Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültség stabilizátor
 
Témaindító: amex, idő: Márc 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 44
(#) ferci válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Ez hogy és miért jön ide, amikor a szalag 0.6.. 0.7 ampert vesz fel szerinte?
Különben sem "S" van neki..
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2015
(#) kissattila88 válasza ferci hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
De a táp az többet ad le nem?
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2015
(#) ferci válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
A tápról senki nem írta, mennyi a konkrét fogyasztás... eszik pl. az inverter 2 ampert, a szalag talán fél ampert ( ki tudja mérés nélkül), aztán vagy bírja a 3.15-ös bizti, vagy sem..
Nem ez volt itt a téma, a csont már rég le van rágva..
(#) Buvarruha válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 22, 2015 / 1
 
Jujj. A tápnak terhelhetősége van, nem adja le csak úgy az áramot. ferci. Az inverter értelmszerűen nem megy mellette...
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2015
(#) Bakman válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Ki írta azt, hogy a kettő nem egyszerre megy? Nekem úgy tűnik logikusnak, hogy amikor megy az inverter, akkor megy a LED szalag is, legalábbis előfordulhat ilyen eset.
(#) ferci válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Ezt talán szucsistvan123-tól kéne megkérdezned:
Idézet:
„Az inverter értelmszerűen nem megy mellette...”
(#) Buvarruha válasza ferci hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Ha nem én segítettem volna neki összehozni a kapcsolást, akkor is tudnám, hogy monitorba akkor kerül ledcsík, ha valaki nem tudja, vagy nem akarja javítani az invertert, esetleg csőhiba van.
(#) ferci válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Ja, hát erről aztán egyáltalán nem volt itt szó, hogy csak dísznek van a "moncsi"...
Így könnyű, ha te már tudtad... - ha - ha.
(#) Buvarruha válasza ferci hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Nem dísznek van. A csövek helyett kerül bele LED háttérvilágításnak.
(#) Bakman válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Van még egy-két lehetőség.

LED_BG.jpg
    
(#) ferci válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Jó, nem téma.. mivel te "csináltad", nem fair erről itt és így beszélni. ütheted...
(#) szucsistvan123 válasza ferci hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Ki van iktatva teljesen az inverter. Ha bekapcsol a monitor akkor automatikusan kapcsol be a LED háttérvilágítás. (FET-es megoldással).
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
De már látom kitárgyaltátok!
(#) kissattila88 hozzászólása Júl 22, 2015 /
 
Olyan problémám van hogy szeretnék csinálni egy +- tápot 12 voltosat de 7912 1A tud. Létezik olyan hogy 2A tud?
(#) granpa válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
'Megpatkolod' egy tranyóval. Adatlapokon szerepel a módja.
(#) Bakman válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Egy ellenállással és egy tranzisztorral ki lehet bővíteni a tudását hasonló módon, mint a mellékelt képen is látható. Céges gép előtt vagyok, nem tudok rajzot készíteni. Annyi a különbség, hogy nem PNP, hanem NPN tranzisztor fog kelleni. A 79xx stabilizátoroknál van egy apró trükk: minimum 5 mA-es terhelés kell nekik (pl. egy LED, előtét ellenállással), különben a kimeneti feszültség jóval nagyobb, mint amennyire szabályoz névlegesen.

000380.jpg
    
(#) kissattila88 válasza granpa hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
ok köszi
(#) triplaxmen hozzászólása Aug 29, 2015 /
 
sziasztok 24v-bol szeretnék csinálni 19v-ot hogyan lehetne
(#) abcdabcd válasza triplaxmen hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Szia! Attól is függ, hogy mekkora terhelhetőségre (hány A-re, mA-re) szeretnéd. Alapból pl az LM317 egy olyan stabilizátor, amivel megoldható a dolog, az adatlapjában található képlet segítségével kell kiszámítani hozzá, hogy milyen értékű ellenállásokkal lesz a kimeneten 19V.
(#) Szasza9668 hozzászólása Szept 27, 2015 /
 
Sziasztok!

Lehet butaságot kérdezek. Negatív fesz stabilizátorból lehet telefon töltőt építeni? Csak 5V dc kell a készülékemnek atöltés vezérlés benne van, 1A bőven elég. Pozitív fesz stabilizátorral már csináltam ilyet. Ha jól gondolom akkor csak a polaritást kell megforgatnom?

Üdv!
(#) foxi63 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Szia!
Persze hogy lehet, csak a szabályozó elem nem a megszokott ágban van, hanem a "másik oldalon".
Ettől még a kimenet pontos és stabil.
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 6, 2015 /
 
Sziasztok!
50-60V-ból szeretnék 3.3V-ot stabilizálni, kb. 50mA folyna maximum.
Mit szóltok ehhez a P-csatornás TL431-es kapcsoláshoz? Jól méreteztem?
szerk: Egy hibát már látok: a TL431 maximális feszültségét túllépem... 3V3-ra lehet, hogy zener diódát kellene használnom? Pontosság annyira nem nagy követelmény, de 3.5V-nál nem lehet nagyobb a kimenő feszültség.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015

3v3_stab.jpg
    
(#) reloop válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Szia! Futtattad ezt valami szimulátorban? Így szemre a kapcsolás elégedett ha 0V a kimeneti feszültség.
(#) Kovidivi válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Csak Everycircuit-om van, de az inkább csak játék, nem tudta leszimulálni. Még gondolkozok rajta, de most beraktam egy FET-et, zener diódával "stabilizálok" 10-13V-ot, és ezt kapja meg a 3V3-as stabilizátor. Nem sokkal több alkatrész, de nagyobb biztonság.
További lehetőség, ami eszembe jutott: két LM317 sorban.
De ez a FET-es megoldás érdekelne. Kell bele még egy kisjelű tranzisztor, és egy ellenállás, és meg van az áramkorlát is.
(#) reloop válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
(#) proli007 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Hello! "De ez a FET-es megoldás érdekelne." Akkor gondold át, egyáltalán hogyan működne, mert így nagyon nem jó..
(#) Kovidivi válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
A képeden a FET rajzán levő nyíl ellentétes irányba mutat, mint nálam, akkor az N-csatornás lenne? Nem találtam meg, hogy mi az ok, hogy 0V-ra tippeled a kimenet. Ki kellene próbálnom, de ahol most vagyok még egy ellenállás sincs. A P-csatornás FET fel van húzva tápfeszültségre, R67-en (10K) keresztül, ahogy növekszik a tápfeszültség bekapcsoláskor, a 10K-n keresztül feszültséget kap a TL431, és észreveszi, hogy nem 2.5V van a referenciáján. Erre elkezdi GND felé húzni a 10K felhúzó ellenállást, egyre nagyobb áram folyik, egyre nagyobb feszültség esik, amint eléri a FET Gate-je a 3-5V különbséget a tápfeszültséghez képest, elkezd kinyitni, megjelenik a kimeneten a feszültség, a TL431 pedig megnyugszik, amint 2.5V-ot kap a referencia, ekkor lesz 3.3V a kimeneten. Persze ez csak kb. 40V bemenőig érvényes, mert fölötte valóban csak 0V-ot fogunk mérni. Máshogy látod?
Ha lenne TL431, aminek nem gond a 60V, nem lenne gondom.
Erről mi a véleményed/véleményetek?
Proli007: Még mindig nem látom a hibát.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015

3v3_stab2.jpg
    
(#) reloop válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
A linken valóban N-csatornás a FET.
Amit rajzoltál, azon azért a TL431 4-500uA alapárama ejt annyit R67-en, hogy a FET kinyisson (ezzel az árammal nem számoltam az előbb), a referencia lábra érkező 2,5V-nál magasabb feszültség kinyitja a TL431 anód-katód közötti tranzisztort és a zeneren + R68-on vígan folyik az áram és egyéb nem történik.
(#) reloop válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 6, 2015 / 1
 
A stab-2-t nem is méltatnám, nagyon nem jó. A P-s FET kötöttséget jelent számodra?

Stab_3.gif
    
(#) proli007 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 6, 2015 / 1
 
Nos, ez sem jó! A TL az anódjához képest nézi a Gate feszültségét. Az anód, meg a Fet Gate feszültségén lenne? Akkor honnan tudja mekkora a kimeneti feszültség?
De úgy látom este van.. Nem mindegy, ki fűti el az 50mA-t?

60-to-3V3.png
    
Következő: »»   35 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem