Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronika VL-100 kis tv használata videokamera monitorként?
Lapozás: OK   1 / 1
(#) norbertv99 hozzászólása Nov 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy működőképes Elektronika VL-100-as kis tv-m, és egy JVC GR-D815E kamerám. A kamera élőképét, és felvett anyagát RCA kábelen keresztül ki tudom tenni "rendes" tv-re, de VL-100-ra nem, mert ugye az VHF sávban üzemel. Hogy, mivel tudnám mégis megoldani? Van valami átalakító, ami UHF-ből VHF-et csinál? Vagy van valami megoldás erre?
Előre is köszönöm!
(#) HA5AWS válasza norbertv99 hozzászólására (») Nov 1, 2015 / 1
 
Szia!
Létezik csatorna konverter erre a sávra, régi antennaerősítő rendszerekben. Van egy egyszerűbb megoldás, a VL100-ba bele kell egy kicsit nyúlni. A demodulátor után bevezethető a videójel. Nekem ZX SPECTRUM videójele volt bevezetve, rezzenéstelen volt a kép.
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2015
(#) norbertv99 válasza HA5AWS hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Köszönöm! Nem tudod véletlenül, hogy a kapcsolási rajzát hol találom meg?
(#) gerry válasza norbertv99 hozzászólására (») Nov 1, 2015 / 1
 
ITT
(#) norbertv99 hozzászólása Nov 1, 2015 /
 
Köszönöm szépen!!
(#) norbertv99 válasza HA5AWS hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Még egy kis segítséget kérnék: te hova kötötted be pontosan? Esetleg meg tudod adni az alkatrész pozíció számot? Vagy egy kapcsolási rajzot, amin be van jelölve?
(#) HA5AWS válasza norbertv99 hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Szia!
A kapcsolási rajzon nézed akkor a KT5 mérőpont a demodulátor kimenete. Kb. 20 éve csináltam, de úgy emlékszem az a pont.
Üdv: Gábor
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 1, 2015 /
 
Üdv. Esetleg amíg nem zárják be a témát én is hasonló gondolatot kérdeznék. Van itthon egy kicsi hordozható 12V-os fekete-fehér tv-m. A lelke egy KA2915 ic. A tv képes fogadni VHF-L,VHF-H,UHF jelet. Én azt szeretném elérni hogy composite videó és hang jelet is képes legyen fogadni. Az volna a kérdésem hogy mit kell módosítanom hogy képes legyen a meglévők mellet még a composit jel fogadására is? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) HA5AWS válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Szia!
Ha megnézed az IC adatlapját minden pontot meg fogsz találni. A videó kimenet az 5-ös láb, hang kimenet a 11-es láb.
Üdv: Gábor
(#) szikorapéter válasza HA5AWS hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ,azonnal megépítem.
(#) norbertv99 hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Nos, bekötöttem, de nem működik. Ahogy rákötöm a kamerát, eltűnik a kép. Mintha ki lenne kapcsolva a tv. Annyi változás van a tv-ben, hogy nincs KT5 mérőpont, csak K5.
(#) HA5AWS válasza norbertv99 hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Szia!
Közvetlenbe kötötted, vagy kondenzátoron keresztül? DC leválasztásra egy 47µF kondenzátor nem árt.
Üdv: Gábor
(#) norbertv99 válasza HA5AWS hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Közvetlenül. Akkor holnap kondival megcsinálom. Köszönöm!
(#) levente507 hozzászólása Szept 10, 2019 /
 
Sziasztok. Vásároltam egy ilyen kis tv-t. Nem teljesen okés. A kép alul felül össze van nyomva és homályos. Mivel tv-t még sosem javítottam minden tanácsot szívesen fogadok.
Köszönöm.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem