Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony TV javítás
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 31
(#) Skyline válasza aflmor hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Nem találok rajta ilyen számot sajnos
Biztos hogy igy kezdődik a szám?
A panelon néztem ott nincs csak amit az elöbbi hozzászólásban irtam : A-1345-0274-A-00
ebböl a számsorból a 274-A-00 Pecséttel van beírva folytatólagosan A-1345-0(pecséttel:274-A-00) igy!
És ez a szám minden panelon más!
Nem lehet hogy ez az?
(#) Fery válasza Skyline hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Nem lehet. Biztos valahol a neten megtalálod a hozzávaló Chassis számot, ha a gépbe nincs. Addig nyaggasd a google-t amig meg nem lesz.
(#) aflmor válasza Fery hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Szerintem ez: QE-1
(#) Fery válasza aflmor hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Passz, de QE-1 Chassis számu rajzom pont nincs.
(#) Skyline válasza Fery hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Eddig még semmi
De akkor lehet rákeresek a QE-1 es cassis számra
hátha szerencsével járok!!
Addig is köszi a segítséget mindenkinek!!
(#) Skyline válasza Fery hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Üdv!Végre magtaláltam a neten a CHASSIS számot:
KV-2704E CHASSIS:RX RM-635
KV-2705 CHASSIS QE-1

Ha valaki tud a chassis szám alapján rajzot küldeni nagyon megköszönném!!
Üdv mindenkinek!!
(#) Fery válasza Skyline hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Szia
Ha minden jól megy, akkor ez az.
(#) Skyline válasza Fery hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Szia!!!

Nagyon szépen köszönöm a rajzot amit felraktál ide,de sajnos ez nem az a rajz
Már én is délutánokat töltöttem el a rajz keresésével de csak fizetös oldalakon találtam ilyen rajzot!
Ez egy ujjab kiadásu SONY rajza lehet mert a rajzon már van SCART csatlakozó az én TV-men csak audió és videó IN van ezek közöl az audió RCA aljzat a videó valami régebbi fajta csati!!
Majd még keresgélek tovább hátha sikerül valami!!
Mégegyszer köszönöm a rajzot!!!
Üdv!!!
(#) aflmor válasza Skyline hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Nnnna. Nem kis utánajárással, itt a teljes service-manual
1
(#) aflmor válasza aflmor hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
2.
(#) aflmor válasza aflmor hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
3.
(#) aflmor válasza aflmor hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
4.
(#) aflmor válasza aflmor hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
5. The End
(#) Skyline válasza aflmor hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
SziaAflmor!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet,még csak most este tudtam net közelbe kerülni de most már nem kezdek hozzá a melóhoz inkább majd holnap!!
Köszönöm szépen a fáradozásaidat!
remélem ez a rajz jó lessz!!
ha nem akkor nem tudom milyen TV ez?
Üdv!!És mégegyszer köszi!!
(#) aflmor válasza Skyline hozzászólására (») Feb 22, 2008 / 4
 
Szia! Jó lett? (bízom benne, hogy segíteni tudtam...
(#) Skyline válasza aflmor hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
szia!!!

A rajz jó lett nagyon szépen köszönöm,már csak az alkatrészeket kell beszereznem és kipróbálni hogy jó-e és várni a további hibákat
Eddig még nem nagyon tudtam foglalkozni a dologgal de rem most már több idöm lessz!!
Mindenkinek köszönöm az eddigi segítséget!!
Ha készen leszek vagy bármi van majd irok ide a topicba!!
Üdv!!
(#) wargapityu hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
üdv! nekem is van 1 régebbi sony tv-m (most nemtom ilyen tipus) és nekem az a problémám vele hogy ha euroscartról kap hangot, tehát dvd, ps sötöbö akkor mély hangnál recseg de tv adásnál nem! az az érdekes. erre tud valaki mondani nekem valami okosat aki jobban jártas az ilyesmiben? köszönöm előre is!
(#) csokolade hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
Sziasztok, egy KV-M2181K tip. TV-hez kérek 1 kis segítséget. Úgy hetente 1, max 2 alkalommal egy pillanatra éles sercegő hangot adott, a kép "mintha" 16:9-re ugrott volna össze (persze a 16:9 gomb benyomásával még jobban összeugrott), most pedig a kép torz, "hordós" és olyan mintha "bezoomolt" volna a készülék, kb 2-3 ujjnyi tartomány körben nem látható. Sajna elektroműszerész szakmám a kezdetektől nem gyakorlom, ha forrasztási probléma, vagy alkatrészcsere azt bevállalom, de mérni egy multiméteren kívül nem tudok. Ahogy körbenéztem ez a BE4 ill BE4A "chassis", amihez van service manual-om (sajna csak angolul). [Vagy ha esetleg tudnátok olcsó/jó szerelőt Budapesten....] Előre is köszönöm, Peti
(#) Valteri válasza csokolade hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Sziasztok!
Adott egy Sony kv29cl10k tipusú készülék ami a következő hibát produkálta: nézés közben egyszer csak halk pattanás kíséretében elment a kép, hang az volt. Kikapcsolás után nem volt hajlandó visszakapcsolni, visszatért stand-by-ba.
Szétszedtem, és a sorkimenő meghajtó tranyója csont zárlatos volt. Valamint a sortáp 22u/160v-os pufferja is zárlatos volt. Ezután a a táp primer oldalán az összes elkót kicseréltem. Miután az általam hibásnak vélt alkatrészeket kicseréltem indítási próba következett. Bekapcsoláskor egy pillanatra hallani olyan 15khz-es hangot,+ a relé kattanását, de ismét kikapcsol, annyi különbséggel, hogy mostmár a led is elalszik. Átnézve nem találtam több zárlatos, vagy szakadt kondit, diódát tranyót (még, ugyanis kb 2 napja szívok vele). Megejtettem egy izzós próbát is (izzó egyik vége a b+, másik a szekunder oldali talaj, de próbáltam úgy is, hogy B+ és a sorvégtranyó leszippantott kollektorja között van az izzó).Mindkét esetben bekapcsoláskor egy pillanatra felvillan az izzó(100w-os). Ebbő arra következtettem, hogy a táp jó csak a védelem tiltja.
Ti mit tennétek a helyemben? Szívesen fogadnék pár ötletet, ugyanis én kifogytam.
Ui Mellékelem a rajzot, hátha segít .
Üdv.: Imre

KV29CL10K.rar
    
(#) Fery válasza Valteri hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Gyönyörüen leirtad mit kéne tenni.
Idézet:
„Ebbő arra következtettem, hogy a táp jó csak a védelem tiltja.”

Tehát először is tovább kell keresgélni szekundr oldali zárlat után. Mivel tranyót, kondit lőtt, biztos, hogy megfutott a tápja.Mivel a primer kondikat nagyon helyesen rögtön cserélted, elméletileg stabilnak vehetjük a tápot, bár egy sortáp mérés nem ártana, hogy izzóval bekapcsoláskor mennyire szalad fel a sortáp. Ehhez persze analóg müszer kell a digit ehhez lassú.
Nézz körül képvégfok, RGB végfok, KF IC, és a raszterkorrektor környékén zárlatos cuccos után.
Fery
(#) Valteri válasza Fery hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Megmértem , a tápot, igaz digimultival, de 170, 190 v ig ugrik föl a fesz úgy, hogy az izzó is be van kötve ( a b+, és a test között mértem). Szerintem ez sok . Még mindíg fut a tápja? Mennyi az esély hogy a tv többi alkatrésze túlélte?
(#) Fery válasza Valteri hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Na az igen soknak tünik, ha jól emlékszem 145-155 körül van max a sortápja.
Hacsak nem véletlenül a videotápot mérted mert az kétszáz körül van.
Szerezz valami analóg müszert erre a digit alkalmatlan.
Sajna ha ül rajta valami pulza akkor meghülyiti teljesen a digit multit.
Nézz körül a tápba még az opto is lehet vagy ha van még kondi benne amit nem cseréltél /Nem elko /, lehet esetleg gond mert ha tényleg 170-190V akkor az a táp még mindig fut.Azt viszont nem szokta kondi cserék után.
Arra meg hogy mi élhette túl arra nem tudok válaszolni. Majd ha a táp él akkor megtudjuk.
(#) Valteri válasza Fery hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Kicseréltem a tápban az optót, és a hibajel erősítőt(SE135N) És láss csodát működik a táp folyamatosan(nem kapcsol le ) világít az izzó kb fél fénnyel és 105V ot lehet rajta mérni. Visszaforrasztottam a sorvég kollektorát. Bekapcsolás után most már kb 2 mp ig hallani 15khz körüli sípoló hangot és vissza lekapcsol és 1-et villan a led. (valami hibakód lenne?). Érdekes hogy kimenőtrafóval ezt csinálja egy 4 éves Tv-ben. Lehetséges ,hogy halott a sorkimenő? Pedig a b+, és a kollektor között 0,9 Ohm-ot mérek , szerintem ez rendben van.
Köszi, hogy segítesz a hiba feltárásában.
Imre
(#) Fery válasza Valteri hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Ez nagyjából egyenes következménye lehet annak hogy a táp megfutott. Sorkimenőt viszonylag ritkán viszi el magával, bár láttam már éjjeliőrt nappal meghalni. Izzóval kicsit kevésnek tünik a 105 volt.
Azonkivül van néhány rész ami a sorkimenőről kap áramot ott is lehet probléma. Nem durrantotta el újra a sorvégtranyót ? Azonkivül nézd meg nem púpos-e a sorvégtranyó kollektorköri kondija. Az olyan 5-10nano 1500-2000 volt körüli kondi.
Ha van szkópod érdemes megnézni a sorvégtranyó bázisán sorvezérlő jelet.
Ja és az RGB végfok kondijait is el szokta vinni a megfutott táp.
(#) Valteri válasza Valteri hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Nem 1 et hanem 2-t villan a led. Keresgéltem a neten, és megtaláltam , hogy OCP a jelentése.(Over Current Protection.) Ami túláram védelmet jelent. Szóval keresni kell valami zárlatos alkatrészt. Ami összefüggésban van a kimenőtrafóval. Már lekötöttem mindent a Főpanelról (eltérítőtekercset, képcsőfűtést rgbkimenetet stb.) Elvileg az RGB végfok nem lehet hibás mert az a képcső panelján van szóval bele sem zavarhat a működésbe.
Üdv.:Imre
(#) Fery válasza Valteri hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Nem lehetetlen,hogy a megszaladt táp elvitta a sortrafót magával, csak ez viszonylag ritka mert mielőtt a trafó meghal azelőtt általában a bezárlatosodott sorvégtranyó már aktivizálja a táp rövidzárvédelmét.
De előfordulhat. Érdemes azért végignézni mindent, mert a sortrafó nem olcsó dolog. Ha mégis az kell bele keress meg magánban.
Fery
(#) Valteri válasza Fery hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
133 v a sortáp. De Dc -állásban és csak 4mp ig tudom mérni, mert ha a trafó bent van akkor letilt a védelem.
A kollektoron is Dc van. Itt elvileg Ac-nak kellene lennie-nem? Mégpedig 16-17 khz. A frekvenciamérős multi nem jelez semmit.
Leszippantottam a sorvégtranyó bázisát és 235hz-es 1 v-os jelet mérek rajta. Tovább menve (bázis visszaforraszt.) A végtranyó bázisánál lévő kis trafó szekunderjét leszippantva( a vég felölö rész). indul a tv, nem kapcsol be a rövidzárvédelem. Vissza forrasztva, és a primer oldalt leszippantva is bekapcsol a tv.
A trafó meghajtó fet-je is hibáltan(IRF614). Az IRF source-én 0v a gate-en 2V 260Hz a drain-en 133-v van.
Úgy gondolom hogy a 260 Hz-es meghajtó freki túl alacsony. Honnan kapja a 260Hz-es jelet?.
Gondolom a kis kapcsoló frekvencia miatt túl nagy áramot akarna fölvenni a sorkimenő, és ezért letilt a táp.
Eddig ennyire jutottam.
ui: Az a 2 v eltérés megengedett a sortápnál? Ugyanis 135v van írva a panelra
Üdv. Imre
(#) Bonanza02 válasza Valteri hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Hello,

Az opto típusa megegyezik az eredetivel? Ha van egy másik is, akkor nézd már meg azzal is, hogy 105V-e.
(Ezek az optok nem nagyon helyettesíthetőek,sőt szórásuk is lehet)
A másik: az ok, hogy 105V van a sorvégen (bár 120 körül jobban hangzana), mekkora az izzó (W)?
De nem ezt akartam lényegileg, hanem hogy a többi fesz rendben van-e? Nem szállt el valamelyik dióda még ott a táp szekunder oldalán? Vagy kondi, esetleg zéner? Nézz körül.
Mielőtt rendelnél bárkitől is másik sorkimenőt, küldök egy rajzot, amivel tesztelheted a sorkimenőt, hogy jó-e.(egyszerű a dolog, gyakorlatilag panelen összerakva el tudom küldeni is alkatrészárban-küldj privátot,ha kell)
A Sony sorkimenők nem olcsók, és hát tartalékba ne legyen otthon.
(#) Fery válasza Valteri hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Szia
A 2 volt az nudli, felejtsd el, az nem gond.
A sorvégtranyó bázisán 15625 Hz-es kb 1 voltos négyszögjelnek kellene lenni.
Nézzél körül a sormeghajtó trafó körébe azt hiszem van egy elkó azt cseréld ki. Kövesd le honnan jön a sormeghajtó jel valószinüleg a kf IC-ből. /Azért találgatok mert pont ez a TV nincs előttem / Nézd meg kap-e tápot a KF IC. Ha nem kap vagy ha megdöglött akkor nincs sormeghajtás, az is lehet gond
A sorvégtranyó kollektorán egyenfesz van müködés közben de többszáz voltos impulzusok ülnek rajta, nekem már tette tönkre multimat. Úgyhogy ott ovatosan mérj.
(#) Bonanza02 válasza Valteri hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Ok. Olvastam: 133V.
50Hz-es vagy 100Hz-es a TV-d?
Következő: »»   2 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem