Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   535 / 1127
(#) Chipmunk1960 válasza elektros90 hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Szia, Próbálj csinálni belőle egy Laser Engraver-t. Arra biztosan jó még.
(#) Chipmunk1960 válasza devergo74 hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Szia, A DOS-os, vagy már a WINdows, mert nem mindegy?
(#) Chipmunk1960 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Szia, Nemrégen frissítette a technical preview- t W10 pro Insider Preview Evaluation copy-ra. Dehogy ez meddig, vagy mikor fog már rendesen működni, az talány.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2015
(#) elektros90 hozzászólása Jún 11, 2015 /
 
Sziasztok!
Hétfőn becsapott a villám. A számítógép stb. bár nem volt kihúzva, de ki volt kapcsolva kapcsolós konnektorokkal. Semmi kár nem történt, nem romlott el semmi. Vagy mégis... (nem biztos, hogy összefügg)
Másnap egyszercsak magától bekapcsolt az asztali PC (régebbi), majd ki is kapcsolt egy 10mp-en belül. Azóta nem lehet bekapcsolni mert 10mp után leáll. A monitor nem mutat semmit, csak villog (kapcsoló gomb).
Legegyszerűbb talán az lenne, hogy cserélgetve kipróbálnák mindent. De nincs semmim hozzá. Ti mire tudtok gondolni? Lehet, hogy csak a kapcsoló része rosz? A táp magában nem áll le.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2015
(#) pittti válasza elektros90 hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Inkább alaplap, vagy videokártya gond lesz. Vagy a tápegység nem adja le rendesen valamelyik feszültséget, a lényeg hogy az alaplap nem tud beindulni.
(cseredarabok nélkül tényleg eléggé érdekes lesz!)
(#) elektros90 válasza pittti hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Még akkor annyit hozzátennék, hogy leállás után a ledek világítanak tovább, bekapcsolni nemlehet, csak áramtalanítás után.
(#) Edimax hozzászólása Jún 12, 2015 /
 
Üdv: Ide irom mert gondolom ide tartozik. Kamtam eme szerkezetet.
Enface LV22C lcd monitor számitógép egyben. Ezzel is van irva :Clevo LV22C.
Belseje main já ra ezek vannak rá irva : 6-71-L22C0-D03A GP LV220C V3.OA HannStar J MV-4
Nos a gondja biost allitólag elrontották. De most már nem találni meg.
Esetleg valakinek volna mentése akkor kérném szépen.
A Google nem a barátom valahogy .
Köszi előre is.
(#) fecameca hozzászólása Jún 13, 2015 /
 
Valaki mondja már meg nekem mi a bánat a böngészőben az a szinkronizálás? Google Chrome-ban meguntam már azt az örökös grimaszoló pofát. Rámentem a beállításokra, és ott kiírta: "A szinkronizálást leállították". Megnyitottam a szinkronizálás menüt, és a jelszó automatikus kitöltésén kívül az összes pipát kivettem. Azóta nincsen az az örökös kukoricamorzsolás, kerregés, kattogás a Winchesterből, ha megnyitok egy oldalt.
(#) eSDi válasza fecameca hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
A szinkronizálás segítségével, az összes eszközödön (ami a Chrome-ot használja) ugyan azokkal a beállításokkal tudsz böngészni. A mentett jelszavaid, könyvjelzőid, sőt még az űrlapokba beírt dolgok is ugyan úgy ott lesznek. Gondolom én a Win8(.1) + IE-ből kiindulva, amúgy messziről elkerülöm a Chrome-ot.
(#) sastas01 válasza fecameca hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
eSDi jól leírta. Mindent szinkronizál. Az előzményeket is. Egyedül talán a letöltéseket nem, de valahonnan még azt is elő lehet bogarászni. Számomra igen hasznos. Emiatt valamivel több RAM-ot és erőforrást eszik(hiszen folyamatosan szinkronizál). Bár ha kattog és "kukoricát morzsol" a HDD-d akkor én már biztonsági mentenék....
Mindegyik böngésző mellett lehet érvelni és ellenérvelni. Én használom szinte mindet(win7 alatt), vannak különbségek, előnyök, hátrányok, de ez egy hosszasan tárgyalódó vita lenne...
(#) KTobi válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Csak azt szinkronizálja a netre, majd másik gépekre is amit beállítasz, engedélyezel. Alapból sokat akar, de lehet változtatni a beállítást.
(#) steelbird válasza fecameca hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Egy nagy előnye van, ha valami miatt meghal a rendszered (vinyó hiba, vagy más ok miatt...), vagy "csak" szeretnéd újratelepíteni, akkor telepítés után szinkronizálod megint a böngésződet és a mentett dolgaid (amiket a szinkronizálás beállításainál megadhatsz, hogy mik legyenek) újra ott vannak.
Érdemes használni, ha sok könyvjelződ van, vagy pl. sok mentett jelszavad.
(#) Csongi_ hozzászólása Jún 16, 2015 /
 
Sziasztok!
Kaptam valakitol egy szamitogepet, amit, netezesre es zenehallgatasra szeretnek hasznalni. Mar akkor problemakba utkoztem, ahogy levettem a gephaz oldalat, az alaplap kondik el voltak pukkanva. Ezeket kicsereltem. BIOS elem le volt merulve, kicsereltem.
Tettem ra uj op. rendszert, ezt kovetoen ujjabb problemak jelentkeztek. Hangkartya drivert valamiert nem telepitette fel hibara hivatkozva, bongeszot nem tudtam telepiteni, pedig tobbet is probaltam. Az orat uj elemmel is elfelejti, illetve erosen pontatlanul mutatja. A fo merevlemezen kivul mast nem lat, hiaba van bekotve.

Milyen okkbol jelentkezhetnek ezek a problemak? Lehet javitani?
(#) janikukac hozzászólása Jún 17, 2015 /
 
Sziasztok!
Az utóbbi 1 hétben kb. 3-4x volt már kékhalálom. Nem értem miért. Nincs annyira hű de leterhelve a gép, új hardware nincs, szoftvereket se cserélgettem, illesztőket se bántottam, mégis minden másnap van egy kékhalálom. Valami ötlet?
Idézet:
„Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.768.3
Locale ID: 1038

Additional information about the problem:
BCCode: 1000007e
BCP1: FFFFFFFFC0000094
BCP2: FFFFF96000765577
BCP3: FFFFF88008654778
BCP4: FFFFF88008653FE0
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 768_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\061715-23805-01.dmp
C:\Windows\Temp\WER-33384-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

Próbáltam azt az .xml-t megnyitni, de pörög a homokóra, s semmi több nem történik...
(#) belfi2 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Amikor működik kapcsold ki az automatikus újra indulást.Akkor nem tűnik el a "kékhalál" onnan a STOP: ................. hibakódot írd fel, mert az közelebb visz a megoldáshoz. Addig is egy nagy generál nem ártana .táp, RAM , és minden ami mozgatható.
(#) belfi2 hozzászólása Jún 17, 2015 /
 
Hali!
Nem kimondottan PC de talán tudtok segíteni. Van egy 500Mb Mp3 lejátszóm. A gép fel is ismeri mint USB2 hátértárat. Szeretem volna egy Hiren's boot Cd-t rátenni , Rufussal fel is írtam rá de nem bootol róla. Lehet valamit ezzel kezdeni vagy ennyi volt?
(#) SzervízMacska válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Talán a biosban beállíthatnád, hogy usb-ről bútoljon...
(#) belfi2 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Beállítottam de akkor sem bootol.Semmit nem csinál csak villog a kurzor a bal felső sarokban.
(#) janikukac válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Köszi, az lesz.
Laptopról van szó, tehát nem lesz "nagygenerál". Amit észrevettem az az, hogy főleg a nagy melegben mint az őrült, úgy hűti magát, holott szoktam tisztíttatni szakemberrel, érzem hogy átfújja a levegőt, most pl. teljesen normális a melegsége. Érdekes egy gép különben. Mindent megpróbáltam már vele, de képtelen normális játékélményt nyújtani egy 15 éves játékhoz. A gép '12-be lett véve, 4GB RAM (ebből 2 a videokártyának megy) integrál ATI kártya, 1,4-es dualcore processzor, 500GB HDD. Hidd el, én megőriztem rettenetesen, az akkuja 1 hónapja programozásra volt használva, 4 órát elbírt, pedig semminek a működése se volt minimumon....
(#) eyess válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Biztos , hogy jól írtad fel rá a Hírent ? Illetve tud a gép USB bootolni ? Van a biosban olyan funkció ?
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Meg kellene nézni a biosban a processzor hőfokot .Utána , ha ez jónak tűnik nem értana akkor is megnézni , ha a teljes rendszer betölt

Illetve megnézni a feladat kezelőben mi terhel be annyira , hogy ennyire pörögjön a venti .Ez egyébként akkor szokott lenni , ha a processzor 100% n megy valamiért.
Ezt a feladat kezelőben szépen ki lehet deríteni.
(#) belfi2 válasza eyess hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Igen tud , mármint a gép , mivel arról tettem fel az opsyst. Azt hogy jól írtam e fel nem tudom mert nem csinál semmit.Egy oldal alapján csináltam, de felírtam Universal USB Installerrel is.
(#) belfi2 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Amikor nagyon pörög akkor meleget is fúj?
(#) eyess válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Igen akkor nagy valószínűséggel nem , illetve nem boot ként lett felírva. Melyik oldal is amely alapján csináltad ?
(#) kala1982a válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Bővebben: Link
Próbáltad ezzel? Nekem a hiren szépen indul.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2015
(#) belfi2 válasza eyess hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
(#) belfi2 válasza kala1982a hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Mindjárt kipróbálom.
(#) belfi2 válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Eldő körben semmi illetve bejön a Yumi menü de 15 hibakódot ad, miszerint fájl nem található. Ezt Win7 installerként csináltam most csinálok XP vel. Ha nem megy akkor ennyi. Jó lett volna mert ilyen kis meghajtót mát nem lehet kapni és 4 Gb t nem fogok beáldozni .Nem megy Xp installerel sem.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2015
(#) SzervízMacska válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Akkor meg kell nézni egy particionáló programmal. A partíciónak a bios által támogatottnak, elsődlegesnek és aktívnak kell lennie...
(#) belfi2 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Az usb aktív , a Yumi be is jelentkezik de fájlt nem talál.
Következő: »»   535 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem