Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   374 / 580
(#) renegat74 válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Az se rossz!!!
(#) tibec hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Kérem, aki tud, segítsen! Egy Gorenje WA50109 elöltöltős mosógép olyan jelenséget mutat, hogy indításkor a vizet beengedi, a dobot párszor mindkét irányba megforgatja közben (szerintem a tesztet mindenen elvégzi), majd, miután a víz mennyiség elegendő, elzárja a vizet, de ezután már nem indul el, csak sípol, majd kis idő elteltével kiszivattyúzza a vizet és ezután F4 hibakódot ír ki. Ez a hibakód azt jelenti tudtommal, hogy nem érzékeli a motort. Ez lehet a motor hibája, vagy a panelon keressem a hibát? Jelzem, a panelon semmi elváltozás nem látható. Előre is köszi a segítséget!
(#) maszek0005 válasza tibec hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Én a szénkeféket nézném meg legelőször. Tisztelettel: Jani
(#) botesz válasza tibec hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
A fűtéskört is ellenőrizd!
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Hát némelyiknek tényleg az kéne....
(#) tibec hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget, a motor tacho-n 65,4 ohmot mértem, valószínű ez kevés, ezért jelzi, hogy nem érzékeli a motort. Ha tévedtem, akkor kérdezem, mennyinek kell lenni az ellenállásának? Pontos érték van, vagy tól-ig van meghatározva?
(#) Dino71 válasza tibec hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
nem biztos,hogy kevés az ellenállása . Itt a service manual:
http://elektrotanya.com/gorenje_wa50109.zip/download.html
(#) vzoltan válasza tibec hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
F4 = nem éri el a kívánt hőfokot a víz. (The failure is set, if after a heating step the temperature is more than 15°C lower than the rated temperature.)

Ahogy Botesz írta a fűtéskört ellenőrizd, hőfokszenzor, esetleg kontakt hiba, rossz forrasztás a vezérlő panelon, stb.
(#) Atti128 hozzászólása Okt 16, 2015 /
 
Sziasztok!
Segitséget kérnék. Elektrolux ewb 105205 mosógép nem mos. Szénkefét cseréltem mert rövidnek találtam illetve néha mosás közben öblitésnél megállt. Utoljára már el sem indult. Kefe csere után centrifugázás programra inditottam volna de csak megtekeri a dobot és megáll, nem csinál semmit. Lekapcsolom megvárom az ajtó nyitást és ha újra inditom ugyan ez.
Köszönöm Attila.
(#) renegat74 válasza Atti128 hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Szia!A kefe csere alkalmával az kommutátort is fel kell szabályozni vagy habkővel vagy finom csiszoló papírral és utána szeletek közötti hézagot kitisztítani sűrített levegővel kifúvatni!Nézd meg a motor csatlakozót is.Az ajtó reteszkapcsoló is lehet nekem már volt ilyen kb. pont ezzel a hibajelenséggel.Lehet,hogy kattan és mechanikusan lezár de nem biztos,hogy elektromosan átad!A motoron a tahco tekercsét is mérd meg és ha van az ékszíjtárcsán is van jeladó az is ellenőrizd!
(#) Atti128 válasza renegat74 hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Szia! köszönöm a választ.
A kommutátort felcsiszoltam a lemezek között kitisztítottam. mivel idegesített a dolog kivettem a motort és fúrógéppel megpörgetve "bekoptattam" a keféket. Csati jó.
Ajtóreteszt nem néztem holnap ránézek, a tachot hogy tudom ellenőrizni? tudom hogy ellenállást kell mérni de nem tudom mennyit és mikor. az ékszíjtárcsán van jeladó ( hogy a fene essen bele) kifújattam az érintkezőjét ( szénpor) ott mit tudok ellenőrizni?
A fúrógépes koptatás után elindult a centri de csak egyszer ment le és nehezen akarta abbahagyni , mármint a centrit abbahagyta de a végén több percen át tartott mire kikapcsolt. néha pörgetett egyet-egyet és csak utána kapcsolt ki.
Amikor nem engedte elindítani akkor a programindító gomb villogott.

Köszönöm: Attila
(#) Allehandró hozzászólása Okt 16, 2015 /
 
Sziasztok, whirpool awt7105 6.érzék mosógépem nem centrifugáz.
Kimos, kiürít és elegánsan befejezi.
Ha utána ráteszem csak centri programra akkor sem, egy pár perci tekergeti előre-hátra aztán befejezi.
Tacho 70 ohm, az szerintem ok lehet. Szénkefe rendben.
Valakinek ötlete?
(#) botesz válasza Allehandró hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Nem is próbálkozik felpörgetni?Légsűrítőt pucold ki.Ha az új pici ocó kinai motor van benne akkor dobd ki belőle.
(#) Allehandró válasza botesz hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
A légsürítő hol van? Vagy hogy néz ki?
(#) botesz válasza Allehandró hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Ha felültöltős akkor az üst bal oldalán keresd.Egy vékony gumicső indul belőle a vízszintszabályzó felé.
(#) Allehandró válasza botesz hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Felültöltős.
A fűtőszál mellöl átlátszó műanyag tartálytól megy a fekete gumicső fel a vezérlőpanel alatti részbe, rá egy kb 10cm átmérőjü kék-fekete műanyag ufóra.
Ez a légsürítő ugye? Hogy tisztítsam? Nem nagyon akar szétjönni.
(#) botesz válasza Allehandró hozzászólására (») Okt 16, 2015 / 1
 
A fenti részt ne piszkáld.Ami alul van azt vedd ki aztán adjál neki minden csodaszert ha koszos.Esetleg a csőbe belefújhatsz.Ha kattog a szinszabályzó akkor valószínűleg jó.Motor milyen van benne?
(#) Allehandró hozzászólása Okt 16, 2015 /
 
Próbálkozik pörgetni egyébként, olyan mintha csak 1-1 mp-re kapcsolna be a motor.
A motor CESET márkáju mca 52-64
(#) Allehandró hozzászólása Okt 16, 2015 /
 
Kattog ha szivom-fújom. Az alsó átlátszó műanyag üres, tiszta, nincs benne semmi.
(#) botesz válasza Allehandró hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
A ledek nem halványulnak el egy pillanatra?
(#) botesz válasza Allehandró hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Fűtőbetétet ellenőrizd szakadásra testzárlatra.
(#) Allehandró válasza botesz hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Ledek nem halványulnak.
Fűtőbetét nem szakadt, 27 ohm kb.
(#) botesz válasza Allehandró hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Akkor passzolom.Panelt nézd át nincs e a rajta forrasztási hiba,ntc-t ellenőrizd.ill ezen mintha lenne dobpozícionáló is.
(#) Allehandró válasza botesz hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Panelen nem láttam hibát.
A dobpozicionáló az a keréken lévő mágnesszerű valami meg az ellendarabja az üstön?
Az ntc az mi?
(#) botesz válasza Allehandró hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Az.Az ntc a fűtőbetétben van,hőérzékelő.
(#) Allehandró válasza botesz hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Áhh. Köszi a segítséget. Holnap folytatom.
Ha valami még eszedbe jut még írd majd meg légyszi.
Jó éjszakát.
(#) vwzsolo hozzászólása Okt 17, 2015 /
 
Sziasztok segítség kellene van egy samsung p 801 es mosógépünk amin ajtózárat cseráltem mert az elöző megadta magát annyira hogy leverte a biztositékot is. Azóta ha becsukom az ajtót azonal elkezd szivatyúzni meg fűteni ill bezárja az ajtót. Ha nem csukom be akkor tudok váltani a programok közőt, de amint becsukom megbolondul, mi lehet a baj? Kis babánk van gyorsan kellene megoldás.
Köszi sziasztok
(#) botesz válasza vwzsolo hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
panel gondja lesz.Valószínűleg elszállt az ajtózár triacja és a leírásodból kivéve bejjebb is ment s zárlat.Panelon keresendő a hiba.
(#) vwzsolo válasza botesz hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Egy triacot cseréltem már. Amit még észre vettem az az ha áram alá helyezem kattan egy relé.
(#) Allehandró válasza botesz hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Nem jó a gép. Ma délelőtt mosás hosszabb programon, hogy hátha.
Minden rendesen végigcsinál, amikor centrifugálni kéne viszont csak nyögdécsel egy darabig aztán abbahagyja.
Lehet gyenge a motor? Úgyhogy mosás közben nem venni észre?
Hogy lehet ellenőrizni, hogy elég erős-e?
Ja és olyan mintha a centrifugálási időket elcsalná. Pl. 1,23 órás programmal végez kb 1 óra alatt.
Következő: »»   374 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem