Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   52 / 125
(#) otika123 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Köszi. Megnézem azt a kondit "magamnak".
(#) Tetye válasza Fazer1 hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Jól kötötte be, a Q7 termosztát sima kontaktot ad.
Ez nem egy eBUS-os szabályzó vagy rádiós vevőegység.
Még a Q7RF sem ebusos hiába rádiós.
(#) Tetye válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2016 / 1
 
Rendszeresen javítok ilyet, 98%-ban ilyen kondi gondjuk van. Bár én elkókat is cserélni szoktam volt már hogy púpos volt.
(#) otika123 válasza Tetye hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Köszi a segítséget.
Az volt az első, hogy az elkókat végig néztem. Gyárinak néznek ki.
(#) Tetye válasza otika123 hozzászólására (») Jan 13, 2016 / 1
 
Idézet:
„Gyárinak néznek ki.”
csere...
A sárgán nem fogod látni hogy már elfáradt.
(#) otika123 válasza Tetye hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Azt tudom, hogy azon nem látszik.
(#) otika123 hozzászólása Jan 13, 2016 / 1
 
Megtörtént a csere, tökéletesen működik.
Köszönöm a segítségeteket!
(#) Fazer1 válasza Tetye hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Köszönöm! Az enyém is rádiós RF es, de ezek szerint ez sem lehetett volna az eBUS ba kötni.
(#) morca671 hozzászólása Jan 22, 2016 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Junkers Novotherm ZW20 KD23-as kombi kazánnál szeretnék termosztátot cserélni. A régi termosztátba három vezeték megy, az újleírása viszont azt írja, hogy csak kettőt kell bekötni, de nem tudom melyik kettőt. Ha nem muszály a kazánt nem szedném szét. Ezért kérdezném a tapasztaltabbakat, hogy melyiket hová kössem. Csináltam egy kis rajzot a régi és az az új csatlakozóról. Segítségetek előre is köszönöm!
(#) VIM válasza morca671 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Szia! A fekete és a barna színeket kell felhasználni, mert a kék az most földelésnek lett bekötve a régiben. Az új termosztátban a rajzod szerint a 2-3 pontokat kell felhasználni amibe a fekete és barna vezetékeket kell kötni. Szerintem, mert ugye nem írtál sem új termosztát típust sem régit, hogy mi volt felhasználva.
(#) morca671 válasza VIM hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
A régi tipusát nem tudom. Az új tipusa:Computherm Q7
(#) VIM válasza morca671 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
A Q7 1-2 pontját kell felhasználni ami egy relé kontaktusa lesz.
(#) morca671 válasza VIM hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Lehet hülyén hangzik a kérdés, de mindegy melyiket hová kötöm?
(#) VIM válasza morca671 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Ezek a csatlakozások polaritás szempontjából érzéketlenek. Itt az a lényeg, hogy zár vagy nyit a két pont között a relé kontaktusa és ez lesz továbbítva azon az érpáron amit odakötöttél a kazánnak.
(#) morca671 válasza VIM hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Köszi a választ! remélem működni fog a kazán és a termosztát!
(#) zoszka válasza morca671 hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Egy képet tehetnél fel a régiről, hátha biztosabb lesz a válasz...
(#) morca671 válasza zoszka hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Szia Itt a kép:

term.jpg
    
(#) morca671 válasza morca671 hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Még egy kis adalék. A kazán leírásást böngészve találtam ezt a "széljegyzetet"
(#) morca671 válasza morca671 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Sikerült a pontos tipust behatárolni a régi termosztátnál. EBERLE RTR6129. A bekötési rajzot tartalmazó link:http://www.eberle.setem.fr/cariboost_files/EBERLE_THERMOSTATS_CARRES/slides/1553000058-diagram.html
Ennek fényében szeretném megkérdezni mit hová kössek?
A réginél az 1-es pontra fekete a 3-as pontra barna a 4-esre kék van kötve.
Szerintetek mi a q7-es helyes bekötése?
Köszi!
(#) otika123 hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Sziasztok!

Használ vki közületek TECH HU-D5-t?

Van rajta egy potenciál független kimenet (NO/COM/NC), de az NC nincs kivezetve és gázkazán termosztátját vezérelném mikor a vegyes kazán szivattyúja nem megy.
Arra gondoltam kötnék rá egy 2 morses relét.
230V-t kapcsolhat a D5 potenciál független kimenete?
(#) proli007 válasza otika123 hozzászólására (») Jan 31, 2016 / 1
 
Hello! Nem ismerem, de ha valami "potenciál független", akkor miért ne kapcsolhatna bármit?
(#) otika123 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Én is ebben bízom.
Csak azt nem értem miért kellett spórolni azzal az egy (NC) csatlakozással.
(#) Szilaaard hozzászólása Feb 3, 2016 /
 
Sziasztok! Engem a bekötés mellett az is érdekelne, hogy hova érdemes felhelyezni. Mit javasoltok? Vannak olyan helyek, ahova semmiképp se? Köszönöm!
(#) Gafly válasza Szilaaard hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Ajtó, ablak mellé ne, mert ha nyitogatod, akkor rámegy a hideg és fölöslegesen fűteni fog.
Hőtermelő berendezés (TV, hűtőszekrény, radiátor) fölé ne, mert ha működik (például a plazma TV), akkor a valóságosnál melegebbnek fogja érzékelni a hőmérsékletet és akkor sem fog fűteni, ha a lakás többi részén hideg van. Konyhába, fürdőszobába szintén ne tedd.
Oda tedd, ahol szeretnéd hogy a beállitott, állandó hőmérséklet legyen (mondjuk a nappali szabad fala).
(#) jackpanama hozzászólása Feb 5, 2016 /
 
Sziasztok,

vettem egy Computerm Q7RF termosztátot és azt hittem, hogy simán bekötöm. A régi termosztátba 3 kábel volt bekötve fázis egyikben sem volt.
A leírás egyszerűnek tűnt: eléri a beállított hőfokot zár az áramkör és bekapcsol a kazán. Ámde a kazán akkor kapcsol be ha a falból kilógó vezetékek egyike sincs kapcsolva. Amint viszont összekötöm az egyik bizonyos vezetéket (sárga) a másik kettő közül valamelyikkel (barna vagy fekete) akkor a kazán kikapcsol. Számomra megoldhatatlan feladat: Melyik kábelt kell a COM/NO/NC helyekre kötni?
(#) VIM válasza jackpanama hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Szia! Majd a termosztát szoftverében kell beállítani, hogy fűtés vagy hűtés legyen a kimeneti kapcson kapcsolva.
(#) zoszka válasza jackpanama hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
A kazánod Junkers/bosch(1-2-4)? Vagy vaillant (7-8-9)?
Mert akkor a régi bekötésre nem ajánlatos rákötni. És egyébiránt ezek modulációs bemenetek, azért fűt ha lekötsz róla mindent. Ha így van, nem játszanék a zárogatásukkal, mert még panel csere lesz a vége...
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) jackpanama válasza zoszka hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Jó meglátás: a kazánom Vaillant és tényleg régen a 7-8-9-el jelölt kivezetésekre voltak rákötve a vezetékek a régi termosztáton. (zárogatni azóta nem zárogatom őket)
Most viszont mit tegyek? Ássam bele magamat a kazán oldali bekötésekbe?
(#) olahl hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Sziasztok! Egy Vaillant kazánhoz tartozó gyári termosztát (VRT 40) helyett okosan egy Computherm Q7-et vettem és otthon szembesültem vele, hogy a Vaillant nem csak ki/be típusú vezérléssel van ellátva.
Kicsit utánaolvasva úgy látom, hogy a Vaillant esetében van lehetőség klasszikus megoldásra a sorkapocs 3-4-es pontjain (szobatermosztát 230V - ki/be).
Két kérdésem lenne:
1. A 3-4-es használata esetén, nyitott állapotban (pl. nyáron) is van melegvíz?
2. A korábbi kisfeszültségű helységhőmérséklet szabályozó (7-8-9) semmiképpen sem használható a Q7-el? Ahogyan látom a korábbi hozzászólásokból, nem

Köszi,
Lackó
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2016
(#) olahl hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Időközben kiteszteltem és a kazán vezérlőpaneljén lévő sorkapocs 3-4-es (220V) pontjára lehet kötni a klasszikus nyitó/záró termosztátokat, ami nincs hatással a melegvízre.
A régi helységhőmérséklet szabályozó pontjait (7-8-9) ki lehet kötni.

Üdv,
Lackó
Következő: »»   52 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem