Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   197 / 269
(#) Ge Lee válasza Bu13 hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
A tendencia engem addig érdekel míg számomra valamilyen gyakorlati hasznot is hajt. Ha nem, akkor kb. annyira érdekel mint az új divat, semennyire. Az autóban is a computer meg az elektronika hegyek a tendencia, meg is magyarázzák hogy miért (a vásárló akarata ) aztán kevesebbet sem nagyon fogyaszt csak néhány decivel, meg röpködnek a tíz-százezrek ha valami baj van... Attól még nem veszem vele ki az ezüstöt mélyebbről, hogy 5V-al megy.
(#) Bu13 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Ezután a válasz után nagyon nehéz lenne megszólalni.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) Bu13 válasza deexteer hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
A helyedbe én a könyöklő alá tenném az akkut és a konvertert, egy DC csatlakozó zsinórral. Így elkerülnéd a zavart, és nem foglalna helyet az elektronikánál. Persze a kimeneti szűréssel együtt. Így a töltés is egyszerűbbé válna. Ide jó egy alu doboz is, de az elektronikánál vas doboz kellene. Így valószínű nem szükséges a szinkronizálás sem, amiről csak az IC ismerete után tudnék tanácsot adni.
(#) deexteer válasza Bu13 hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Közben megoldottam máshogyan, a nagy akku helyére pont befért két darab 1600mah 16340 akku így méretre és súlyra is ugyanannyi lett.
Az adórész öt volt táp mellett 65v most és összesen 45-50ma lett a fogyasztás, így bőven több mint 24 óra a használati idő ami elég jó, a 2931-es szabályozó ic-nél viszont meg kell néznem hogy mit csinál ha lecsökken a feszültség hat volt alá, ha megszűnik működni az jó, akkor sima diódával be tudnám állítani hogy az 5,6v-os merülési határ alá ne menjen az akku, ezekben a kicsikben sajnos nincsen védelem.
A hang tápot szintén leviszem 5 voltra.
(#) Bu13 válasza deexteer hozzászólására (») Júl 7, 2015 / 1
 
A 2931 IC 5,3-5,4v után elkezd csökkenni a kimenete, de nem áll le. Inkább az LP2951 ajánlom,
mert az is LDO és van Error kimenete (pin5) és van egy leállító bemenete (pin3) a tokozása Pin8.
Ha érdekel az alkalmazása szívesen elküldöm Emilben. Az LP2951 is 100mA - tud. Az 5 volthoz nem kell külső alkatrész, de ha más kimeneti feszt szeretnél a FB (pin7) pontján osztással be tudod állítani. A hang végfokot inkább járasd a stabilizátor előttről egy 10-15 Ohm+elko után.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) deexteer válasza Bu13 hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Ha elküldenéd azt megköszönném!
(#) Bu13 válasza deexteer hozzászólására (») Júl 7, 2015 / 1
 
Az LP2951 nél fix az error, nem állítható
Az L4949 nél Te tudod a billenési szintet állítani. a csillagozott ellenállással, most így 5.8v jelez a LED.
Mind a kettő IC-t bemértem 50mA árammal, hogy mennyi a dropja. A 2951 5.5v bemenetnél 5v a kimenet, 5.25 voltnál pedig 4.96 voltra csökken. Mind a kettő rendelkezi kikapcsolási funkcióval, de azt nem ajánlanám, mert néhány mV csökkenésnél még belehet fejezni egy találatot.
Ha gondolod tedd fel a rajzot a fórumra, hátha valakit érdekel.
A 4949 Foldback zárlatvédelemmel rendelkezik, ami zárlat esetén 50mA -ra csökkenti az áramot,
így nem száll el az IC.
(#) deexteer hozzászólása Júl 8, 2015 /
 
Köszönöm, meg fogom nézni, úgyis kell még házat rendelnem.
(#) entorio hozzászólása Júl 12, 2015 /
 
Betiltották a fémkereső használtát, már az otthoni használathoz is engedély kell!
(#) Ge Lee válasza entorio hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Amire általában használták arra eddig is tiltva volt, csücsültek is néhányan miatta éveket. Át kellene nézetni valami jogásszal a régi és a módosított bekezdést, mert nekem nem volt egyértelmű.
Mondjuk nem tudom min aggódnak, mert ami a földben volt annak kb. 70%-a már ki lett onnan illegálisan szedve az elmúlt 25-30 évben, és felépült néhány ház belőle. A maradékra meg se kedvük, se pénzük, se idejük nincs a régészeknek. Mondjuk részben őket is megértem hogy szét van turkálva a lelőhely, csak ez rajtuk kívül senkit nem érdekel. A történelemkönyvekben mint tudjuk úgysem a történelem van, hanem amit éppen beleírnak...
(#) pont válasza entorio hozzászólására (») Júl 12, 2015 / 1
 
Ha a falban szeretném megkeresni a vezetéket kitől kérjek engedélyt?
(#) Megacraft hozzászólása Júl 18, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Tavaly felbuzdulva megépítettem az Equinoxot, akkor félbe hagytam mert elakadtam. Most szeretném befejezni és egy kis segítség kellene. Megvan minden a tekercs, a központi rész és a stabil táp is. Összerakom rákötöm a tekercset és adom neki a tápot szépen kattog lehet állítani a P1 potival. De nem reagál semmi fémre ugyan úgy kattog ahogy beállítottam, ha lehúzom a tekercset visít mint a fene. Mi lehet a baj? ónhíd nincs, van stabil táp a tekercs pontosan olyan mint kell lennie alkatrészek teljesen újak egytől-egyig. A C12-es kondi az smd de alkatrészlábbal forrasztottam be. Akármi észrevétel?
(#) alita válasza Megacraft hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Szerintem a kereső tekercsnél van a probléma.
Ha az a fekete massza árnyékolás akar lenni,akkor megkell szakitani a kivezetések
között 2-3 cm-re.
(#) Megacraft válasza alita hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Nincs rajta árnyékolás az csak egy fekete ragasztó spré. Kellene rá árnyékolás esetleg?
(#) alita válasza Megacraft hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Árnyékolásra nics szükség a PI gépeknél,de az a ragasztó spray véletlenül nem
vezető?ohm mérővel nem ártana megvizsgálni.
(#) Megacraft válasza alita hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Megnéztem 1.8 ohm mértem utána megnéztem a tekercset jobban és valahol sérült a Drót huzalon a zománc réteg.. Pedig nem kókány módon bontott drót hanem tekercsöl jött.. Akkor érdemes csinálni egy másikat.. de hogy csináljam hogy ne sérüljön? Ja amúgy nem vezető a spray.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2015
(#) Bu13 hozzászólása Júl 20, 2015 / 1
 
Ne küszködj a tekercs készítéssel, mert küldök neked egy sík csigavonalasat a héten. A vadul tekertet
műanyag szigetelt huzalból ajánlatos tekerni, mert a menetenkénti fesz. elérheti a 20-25 voltot is. Ha
pedig a kezdő vég közel kerül a befejező menethez, ott már a 400-600 volt problémás lehet.

Írd meg, hogy hová küldjem a tekercset és már megy is.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) Megacraft hozzászólása Júl 20, 2015 /
 
Köszönöm szépen a sok segítséget mindenkinek! Hatalmas pacsi nektek!
(#) Ropcsika hozzászólása Júl 20, 2015 /
 
Üdv.

Valaki ismeri ezt a készüléket?
(#) janikap hozzászólása Júl 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Van valakinek nyák terve valami könnyebb fémkeresőhöz?
irjatok itt vagy magánban köszönöm!
(#) vandorbot válasza janikap hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Hogyan legyen könnyű, súlyra, használhatóságra, megépítésre ?
(#) Ge Lee válasza vandorbot hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Is is. Le kell mérni vagy 30 féle gép súlyát, és a legkönnyebbről csinálni egy nyákrajzot.
(#) vandorbot hozzászólása Júl 23, 2015 /
 
Na ez nem egy játékcucc, van még mit fejlesztgetnünk. Bliss
(#) janikap hozzászólása Júl 23, 2015 /
 
Olyanra gondoltam amihez nem kell sok alkatrész de azért legyen normális
(#) pont válasza janikap hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
A "sok" sem és a "normális" sem értelmezhető műszaki kategória. Legalább azt áruld el mit szeretnél vele keresni, milyen mélységben, de itt egy oldal pl.Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza vandorbot hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Miért is? Amit az tud, azt szerintem bármelyik gép tudja, de majd kipróbálom egyszer. Sőt, ha jól emlékszem az IGSL ennél közelebbről is szelektál. A Mask-nak meg benne van a nevében is, elmaszkolja a találatot. Ez egy remek példája annak, hogy miért ne költs egy detektorra százezreket.
(#) Ge Lee válasza janikap hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Az alkatrésszámban nincsenek nagy különbségek, ahogy az alkatrészár tekintetében sem. Ez azt jelenti, hogy a semmit sem érő gép sem sokkal egyszerűbb vagy olcsóbb a komolyabbaknál. Az építésre fordított idő is kb. ugyanannyi, tehát gagyit nem érdemes építeni.
Az már más kérdés ha nem tudod megcsinálni otthon normálisan az IB fejet, vagy nem akarsz érte fizetni, mert akkor marad a PI vagy a BFO gépek valamelyikének a megépítése.
(#) Bu13 hozzászólása Júl 24, 2015 1 /
 
Ismét a régi nóta! Vegyétek figyelembe, hogy egy fiatal fiúról van szó, ne vigyétek be az erdőbe.
Biztos vagyok benne, hogy ez lesz az első munkája, vagyis kezdő. A kezdeti siker pedig nagyon fontos.
Én egy PI gépet ajánlok, írd be a Google-ba metal detector oldradio boulder
Gyönyörű nyák terv!!-kapcsolási rajz-cikklista, és garantált működés. A Surf-nek már millió változata
van és egy kicsit bonyolultabb, mint ez a korrektül felépített "Vak mókus"
(#) vandorbot válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Mélységre odaver a legtöbbnek. deep
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2015
(#) Bu13 válasza vandorbot hozzászólására (») Júl 25, 2015 / 1
 
Ha a mérce 45 fokban lett volna, ami 100%-os lejtő, akkor csak 26cm mélyen lett volt az érme.
A kereső maga csodálatos, de így a mérés igencsak megtévesztő.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2015
Következő: »»   197 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem