Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamera stabilizátor
Lapozás: OK   1 / 1
(#) csajkib hozzászólása Aug 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy kamera stabilizátort a kis kamerámnak.
Felépítésileg van 3 tengelye én arra gondoltam hogy MPU6050-es szenzorral meglehetne ezt csinálni de még nem állt össze nekem a kép, ebben kérem segítségeteket. Így néz ki a cucc!
(#) Cavalier válasza csajkib hozzászólására (») Aug 9, 2015 /
 
Nos, ez nem egy kis kamera...
A szenzor a legkevesebb, a mechanika, és a brushless motorok meghajtása az érdekes dolog.
Itt egy videó az építésről, a motorokat, vezérlőt be tudod szerezni hozzá pl. a hobbykingtől. Vannak open source verziók, amit tudsz fejlesztgetni is.
(#) enree válasza Cavalier hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Szia!
Én csak a mechanikáról tudok nyilatkozni; ha nincs komoly előképzettséged és gépparkod, inkább neki se fogj. Én az elmúlt másfél évemet Jimmy építéssel töltöttem... Nem eresztem hosszú lére; mire a végére értem, a befektetett munka, energia, pénz annyit vitt el a kasszából, mintha vettem volna egy gyárit.
Arról nem beszélve, hogy jó mechanikai szakembert, aki elérhető áron dolgozik, nagyon nehéz találni...
Ne érts félre, egyáltalán nem lebeszélni akarlak, inkább "felkészítelek" mi vár rád. Sok szerencsét!
(#) csajkib válasza enree hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Cncvel akarom kimarni hozzá a dolgokat, csak még be kell szereznem az anyagokat. Az elektronikát magam szeretném építeni de még nincs sok elképzelésem azzal kapcsolatban.
(#) Zsolt 73 hozzászólása Aug 21, 2015 /
 
Nem akarlak elszomorítani,de a giroszkópokkal lesz gondod.
(#) Massawa válasza csajkib hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Én is amondo vagyok, hogy vedd meg készen - olcsobban jössz ki mint a 3 motor meg az elektronika, a CNC marott alkatrészekröl, programozásrol már nem is beszélve. Ugyanott ahol a motorokat darabonkét 10-20 € - rt árulják a 3 D gimbal alig 70€-ba kerül ( és nagyon jol megy - nekem ilyen van a darun is meg a quadrokopteren is.).
(#) zsolt58 hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Szeretnék késziteni balansz botot!
Az úgy nézne ki, hogy bármilyen kamerát(vagy mobil telefont) rá lehetne erősiteni és az ha nagyon rezeg is valakinek a keze akkor is szép videó lesz mert az mindig egy helyben tartja!
Tudom, hogy bonyolult ezért gondoltam arduinoval vagy mással is lehet mindegy mivel!
De fogalmam sincs, hogy hogy kezdjem el anyi biztos, hogy kellene belle egy gyro(mozgás érzékelö) ami x,y és z tengelyt is észleli és egy szervo motoral egyenesbe tartaná!
Vagy ez túl bonyolult és házilag nem lehet elkésziteni?
Pár kép és videó:
(#) Bakman válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 / 1
 
Ha ezt a témát elolvasod az elejétől (hat hozzászólás a tiéden kívül), láthatod, hogy nem olyan egyszerű ez. Versenyre lehet kelni a tömeggyártással és egy/két mérnökcsapattal, csak nem biztos, hogy eléred azt az eredményt belátható időn belül, mint amit szeretnél.
(#) zsolt58 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Ez a vidóba lévö elkészités nem is rossz de nem tudom milyen motor kell hozz?!
És még a program sincs meg, vagy nem kell hozzá?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) zsolt58 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Vagy ez is olyan?
Köszi
(#) Gabesz8 hozzászólása Jún 15, 2016 /
 
Sziasztok! Annyi kérdésem lenne, hogy a minap megérkezett a gimbal a drónomhoz és véletlenül fordítva raktam rá a kábeleket! Kicsit füstölt is!
Van esély arra, hogy megmenthető, vagy kuka aza egész?
(#) zolika60 válasza Gabesz8 hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Ez nem jósda. Talán nézd meg kijött-e belőle az összes füst. Viccet félretéve. Vizsgáld meg mi füstölt. Esetleg tegyél fel fotókat róla, ha nem tudod mi a baja hátha valamit meglátunk rajta. Látatlanban lehetetlen tanácsokat adni.
(#) jaguris hozzászólása Okt 8, 2018 /
 
Sziasztok!!
A szakdolgozatomhol kellene egy kis segítség.
Akciókamerák stabilizátorainak a vevői igény-felmérését végzem egy kérdőívvel.
kérlek ha van 2-3 percetek és érdekel a téma töltsétek ki nekem !! ezer köszönet.

https://goo.gl/forms/s6SHI0kuvTKQi7Zc2
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem