Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akvárium tisztító
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Gafly hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Sziasztok,
nem akartam új topikot nyitni szivattyú ügyben.
Kb. 36 literes akvárium, egy ideje üzemen kívül.
Keringető szivattyú nem működik rendesen.
12V AC táplálás.
Kontakthibák elhárítva (folyamatosan zakatol mostmár).
Ecetes vízben megúsztatva és pár órát rázogatva már nem "zakatol, csak rendesen "berreg".
Tegnap este még bekapcsolva csak annyi látszott, hogy a "csőben emelkedik a vízszint".
Ma reggel már kicsit "csobog a felső felén".
Kérdés:
Majd bejáródik és megjavul magától, vagy van valami trükkje a dolognak?
Nem tűnik egyszerűen szétszerelhetőnek.
Üdv,
Gábor
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Hát nem járódik be. A google pedig DC motoros szivattyúkat dob ki... Pedig az adapter AC...
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Szobaszökőkút szivattyú..?
(#) zozo75 hozzászólása Máj 19, 2017 /
 
Sziasztok ! Szeretnék csinálni 11w uvc szűrőt láttam páran már csináltatok az lenne a kérdésem milyen elektronika kell hozzá ?
(#) Lac364 válasza zozo75 hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
(#) didyman válasza Lac364 hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
30.000 Ft, szerintem nem akar venni ennyiért.
(#) didyman válasza zozo75 hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
A legegyszerűbb egy hasonló teljesítményű (9-15 W) kompaktcső elektronikáját belerakni. Itt két út van. A cső élettartama miatt kedvezőbb, ha előfűtős elektronikát szerzel (van benne egy PTC és nem azonnal indítja a csövet, hanem 1-2 másodperc után) a cső fejelésének végét levágod (forró késsel könnyen megy), és ott hozzáférsz a gyújtó két vezetékéhez. Azt kiveszed, a két vezetékkel együtt meg megvan a négy szál az elektronikához. Ha az élettartam nem szempont, és sokat megy egyhuzamban, akkor csak a két csapra kösd rá az elektronika két, megfelelő pontját (a tekercsről a kimenetet és az elektronika közös pontját). Ne kösd el, sok elektronika nem viseli jól, ha üresen indul.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem