Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   84 / 107
(#) vega_fe válasza uniman hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Most nem tudom megnézni,de emlékeim szerint a két szélső tuti + és - közte meg start test felirat van és a + meg ugye a mellette lévő van rövidre zárva. De ha otthon leszek megnézem pontosan.
(#) vega_fe válasza uniman hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Szóval ezek a feliratok vannak rajta

DSC_0544.JPG
    
(#) uniman válasza vega_fe hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Egyértelmű! A fénysorompó-pár tápjai a +/- , amely vevőjének a reléje normál állapotban a pluszt kapcsolja a FOTO bemenetre.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) vega_fe válasza uniman hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Ez meg isvolna,de így csak felfelé hajlandó működni a kapu. Ha rövidre zárom a + és az egyik foto kapcsot akkor hajlandó müködni normállisan, úgy mint az első képemen. De akkor nincs rákötve az új vevő egység. Az úgy működhet,hogy bekötöm ahogy írod és még a + meg a mellette lévő foto kapcsot összekötöm? Lehet baj?
(#) uniman válasza vega_fe hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Azt akarod írni, hogy innen kap tápot is a KT 01-ed ?
Egy sorkapocsba több szál drót is csatlakoztatható...
(Kicsit zavaros amit leírtál)
Ha a fénysorompó akadályt érzékel (a "kapocs" megszakad), akkor naná, hogy a kapu nem zárható, hanem csak nyitható!
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2015
(#) vega_fe válasza uniman hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Első kép a gyári bekötés a Kt01 vevő nélkül. Faszán működik
Második kép a kt01 bekötési rajza.
A táp +\- ugye adott. A kt01 CM1 és NO1 kapocs meg megy a másik kettőbe ami szabad,de így nem megy csak fel. Remélem így érthető :S Kérdés mit csinálok rosszul?
(#) uniman válasza vega_fe hozzászólására (») Nov 6, 2015 / 1
 
A KT01-nek független relés kimenete van:
CM1 és NO1 kapocs egyikét a kapuvezérlő - (mínusz) kapcsára kell csatlakozzon, a táp negatívjával együtt (két szál drót egy sorkapocsban) A másik kapcsoló kimenet (CM1 vagy NO1) pedig a START kapocsra...
Remélem így már érted...
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2015
(#) Halas hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Üdv!

Kezdő vagyok az elektronika terén, de lelkes
Szeretnék készíteni magamnak egy elektromos asztalt két antenna forgató motorból.
Az elképzelésem.:
2db 18" os Bővebben: Link (remélem még beszerezhető ezen az áron)
Illetve ehhez valamelyik webshopból egy 36V os DC kapcs üzemű táp.
Ha jól értem ezek a motorok sima DC-fordításra mennek, illetve polaritás fordításra fordít irányt.
Ami érdekelne az az hogy 2 golyósoros fiókcsúszóval ami biztosítaná, hogy síkban menjen fel az asztallap.
Működne e ? Illetve, tudtok e olyan forrást, ahol beszerezhető a 18" os ?
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) kameleon2 válasza Halas hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Pontosan mit is akarsz? Mert lehet, hogy inkább más alapokra lenne szükséged - vagy más témába átmenni. Például a cnc építése témába. Ott több lesz a találatod.
(#) Jenzen01 hozzászólása Nov 16, 2015 /
 
Üdv!
Már régóta szeretem volna elektromos kaput magamnak! Na most sikerült beszereznem egy kapunyitó motort, ami kiderült hogy ágy mozgató motor! De nem baj mert elvileg 8000 N os! Ha jól számoltam akkor olyan 800 kg-os a tolóereje!Ezzel nincs is baj felszereltem a kapura mozog is szépen bár egy kicsit lassú de nekem megfelel! Egy 24 v -os motor van benne egy valamilyen elektronikával! Átkötöttem a kapcsolóját egy elektromos ablakemelő kapcsolóra! Amit a kapu oszlópárja erősítettem! Működik is úgy ahogy kell! Igaz első két napban nem győztem hegeszteni a kaput mert mindig letört valami!
Na a problémám ott kezdődik hogy rendeletem a netten egy használt kapunyitó elektronikát 20000 forintért négy darab távirányítóval! (PROTECO_Q60A) Igen ám de elnéztem a motorkimenetét és ez csak 220v-os motort mozgat! Nekem meg ugye 24-es kéne! Gondoltam hogy rakok egy tranyot a motor kimenetre ami 24v os! csak azt nem tudom hogy mivel ennek az elektronikának vannak ilyen lasitó funkciói is azt hogy fogja átadni a transzformátoron keresztül? ezt hogy lehetne megoldani ebben szeretném a segítségeteket kérni!
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2015

DSC_0025.JPG
    
(#) Halas válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Ebben a témában foglalkoztatok ezekkel a HARL 3618 as motorokkal mozgatott kapukkal, így emiatt gondoltam, hogy első körben ide írok.
Az asztalt 2 sima "fiók" gyolyós csúszóval építem meg, így könnyen, de stabilan tud mozogni, és ennek a szatelit mozgatónak csak az emelésben illetve a tartásban van szerepe.
3000N -t képes emelni, és 4500N -t tartani (Ráadásul oldalanként mivel 2 lesz) ami bőségessen megfelel szerintem erre a célra .
A kérdésem az elektronika, hogy csak sima DC-t kell rá kötnöm?(nem kell távirányító)
Illetve az, hogy pl ezt egy 2 áramkörös 6 lábó 2 irányú ON-OFF-ON kapcsolóval lehet e ?
Középállásban semmi nem kap áramot, egyik irányba felfele, ,másikban polaritás fordítással lefele
+-
+-
-+
Így gondoltam. Illetve még egy 2Ák ös kapcsoló a Kapcsoló üzemű táp elé, elvégre csak akkor kell mennie, ha emelem-süllyesztem az asztalt.
Ha jól értem akkor ebben gyárilag van egy gyenge kis végállás kapcsoló, így amiatt se kéne aggódnom, hogy lefut és ledarál
(#) todi2 válasza Jenzen01 hozzászólására (») Nov 16, 2015 / 2
 
....Az igazi megoldás csere.. 24v-os vezérlőre ,hasonló árfekvésben pld: Twist 24v vagy Roll 24v,
mind kettő létezik "kétszárnyas" változatban is...áruk kb 17000.-ft-nál kezdődik,szervizel,garanciával,távirányítóval...A Proteco-t pedig nyugodtan hirdesd meg szerintem el tudod adni...
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2015
(#) Jenzen01 hozzászólása Nov 20, 2015 /
 
Megfogadtam a tanácsodat és vettem egy Twist 24 -et! A gond ott kezdődik hogy a motorban lévő elektronikát ,illetve annak a trafónak a 24 v akarom rákötni a Twistre! Csak attól félek hogy nehogy leégjen! Arra gondoltam hogy az elektronikán (ami felül van kép)egyik irányba kapcsolom és azt rákötöm a Twistre! A kérdés az hogy jó e az a táp neki? Most jelenleg egy 24v-os sima dug-villás trafó van rákötve de úgy veszem észre hogy kevés az áram neki ,mert a motor gyengébb mint a saját trafójával! A Twist-nek mindegy hogy mekkora amperes 24v folyik át rajta?

DSC_0025.JPG
    
(#) todi2 válasza Jenzen01 hozzászólására (») Nov 20, 2015 / 1
 
..Nem, nem mindegy,hogy mekkora az áram ! A telepítőjében le van írva,hogy max 2x80 watt
24V DC áramot tud kezelni motor vezérlésre,ez általában lakossági felhasználás esetén elég...
..Hát ahogy nézem a Te motorod kb: 120w ....Az a táp" Most jelenleg egy 24v-os sima dug-villás trafó van..."annak az adatait kellene tisztázni .....
..De ezeket a részleteket tudod tisztázni azzal is akinél vásároltad,annál is inkább,mert valószínűleg ő lesz a garancia viselője...!
Az egyik ismerősöm is ezt a típust választotta és néhány éve gond nélkül működik!
(#) proba válasza Halas hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
A motor sebessége minősége vitatható, de nagyjából jól látod.A végállás kapcsolót neked kell beállítani.
(#) Jenzen01 hozzászólása Nov 21, 2015 /
 
Üdv! Ha az Twisztnek kevés az áram ,vagy az amper okozhat működési rendellenességet? Van úgy hogy nyitáskor a relék folyamatosan kattognak van amikor meg nem ! Van úgy hogy öt centinél megáll a kapu nem csukódik be, van hogy 20 centi! Kifele teljesen kinyílik! Sőt ott meg az a furcsa hogy ott sokáig tolja az ajtót! Befele nem huza olyan sokáig! Lehet hogy fordítva van bekötve a motor? A másik jelenség amit észrevettem hogy a lassító funkciót egyáltalán nem látom rajta!Se befele se kifele!
(#) todi2 válasza Jenzen01 hozzászólására (») Nov 21, 2015 /
 
Szia!
A problémáidra a használati utasításban van a válasz! ..Ülj le egy csendes szobába olvasd el esetleg 2 x,vagy 3 szor....,ha valamit nem értesz még egyszer olvasd el azt a részt..
Hidd el nem rosszindulatból írom,de ezt elolvasod ..valószínűleg be tudod kötni(!)..ha mégse kérdezz!

"Ezek után indítsa el a kapu csukását és álljon az útjába. A kapunak ekkor meg kell állnia és vissza kell nyitnia. Ha ez nem így van, akkor
állítson a BLOCK1 / BLOCK2 trimmer állásásán, és ismételje meg a műveletet. Ha ezen is túl van, akkor csukja be a kaput kézzel és
zárj a kuplungot."
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2015
(#) uniman válasza Jenzen01 hozzászólására (») Nov 21, 2015 /
 
Hello!
Mivel ágymozgató motorjaid típusáról semmit nem árultál el, még egy képet sem mutattál róluk, így nehéz a "túlterhelés"-hez hozzászólni...
Ezenkívül arról sem írsz semmit, hogy a vezérlőt rendesen beprogramoztad/beállítottad, vagy azt megvásárláskori gyári állapotban hagytad ?
(#) Jenzen01 hozzászólása Nov 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Igen bocs nem írtam semmit a beállításokról, meg a motoról! Megpróbáltam beállítani igen ! A potméterekkel!De igaz nem a leírás szerint! Már ott ellakattam hogy a hogy zárja a kuplungot! Nincs!!! Rakok fel képet a motoról!
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2015

DSC_0029.JPG
    
(#) uniman válasza Jenzen01 hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Hello!
Ha jól látom ez a motor a tápegységével együtt 145 W-os...
200 mm-t tud mozogni a karja.
1 perc üzem után 9 percet kellene pihennie.

Max60A.jpg
    
(#) Jenzen01 hozzászólása Nov 22, 2015 /
 
Igen???? Akkor???
(#) Jenzen01 hozzászólása Nov 22, 2015 /
 
Nem jó hozzá???
(#) uniman válasza Jenzen01 hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Hello!
Talán megtudod mérni a motor működés közben áramfelvételét, melynek alapján kiszámítható a motor teljesítménye...és akkor kiderül, hogy 80W-nál tényleg nagyobb a teljesítménye.
A 200 mm mozgást én keveslem egy szárnyaskapu nyitásához, persze nem mindegy, hogy 1,2 vagy 3,5 méteres az a kapuszárny...meg az sem midegy, hogy egy rácsos kaput, vagy egy teljesen befedett kapuszárnyat kell mozgatnia, pl. szemből fújó szél esetén.
Ez utóbbi eset igényli a legnagyobb teljesítményt.
Az ilyesféle motorok csak korlátokkal használhatók kapunyitásra...
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2015
(#) Jenzen01 hozzászólása Nov 24, 2015 /
 
Hello! Egy 3 méteres kaput mozgat! Tegnap leültem nyugodtan elolvastam mindent ,és próbáltam beállítani! Kötöttem rá egy lámpát is hogy lássam hogy működik! Na azt vettem észre hogy ha elé állok a kapunak ez nem indul meg visszafele inkább letöri a kapuszárnyat!Bitang erős!!! A másik furcsa jelenség hogy a lassítási funkció nem működik illetve működik csak a motor hangjában halok változást de a kapu nem lesz lassabb!A működési időt nem tudom rendesen beszabályozni valamiért! Kifele is tolja az ajtót mint az állat meg túl sokáig! Becsukásnál valamikor pont időben néhány másodpercig húzza valamikor meg éppen hogy becsukja! A másik hogy vannak benne azok a relék becsukáskor kattognak folyamatosan , ilyenkor az égő villog de az este meg egyet villant az égő, de többet nem ,de a kapu csukódót úgy ahogy kell, utána meg megint villogót! Nem hogy a trafóm nem jó hozzá? Rakok fel képet róla!
(#) Jenzen01 hozzászólása Nov 24, 2015 /
 
Na itt van!!

DSC_0177.JPG
    
(#) uniman válasza Jenzen01 hozzászólására (») Nov 24, 2015 / 1
 
"Egy 3 méteres kaput" Ez azt jelenti, hogy két darab 1,5 méteres kapuszárnyat, vagy egy darabban van?
Az a félamperes trafótáp azért nagyon nem odavaló...talán motoronként 8 amper már elég is lehetne...
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2015
(#) Jenzen01 hozzászólása Nov 24, 2015 /
 
Egyben nyílik a kapu! Megvan a motor saját tátja de arra azt írtátok nem lesz jó hozzá!!! Egy motor van!
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2015
(#) zsoltee0001 válasza Jenzen01 hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Szerintem akkor járnál a legjobban, ha a problémádat összefoglalnád és egy darab hozzászólásba tömören, lényegretörően leírnád, fényképekkel mellékelve, mert senki nem fog vadászgatni, hogy mi mikor hangzott el.
Azzal a telefontöltővel nem tudom mi a terved, de ide egy 100-150 VA-es trafó a minimum.
Üdv
(#) lonewolf hozzászólása Nov 25, 2015 /
 
Üdv. kollégák, mesterek! Varisztor vagy szuppresszor dióda (kétírányú), ez lenne a kérdésem, többek között a helyes értékű kiválasztása. Nagy nehezen sikerült megfejtenem miért lesz dilis a saját készítésű kapuelektronikámban a PIC16F628. (pickit gyári a programozóm) http://www.elstar.ro/?page=shop/flypage&;product_id=238&cat...343cd4 Ezek a kapumozgató motorjaim, sajna "visszatermelnek, indukálnak". Jelenleg ilyen varisztorokat raktam a motrok csatlakozóira: http://www.tme.eu/ro/details/var7-60/varistoare-tht/sr-passives/ (60v-ac, 85v-dc, 100v-max). Valamivel jobb lett, de most is 10-ből 1-szer téved, vagyis a lefutó progit folytatja, visszacsuk a kapu... (Pic, kvarc cserélve, többször is, teljes panel is...) A kérdésem az lenne milyen varisztorral tudnám a tűimpulzusokat levágni? varisztorral vagy kétírányú szuppresszor diódával ha a motrok tápja 62V? Köszönöm a segítséget! (kapcsolást, paneltervet, pic-programot szivesen átadok az építő szándékozóknak, de sajna ez a probléma még megoldatlan...)
(#) proba válasza lonewolf hozzászólására (») Nov 25, 2015 /
 
A motorkivezetésekre a fordított táp fele menő 4 diódát rátetted? (ezeknek a lehető leggyorsabbakat illik választani) Ezek után a tápra a megfelelő szűrés, elválasztás talán elég.
Következő: »»   84 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem