Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   308 / 398
(#) szendi001 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
RT hátlapja és a fényes szórólapok nekem beváltak Quad vasalásra. Magazinok előlapja tökéletes.
(#) szendi001 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Sajnos nem különböző. Évekig gyulladtak meg konstrukcióim a hasonló szellem miatt. De nem kizárt, hogy elsőre elindul így is de ha valami rendezett sokkal könnyebb feltárni egy esetleges hibát.
(#) elektrikszerviz hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
Sziasztok ! Mi a véleményetek, hogy a DCD MOD 3 kapcsolást lehet -e hajtani + - 55V ról .
MJE 15033 és MJ15003 tranyókkal, mert van egy 400w os toroidom de 2x40V váltót ad le.
Véleményeiteket várom, előre is megköszönve. elektrik.
(#) elektrikszerviz hozzászólása Okt 5, 2015 /
 
Mi a nagy változás a DCD kapcsolásnak, lehet -e annyira terhelni folyamatosan mint a régi Quadot? Működik e rendesen vagy csak egy virtuális kapcsolási rajzon van szimulálva? És szeretnék tanácsot kérni a megépítéshez ha valakinek van valami tapasztalata, az esetleges problémákkal már szembesült, kérném a segítségét! Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2015
(#) Ge Lee válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Azokkal a tranyókkal használhatod +/-55V-ról, a terhelhetőséget illetően semmilyen különbség nincs a régebbi verziókhoz képest. A lényeges különbség annyi hogy hiányzik a rajzról az áramkorlát, tehát zárlat vagy túláram esetén nem lesz ami megvédje a végtranyókat. Abban a formában én nem építeném meg.
(#) elektrikszerviz válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Köszönöm a válaszod! Hát elgondoltató a dolog. Bár ha van még valakinek hozzászólása szívesen veszem. Ez hiányzik még a Quad gyűjteményemből. Még álmodom róla egyet, egy jó minőségű védelem talán segít egy kicsit a dolgon. Elektrik
(#) lukacsp válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Ha a "jó minőségű" védelem tud nagyon gyorsan működő túláramvédelmet is, akkor igen.
(#) elektrikszerviz válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Hát erre gondoltam. De azért kérném a segítségeteket , valamilyen rajz segítségében is. Előre is köszönöm.
(#) Transztyuszeres válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Én FET-es végfokhoz csináltam egy gyors túláram védelmet anno: A tápágakban volt egy-egy combosabb(kb. 5-6cm-es) reed cső kb. 4-5 menet 1,5mm-es huzalból rátekerve a táp és egy 555-öst indított, ami fél percre lekapcsolta a végfokot, ha kapott egy impulzust a reed-től.
Sajnos a rajza már nincs meg ill. nem találom a rumlimban.
Annyira gyors volt, min amilyen a beépített jelfogó, ami szétkapcsolta a kimenetet.
(#) frissadam hozzászólása Okt 17, 2015 /
 
Helló!

Lenn itt olyan bátor jelentkező, aki elmagyarázná nekem, hogy hogyan működik a Quad áramkorlátos védelmi fokozata? (G)Ép ésszel nem tudom megérteni. Kérdés, hogy tápfeszültséghez, mennyire kellene átméretezni az ellenállások értékeit?
(#) Ge Lee válasza frissadam hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Nem én írtam, csak bekopizom, csatolva a rajzot is. Az R27-R29 ezen a rajzon nem jó, a leírás szerinti érték a jó, bár nem számoltam utána. :

Hogy a T5 tranzisztor ne csak 650mV-nál nyisson ki,
ezért elő van feszítve. Az R27 ellenálláson kivezérlés nélkül, (50V/8,2kohm)
6mA áram folyik át. Ez az R26 ellenálláson kb. 450mV-ot ejt, T5 részére.
Ehhez a feszültséghez adódik hozzá, az R35-ön eső feszültség.
Tehát most, ha R35-ön 200mV feszültség esik, akkor T5 már nyit, és ezzel zárja
a T7 végtranzisztort. Ez 2,5A áramkorlátot jelent.
Természetesen a teljes kivezérléshez, ez az áram nem elegendő, de ez az áramkorlát érték,
csak akkor érvényes, ha a kimenet teljes rövidzárban van
(R26-on változatlanul, 50V feszültség van). Azaz a kimeneti feszültség nem tud emelkedni.
Viszont ha a kimenet nincs teljes rövidzárban, akkor a kimeneti feszültség emelkedni kezd.
Ezzel az R27 ellenállásra jutó feszültség is csökken, azaz a rajta átfolyó áram.
Ez a csökkent áram érték, az R26 ellenálláson kevesebb előfeszítő feszültséget hoz létre.
Tehát, most már az R35-ön, nagyobb feszültségnek kell esni, hogy T5 kinyisson.
Ez magasabb kimeneti áramértéket is jelent egyben. Szélső esetben,
mikor az R27-en már "nem folyik áram", akkor az R35-ön már 650mV kell T5 nyitásához,
ez már 8A kimeneti áramot jelent.
Ennek az áramkorlátnak un. " visszahajló" karakterisztikája van. Így totál zárlatnál,
kisebb a korlátozott áram nagysága, de ha a terhelés nem nulla, akkor a korlátozási áram
értéke nőni fog.
Nem beszéltünk, még R24 és D3 szerepéről. Ha a kimeneti feszültség nem pozitív
irányba megy, hanem negatívba, az R26-on eső feszültség elérné a 650mV-ot
és ez a T7 zárásához vezetne. Így viszont megszűnne a T7 "A" osztályú meghajtó
munkapont beállítása. Ezt akadályozza meg a D3 dióda.
Ha R27 ellenálláson az áram értéke meghaladja a 7,2mA áramot, D3 kinyit és
kb. 700mV-ra korlátozza R24-R26 osztóra jutó feszültséget.
Így az R26 ellenálláson eső feszültség nem lépheti túl az 540mV-ot,
így T5 negatív kimeneti feszültség periódusában, nem nyithat ki és így nem zárja le
T7 meghajtót.

Quad_RT.jpg
    
(#) kissattila88 hozzászólása Okt 24, 2015 /
 
Végtranzisztor nélküli quad-nak a hangjában van valami változás?
(#) kameleon2 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Bocs a késői reakcióért, de véletlenül az eredeti Eagle fájl nincs meg? Mert úgy látom az a rajz abban készült...
(#) nagzso hozzászólása Okt 27, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy trafóm (300VA), aminek a secunder-e 41V terheletlenül és szeretnék építeni egy 100W-os Quad405-öt. Ehhez lenne szükségem kapcsolási- és nyákrajzra. Olyan érdekelne, amiben áramkorlát is van. A DCD MOD 3-ra gondoltam elsőkörben, de aztán ahogy itt olvastam, az nem tartalmazza védelmet, viszont az Urban-osról meg nem tudom, hogy mennyire tetszene neki a kb. +-55V.
(#) frissadam válasza nagzso hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Helló!

Attól függ milyen tranzisztorokat szántál bele.
(#) nagzso válasza frissadam hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Csak a trafó adott. Egy 40W-ost már építettem (másik trafóval), ott 2n3055-öt használtam. Leginkább olyat szánok bele, ami biztosan bírja az 55V-ot és kerülném az olcsó helyettesítő tranyókat is, amiket pl. régebben láttam clone-okban.
(#) frissadam válasza nagzso hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Akkor bírni fogja a +-55V tápot....
(#) frissadam hozzászólása Okt 27, 2015 /
 
Van aki csinált már FET-el Quadot? Megosztaná a tapasztalatait?
(#) Tiggey válasza nagzso hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Építsd meg a 200W-os verziót. Ugyan az mint a 100W-os. Az áramkorlát van benne módosíva, meg a félvezetők. Az bírni fogja még +-60-on is. Kapcsolás, nyákrajz pedig van itt bőven.
(#) frissadam válasza Tiggey hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Hozzá nem értő ként arra lennék kíváncsi, hogy kell-e módosítani valamit a meghajtáson ha FET-et használok. Másodsorban pedig a hangja érdekelne a sima bipolárishoz képest. Nem a teljesítmény motivál. Szeretném felfogni (g)ép ésszel, hogy mi a különbség a két megoldás között.
(#) Tiggey válasza frissadam hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Lapozz vissza a Quados témákban, mert nemrég már valaki próbálkozott fet-es megoldással, de nem volt tőle elvarázsolva. Alaphangon a tranzisztort árammal, a FET-et pedig feszültséggel vezéreljük. Ha FET-es erősítőt szeretnél, inkább keress élből FET-es kapcsolást. Ebben a témában csak annyi tapasztalatom van, hogy hozzám került egy modul, ami FET-es volt gyárilag, és átalakították tranyósra. Csak a végtranyók és a hűtőborda miatt vettem meg, de szétbontás előtt kipróbáltam. Érdekes volt. (Sz.r...)
(#) NOGRP90 hozzászólása Okt 31, 2015 /
 
Sziasztok!

Abszolút kezdő vagyok a témában viszont szeretnék építeni egy Quad 405-ös erősítőt. Előreszerelt nyákból tervezem.A Quad 405 annyi átalakításon eset már át Bulgáriától Oroszországig, a Magyar verziókról nem is beszélve, hogy én laikus egyáltalán nem tudok eligazodni közöttük. A kérdésem az lenne, hogy melyik a legjobb amelyiket megéri megvenni. Milyen különbségek vannak a különböző gyártók terméke között?
(#) Pali79 válasza NOGRP90 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Találsz itt az apróba is olcsón.
(#) NOGRP90 válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Én meg szeretném épiteni, venni bármilyen erősítőt tudok.
(#) Pali79 válasza NOGRP90 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Nem értelek. Mit jelent nálad az "előre szerelt"???
(#) NOGRP90 válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
bocsi, hogy ha nem érthetően fejeztem ki magam. Kit-re gondoltam, pl ilyenre:
Add meg a link feliratát
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2015
(#) Pali79 válasza NOGRP90 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Te szent sz@r! Ez milyen drága... Aranyból van vagy mi a szösz???
Tehát tulajdonképpen egységcsomagot akarsz venni. Ha megbízható helyről van akkor rajta, de szerintem jobban járnál, ha az itteni nyáktervek közül választanál egy szimpatikusat és ha nem akarod magad megcsinálni a nyákot, akkor itt az apróba hirdetnek többen is akik megcsinálják neked. Az alkatrészeket megveszed hozzá.
(#) NOGRP90 válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
A fent linkelt verzió elméletileg a ma kapható legjobb ilyen egységcsomag. Esetleg valakinek van ilyen szintű nyákterve? én ilyen csomagra is gondoltam: Erősítő modul Ezek mennyire jók?
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2015
(#) Pali79 válasza NOGRP90 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Idézet:
„A fent linkelt verzió elméletileg a ma kapható legjobb ilyen egységcsomag.”

Hát annyi pénzért már lehet is.

Azt kéne eldönteni, hogy most tulajdonképpen mit szeretnél. Valamilyen erősítő egységcsomagot? Vagy kész modult? Vagy szeretnél építeni egy jó erősítőt. Az sem mellékes mennyiből akarod kihozni. Általában nem is maga az erősítő, hanem a táp része a húzós.
(#) NOGRP90 válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Én erősítő egységcsomagot szeretnék venni elsősorban viszont nem tudom, hogy hogyan tudok elérni jobb hangzást. Ha valami kínai csomagból teszem össze vagy az itteni tervek alapján. Nekem már van egy jó sztereó rendszerem Marantz PM-15S2-es erősítővel és mellé gondoltam, hogy egy ilyen csomagból megépítek egyet ráérő időmben.

btw egy mk3-as net audiós végerősítő kb 80.000ft... így valmi olcsóbb megoldásra gondoltam
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2015
Következő: »»   308 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem