Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-ek fényerőszabályzása
 
Témaindító: Mau, idő: Júl 11, 2007
Lapozás: OK   2 / 4
(#) marksman válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
ezt már próbáltam
(#) marksman hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Nekem valami "áramgenerátor" -os kell
(#) Gabó válasza marksman hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Akkor javaslom pl a googlet. Abba keresgelhetsz!
(#) ludmanakos hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
Sziasztok én a legegyszerűbb módját keresném 30db (3mm, 3.2V, 20mA ) led fényerő szabályzásának. A ledek kettesével vannak sorba kötve 6.3V-ra és így szeretném fokozatmentesen a fényerőt állítani. Valaki tudna ajánlani valami egyszerű kapcsolást?? előre is köszönöm.

IMG_5033.JPG
    
(#) mhatalyak hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Üdv!

200db fehér LED fényerejét szeretném szabályozni 0-max fényerőig. 19.5V ról üzemelne 6ossával sorba kötve. Hogy lenne a legcélszerűbb szabályozni? Pwm-el nem fog vibrálni? Ötlete valakinek, esetleg egy rajz?

Előre is köszönöm a segítséget!
mhatalyak
(#) kaqkk válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
555 ic vel a legegyszerűbb megoldani a pwm et , a kimenetére tegyéll egy combos fetet ,
(#) mhatalyak válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
IRFZ44-em van, Amit DC villanymotorokhoz szoktak használni 555el az jó lesz hozzá?
(#) proli007 válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Hello!
Jó lesz hozzá. A PWM akkor nem villog, ha a frekvencia nagyobb, mint a szem tehetetlensége. Pld. 200..300Hz megfelelő.. A tápfeszt igen pontosan kell tartani, mert ha jól értem nem lesz előtét ellenállás. Az 555 nem mehet 15V-nál nagyobb feszültségről, annak stabilizálni kell, pld egy 12V-os stabival, vagy zénerrel. Ettől a Fet még kapcsolhatja a 19V-ot.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2013
(#) mhatalyak válasza proli007 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Azt tudom, van itthon pár darab 7805-öm, azzal szeretném táplálni az 555IC-t az egészet pedig egy 8A-os laptoptöltőről, az stabil 19,5V. Köszönöm szépen a segítségeteket!

Üdv!
mhatalyak
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2013
(#) proli007 válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Hello!
A 7805 nem biztos, hogy megfelelő lesz. Mert 5V-ról az 555 csak 4V kimeneti feszültséget ad, és az elvileg csak logikai Fet-nek elég. pld. IRLR024N-nek. De ha 200 Led 6-osával van bekötve, akkor az 33 létrafok, és 20mA-el csak 660mA. ezt lehet elviszi az IRFZ44 de jobb a békesség, hátha nő az étvágyad..
üdv! proli007
(#) vilitech hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Helló!
Hogyan tudnám az 1 wattos led fényerejét szabályozni úgy, hogy a feszültség 230 volt aminek az áramát kondenzátorral korlátozom majd egyenirányítom és utána jön a led.
Valamilyen potméteres szabályzás kell.
A 230 voltos oldalt sem fényerőszabályzós kapcsolóval nem lehet szabályozni sem más eszközzel, mert nincs meg a minimális 40 wattos terhelés.
(#) proli007 válasza vilitech hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Hello!
Valami ilyesmi Shunt szabályozással. Persze esetleg az alkatrész értékeket ki kell tapasztalni, mi a megfelelő.
üdv! proli007
(#) vilitech válasza proli007 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Helló!
A rajzból nem derül ki egyértelműen, hogy 230 voltos feszültségen is üzemel-e, mert nekem most az a legnagyobb problémám, hogy trafót nem tudok már betenni a kapcsolásba.
Ha ekkora feszültséggel is megy a kapcsolás akkor már megyek is alkatrészeket venni
(#) proli007 válasza vilitech hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Hello! Az IS1 áramgenerátor helyettesíti a 230V-kondid-egyenirányítód.. stb. Pont azért kell Shunt szabályozás, mert nem szakadhat meg az áramkör.. Egyébként nem kedvelem ezeket a kondis megoldásokat, számtalan hátrányuk van. És egy teljesítmény Led-hez jó böszme kondira van már szükség. De remélem tényleg 1db. Led van benne ahogy írod, és nem egy kazal. Amúgy ez nem 230V-on üzemel, hanem a Led nyitófeszültségén, mert másra nincs is it szükség.
üdv! proli007
(#) Oraculum hozzászólása Jan 14, 2013 /
 
Üdv.
Én szeretnék trafó nélkül működtetni 230ról 5 W-os powerledet. Segítenétek?
(#) vilitech válasza proli007 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Nem tudom milyen megoldást lehetne még alkalmazni led 230 voltos üzemeltetésére. Csak a trafós vagy a kondis verziót ismerem
A kondis áramkorlát eddig nekem bevált, bár az alkatrészek érték beállítása okozott már pár áramszünetet. Igazából még a fényerőszabályzásra nem gondoltam soha, egészen addig, még egy emberke nem rendelt tőlem egyet. Valójában 20x1 wattos ledes világítás lesz, de minden darabhoz külön építek áramgenerátort, így biztosabban fog működni. Illetve ha valami elszáll, akkor csak egy darabnak annyi és nem mindnek.
Szerinted a rajzon lévő értékeken kell változtatni?
(#) proli007 válasza vilitech hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Hello!
Látod ezért kell pontosan fogalmazni. Mert ez az egyszerű parasztos megoldás, egy Led-re lehet megoldás, de min írtam "egy kazalra" nyilván nem. Mert ha külön-külön szabályoznád is a Led-eket, akkor is gond lenne az áram növekedése a soron. De most megfogadom, hogy kondis táplálásnál nem adok többet semmilyen tanácsot..
üdv! proli007
(#) vilitech válasza proli007 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Na azért én csak próbálkozom
(#) vilitech válasza proli007 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
(#) proli007 válasza vilitech hozzászólására (») Jan 14, 2013 / 1
 
Hello!
Ha nem haragszol, a megoldás nem új. De én ezt markecinges süketelésnek tartom. Szó nem esik a szövegben a villogás élettani hatásról, fázistolásról, meddő teljesítményről. A jövő nem csak a Led hanem az, hogy nem sokára digitális mérőórák lesznek felszerelve, ahol a meddő fogyasztást is mérik majd, és mint oly rég óta a nagyfogyasztókra, "büntető" tarifát fognak kiróni. Nos, akkor majd meglátjuk, hogyan válik be a kapacitív táplálás. Mert mint tudjuk, az ördög a részletekben bújik meg..
üdv! proli007
(#) vilitech válasza proli007 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Nem tudom, hogy valaha is a lakossági fogyasztókra is kirónak efféle bírságot, de sokan elgondolkodnak majd a dolgokon az biztos.
A technológiát nem lehet megállítani, erre is lesz megoldás. Egyenlőre elfogadott módja a ledek meg táplálásának a kondenzátor, remélem én is össze tudom hozni ezt a kapcsolást. Igazából ez egy kihívás nekem, nincs olyan nagy elektrotechnikai tudásom, de imádok problémákat megoldani és valahogy erre is lesz megoldás, talán pont a te rajzod!
(#) _JANI_ válasza Oraculum hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Szia! Segítség a LED rákötése 230V-ra: Link -témában található! Üdv.
(#) vilitech válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) antikzsolt hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
Sziasztok.


Az alábbi Led lámpát akarom szabályozni hogy max. 80% legyen az fényerő. Tudnátok ebben segíteni nekem? Előre is köszönöm a válaszokat.

led.png
    
(#) uniman válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 5, 2014 / 1
 
Hello.
Az RSET2 és SGND kivezetések közé 2 vagy 1,8 Kohmos ellenállást kössél be és pont jó lesz neked.
2,5...2,2 Kohm-os potenciométerrel pedig akár 50%-ra is leszabályozhatod a fényerejét.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
(#) mark.budai hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy "feladatot" egyik haveromtól, miszerint karácsonyra a barátnőjének egy ledes képet kell csinálni egy Bogárról, mert az nagyon tetszik neki. Meg is terveztem, minden okés. De a ledekkel, mint minden más fényforrással ugye olyan problémánk van, hogy más fényerő kell nappal és este, ami nappal jól látszik, éjjel erős, és összefolyik a kép, ami este néz ki jól, azt meg nappal nem látni. Kéne egy fényerőszabályzós kapcsolás, ami egy LDR-rel figyeli a környezeti hőmérsékletet, és aszerint szabályozza a ledekre jutó feszültséget. Nem kell nagy áram, összesen kevesebb, mint 500mA-re kéne, 150db led van, 5db-os sorok, és minden soron 10mA lesz a maximum.
Gondoltam egyébként, hogy egy feszültségosztót csinálok az LDR-rel, és egy művelei erősítővel küldöm egy fetre, de kell egyáltalán a műv. erősítő? Mi lenne, ha egy fet gatejére teszem ugyanezt, és közvetlenül a gaten lévő feszültséget állítja az LDR? Vagy tegyek tranzisztort? Egy nagyobb tranyóval (kisebb béta) egész finoman lehetne állítani az átfolyó áramot.
(#) vicsys válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 15, 2014 / 1
 
(#) scooby_ válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Épp a múlthéten panaszkodott az egyik ismerősöm ERRE a kapcsolásra, hogy nem alkonykapcsolóként, hanem fényerő szabályzóként működik. Neked talán pont megfelel?... De Vicsys kapcsolásával jobban jársz, legalább nem melegszik.
(#) mark.budai válasza vicsys hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Köszönöm!
Szkúb, inkább maradok Viktor kapcsolásánál.
(#) CHrissDock hozzászólása Júl 7, 2015 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom hogy adott egy 4K7 pótméter amivel kellene szabályozzak egy 5 méteres 300db smd ledet….tudtok nekem erre esetleg valami kapcsolást adni? mert az 555 IC-s az nem vált be. Nekem az lenne a fontos ezzel a pótmérerrel tudjam 0-100%-ig vagy 20-100%-ig szabályozni a fényerejét a led szalagnak!
Előre is köszönöm válaszaitokat!
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem