Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keverőpult építése, javítása
Lapozás: OK   53 / 78
(#) tbarath válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Köszönöm a választ, én is a passzív keverő felé tendálok.
Az usb zavarszűrésre én is gondoltam, persze ez minden tápegységnél macera, és nem biztos hogy a dugasztáp jobb lenne.
A linkelt pam8043 "erősítőből" van itthon fél marékkal, viszont máshol azt olvastam, hogy: "Due to the way Class-D works, the two –ve speaker terminals must not be connected together as this will destroy the amplifier IC,invalidating warranty. For this reason, it is not possible to use headphones with this amplifier."
Szóval ezért nem gondoltam erre, bár ezt mostanában kihagyják a leírásokból (amikor én rendeltem még benne volt). Bár van itthon néhány, egyet lehet letesztelek összekötött kimenő - ággal
A linkelt NE5532-es kapcsolással pedig csak annyi a problémám, hogy ha teljesen letekerem a bemenetet, akkor az ott egy rövidzár, amit a keverőt tápláló fejhallgatókimenetek nem tudom mennyire tolerálnának. (Nem magamnak készítem, a leendő felhasználó pedig szerintem inkább a gyerekére költené azt az 50-100 ezret, amibe a munkahelyén tönkretett eszközök kerülnének.)
(#) reloop válasza tbarath hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
A hídkapcsolású IC-nek természetes csak egy-egy azonos fázisú kimenetét használhatod fel csatoló kondenzátoron keresztül. A fejhallgató közös vezeték a PGND-re megy.
Ez a vonatkozó NE5532 rajz. A jelforrás kimenete 1k-t lát letekert hangerőnél, teljesen felvéve pedig az 1k és a 22k párhuzamos eredőjét.
Bocs a belejavításokért.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
(#) tbarath válasza nagy-istvan hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Neked is köszönöm a választ.
1. Én is úgy gondolom, hogy túlaggódom, de inkább ez mint utána a fejfájás. Egyébként nem mobil, hanem irodai asztali készülék. Ami céges tulajdon és a fene tudja mennyibe kerül, szerintem soktízezer.
2. Tudom hogy az elkó is kondi, és azt is tudom, hogy egyenáram ellen vannak ott. Csak azt nem értem, hogy miért van a kapcsolások egyik részében sima kondi ott, a másik részében pedig elkó.
Lehet, hogy elkó kell csak trehányságból maradt le a + jel?
Vagy épp az volt kéznél annak aki a rajzot csinálta, de valójában tök mindegy?
Vagy valamilyen - ki nem fejtett - "best practice" miatt érdemes ott elkót (vagy a "nem elkó" kondit) használni?
Vagy valamilyen "audiofil" szempontok miatt jobb ott az elkó, ami engem annyira nem érint?
Mert az jó lenne ha - ahogy egyik haver fogalmazott - az AKG fejhallgatóból nem csinálna HAMA-t a készülék, de nem a hangminőség a fő cél. Egy alaplapi PC hangkártya füles kimenete az egyik bemenet, és ez a jobb minőségű. A cél csak annyi, hogy ezen ne rontsak észrevehetően.

szerk.: a baromságomat töröltem.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
(#) tbarath válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
* Ezt de benéztem. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2015
(#) nagy-istvan válasza tbarath hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Az elkó elvileg nem bírja a negatív feszültséget, így elméleti alapon a jel útjában a polaritás nélküli lenne a jobb, de gyári eszközökben is sok helyen elkót látok. Talán azért mert csak 1 volt körül ingadozik a jelszint, míg a kondi max feszültsége 25-100V is lehet, meg mert olcsóbb, mint egy fóliakondenzátor.

http://www.instructables.com/id/Crystal-cMoy-Free-Form-Headphone-Amplifier/
(#) trickentrack hozzászólása Szept 11, 2015 /
 
Üdv!

Tudnátok ajánlani valami kapcsolási rajzot egy nagyon egyszerű keverőpultról?

Előre is köszönöm!
(#) tbarath válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Szia,

Javaslom, hogy olvass bele a fórumba.
A keverő kapcsolást szerintem legalább ötvenszer megkérdezték, csak ezen az oldalon kaptam kettőt a tegnap feltett kérdésemre: ezt és ezt. Az első se túl bonyolult, de az utóbbitól egyszerűbbet nehéz elképzelni...

Ha pedig "csak" az a cél, hogy legyen egy működő keverőpultod, akkor olcsóbban megúszod ha használtat veszel.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2015
(#) trickentrack válasza tbarath hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Rendben, koszonom!
(#) JOJO hozzászólása Okt 2, 2015 /
 
Tiszteletem szeretnék tanácsot kérni megfelelő lenne tv- cd- számítógép -hez és ha igen egy nyákot is kérnék ha nem nagy gond

Kép (13).jpg
    
(#) bboy123 hozzászólása Okt 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Tervbe vettem egy keverő építését.
Már lassan kész van, csak még szépítgetések vannak.
Kérnék véleményt, hogy min javítsak!
A konzol, amelyben a tolópotik vannak és a doboz teteje közti rést öntapadós fekete tapétával fogom majd eltakarni, meg a többi rést is, mert a doboz alapból egy magnódeck volt.
(#) mugab válasza bboy123 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
A trafók szórása lehet gondot okoz majd szerintem...
(#) Djatis hozzászólása Nov 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Monacor MPX 9200 DSE tipusú keverőm.
Ehez keresek potmétereket nem tudjátok véletlen honnan lehet beszerezni mert sokat keresgéltem de itt sajna a pontos méretre kell törekedni.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) JOJO hozzászólása Nov 4, 2015 /
 
Sziasztok előre közlöm hogy, tanuló félben vagyok találtam egy nem tul jó minőségü keverő rajzot , kérlek benneteket mit szoltok hozzá
(#) steelbird válasza JOJO hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Szia.
A kérdés az, hogy mire szeretnéd használni?
Ez mono keverő, azt biztosan láttad.
Gyanús, hogy az a kb. 40- szeres erősítés elég lesz majd egy mikrofonhoz, úgyhogy mikrofonnal használva valószínűleg halk és zajos lesz. Mivel aszimmetrikusak a mikrofon bemenetek, ezért a zavarvédettsége sem lesz megfelelő mikrofonnal használva.
Szóval.... kérdés az, hogy milyen célra kell... ?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2015
(#) proli007 válasza steelbird hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Még az a 40 is csak 25..
(#) JOJO válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
köszi nekem video . tv stb hez kellene mikrofon szóba se jöhet
(#) steelbird válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Invertáló kapcsolásban vannak a TL074 opampjai, a mikrofon csatornákon 100 kOhm a visszacsatoló és 2,7 kOhm a bemeneti soros ellenállás. AU = - 100k/2,7k = 37
(#) steelbird válasza JOJO hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Akkor a 100k vissszacsatoló ellenállások helyére ugyanúgy 47k ellenállások menjenek, mint a line csatornánál és duplán kell megépíteni, sztereó potikkal, mert ez monó.
(#) JOJO válasza steelbird hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
szasztok köszönöm a vállaszokat én is igy gondoltam de mivel csak kicsit értek hozzá , biztosra akartam menni
még egy kérdésem lenne a minőség elfogadható lenne?
(#) proli007 válasza steelbird hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Ez így igaz, csak az eszt követő keverő erősítő, meg gyengít..
(#) steelbird válasza proli007 hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Szerintem meg inkább erősít. A 072 egyik fele (rajzon a felső oldala) egy 10- szeres erősítésű fokozat, ami után ott van a másik fele, ami egy aktív hangszínszabályzó, azok általában középállásban egységnyit erősítenek. Viszont akkor nem is 37, hanem feltekert potival majdnem 400 az össz-erősítés. Az már soknak tűnik.
(#) steelbird válasza JOJO hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Azzal nem lesz gondod, csak lehet, hogy csökkenteni kell majd az össz-erősítést. Line szintű jelekhez nem kell ekkora erősítés. De ez könnyen módosítható, csak a visszacsatoló ellenállások értékét kell megváltoztatni. A feleslegesen nagy erôsítésre beállított fokozatok zajosabbak. Meg kell építeni és kiderül. Visszacsatoló ellenállást utólag is lehet módosítani, ahhoz nem kell másikat építeni.
(#) proli007 válasza steelbird hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Jól elbeszélgetünk itt a "szürkében".
A keverő potikat követő erősítőnél, nem vetted figyelembe az 1kohm előtti 15k ellenállásokat a poti után. Mert nem az 1k fogja meghatározni az erősítést, hanem a 15k..
Egyébként ilyen pocsék rajzot, hogy az IC lábai kétszer szerepelnek, hogy könnyebb legyen lerajzolni..
(#) steelbird válasza proli007 hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Na, azokat a 15k-kat tényleg nem vettem figyelembe...
(#) JOJO hozzászólása Nov 7, 2015 /
 
Tiszteletem mint írtam csak egy kicsit értek hozzá ; arra kérlek benneteket ha nem túl megterhelő egy nyáklap készítés . és köszönöm az eddigi tanácsokat
(#) lukacsp válasza JOJO hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Folytatódik a "szürkében" elbeszélgetés, mert nem igazán értelmezhető amit írsz.
Nem túl megterhelő egy nyáklap készítés.
De konkrétan mire is kérsz minket?
(#) JOJO válasza lukacsp hozzászólására (») Nov 8, 2015 /
 
Sziasztok mint írtam keveset értek hozzá lehet hogy rosszul fogalmaztam a fenti keverő nyák lap el készítésére
(#) JOJO hozzászólása Nov 10, 2015 /
 
Sziasztok ugy látom senki nem akar segíteni egy szegény kezdőnek a nyáklap elkészítésében
(#) proli007 válasza JOJO hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Hello! Arra ne várj, hogy majd helyetted dolgozik valaki, Te meg már csak egy kévét kérsz majd egy cigivel. A fórum nem ezért van hanem, hogy segítsenek abban amit Te csinálsz. Ha nem csinálsz semmit, akkor abban fognak segíteni.Javaslom állj neki! És ha elakadtál, biztos segíteni fognak..
(#) JOJO hozzászólása Nov 10, 2015 /
 
Kösz a kioktatást ha kérsz egy cigit szívesen adok kávéval , örülj neki ,hogy egy zseni vagy és panel gyártással szűlettél
Következő: »»   53 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem