Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   307 / 398
(#) Transztyuszeres válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Íme a kinyomtatott változatok:
(#) dokidoki válasza Gabó hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
'90-93-ban Én kézzel készítettem, nem volt 20km belül épkézláb fénymásoló sem, fotózni meg akkor sem volt olcsó, kézzel lemásolni se voltak egyszerűek, no meg amit Alkotó is mutatott, sok helyen lehetett ésszerűsíteni azokat a nyákokat. Már csak, hogy luk legyen a forrszemben, azért megéri átrajzolni valamilyen tervezővel.
(#) Alkotó válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
1.A klasszikus terveket itt is megtalálod.
2. Ami a méreteidbe belefér, és én készítettem hozzá panelt, az pl. a DCD MOD3, és így néz ki Alkotós elképzelésben.
3. Ezen kívül pl. a B.Ludwig módosításhoz is létezik kimondottan huzalozáshoz való Alkotós panelterv, de a QUAD-tól szerintem nagyon testidegen a huzalozás, nekem ehhez az erősítőhöz hozzátortozik az eredetihez hasonló hűtési megoldás. Természetesen a tervnek van TO3 tokos, és lapos tranyóhoz készült változata is. Mellékeltem milyen a huzalozott terv (ebbe több végtranzisztor kell, de ezért kisebb impedanciával is terhelhető).
(#) Moszkvai válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Nálam nincs gond vele. Az egyiket levettem takarékossági okból.

Kép.jpg
    
(#) Transztyuszeres válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Word2010-zel nyitottam meg a cégnél. Majd kipróbálom otthon is. Nem tudom nálam miért szürke a háttér.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) Alkotó válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
A képek mérethelyes nyomtatása nem garantálható minden esetben, mert több tényező is befolyásolhatja. De néhány kísérlettel elég jól el lehet találni. A NYÁK képek esetében célszerű elvégezni néhány korrekciót, amik közül kiemelnék egyet, a 2 bitessé alakítást, amit nevezhetünk bináris konvertálásnak is. Ennek hatására csak fekete és fehér tónus marad, semmilyen köztes szürke nem lesz.
Véleményem szerint a korrektül létre hozott PDF formátum az igazi, mert ez korlátlanul nagyítható minőségromlás nélkül, a tartalma nem módosítható/szerkeszthető (egyszerűen), és ha a nyomtató beállításkor kikapcsolod a lapmérethez igazítás opciót, akkor pontos arányokat kapsz (kivéve ha a nyomtató torzít, de ennek mértéke tapasztalatom szerint nagyon csekély).
(#) Transztyuszeres válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Egy kép kimentése bmp-be, majd újra beillesztve Megoldódott a probléma...
Már le is vasaltam a nyákot sima papírral. Műnyomót nem tudom hol lehet kapni Pécsett.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Érdeklődj írószer boltokban, bár nem nagyon tartanak mert senki nem keresi. Én Pestről rendeltem régebben annyit, ami évekig elég, kb. 2000Ft volt plusz posta.
(#) Transztyuszeres válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Kinyomtattam sima papírra mehet a festés mint húsz éve...
(#) Moszkvai válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Nincs otthon lejárt naptárad, az is jó. De volt, hogy DVD papírjára is nyomtattam. A lényeg, hogy fényes legyen.
(#) Transztyuszeres válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Már itt tartok:
(egy acetonos körömlakklemosó még rá fér...)
Sajnos folytatás pénteken(fúrás).
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) furko válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 / 2
 
Ez úgy néz ki mint Rocky, amikor vesztésre áll......
(#) Transztyuszeres válasza furko hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
A lényeg, hogy működjön. Nem plexi fedlapos lesz.
(#) furko válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Teljesen igazad van, voltak nekem ennél csúnyább nyákjaim is, és tökéletesen működtek.
(#) Transztyuszeres válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Köszi. A fúrást lehet elvállalja egy kollégám, akkor talán pénteken élesztve is lesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) Transztyuszeres válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Csak félig kézzel; kinyomtattam sima papírra és rásütöttem, néhány helyen levált, ill. foltos az egész, át kellett festeni, közben néztem a piszkozatot.
(#) Transztyuszeres válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Megnyitottam itthon Office2007-tel, nincs gond, fekete-fehér ahogy kell.
(#) Alkotó válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
A műnyomó papír nem a boltokban érhető el, hanem a nyomdákban. Akár kicsi nyomda, akár nagy, ott a sok műnyomó. Fényes és matt, illetve egy csomó fajta vastagság, amit egyébként grammban adnak meg (gondolom valamekkora papírméret súlya).
Bemész, megmondod mit szeretnél, és nagyon meg lennék lepve ha mondjuk 20 db A4 méretért pénzt kérnének. Én bonbont szoktam vinni az ott lévő kolleginának.
(#) Pali79 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Idézet:
„grammban adnak meg (gondolom valamekkora papírméret súlya).”

g/m2 Egyébként többen írták már, hogy a nyomtatható öntapadós címke hátoldala is nagyon jó, azt lehet kapni papírboltban is A4 méretben.
(#) Alkotó válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Az esztétikailag kifogásolható panelok azért kockázatosak, mert olyan hibákat rejthet, amikre nagyon nehéz rájönni.
Ez a panel ráadásul még a minimálistól is kisebb forrszemek garmadáját tartalmazza. Nehézkes kifúrni, de ha ez sikerül, akkor is nagyon bizonytalan az alkatrészek mechanikai tartása, és már minimális túlmelegítés is a forrszem felválásához vezet.
(#) Alkotó válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Nem értem ezt a makacsságot. NEM papírbolt, hanem nyomda. Nyomda... Nyomda... Nyomda...
(#) Transztyuszeres válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
0.8-assal lesz fúrva a zöme, nem lesz gond.
(#) Pali79 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Nem makacsság, hanem alternatíva. Nálunk a legközelebbi nyomda legalább 30 km, a papírbolt ahol öntapadósat lehet venni, csak 2. Nem mindegy.
(#) furko hozzászólása Szept 22, 2015 /
 
Panton.hu Van nekik sokféle műnyomó én 135 grammos fényeset használok.
(#) Transztyuszeres válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Most hirtelen ez volt kéznél, majd legközelebb. Küldtem PM-et.
(#) Tiggey válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Én is kézzel rajzolok. Én még megtanultam a kétkezi munkát, és a paneltervezést fejben, papiron. Mire megtervezed, megrajzolod akár több példányban, addigra szinte fejből tudod mi hol lesz, mit kell fúrni, mi csak paca. Én telibe forrasztok, így nem oxidálódik a fólia. 15 éve így alkotok jó minőségű nyáklemezre és semmi gond nincs az üzembiztossággal. Transztyuszeres-nek csak gratuálni tudok hogy így alkot. Csak így tovább!!!
(#) Transztyuszeres válasza Tiggey hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Köszi! Én is leónozom a vezetősávokat.
(#) Transztyuszeres válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Szerintem meg az esztétika és az üzembiztosság két különböző dolog.
(#) Alkotó válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 1
 
Tapasztalatom szerint, a kettő között határozottan van összefüggés.
Mellékeltem amit kértél.
(#) Transztyuszeres válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Köszönöm szépen! Meg lesz építve, csak most az Urbán félén és az SRPS-en dolgozom.
Következő: »»   307 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem