Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Grafikus LCD meghajtása
 
Témaindító: BeJay, idő: Dec 25, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) edison14 válasza Stefan hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Az a kábel megy egy inverterre ami a 12 vagy 24 voltos feszültségből egy nagyon magas (nem tudom pontosan talán több száz ezer volt) feszültséget állít elő ami a háttérvilágításhoz szükséges.
(#) jdani hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Helló. Régebb óta érdekel az LCD-k, minden ami optoelektronika. A karakteres kijelzők meghajtását ismerem, lehet őket nyersen is vezérelni. Van ugye 8 bemenet. Azokat ha úgy zárom hogy 10011101, és aztán az Enable-nek adok egy jelet, akkor beolvassa az értéket, é.s ami ehhez tartozik, kiírja a karaktert. De röviden hogy működik ez a grafikus LCD-nél? Mi az FS, mi a C/D, vagy a CE, és a többi?..
(#) Libus válasza jdani hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
A grafikus kijelzőknek kétféle özemmódja lehetséges:
- tisztán grafikus, ilyenkor minden egyes bitnek egy-egy képpont felel meg és a
- karakteres, ilyenkor a FS láb mint FontSelect értendő, azaz a beépített karakter táblák között válthatunk, 6x8 vagy 8x8-as a lehetőság általában. Ilyenkor a beírt adat a karakter kódját adja meg, nem a képpontokat vezéreljük direktben.

C/D : commad / data, azaz parancsot vagy adatot küldünk neki
CE : ChipEnable, sima engedélyező bemenet

De nézd meg a Toshiba T6963 vezérlő adatlapját, elég elterjedt és szépen minden le van irva benne.
(#) jdani válasza Libus hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
C/D, olyan akkor mint a karakteres kijelzőknél az R/S nem? a CE, az pedig az E mint enable igaz?
(#) zenetom válasza jdani hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Szerintem igen! Tudom hogy egy 5 hónapos hozzászólásra válaszoltam

Más: Az olyan karakteres kijelzőknél, ahol van x és y tengelyen meghajtó IC (SED1180, ill. SED1190), az y meghajtó IC-nek mi a feladata? Az oké hogy van rajta YSCL láb, de van YD (vagyis data) is, na ez utóbbi miért van?
(#) gabi20 hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Hali BG12864A típusú grafikus LCD kijelzőt próbálok programozni, a kijelző bal oldala működik rendesen, a jobb oldalon viszont csak a legfelső sort tudom használni
a paget nem tudom átálítani. Van valakinek valami ötlete hogy mi lehet a gond?
(#) gabi20 hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Esetleg lehet hogy a két oldal oszlop - és sorcímei eltérőek?
(#) bbalazs_ válasza gabi20 hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
A chip selectet hasznalod?
(#) cseryz hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
Sziasztok,
A következő típusú grafikus LCD-hez keresek adatlapot, vagy valamit hogy hogyan kell vezérelni: "KL408BST-FW-95-06".
1-2 német nyelvű fórumon kívül a neten semmit sem találok.
Köszönöm,Csery
(#) kuncee hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
Helló mindenki!

Foglakozott valaki az EA DOGM128-6 grafikus kijelzőjével.
Összeraktam, de nem tudom életre kelteni. PIC16F88 hajtaná meg, ami elvileg el is küldi az adatokat SPI-n, de nem látszik semmi az LCD-n.

Szóval ismeri vki ezt a típust?

Kösz a válaszokat!
(#) zolee1209 válasza kuncee hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Van még egy pár LCD-s topik, hajrá...
(#) Macifej hozzászólása Jan 7, 2015 /
 
Sziasztok!

Teljesen amatőrként kérdezném, ki hogyan oldaná meg azt a feladatot, ha egy mobiltelefonokban is használatos, vagy valamilyen LCD esetleg OLED kijelzőt kellene beépíteni, s működőképessé tenni egy zsebszámológép tokjában?
Mi kell hozzá, mekkora helyet foglal el, mennyi tápellátás szükségeltetik hozzá, satöbbi...?
Mást nem nagyon kellene tudnia, csak képeket megjeleníteni, s azokat lehessen cserélgetni, ahogy szeretné az ember. Ezt lehetne egy micro SD-n tárolni mondjuk.

Előre is köszönöm s segítséget és a türelmet. Teljesen zöldfülű vagyok.
(#) zenetom válasza Macifej hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Hát, programozói tudás hiányában szétszedni a telefont, és belerakni egy számológépbe.
(#) Medve válasza Macifej hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Szia, szerintem ismerkedj meg az Arduinoval.
(#) edison14 hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Sziasztok!

Vettem ebay-ről egy ILYEN grafikus kijelzőt. A meghajtója SSD1306. PIC18F-el próbálom működésre bírni de valamiért nem akar menni. Sajnos a kijelző pontos típusát nem tudom mert nincs sehol leírva. A kérdésem, hogy ennek a kijelzőnek az inicializálása ugyan az mint a többi hasonló meghajtóval ellátott kijelzőé? Esetleg tudnátok linkelni egy oldalt ahol az egész inicializálás le van írva.

Köszönöm.
(#) kisjoke91 hozzászólása Jún 27, 2015 /
 
Sziasztok!

Hozzájutottam egy POWERTIP PG240160C-P1 típusú kijelzőhöz.

Az adatlapjából kiderült, hogy ST8016-F3, és ST8024-F4 chip van az üveg szélén. hogyan lehetne ezt meghajtani avr-el? (A sebesség most nem érdekes)

Mellékeltem az adatlapot.
(#) don_peter hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
Srácok, van egy st7920-as 128x64-es GLCD-ém.
Van esetleg valakinek C18-ban írt driver-e?
Nem akarom megírni, ha nem szükséges.
Előre is köszi.
(#) edison14 hozzászólása Nov 22, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy ERM12864-2E nevezetű kijelzőm amit szeretnék beindítani egy PIC24-es mikrovezérlővel. A kijelző 5V-ról megy a PIC pedig 3.3V-ról. Az gond lehet, hogy a RSTB az adatlap szerint megkívánja a minimum 0.7 * VDD feszültséget magas szinten (jelen esetben min 3.5V) amit a PIC nem teljesít. Lehet ebből gond? PL. hogy a kijelzőt állandóan resetben tartsa a PIC24 még akkor is ha az magas szintet ad ki?
(#) don_peter válasza edison14 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Sajnos nem fog menni.
Én is kínlódtam már ilyennel és nem sikerült megoldanom.
Esetleg egy szintillesztéssel lehet hogy be fog indulni, bár nekem úgy sem sikerült működésre bírnom.. Egy próbát azért megér.
(#) edison14 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Ezt a szerencsét. Nem értem miért nem teljesíti azt a kijelző ami a meghajtó adatlapjában le van írva. Nagyon dühös tudok lenni ilyenre.
(#) killbill válasza edison14 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Egy 3.3V -> 5V szintillesztovel mukodni fog. Miert ne mukodne?
(#) edison14 válasza killbill hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Csak az adatlapban az van írva hogy a vezérlő 2V felett magas szintet érzékel, tehát a PIC 3.3V-os kimenetét már magasnak kéne érzékelnie. De ezt nagyon nem érzékeli. Értem én hogy egy szintillesztővel működhet, de miért nem megy nélküle ha az adatlap alapján minden stimmel? Vagy lehet én néztem és számoltam rosszul. Csatolom a vezérlő adatlapját, ha lennétek olyan szivesek megnézni és leírni mit nézhettem el.

s6b0108.pdf
    
(#) don_peter válasza edison14 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Nem néztél el semmit.
Heteket kínlódtam vele én is, de nem sikerült működésre bírnom.
Az adatlap jó, de mivel a kijelződ referenciája 5v, nem akarja betartani a leírtakat, vagy csak nem indul el.
Szintillesztővel próbálkozz, bár nekem azzal sem megy a mai napig sem.
Én 3v-os P18F24K20-al próbálkoztam.
3v-os kijelzővel menni fog gond nélkül

Amúgy vannak itt akiknek simán megy a szintélesztissel is..
(#) bbalazs_ válasza edison14 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
A 2.4 V az OUTPUT high voltage-nek van irva, ergo kimenet.
Neked az input kell, az meg 0.7*Vdd, azaz 3.5V.
(#) edison14 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
A VIH2 kell nekem mert az tartalmazza a DB0-DB7 és a vezérlő lábak adatait. Ami jelen esetben minimálisan 2V ami 1,5V-al kevesebb mint amit a mikrovezérlőm tud. Ez mind 5V-os tápfeszültségnél lett megállapítva tehát elméletileg a 3.3V-ot magas szintnek kellene érzékelnie.

A VIH1 az csak a reset lábra vonatkozik aminek minimum 3.5V-nak kell lennie. Azt egy tranzisztorral megoldottam.
(#) ktamas66 válasza edison14 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Szerintem ez így működhet, hogy az adat és a vezérlés 3,3V-tal megy, a Reset pedig tranzisztorral, csak arra is figyelned kell, hogy mivel az LCD tápja 5V, a kimeneteken 5V-os jel jön vissza, tehát a PIC-nek tolerálni kell az 5V-os bejövő jelet. Az LCD adatlapján én nem találtam utasítás végrehajtási időket, ezért a ready jelet figyelem.
(#) bbalazs_ válasza edison14 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Es ha a PIC-et kicsit magasabb, a kijelzot meg kicsit alacsonyabb feszrol jaratnad?
10-10% mar eleg lenne.
(#) edison14 válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
A mikrovezérlőm összes lába tolerálja az 5V-ot. A ready jel beolvasását még nem próbáltam, de ha hazaérek kipróbálom. Mondjuk az adatlapban megadott időértékek kétszeresét használom tehát mennie kéne.
(#) ktamas66 válasza edison14 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Nem a vezérlőjelek időzítésére gondoltam, hanem, hogy a kiadott utasítások mennyi idő alatt hajtódnak végre. Ilyet nem találtam, de hátha megvan valakinek.
(#) edison14 válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Ja. Arra én sem találtam. Mindenesetre nekem az utasítások között 2ms van. Gondoltam hogy annyi csak elég.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem