Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   96 / 146
(#) Pityu9 válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Üdv!
Ez a FET-es tranzisztoros RIAA korrektor nyák rajza amit először a Hobby elektronika füzetek 4-Audiofil varázs 2-ben jelent meg (56.o.), majd leközölték kisebb módosításokkal az Ágoston Lajos: Audiofil erősítők építése 2 című könyvben is (ha jól látom ez a könyv szerinti változat, kapcsi 154.o, nyákrajz 156.o., beültetés 157.o.).
(#) rewox válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Ha KD-féle riaa korrektorhoz van alkatrészed, akkor panelügyben miért nem a "mestert"keresed meg? Táphoz kapcsolási rajzod is van? Egy kis olvasnivaló. http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/DEGRELL/INDEX.HTM
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2015
(#) havranarpi hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy NE5532-t lehet-e helyettesíteni TL072-vel?
(Lábkiosztásban teljesen megegyeznek)
(#) kadarist válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Szia!
Az attól függ, hogy hol, milyen áramkörben. A TL-nek FET bemenete van, ezért egészen nagy bemenő impedanciát is képes felmutatni.
(#) havranarpi válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Egy RIAA korrektorról van szó

00540.jpg
    
(#) kadarist válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Kapcsolási rajz van hozzá?
(#) havranarpi válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Kapcsolási rajz
( A KD audo-s verzió végül el lett vetve.)

Névtelen.png
    
(#) reloop válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 22, 2015 / 1
 
Szia! Az a 680 ohm bemeneti ellenállás szokatlanul alacsony érték. Itt témában nem találtál épkézláb rajzot amiről van pozitív visszajelzés?
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Üdv! Egy RT. cikkben volt szó a FET bemenetű erősítő IC-k azon tulajdonságáról, hogy látszólag ok nélkül, bizonyos torzítást visznek be. Aztán megvizsgálva a dolgot a bemeneti FET kapacitásának töltése-kisütése a probléma forrása. Ha kihasználjuk a nagy bemeneti impedanciát, akkor ezen kapacitás késlelteti a jel fel-lefutási sebességét.
Emiatt azt ajánlották, hogy a lehető legkisebb impedanciával kell meghajtani, hogy ezt a kondit kellően tölteni-kisütni lehessen, ekkor prímán működik az erősítő.
(#) scooby_ válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Gond nélkül bele lehet tenni Nem tudom miért kell bonyolítani, oldalas szeánszokat írni hozzá! Gond nélkül szoktuk cserélgetni a két IC-t... Szólni mindkettővel fog.
RAJZ az előzőekben feltöltött NYÁK tervedhez!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) Moszkvai válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Végül is mi terved? Építeni egy akármilyen egyszerű RIAA-t vagy számít a kapott minőség is?
Vagy esetleg az otthoni alkatrészeket szeretnéd felhasználni?
Van ugyanilyen egyszerű de lényegesen jobb minőségű RIAA is, ha ez számít.
(#) havranarpi válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Az itthoni alkatrészeket felhasználva szeretném megépíteni.
A KD audio-s verzióhó egyik oldalához van alkatrészem ,de nem költenék még annyit ,hogy a másikhoz vegyek anyagot.Így marad ez a TL072-vel felépített.Ehhez van anyagom. meghallgatom milyen vele aztán ha nem jó rászánom magam arra.
(#) scooby_ válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Hát... Eshetett volna a választásod egy jobbra is, mint KDmester korrektora...
ITT vannak a leírások hozzá.
(#) Moszkvai válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
TL072-ből csak egy darabod van? Ehhez kettő kellene, viszont hangra nem rossz.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015

PHONO.JPG
    
(#) havranarpi válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
több is van
(#) kistee válasza kistee hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Beépítettem a HFM1 helyére és, jött, látott és győzött. Legalábbis nekem jobban tetszik a hangja, legalábbis az én berendezésemen (NAD-5120, VMS-30E, Quad-405).

Ígéretemhez híven beteszem ide a LAY paneltervet, hátha más is hasznát veszi. A kapcsolás ugyanaz, mint ami a HFM 10. számában megjelent. A tápegységet én a tkiraaly.hhu oldalon káthatóan oldottam meg, azzal a különbséggel, hogy ráépítettem a panelre.
(#) paszulycsi hozzászólása Márc 19, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!
HFM1 kapcsán kérdezem, hogy az R17-es ellenálláshoz 4,3k helyett elég-e 4,2k?
Így tudnám megoldani itthoni dolgaimból...
Köszönöm a válaszokat előre is!
(#) scooby_ válasza paszulycsi hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Szia!
Igen, jó lesz az is!
(#) paszulycsi válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Gondolom, ez a változtatás még nem megy a hangja kárára...
(#) scooby_ válasza paszulycsi hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Csak a munkapontéra. De az is elenyésző.
(#) eddy123456 hozzászólása Márc 30, 2015 /
 
A közelmúltban vásároltam az Analog Metric cégtől egy összeszerelhető un. DIY kitet.
12AX MC/MM tube preamplifier névre hallgat.
Rendje és módja szerint összeszereltem. Az MM résszel volt érdemes foglalkozni, mert az MC rész sajnos még brummos.
A színpad és tér megdöbbentően valósághű, azonban a mély hangokkal komoly problémák adódtak, nevezetesen kb 210 Hz alatt nem nagyon hallható a basszus.
építési útmutató: Link

Szeretnék segítséget kérni, hátha valaki jobban ismeri a RIAA felépítését!
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2015
(#) FordPrefect válasza eddy123456 hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Az a 210Hz hogy jött ki!? Abszulút hallásod van? A kapcsolásban a C2 10 nF kondenzátor az alsó határfrekvenciát 66 Hz-re állítja be. Ez akár rumpliszűrőnek is felfogható, de a mélyeket is korlátozza kicsit. 100 nF inkább ajánlott.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2015
(#) CHZ válasza FordPrefect hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Szerintem elírtad, C6 amire igaz..
C2 nem okozhatja, MC bemenet és 47u is ott van még..
(#) FordPrefect válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Valóban elírtam, C6. C2 már csak azért sem lehet, mert az MC bemeneten van, és azt nem használja.
(#) proline hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Feltámadt bennem az LP mánia. Rendbehoztam a a lemezjátszót és gondoltam építek egy gyors és olcsó korrektotrt 5532-vel. Alapvetően elégedett vagyok a hangjával, de az alja nem nagyon akar megszólalni. Klasszikusokkal próbáltam, de a basszosok magasan vannak. A mellékelt kapcsolásról van szó, az alkatrészeket alaposan válogattam. +/- 15V-ról járatom. Ebben a kapcsolásban többféle RC tagot használnak. Van valakinek jól működő? Próbáltam régi Vidis korrektorral, azzal viszonylag jó volt.

riaa5532.jpg
    
(#) Pioneer válasza proline hozzászólására (») Ápr 10, 2015 / 2
 
Szia!
Az invertáló bemeneten lévő 680 ohm-os ellenállást 390 ohm-ra, a 10µF-os kondit 100µF-ra, a visszacsatoló ágban lévő 220k-s ellenállást 270k-ra, az 1k-s ellenállást pedig 470 ohm-ra.
Meg fognak jönni a mélyek, az idegesítő magasak pedig eltűnnek.
(#) proline válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm, kipróbálom. Ugyan a magasak nem sziszegnek, nem sok, inkább a mély kevés. A módosítás után beszámolok.
(#) steelbird válasza proline hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Először elég próbára kicserélni a 680 Ohm -mal sorban lévő 10µF -os kondit. Még gyorsabb, ha próbára ráteszed azt a 100µF -ot. Tényleg kevés ahhoz a 680 Ohm -hoz a 10uF. Ez így "Rumpliszűrős" RIAA lett...

Van nekem is egy ilyesmi rajzom, az alábbi értékekkel:
680R -> 100R
10µF (680R -rel sorban) -> 470uF
22k -> 2,2M
3,3nF -> 1,5nF
220k -> 100k
15nF -> 680pF
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) scooby_ hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Sziasztok!
Én is haladgatok lassacskán az ARC PH5-tel.
Sajnos nem sok időm van rá, nem tudom mikor lesz kész végre, az erősítőmmel is jó lenne haladni, de mindig közbe jön valami, betörés, tanulás, eső, hó, fagy, Piroska néni...
Hát, egyszer csak talán-talán
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Szia!
Szép munka, ez már nagyon készen van, még egy jó táp kell hozzá.
Következő: »»   96 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem