Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   47 / 2208
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
Kicsit rossz, de hasznos
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
Öt karakter
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
Ezentúl tessék ez alapján méretezni
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
Még van
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
Még mindig
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
Még pár oldal
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
Most már tartsatok ki
(#) Norberto válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 20, 2008
Egy jótanács:

- egy hozzászóláshoz egyszerre 4 darab csatolmányt is hozzá lehet fűzni.

Ehhez a + 1 fájl nevű gombot kell megnyomni párszor

(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 20, 2008
még 1-2
(#) Imi65 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 20, 2008
Már csak 2 maradt
(#) Imi65 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 20, 2008
Oké, erre végülis már rájöttem tegnapelőtt, csak annyira lassan megy fel, hogy azt hittem, megállt az egész, és bezártam.
(#) burgdavid válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 20, 2008
Hi! Miért nem fűzted össze djvu ba? Sokkal egyszerűbb, meg kevesebbet is foglal
(#) Imi65 válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 21, 2008
Szerinted én ilyen mutatványra képes vagyok??
(#) cua hozzászólása Feb 21, 2008

nem szorosan a témába vág (lévén emlékeim szerint erősítőnek nem jó) de emlékszik rá valaki az ech84-et erdetileg mire használták?

regards,

(#) szabi83 válasza cua hozzászólására (») Feb 21, 2008
"AM- modulator"

Bővebben: Link


üdv
(#) Mate78 válasza cua hozzászólására (») Feb 21, 2008
Helló,

az adatlapja szerint sem hangfrekis erősítőnek szánták.

üdv.
(#) Imi65 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 21, 2008
Emlékezni itt vannak az "öregek".
Ja, ebből az adatlapból nem sok derül ki, de azért még emlékszünk rá. A régebbi TV-kben volt fellelhető, sokszor 2 funkcióban is. Használták sorgenerátornak és reaktanciacsőnek (itt a PCF802 lett az utódja), valamint a szinkronjel leválasztóban is szerepet kapott (itt meg a PCH200). Rádióban történő felhasználásáról nem tudok, ott a hozzá nagyon hasonlatos ECH81 volt a keverő, ill. helyi oszcillátor. Ezt a csövet viszont régebbi rádiókban használták HF célokra is.
(#) cua válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 21, 2008

köszönöm a választ, ilyesmire voltam kíváncsi, egyszerűen nem emlékeztem rá hogy hol láttam annó ilyet (itthon most találtam 20 darabot, dobozban, bontatlan )
adatlapom pedig elég sok (majd minden) csőhöz van (majd 10000 darab) de azokból nem derül ki milyen készülékben voltak.

természetesen nem gondoltam erősítőépítésre, arra van egy tucat el84-em, meg jó pár gu50-esem, mind bontatlan, előre pedig jó lesz ez ecc83 vagy ef86.


érdeklődve olvastam a leírásokat a ecl/pcl86-os csövekkel épített erősítőkről, gyakorlásnak valóban jók nekem el84-nél kezdődik az erősítőbe való cső.

a kimenő tekercselése pedig szinte végtelen folyamat. egyszer fogtam hozzá kb 20 éve, kb 8 után hagytam abba. hacsak valakinek véletlenül nem sikerül jól, akkor bizony sok-sok nekifutás.
nem olyan régen volt szerencsém hammond kimenős gu50se-t hallgatni, azóta az az etalon, tehát spórolok két ilyen trafóra ;-D

regards,

(#) Imi65 válasza cua hozzászólására (») Feb 21, 2008
[quote]ecl/pcl86-os csövekkel épített erősítőkről, gyakorlásnak valóban jók nekem el84-nél kezdődik az erősítőbe való cső.
Ezért a mondatomért "fegyelmit" kaptam itt. A fiúk viszont nagyon favorizálják.
(#) cua válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 21, 2008

fegyelmit? hmmm.
én csak hallottam pcl86-ot szólni, építeni már nem volt kedvem. nem mintha különösen rossz lett volna de bizony én nagyon másnak érzem az el84/el34/6L6 és gu50-es hangját. egyszerűen nem egy kategória. (sem minőségben, sem teljesítményben)
és bizony az ilyen olyan kimenők sem adják vissza azt amit a cső tud. igen-igen meglepő változásokat hoz(hat) egy-egy kimenőcsere

mondjuk számítógép mellé, kiegészítő/látványerősítőnek biztos jól mutat egy kisebb pcl86-os.

regards,

(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2008
Én is akarok GU-50-nel, csak foglalat kellene .. ( megdobhatna valaki kettővel )
De 40 W anódiszipációval még ultralineárban sem igen jön ki belőle 20 watt .. max PP ben vagy 100
(#) kocos válasza cua hozzászólására (») Feb 21, 2008
Hú, most nagyon eltántorítottál a kimenő tekeréstől ((
pedig most bontottam le két egyforma trafót. 7.48 cm2 vaskeresztmetszettel, ebből sztem kb 7 lehet a hasznos keresztmetszet, és akarok tekerni két EL84 SE kimenőt, sztem ennek jónak kell lennie, mármint a keresztmetzsetnek. Az már más tészta, hogy belefér-e majd az ablakba
A drótot nem igen tudom hasznosítani, mert az egyik szénné volt égve, meg nitroban áztattam, mert le volt festve, és sztem a másik, amin egyébként jó drót volt,megsínylette kcisit lakkügyileg...
0,35 ös, meg 1,2 es drótom van 10, és 15 kiló, de ehhez egyik sem lesz jó ... bár van 0.15, vagy 0,2 egy kiló, ez jó lehet, majd megmérem pontosan mekkora is
(#) cua válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2008

hammond az a gyártó nézelődj pl
ezen az oldalon.
mielőtt az árakat kezded nézegetni előtte vegyél fel stabil üléspozíciót! )
mo-on a csőbarlangban láttam, ők állítólag tartanak is raktáron, kb aranyárban. viszont a hangja után úgy itéltem meg érdemes beruházni. ahogy számolgattam nekem kicsivel száz fölött lesz az összköltsége, normál, polcra rakható formában, egyszerű fa előlappal.
ezért az árért viszont olyan erősítőt építhet az ember amit normál bolti forgalomban nem tud megfizetni (én legalábbis nem)

regards,

(#) kocos válasza cua hozzászólására (») Feb 21, 2008
Jó ott a klingenthal is, ha tud az ember szerezni ....
(#) cua válasza kocos hozzászólására (») Feb 21, 2008

nem volt célom! sőt, bátorítalak, hogy próbálkozz!
igen érdekes, amikor minimális különbséggel tekert trafók hangja is igen különbözik. ezt csak magadnak tudod kipróbálni, kisérletezéssel.
igen érdekes más-más vasat próbálgatni, különböző összetételű huzallal, bizony némely esetben a különbség ordító!
én csak egyszerűen öreg vagyok hozzá és már nem dob fel egy-egy jól sikerült trafó, inkább spórolok olyanra ami tuti

regards,
(#) cua válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2008

db25, mama csatlakozót ha kibelezel, máris van 25 lábra valód nem mondom hogy atomstabil, de később cserélhető

az elektroncso.hu-n van amugy kb 6-700.- Ft darabja.

én perverz vagyok, eredeti gu50 (komlett) foglalatba kerülnek a csöveim. igaz, mint már írtam nem a mostanában divatos kiültetett csöves design lesz, így nekem fontosabb, hogy a csövek vízszintes helyzetben is stabilan üljenek.

regards,
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2008
A PP nálam sima push pullt jelent a parallel push puul kcisit ködös vállam! Hallottam már hogy a sima 4-6-8 végcsöves push pullra mondják, de legtöbbször egy spéci kapcsolásra látom, ahol SRPP szerűen vannak kapcsolva a végcsövek ...
(#) kocos válasza cua hozzászólására (») Feb 21, 2008
tudom, hogy 6-7 szát forint, de nekem postaköltséggel minimum 2000 , és nem szándékozom most arra költeni, pláne ha több a pkg, mint az áru... majd gyűjtök még, és egyszerre rendelek Úgyis kell forrléc, meg magnoval, meg oktal foglalat is
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2008
Építettél már ilyet?
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 21, 2008
Sziasztok. GU50-el mekkorát lehet szakítani SE-ben? Én SE párti vagyok és csak szobába kéne hallgatni. Elég olcsó csőről van szó és gondoltam kipróbálom. A kimenőt magam tekerném. Gondolom ha több wattot akarok kiszedni nagyobb anódfesz kell. Én eddig csak 250v anódfeszt használtam és el 84-et.
Következő: »»   47 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem