? Mert a microchip oldalán nem nagyon igazodtam ki.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Hp41C válasza balint730 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Következő: »»   200 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem