Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD-olvasóból lézer?
 
Témaindító: tillitomi, idő: Júl 31, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   142 / 143
(#) jointsilver36 válasza dave500 hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Szia!Tekertem én egész háromszázig eléraktam egy optikát amit fénymásolóból bontottam ,össze is fókuszálta szépen kb egy gombostűfejnyire de nem gyujtotta be a gyufát
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2015
(#) dave500 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
De normális fénye van? Erős, bántó? Lehet már rég LED-esitve van, és azért nem éget.
Ekkora áramnál már bántóan erős fénye kell, hogy legyen.
Csinálj egy képet működés közben, ha tudsz.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2015
(#) jointsilver36 válasza dave500 hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Szia! Szerintem az optikával volt a baj.Bennehagytam foglalatban az egyiket lencsevel mindenestöl ahogy kivettem a dvd íróból .Működött is ahogy kell ,égetett rendesen.Màr csak bele kell varázsolnom egy hengerbe .Megpróbàlom ugy megépíteni ahogy a 60.ik oldalon írja a gyerek.Köszönök minden segítséged
(#) jointsilver36 válasza dave500 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szia!Itt egy video.Megcsináltam és működik. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
(#) dave500 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szia!
Ezt linkeld be újra, mert megnyithatatlan.
A böngésző URL sávjából másold a linket.
(#) misi93 válasza dave500 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
tessék

Majdnemhogy bonyolultabb mint egy lm317 el felépített áramgenerátor de jó
(#) dave500 válasza misi93 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Érdekes, de végül is igyis lehet használni.
Én inkább maradok a tubusos, saját áramgenerátoros megoldásnál.
Most ez rohadtul nem ide tartozik, de néztem zöld dióda lézert, korrekt áron van, lehet rendelek egyet.
Nem nagyon találok már selejtes DVD írót, szóval egyszerűbb diódát venni, vöröset is egész jó áron lehet kapni, valakinek van tapasztalata a nyitott tokozású Mitsubishi diódákkal?
(#) jointsilver36 válasza dave500 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Szia!nyitott három vagy négy labú? Három lábút ugyanúgy használom csak vigyázni kell nehogy megsértsd a belső részét 5,6 mm -es foglalatba pont jó.A négy lábút megsem próbáltam még befogatni.Selejtes dvd írot én vastelepen találtam .
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2015
(#) jointsilver36 válasza misi93 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Szia!Csak sok nyákot átt kellett néznem mire találtam olyan stabilizátort ami 1,5voltot ad ki.Asszem l1117 es.
(#) epyn válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Az L1117 egy fesz stab széria. Nem 1.5V-ot "ad ki".
Számodra,pontosabban a LD számára teljesen mindegy a feszültség,mert áramgenerátoros módban használod. (lásd LM317-es áramgenerátor)

A nyomtatóból kipreparált diódával (4 lábú )fölösleges foglalkoznod mert kicsi a teljesítménye. Ha sikerül is 'eltalálnod' a LD anód katód-ot akkor is csak halvány sugárzást fog kibocsájtani és alig terhelhető néhányX 10 mA.
(#) epyn válasza dave500 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
A nyitott diódával beillesztéskor vigyázni kell. Ezeket betokozatlanul nem érdemes használni,a chip-et nem védi semmi.
A mitsu diódákból elég sokféle van, pontosíts.
(#) dave500 válasza epyn hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Azt tudom, még anno volt olyan DVD író, amiben nyitott volt, csak a másodikat sikerült úgy beraknom, hogy túlélje.

Pontos típust most nem tudok, 2 ezer körül láttam 3-400 mW-os ebay-en, típusra már nem emlékszem.
(#) misi93 válasza dave500 hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Én is saját áramgenerátort építgettem. ( csak a linket raktam be )
(#) misi93 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Az lm317 az 1,25v tol ad ki feszültséget ha jól tudom, de ahogy Epyn fórumtárs leírta áramgenerátoros módban kell használni és ott lényegtelen a feszültség.
(#) epyn válasza dave500 hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
ML101U29-25 (LPC-826 amire a mai napig nem jöttem rá ki és miért nevezte el így...)

Sok ilyenem volt,elmondhatom hogy jó kis dióda.Egyetlen egy halt meg,a túlmelegedés miatt. Még egy,amit teszteltem,de az szándékos volt.

410mA amit 20C°-os tokhőmérséklet alatt hosszútávon elvisel.
(peltier+ jó kontaktus a dióda és hőátvevő felületek között)

Ha passzívan hagyod,akkor én nem haladnám meg a 300-360mA-t....

Akril lencsével sok fényt veszt(30%) ,mindenképp G2 (~2-5%)vagy 2-3 tagú lencsét (10-15%) kell használni.
(#) jointsilver36 válasza epyn hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Szia!Azok a lencsék jok amik a dvd iróban vannak?
(#) epyn válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Tökéletesek. Csak ügyesen kell kivenni és nem tapizni a felületet.
(#) jointsilver36 válasza epyn hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Milyen sorrendben tegyem őket egymás elé?
(#) epyn válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
El kellene olvasnod a topic-ot,mert minden le van írva,kezdve a dióda kitermelésétől a megfelelő árammal való hajtásig.MINDEN!
A DVD íróból a lemezre fókuszáló (tracking)lencsét lehet használni aminek a FL-je nagyon rövid - pár milliméter.Ha találsz is benne más lencsét,az hasztalan.
A tükröcskéket,esetlegesen PBS-t meg lehet őrizni későbbi játékokhoz.
(#) jointsilver36 hozzászólása Dec 27, 2015 /
 
Sziasztok![url://http://megaled.hu/hu/elektronikai-alkatreszek/ic/pt4115-detail]ezt: Linkhttp://megaled.hu/hu/elektronikai-alkatreszek/ic/pt4115-detail[/url] találtam ebböl lehet lázer drivert csinálni?Ezt a meghajtót lehetne 3,6 voltos aksirol üzemeltetni?Bővebben: Linkhttp://megaled.hu/hu/webshop/aramgenerator/3x1w-300ma...detail
előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2015
(#) dave500 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Szia!
A lézer nem LED, szóval röviden a válaszom: nem.
(#) jointsilver36 hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
Sziasztok! Nincsen valakinek véletlenül 220 ohmos smd trimmer elfekvôben? Megvenném kifizetem a postát is természetesen.Előre is köszi
(#) dave500 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Szia!
Neharagudj, hogy ezt mondom, de nem értem mit szenvedsz.
Ha van a közeledben elektro-alkatrész bolt, összeírom miket vegyél, és megmutatom hogy rakd össze, ennyi.
(#) jointsilver36 válasza dave500 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Nem haragszom Már megvan az az áramkör amit megépítettem és működik.Semmi hőmegfutás pedig ment rolla jópár percet .Kettőt amit ide raktak be megépítettem és hőmegfutás volt ezerrel.Sajnos. Amúgy kicsibe szeretném megcsinálni.Zseblámpa méretben.
(#) dave500 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Szerintem inkább azt vedd meg készen ebay-ról.
(#) jointsilver36 hozzászólása Feb 28, 2016 /
 
Sziasztok! Végre kész lettem a lézerrel.Végre találtam működőképes kapcsolást.Zseblámpa méretüre tervezem megcsinálni.
(#) jointsilver36 hozzászólása Feb 28, 2016 /
 
https://www.youtube.com/watch?v=xSy0jKggjx0
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2016
(#) kasas válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Sajnos idáig tartott a lézer . 170mA on ment mégis kiégett legalábbis elhalványodott. Talán mégsem volt elég a hűtés
(#) hzs3921 válasza epyn hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
tudom hogy jó régi a kérdés, de mostanában foglalkoztam "rail to rail" opa-kkal, ezekben nincs csatoló kondi a jel útjában, ennek igazán csak az audiofil alkalmazásban van némi jelentősége Üdv.
(#) zenetom válasza kasas hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Pedig a 170mA-t még bírnia kellett volna. Valószínűleg nem tudott megfelelően hűlni. Ha csinálsz másikat, rakj rá valamilyen ventit, nem kell nagyra gondolni, elég csak annyi, hogy "elfújja" a dióda körül felmelegedett levegőt (most jut eszembe, anno én is raktam, egy pár centi átmérőjűt). Ehhez persze hozzátartozik, hogy ne legyen teljesen zárt dobozban.
Következő: »»   142 / 143
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem