Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telefonvonal AVR-el
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Droot hozzászólása Szept 19, 2015 /
 
Sziasztok!

AVR-el egy olyan HW-t szeretnék összerakni, ami egy telefonvonalat szimulál, amibe ha bedugok egy vezetékes telefont, az AVR egy kijelzőn kiírja a leütött gombok jelét, illetve fordítva, az AVR is tud küldeni DTMF kódokat a telefonnak.
A szoftver megírása nem gond, inkább a hardver megtervezése.
(#) Gafly válasza Droot hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
MT8880 a barátod.
(#) Droot válasza Gafly hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Köszönöm!
Nézegettem már korábban, viszont ez csak a dtmf dekódolást, kódolást oldja meg.
Ehhez még kellene egy SLIC modul, ugye? Ami a telefonvonalat illeszti, stb és van analóg hang ki és bemenete. Ilyenből az AG1170-et találtam, de gyakorlatilag beszerezhetetlen...
(#) Gafly válasza Droot hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
SLIC funkciót ellátó áramkört könnyen össze lehet rakni, csak az peremfeltételeket kellene hozzá tudni. Például csak DTMF kell? Csengetés?
(#) Droot válasza Gafly hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Kell a DTMF és a csengetés is jó volna.
(#) Gafly válasza Droot hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Az szívás, trafó nélkül nem ússzuk meg... DTMF mellett egyéb hangok is kellenek? Mi a táp?
(#) Droot válasza Gafly hozzászólására (») Szept 20, 2015 1 /
 
A táp 5V vagy 3.3V, de step-up kinverterrel bármi lehet.
(#) Gafly válasza Droot hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Ekkora tápból eléggé körülményes. Jobb lenne tudni hogy mi lenne, akkor hamarabb eredményre jutnánk. (Nem nyúlom le az ötletet ).
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Kedves Droot és többiek.
Most ráérek picit foglalkozni a problémával, köszönöm a türelmet.
Tehát az alapfelvetés (ha jól értem, Droot mint kérdező, kérlek szólj ha nem), hogy hagyományos telefonnal (vagy úgy viselkedő más eszközzel) kell DTMF kommunikációt végezni.
Az alapfelvetések a következők:
- Mi viselkedünk úgy, mintha "telefonközpont" lennénk.
- Csengetni nem kell.
- Táplálni viszont igen, a "telefont".
- Rövid a vezeték, és nem kell nagyon védeni (pl. villám nem csap bele, vagy a közelébe).
- Igényeink minimálisak, nem kell például (típus)engedélyeztetni, sorozatgyártás, stb.
- A processzor (és egyben a mi táplálásunk, beleértve a földet is) és a "telefon" független egymástól "galvanikusan".
- Van 15..25 V egyenfeszültség (~2W), a "telefonnak".
A javaslatom a méltán közismert és népszerű MT8880 volt. Itt az adatlapja, ha valaki nem ismerné.
Processzor felé illesztését nem ragoznám (ha nem szükséges), bár annyira nem triviális (Motorola szabvány ).
Ha ezek az alapfeltevések rendben vannak, akkor mehetünk tovább.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Ha a táplálás megoldott, flyback konverterrel, akkor már a csengetőfesz előállítása sem túl nagy probléma. Az MT8880 -at elég nehéz megkerülni, de nem lehetetlen.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Kedves Droot és többiek.
Ahogyan igértem, itt a rajz is a fenti peremfeltételekkel (bocsánat hogy kézzel firkáltam ).
Némi magyarázat:
- HOOK alacsony szintű, ha "be van emelve" a telefon (és feltételezem, hogy a processzornál a felhúzás be van kapcsolva). De ha nem kell (egyébként tényleg nem igazán kell,) akkor el lehet hagyni.
- A "?"-es karikázott rész nincsen rendesen kidolgozva/kipróbálva. Papírforma szerint működnie kell, de lehetnek vele gondok.
- "TÁP" részt én nem DC/DC konverterrel csinálnám...
- Mondanom sem kell, hogy a kiadott DTMF jelet azonnal veszi is az IC, ezt szoftverből kell lekezelni.
- Készüléke válogatja, valószínűleg "tárcsahangként" a "SINGLE TONE L1 (lánykori nevén 697 Hz)" elmegy.
- Fontos: A "telefon és a "kütyü"" földje és tápja független legyen!
Sok sikert,
G.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Amit még elfelejtettem: a 680 Ohm 2W az praktikusan négy egyforma ellenállásból van összerakva és akkor nem kell semmi különlegesség bele...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem