Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D LED CUBE építés
 
Témaindító: prst14, idő: Máj 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 30
(#) Fizikus válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
A cikkben egy közös katódú LED mátrix kijelzőt használtam.
LED matrix
(#) kriszrap válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
áhhhááá
(#) Fizikus válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Szerintem egy RGB LED-ekből álló kockával jobban jársz, mert nem lenne sokkal bonyolultabb mint a dou-LED-ekből álló. Az alábbi linkeken mindent megtalálsz hozzá (kapcsolási rajz, program stb..) De ha mindenképpen PIC-kel akarod megcsinálni, akkor ahhoz át kell irnod a programját Arduino-ról.
4x4x4 cube
De kit-ek is kaphatók (a Resources résznél itt is megtalálsz mindent ami az utánépítéshez kell):
4x4x4 cube kit
SeedStudio kit-ek (ezek is open source-osak):
seedStudio 4x4x4 cube
SeedStudio 8x8x8 cube
Ezek alapján megértheted hogyan működik és utánépítheted ha akarod, de lehet hogy a kit-tel jobban jarnál (ha a fejlesztésre fordított időt is figyelembe veszed). Ha az építés öröméért és/vagy tanulási célból készítenéd el, akkor persze ez nem releváns.
(#) kriszrap hozzászólása Máj 6, 2015 /
 
sajnos csak ilyen égetőnk van: link

shiftnek meg EEPROM nak nincs semmi köze egymáshoz pic en keresztül komunikál nem??

EEPROM csak az animáció miadt van??
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2015
(#) Fizikus válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Nem tanulmanyoztam at reszletesen a linkelt oldalakat. Gondolom az EEPROM-ban taroljak az animaciokat. Az elso linken levo kocka nem shift regisztereket hasznal a LED-ek vezerlesere hanem TLC5940 PWM IC-ket. Atobbi linket sem neztem at reszletesen, de azok is valamilyen LED vezerlo IC-t hasznalnak szerintem.
(#) kriszrap válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
De van olyan olyan ic amibe benne van EEPROM ???
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
még egy kis segítség kellene itt a nyák terv és nem tok eligazodni(
bejelölnéd mi micsoda(
nyákterv:Bővebben: Link
kapcs:Bővebben: Link
uhhh úgy érzem kemény fába vágtam a fejszém))
(#) Kovidivi válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Segítek: Bővebben: Link.
Ha a kapcsolási rajzot nem tudod a nyáktervvel összeegyeztetni, akkor ezt a cikket ajánlom neked inkább: Bővebben: Link, ebből ki tudsz indulni, de ez előtt még ezt nézd meg, nagyon hasznos: Bővebben: Link. Ezzel el leszel egy pár hetet, de hidd el, megéri!
(#) Fizikus válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
A mikrovezérlőkben is van EEPROM, de ezek mérete 256Byte - 1KByte között szokott lenni. Ebbe nem tudom milyen hosszú animáció fér. Az általam írt első linkben azt hiszem 2db 64KByte-os EEPROM IC-t használnak.
Találtam egy elég jó RGB LED kocka kapcsolást: Bővebben: Link
(#) Fizikus válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Találtam PIC-es tutorialokat is:
PIC 3x3x3 LED cube
LED cube matrix
Ezeket olvasgassad, és építs egy kis 3x3x3-as kockát, azon megtnulhatod az alapokat. Amíg a különböző logikai IC-k működését nem ismered meg (shift regiszter, tizes számláló, multiplexer IC, LED meghajtó IC stb.., mert többféle kapcsolás létezik), addig a LED kocka vezérlését sem fogod megérteni, és a hozzá tartozó kódot sem fogod tudni megírni.
(#) kriszrap válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
3x3x3 egy nagyon jó kapcs ) tetszik nagyon egyszerű
csak annyit nem tok hány voltról megy(
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2015
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
és még annyit hogy 5 volt jön ki az ic lábairól?? mert zöldel szeretném és akkor ugy számolok
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Es meg annyi hogy soronkent en a - labakat akarom ossze forasztani nem a pluszt (( akkor picet ugy kell programoznom???
(#) Fizikus válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Ez sok mindentol fugghet, de a linkelt peldaban levo PIC16F628A 5V-al let meghajtva, ezert az I/O labakra is 5V-ot kapcsol.
Ha tenyleg megertetted hogyan mukodik a LED kocka, akkor azokat a labakat forrasztod ossze amiket akarod, de ennek megfeleloen kell a kocka alkoto oszlopokat es retegeket meghajtanod, es ennek fuggvenyeben kell a programot megirnod a PIC-re.
Szerintem kezdd LED villogtatassal. Utana probalj LED matrix kijelzot epiteni es legvegul johet a kocka.
(#) kriszrap hozzászólása Máj 10, 2015 /
 
basszus nagy baj van(
5x5x5 led röl van szó 5 db + lábam van és 25 db - lábam na ezt hogy tom kijavítani mert pont forditva kellene nem??
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
de dual led ( vagy is 50 + lábam lesz és 5 minusz ?
és ennél is ugy van hogy
http://www.instructables.com/id/PIC-3x3x3-LED-cube/
3 minusz és 9 plusz nem ??
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2015
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
mert 3x3x3 mas nál hát msot szétszettem azt újra össze raktam
de 5x5x5 nél nagyon necces
van rá valami gyógy mód hogy forditva forazgattam (
(25 - láb és 5 + láb)
(#) Fizikus válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Kezdjuk a legelejen. Milyen Dou LED-ed van (kozos anodos vagy kozos katodos)? Mert ettol fugg hogy hogyan kell az egeszet osszeraknod. Ha kozos katodos (-) duo LED jeid vannak, akkor a katodokat kell szintenkent osszeforrasztani, igy lesz 25db + labad (adott szinten melyik LED egjen) es 5db - labad (az 5 szint).
Ha ellenben kozos anodos (+) LED-jeid vannak, akkor pont forditva. Az anodokat kell szintenkent osszeforrasztanod, es igy kapcsolod a tapfeszt egyszerre az osszes LED-re egy adott szinten (5db + lab). Ezutan azt a LED-et amit ki akarsz gyujtani annak akatodjat foldre kotod (25db - lab).
Keress ra a neten: common anode LED cube, common cathode LED cube
(#) kriszrap hozzászólása Máj 11, 2015 /
 
tényleg tiszta legyen
Sajnálatos modon 5db +lába(sor) meg persze a másik színek + os 5lába van és 25 - lábba(oszlop) ennek pont firditva kellet volna be forrsztani
mekkora hiba 5x5x5 ledkockát ink ne bátsam? melehet oldani?
ez a ledem
https://www.led-tech.de/images/products/resized/LT-283-1152609913.jpg
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2015
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Na ha minden igaz ez ugy van a kapcs ahogy a ledjeim
http://2.bp.blogspot.com/-yf34QrMQgqo/TZUr2_5PNuI/AAAAAAAADoA/bXikp26adcE/s1600/5x5x5-LED-Matrix-CUBE-Controller-circuit-diagram.jpg
5 tranyo emitter a +lábra megy de nagyon nem vok benne bisztos

vagy ennél http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/files/232/kocka_sch.jpg (jobban örülnék)
elmondod hogy szint választót hogy alakítsam át.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2015
(#) Fizikus válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
A kep semmit sem mond el a LED-rol. Probaljad ki hogy hogyan mukodik a LED es irjad meg hogy kozos anodos-e vagy kozos katodos. (kozos anodos: a kozepso labra adj +5V-ot (ne felejts el egy 220-560 ohmos soros ellenallast rakni ra!), a szelso labakat meg kossed foldre , ha vilagit a LED akkor kozos anodos.) Ha a szelso labakat kotod +5V-ra es a kozepsot foldeled es ekkor vilagit a led, akkor kozos katodos.
Egyebkent shift regiszterekkel es ULN2803 IC-kel olcson meg tudod oldani a vezerleset.
(#) kriszrap válasza Fizikus hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
igy néz ki a led kapcsja DXDX vagy is olyasmi
igy is van kötve
Zöld és a piros az a +láb
azt látsz kék pontot az a minusz az az oszlop választo
rem igy érthetőbb
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2015
(#) kriszrap hozzászólása Máj 11, 2015 /
 
http://www.hestore.hu/search.php?sf=PIC+16F887 ehez kell külön kvarc kristály?
és EEPROM rom hozzá?
elözökre is létszi válaszoljatok thx (sajnos sok a kérdés)
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2015
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
annyi hogy ebben a kapcsbol http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/files/232/kocka_sch.jpg az eeprom elhanyagolható?
(#) Fizikus válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Idézet:
„(sajnos sok a kérdés)”

Akkor olvass sokat:
PIC kezdoknek
PIC 1
PIC 2
PIC 3

Ehhez hasonloan kell meghajtanod a szintek + reszet:
Bővebben: Link
A tranzisztorokat es a - labakat foldelo ULN2803-sa IC-t meghajthatod sorba kotott shift regiszterekkel hasonloan mint itt:
Bővebben: Link

Ha elhagyod az eeprom-ot akkor nem tudsz hosszu animaciokat letarolni, olyanokat kell hasznalnod amit le tudsz programozni valamilyen fuggveny hasznalataval.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2015
(#) kriszrap hozzászólása Máj 12, 2015 /
 
akkor milyen nagy alkatrész szerezzek be azt megprobálok egy nyáktervet rá készíteni
az pic az maradhat sztem eeprom az is
na de a shiftregiszet és a tranyót szeretném meg kérdezni az milyen legyen?
ULN2803A (ez egy siftregiszter??)

pic programozást tanulok magyart csak ugye van beépített van neki a pic nek és nem tom miért van neki külön de rájöttem mert igy "bővíthetem" az animáció mennyiséget .
De EEpromba hogy töltök animációt az szerintem arra szolgálha elveszüktöle 12v vagy 5 öt és újra rárakjuk akkor az animációt ugyanot folytatja
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2015
(#) Hp41C válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
16F887 belső EEProm kapacitása 256 byte, a külső I2C EEProm-é 32k byte...
(#) kriszrap válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
áhhhhhááá
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
milyen fesz jön ki a pic böl + vagy -??
(#) Hp41C válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Idézet:
„milyen fesz jön ki a pic böl + vagy -??”

Ami bemegy a Vdd és a Vss lábán. A Vdd -nek 3 .. 5 V -tal pozitívabbnak kell lennie a Vss -nél.
Pl. Vss = 0 V, Vdd = 3.3V vagy Vss = 0 V, Vdd = 5V
Következő: »»   27 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem